Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
9. led 2010

El, to zní dobře, dáš mi recepis, prosím prosím?

elitera
autor
9. led 2010

2 kuřecí řízky, hladká mouka, menší cibule, 3-4 rajčata, 3-4 žampiony, 1/2 smetany, sojovka, olej, sůl. Maso nakrájet na kousky, osolit, obalit v mouce, somažit 3 minuty po každý straně. Do vypečený šťávy cibuli, rajčata, žampiony, nakonec + sojovka a smetana. Podáváme s vařeným bramborem 🙂

chaarleene
9. led 2010

my dneska budeme mít mrkvový koláč od včera 😵 udělala jsem ho větší, abych dneska nemusela vařit 😀

moni1412
9. led 2010

andelka tak ako pises - kazda minca ma dve strany.... je to tak, tiez poznam ludi co su kazdy den na omsi, kazdy mesiac na spovedi a ohovaranie a tomu podobne veci na dennom poriadku 😒 to sa mi zda zas velmi povrchne..... 😖 bohuzial, su aj taki ludia 😖

eli ved samozrejme ze kazdy ma pravo vychovavat dieta podla seba, aj bez krstu ked to nepoklada za dolezite....esteze uz mame dnesnu dobu, nie ako v minulosti boli nepokrstene deti odsudzovane, spajane so zlom.... je na kazdom ako sa rozhodne. pre nas ako krestanov, je ten krst dolezity a nielen preto ze by na tom urcite nastojila cela rodina keby sme sa teoreticky rozhodli ze nie.... proste u nas je to slobodna volba 😉

mil aj ja si prosim recept 🙂

eli aj ten tvoj vyzera vynikajuco, urcite niekedy vyskusam 🙂 ja som vcera varila zapekanu brokolicu s cestovinami, oblubene jedlo nas s Deniskom a od tohto razu asi aj Milosove 😵 nejak sa mi asi celkom podarila, ta syrova omacka v tom - no len sa tak rozplyvala na jazyku 🙂

aer super, vidis, sikula si... aj ked E, ale hlavne ze je 😉

moni1412
9. led 2010

vyzera to tak ze sem chodim v nespravnom case vzdy 😒 kde ste vsetky?

milmic
9. led 2010

Tu som. ;)
Hned píš urecepis.

andelka
9. led 2010

Eli: No jo, jenže když to chce vyřešit kostelník nebo farář, tak se pak šíří zvěsti, že byli vyhozeni a že mají být rádi, že jim do kostela jednou v roce přišli. 😖 jo a slovo užít se použít dá, já jsem si loňské velikonoce fakticky užila, protože asi poprvé jsem byla na všech mších od květné neděle do velik.pondělí a prožila jsem to nejlíp co šlo. Letos se též moc těším. Velikonoce jsou zkraje dubna, tak to ještě zvládnu. 🙂
Ten recepis vypadá moc fajně - škoda že muž nerad rajčata ☹
My jsme dneska měli kapustové karbenátky s bramborem. Teď odfukuju po obědě. 🙂

moni1412
9. led 2010

mil diky 😵

milmic
9. led 2010

Wooooow, to bych si dala hned, kapustový karbanátky. Můj milý kapustu nerad. 😒
Jak je děláš, ANděl?

andelka
9. led 2010

mil: Kapustu (tu normální s listama) uvaříme ve slané vodě, pak ji pomeleme společně s masem (my dáváme i obyčejný salám nějaký) a s houskou namočenou v mlíku. Osmažíme si trochu slaninky a cibuli a dáme to k tomu.Oslolíme, opepříme, přidáme obligátně česnek, majoránku, 2 vejce, trochu strouhanky a když by se to rozpadávalo při smažení, tak trochu krupice, ať to líp drží. Obalí se to ve strouhance a smaží.
V původním receptu (my to děláme od oka) je 400g kapusty, 200g masa, 50g slaniny, 1 cibule, 2 stroužky česneku, pepř, 1 houska, mléko podle potřeby, sůl, 2 vejde, strouhanka.
V podstatě stejně se dají udělat i květákové nebo brokolicové. Já když to dělám sama, tak tam ani nedávám housku s mlíkem, ale jen tu zeleninu na kousíčky, cibuli, salám nebo šunku co mám doma, vajco, strouhanku a další klasické přísady. Všechny druhy jsou moc mňam. Ale v tom by snad ani tu kapustu nepoznal. 😉

