Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
15. zář 2009

Dobré ránko... 😉 chaar tak hlavně že je v pořádku... 😵

des
15. zář 2009

eirin: ajooo, fern...já myslela, že je to zkratka a ona kapradina 🙂

des
15. zář 2009

Obracím se na babky kořenářky - co by doporučily těhuli na počínající nachlazení a bolest v krku? Nějaký ten zázvorový odvar, ne? Dneska mi není nějak moc fajn a to zas beru večer potomka do divadla 😨

estrellita
15. zář 2009

des: mne dneska taky neni uplne hej 😝 prolivam se cajem a citronem, obcas do toho dam med 🙂
na co jdete? my na obchodnik s destem.
jo a jinak hra O lasce s Rodenem a Krausovou ......... nejvetsi blbost, co jsem kdy videla. fakt me to zklamalo ☹

tiburcia
15. zář 2009

Estrel tak Obchodníka s deštěm jsem viděla v podání Igora Bareše a bylo to dobré 😉

elitera
autor
15. zář 2009

Ach jo, mam splín... jednak ta práce (pořád ještě nedali vědět), jednak dneska přijedou naši a potřebuju tu ještě leccos uklidit (a nic se mi nechce) a jednak jedna pipka nejspíš vážně rodí a já jsem si uvědomila, že bych měla termín téměř přesně za měsíc...

tiburcia
15. zář 2009

Eli to je mi moc líto 😔 někdy to na člověka všechno spadne najedou.....ale hlavu vzhůru, zase bude lépe a krásněji 😉

des
15. zář 2009

Estrel: Shirley Valentine, myslím, že tam hraje jen jedna herečka (taky to stálo jen 90 Kč🙂)...občas to neklapne a ani dobří herci to nezachrání, co?

Eli: prosím tě, kdo by chtěl rodit v říjnu?? 🙄 🙄
Ééé, no slabá náplast, já vím ☹ No a co se vykašlat na úklid a zařadit nějakou oblíbenější činnost? Vždyť vaši ví, že seš pořádná holka, ne? Jak říká tibu - hlavu vzhůru!! Já propadla skepsi tuhle v neděli, páč můj drahý je pryč už celý týden!!! No já vím, tím tě taky neomráčím...každopádně hodně pozdravů do Brna! 😉

estrellita
15. zář 2009

des: presne, zasela jsem na kvalitu a to se bohuzel nevyplatilo - listek za 400 kc 😠

elit: to je mi lito ☹(

tibi a co ty? ozvali se z te prace? meli volat taky v pondeli, ne?

elitera
autor
15. zář 2009

No naši právě ví, že moc pořádná holka nejsem 😀 A mamka je navíc pošuk na pořádek, její návštěva je horší, než návštěva tchyně z vtipů, nic neodolá jejímu rentgenovýmu pohledu 😀 Ona to teda jako nebude moc komentovat, ale stejně ji chci ušetřit 🙂 No a když už jsem si od ní přivezla vysavač na to (mají spešl s klepačem, Rainbow, kdo zná), tak holt by to bylo dobrý fakt použít, no. Už jsem vyklepala postele, gauč, křesla, podnožku i kobereček v koupelně, tak jdu normálně luxovat. Ha, ještě jsem našla jeden kobereček...

deenakee
15. zář 2009

Hoj holčiny.
Tak des počínající nachlazení hlavně nepřechoď - lehni do postele a odpočívej. Mě v neděli začalo trošku bolev v krku a v noci se mi rozjela chřipka jak blázen - rýma, bolest v krku kašel, bolelo mě úplně všechno , celou noc jsem nespala... až o půl čtvrté jsem se odhodlala dát si paralen.
Jinak teď už se to lepší.. co mohu doporučit:
rýma: nos doma čepici, kup si vincentka sprej , nebo sterimar sprey, vincentku ve ´flašce a tu si ohřej a inhaluj (mě dělá dobře do toho kápnout ještě eukalyptový olejíček....)
bolest v krku: kloktat ohřátou vincentku (aj si jeden hrneček vypij) kloktat vodu do které kápneš ze 3 - 5 kapek Tea tri, popř. kloktat len slanou vodu - ale z toho se mi zvedal žaludek
Na noc je super priznicův obklad: mokrý kapesník, igelit a suchý šátek (igelitový sáček je jen pod tím mokrým kapesníkem)
Na kašel pomáhá jitrocelový sirup a inhlaovat ohřátou vincentku (popř vdechovat tu vincetku spray či sterimar....)