des
9. led 2010

😀 😀 Se mi líbí, jak jste z náboženských otázek přešly plynule rovnou do jídla....potrava duchovní i světská, že? 😉

des
9. led 2010

Jinak k tématu č. 1 - účastnila jsem se jednou moc pěkné církevní svatby v Dobříši, na závěr jim farář rovnou pokřtil i jejich už cca 5 měsíčního syna, celé to bylo velmi uvolněné a řekla bych "neveřícím friendly" a myslím, že ženich nebyl úplně naprosto přesvědčený křesťan, takže když probíhal křest jejich syna, tak se farář obracel výhradně na matku a taky to šlo. Zajímavé, že vlastně asi neexistuje nějaký jednotný manuál koho a za jakých okolností lze oddat, pokřtít, pohřbít atd, že záleží na konkrétním duchovním.

Pokud jde o téma č. 2 - máme doma mraky jídla, protože jsme čekali návštěvu, která se ale nakonec zalekla sněhové kalamity a nedojela ☹

des
9. led 2010

...a téma č.3 (Maminkou na jaře...): jsem stále v jednom kuse, ale po nocích ve spánku rodim každou druhou noc a když nerodim, tak aspoň kojim 😀

milmic
9. led 2010

No já jsem dneska nějaká hladová. Už jsem zbouchala k svačině mussli s mlíkem a nejraději bych už šla večeřet. 😀 😀

Díky, Anděl. 😉

elitera
autor
9. led 2010

Des, já kojim, rodim nebo nosim mimino taky v noci imrvére 😀

A jdu péct bábovku: http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JQF...

milmic
9. led 2010

Tak když už tolik vaříme,
tak zírtra jdu taky péct bábovku s minimem cukru a moc kakaa a hovězí tokán s rýží. 😎

Des, 38 tt, hustý. Za chvilku budeš mít miminko doma. To to letí.

maidal
9. led 2010

Ahoj holky, kuknete do IP 🙂

milmic
9. led 2010

Ahoooooooj. 😎
Co jsme se tě načekaly.

maidal
9. led 2010

Ja viiiim ☹ Zrovna v takovem vypjatem obdobi! Ja jsem tu z toho byla na prasky a manzel se smal, ze to je zasah shury, ze uz se na to Pan Buh nemohl divat, jak porad sedim na MK a nedelam veci do skoly 😀

deenakee
9. led 2010

Ahojky... mám půl hoďky před probuzením malého drákuly...
Chtěla jsem se ještě vyjádřit k té otázce výbavičky - odsávačku moooc doporučuju.. když vám mimčo bude sabotovat pití, nebo bude chtít pít furt...tak si mlíčko odstříkáte dáte mu ho např stříkačkou přes prst (viz. kojení.net) a když budete mít mlíka moc tak ji taky využijete - páč když vám malý nechá moc mlíka v prsou dělají se zatvrdliny a záněty, někdy se to mimčo nemůže ani přisát, když je moc mlíčka...
Ale úplně stačí obyčejná manuální - my máme medelu dvoufázovou manuální - a když teď nedokrmuju každé kojení , je úplně v poho a vyšla do 1000 Kč.a dá se k ní dokoupit elektronická... swing..ale to je spíš pro ty kterří nekojí vůbec (což se nám taky chvilku zadařilo - ale měli jsme ji na tu chvilku půjčenou)
Co se týče nošení - momentálně se mi nejvíc usvědčil baby - vak od Pecha - je sice jen na jedno rameno.. ale malé miminko chce fur pít, nebo přebalit, nebo vám v tom usne... a vydělávat a nadělávat ho do šátku je náročné... a na manducu je podle mě ještě malušký.... baby - vak je pro začátek supeeeer
co se týče kočáru jsem s levným v-crossem zatím veeeelmi spokojená - super ovladatelný

Ještě bych vám chtěla poradit co sem sama nevěděla - vemte si do porodnice -(nebo si spíš nechte donést) spoustu toaleťáku (aspoň 4) porodnické vložky (aspoň 3 balíky) síťované kalhotky (aspoň dva balíky)
dudlíky, a spoustu minerálek (v noci ten přeslazený čaj fakt neoceníte), a banány, nebo jiné nenadýmavé ovoce a zeleniáninu a nejlépe nějaké vitamíny železo, b komplex a tak... postaví vás to na nohy.... )
kruh na sezení a nejlépe 3 ručníky (na prsa, na tělo, a na ruky) ... ostatní věci určitě víte... mě ale překvapilo to množství.. měla jsem od všeho jen jeden kus a manžel mě furt musel něco nosit a shánět....
jo a doporučuju vložky do podprsenky od popoliny... a vůbec sebou do porodnice minimálně jedno balení jednorázových vložek do podprsenky...(možná aj dvě) hodí se i papírové utěrky... dobře se s nimi utírá spodek...

des
9. led 2010

madli: no jo, třeba na tom něco bude 😉 Ale ty jsi určitě pilná, pracovitá a stíháš Koníka i učení, žejo?

mil: teprve začátek 38.týdne...37+2 🙂 A nemám sbaleno do porodnice, takže to ještě nepůjde! 😉 😀

des
9. led 2010

Ahoj Deen!! Tak koukám, že na problémy kojení už jsi odbornice 😉 A díky za ten komentář k porodnici, všechny tyhle věci si chci vzít a právě řeším množství, takže jak vidím, raději nešetřit...

lucitee
9. led 2010

maidal je medlisek????

maidal
9. led 2010

Jeee, luciteee, tobe jsem zapomnela napsat IP!

des
9. led 2010

akorát teda nevím, jak ti máme říkat 😉

maidal
9. led 2010

no tenhle nick je ciry zoufalstvi 😀 ale ono uz je vsechno dobry zabrany, projela jsem asi 20 latinskych botanickych nazvu a porad nic, tak jsem tak natukala todle - no a ted jsem na googlu zjistila, ze je to jmeno nejakyho zpevaka z Bollywoodu 😀 😀 Tak zustanem u madliska radsi 😀

lucitee
9. led 2010

maidal: diky 🙂 skoda skoda toho vysledku testu

tiburcia
9. led 2010

ahojky....maik škoda 😀 😀 😀 příště to třeba přijde 😀 😀

moni1412
9. led 2010

deny ale to leti.... zachvilku mate 2 mesiace 😵 ta fotka pri stromceku, maly v postielke je krasna 😵

des veru to leti aj tebe.... ty este nie si zbalena? 🙂 myslim ze najvyssi cas, co povies? 😀

este k tej teme o vareni a ked tu bola spominana babovka: robila som minuly tyzden v pekarni tuto : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15090&use... . Zjedla sa pomerne rychlo, tak sa snad dala 😅 bez roboty, neviem si pekarnicku vynachvalit 😵
a zajtra sa chystam na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21992 vyzera to fajn, som zvedava.... Denisko bude mat asi bez omacky, kedze sme 0% pivo bolo vypredane 😅

chaarleene
9. led 2010

deen, díky za informace, určitě je využiju 🙂 zrovna jsem se chtěla poptat na tu odsávačku, jestli je nutné ji kupovat nebo jestli mám počkat až podle situace... takže asi koupím 🙂

vložky do podprsenky mám haipa daipa, ale do porodky asi koupím jednorázové, protože kde bych to tam prala, že... a mělas v porodnici plenky jednorázové nebo látkové?