Na celkovou imunitu doporučuju: echinaceu (raději sirup než alkoholové kapky) česnek (když ho rozžvýkáš tak tě sice pálí , ale spálí všechny bycily v krku - zajíst chlebem) zázvorový čaj (ale moc se v těhu nedoporučuje spíš při nevolnostech) hodně citronu (nebo vitamín C v tabletách s dlouhým uvolňováním) med (ale nedávatž do horkého čaje... bezový sirup..... cibulový sirup (nakrájenou cibiuli posypeš cukrem, přikryješ a počkáš až pustí šťávu - šťávu pak postupně z misky vyjídáš)

herminka
15. zář 2009

Des, na bolest v krku je dobré kloktat slanou vodu nebo Vincentku - nechutné, ale pomáhá 🙂

Elit, s Tvou maminkou je to tedy náročné 😕 Mně mamka jen "kontroluje" kytky 😀 Kdo rodí, Ema?

deenakee
15. zář 2009

Jsem toho napsala vela... ale už třetí den válčím s tou chřipkou aje to asi nejhorší chřipka v životě, sice nemám horečky ale takové bolesti nosohltanu a šílená rýma a kašel, to jsem nezažila.. celou nco jsem musela sedět , páč při pokloze v leže se udusím...

Všechny recepty co jsem napsala mám schválené v lékárně a od doktorky: vyhýbej se všem chemickým věcem: když bude nejhůř může se paralen 500 třikrát denně (hlavně u teplot nad 38, páč ty jsou pro mimi nejnebezpečnější, lepší si je dát paralen) a lze i otrivin, nebo olynt... a tyhle ty spraye... ale lepší se vždy poradit v lékárně a požívat co nejmíň...
Z bylinek je bezpečný: bez, šípek, lípa, heřmánek.... (nesmí se šalvěj.. a ani jiné bylinky co neznáš radši ne... )

eirin
15. zář 2009

Eli, tak pokud je maminka takový pošuk na pořádek, tak bych se na to na tvém místě vybodla, protože to stejně nikdy nebude dokonalé 😀

elitera
autor
15. zář 2009

Hermi, jj, Ema

elitera
autor
15. zář 2009

No moje drahá matinka, když přijela poprvé po chemoterapiích (asi 2 měsíce, táta samoděržavěl) z nemocnice, vysílená, fakt úplný ptáčátko slaboučký, táta jí musel pomáhat do dvou schodů... lehla si v obýváku na gauč, zahleděla se směrem do jídelního kouta (je to propojený), zvedla ten slaboučkej prstíček, ukázala na okno a zašeptala, že tam je křivě záclona 😀

deenakee
15. zář 2009

Tak maminka je opravdu perfekcionistka : )

Jinak holky pomozte mi vybrat kočík.... - teda máme vybraný tip aj podvozek ale vybíráme barvu... takže koukejte len na barvičky.
Posílám fotečky favoritů: favorit č.1
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...

sporťák:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...

favorit č. 2 (sporťák nemají vyfocený)
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...

favorit č.3
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...
a sporťák
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...

des
15. zář 2009

Deen: bezva, děkuju za tipy!! Mám výhodu, že Vincentka mi chutná i na pití 😉 Snad to zaženu...a doufám, že tobě bude brzo líp!!

Eli: 😀 Tak to máš těžký teda...já měla tuhle na neohlášené návštěvě tchýni, padl nám oběma zrak na krabici, co má můj muž vedle postele a v níž přechovává kromě kusů počítače, knih i svršky různého stupně zašpinění, tak jsem se snažila zachránit situaci rychlou reakcí, jako to já ne, to je Ondrovo!! No a ona se mi pomalu ještě omluvila, že to je vlastně její chyba, že její syn není úplně pořádný (což vůbec není pravda, řekla bych, že na chlapa je nadprůměrně pořádný) 😀 Tak ať jde luxování od ruky!!

andelka
15. zář 2009

Deny: modrá je dobrá, jsi můj člověk 😉 No mně se moc líbí ta dvojka (foto č. 3), světle modrá, ale praktičtější a moc hezká je i jednička.

deenakee
15. zář 2009

Mají tam krásné kombinace s tmavě červenou..... ale netrofám si to koupit.. když už máme všechno do modra.... ty modré tam nemají tak pěkné...

des
15. zář 2009

Deen: no můj favorit je jasně ten černooranžový - to je má oblíbená kombinace a pak se mi taky hodně líbí ten béžový s kytkama!

des
15. zář 2009

Jo takhle, to jsme mely vybirat z tech modrych? Ja to nepochopila, prisly mi stejne 😀 tak moment....

deenakee
15. zář 2009

Ještě se mi moc líbí tenhle.. ale už je moc světlej...ale já mám tak ráda kytičky
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1...

Pak tam mají krásné kytičkované modré : len že jeden ke černý a tročška kytičeka a černou nechci a druhý je zas taková ta fosforeskující modrá... což manžel zamítl... tak to sem ani neposílám....

des
15. zář 2009

Tak v tom pripadku, favorit c. 1, ale je fakt, ze by to chtelo videt na zivo, jak presne vypadaji ty odstiny...ale libi se mi ta kombinace tmave a svetle, spis nez tmave a stredne tmave...a ten svetle modry se bojim, ze nebude uplne prakticky - zacaka se blatem atd.

des
15. zář 2009

šmarja, to je barev... 😲

tiburcia
15. zář 2009

Deen super tipy, sama jsem si je napsala protože se velmi nerada uchyluju k lékům 😉

jinak se mi líbí druhý a třetí...záleží jak moc tmavou nebo světlu tu barvu chceš...já chci černý kočárek 😉

tiburcia
15. zář 2009

Zatím se s práce nikdo neozval...tak uvidíme 😉

deenakee
15. zář 2009

Des na živo ten kočárek v té farbě nikdy neuvidíš. Mají asi sto druhů a v obchodě mají většinou na ukázku len dva.. Jinak si vybíráš z katalogu.... No ještě se můžeš koukat, jestli ho nezstihneš na ulici... třeba x lander má len tři barvy... tak to není problém... ale ten v cross má fakt asi 100 kombinací fareb...

deenakee
15. zář 2009

Z těch černých se mi líbí hrozně tenhle:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...
Ale sporťák mi přijde už hooodně tmavý:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?...

herminka
15. zář 2009

Deen, vidím, že jsme se na Vincentce shodly 🙂 Nejvíc se mi asi líbí první kočárek. Ten kytičkový je krásný, ale fakt už nepraktický.

Des, prý "to já ne, to je Ondrovo" 😀 Byť nemám tchyni, taky mám někdy takovou tendenci se obhájit 😀

Tibu, nemáš strach, že v černém kočáře bude dítěti horko?

Jsem naštvaná na švagra. Loni dostal od tchána za úkol vykopat brambory, pořád to odkládal, nakonec ochořel se zádama (ale kvůli bramborám to nebylo 😀) a kdo to vykopal? Já. Letos jsem se ptala už s předstihem, zda se to očekává ode mě, a prý ne, tchán o to zase zadall švagrovi. Tak jsem čekala... Teď ze švagra vypadlo, že na to nemá čas, protože MUSÍ chodit na ryby a že si tchán zasadí brambory a pak je chce po něm vykopat. Kdybych tušila, že to tak dopadne (no, mohla jsem), mám je už dávno ve sklepě. Tak si zítra beru volno a vykopu je, dokud je ještě jakž takž slušně. A příští rok popadnu motyku bez ptaní a nějakých očekávání.