Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
13. kvě 2009

Stejně se chýlí čas pravidelné prohlídky, tak se objednám. Je fakt, že bylinky jsem ještě nezkoušela, protože jsem byla zvědavá, jak se s tím vypořádám sama bez nich. Možná bych mohla zkusit ten drmek, když Andělce zdá se pomáhá. Mohla bych být dobrý vzorek na otestování 😉

des
13. kvě 2009

eirin: já mám dobré zkušenosti s Femigardem...problém je, že nemám tu referenční skupinu (čili sebe bez užívání čehokoliv), takže nemůžu říct, jestli to bylo zrovna to, co zabralo... 😒 Jinak souhlasím s madliskem, kór když už je čas na normální prohlídku. Držím pěsti!!!

deenakee
13. kvě 2009

Já si teda myslí, že když je cyklus nad 50 (vyjímka je po potratu, kdy je v podstatě šestinedělí), bez ovulace
už bych na tu vyvolávačku šla. Vajíčka už jsou dost přezrálá (pokud jsou) děložní sliznice je už taky stará a tělo potřebuje MS. Takže v tomhle případě bych se té vyvolávačce nebránila. Může fakt velmi pomoci. A jednorázově podané hormony nejsou až tak hrozné pro organismus.
Další cyklus pak může už naběhnout v pohodě. A nemusí se na něj čekat 3 měsíce.
Některé holky doporučují - když je cyklus bez ovulace a už má nějakých těch 50 dní zkusit rozběhnout MS - vínem, teplou sprchou - koupelí , pohybem a tak (je fakt že mě se MS zásadně spouští při sportu nebo na horách).

Takže i to může být řešení neplodného cyklu. Obávám se , že po 50 dnech už je šance na otěhotnění minimální a ani by to nebylo ideální.

deenakee
13. kvě 2009

Jinak Des - je mi špatně - ale ještě nezvracím - i když dnes bych i ráda - třeba by se mi ulevilo. Jsem teraz v nejhorších týdnech, kdy je nevolnost největší, tak doufám, že třebas by to už příští týden mohlo polevovat.....

Do školy nechodím, páč jsem na rizikovém, a řeším otázku jak to nenápadně vysvětlit učitelům aby se to nedozvěděla celá škola. No a ještě ke všemu máme jet za dva týdny na teréní cvičení na Vysočinu 😀

eirin
13. kvě 2009

Deny, u mě po asi 72 dnech něco jako MS přišlo. Respektive stejně divnou MS jsem měla už ten cyklus předtím - slaboulinkou a teď to bylo spíš špinění, které se táhlo takových 10 dní. Čili teď bych ráda tu ovu s cyklem pod 50 dní. Ale u mě to může souviset i se štítnou, chystám se opět objednat na kontrolu. Prostě květen/červen budu lítat po doktorech (sfouknu to dohromady i se zubařem) 🙂

eirin
13. kvě 2009

Deny, na nějaké terénní cvičení bych se vybodla.

deenakee
13. kvě 2009

No jo, ale je to přímo jeden povinný předmět - ale máme tam polopenzi, bydlíme ve velkých chatkách- tak dyžtak tam pojedu a zavedu si klidový režim 😀 Jinak bych to asi musela absolvovat příští rok (a to mám státnice)

deenakee
13. kvě 2009

eirin - zkus to podpořit trošku tím vínem a teplou sprchou.... No ale nejlepší bude, když se ujistíš od doktora co a jak...

deenakee
13. kvě 2009

Jinak cir moc na diskuze nechodí, páč se k ní některé holky z jiné diskuze nezachovaly pěkně a úplně ji chápu. Já jsem naštěstí začala chodit do prosince 2009 až když už tamější děvčice měly první ultrazvuky a trochu se zklidnily. Teď sice zase nervují s NS (krevní testy na vrozené vady) ale už to není tak hrozné. 🙂 🙂 🙂

eirin
13. kvě 2009

Deny, teplou sprchu mám denně a víno tak jednou týdně, víc už chlastat nechci 🙂 tak uvidím, co mi poví chytré hlavy.
Tak pokud to bude spíš jakože rekreace, tak to je jiná 😉

anoli
13. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Jak to jde? U mě docela dobrý, akorát mě dnes trošku bolí v podbřišku, ale jako tak divně, jen když se špatně pohnu nebo tak... tak nevím, co to zas je... 😒

Jinak, eli, včera jsme dostali výplatnice - mám o 2 litry míň!!! Prý by to mělo být jen na 2 měsíce, tak jsme na to zvědavý. No, jestli to půjde takhle dál, tak to bude fakt zajímavý... ☹

moni1412
13. kvě 2009

deena jeeeej, gratulka 🙂 to je prekvapko 😵 drzkajte sa 😉

madli tak citaj a uc sa 😀 😀 😀 😀 a dakujem 😵

my sme mali vyratany termin na dievcatko teraz na pondelok od Dr. Jonasa...... tak sme skusili, len bolo to 28.den cyklu, dnes som dostala ms, tak uvidime o nejake dva tyzdne ci sa podarilo 🙂 😵 velmi dufam ze ano ☹

eirin
13. kvě 2009

Tak jsem se právě objednala jak na gyndu, tak na endokrinologii. A mám lepší pocit, že se začne něco dít. A už rovnou budu všude říkat, že se chceme začít snažit.
Anoli, a v jaké fázi cyklu jsi?

miriamka
13. kvě 2009

Moni ahoj...tak aj vy uz snazilkujete? 😉

anoli
13. kvě 2009

eirin, já nevím!!!! Já se v těch grafech nevyznám, jen jsem si to trošku pročetla u andelky v albu, ale moc tomu nerozumím... 😀 Když ti to napíšu v mém "jazyce", tak jsem 10 dní po MS a 11 dní před MS. 😀 Fakt se na mě nezlob, ale líp to říct neumím a podle grafu? To už vůbec ne. 😅

moni1412
13. kvě 2009

miriamka no, zaciname 🙂 😵

des
13. kvě 2009

moni: jé já si toho snž nevšimla...a copak? Myslela jsem, že odkládáte...

des
13. kvě 2009

moni: a doktor povolil, nebo vy jste si povolili sami? 😉

des
13. kvě 2009

eirin: to víš, že jo, aspoň budeš vědět, na čem jsi a někam se to pohne!!

anoli: takových bolení ještě bude 🙂 jak se člověk jednou na ten podbřišek začne soustředit...

des
13. kvě 2009

deen: a v čem spočívá takové terénní cvičení? Zní to dost akčně...uznají ti tvůj klidový režim?

moni1412
13. kvě 2009

des povolili sme si sami 😀 ale rok je uz dost dlhy cas, aj ten ma stale tolko usilia vydrzat to 😒

miriamka
13. kvě 2009

Moni...aj my...zatial meram BT od prvej mrchy po porode,ktora vlastne bola tento januar.Uz sa cyklus pekne ustalil na 31dnovom,ovulka je...takze uz to len spravne nacasovat

moni1412
13. kvě 2009

miriamka fiha, ty si boladlho bez ms potom 😕 tak drzim palceky 😉

madlisek
13. kvě 2009

Anoli, tak to vypadá, že jsi zrovna v plodné fázi cyklu, bolest by mohla být ovulace, ale mám pocit, že bereš HAK, tak to tam možna nějaké ty hormony cosi provádí, aby ovulaci zabránili.

miriamka
13. kvě 2009

Moni...cely cas ako som kojila menzes nebola 😉
No my mame zalusk na majove babatko 2010 😵

madlisek
13. kvě 2009

Eiri, to je super, jak to objednání se už samo o sobě pomůže. Mě třeba bolel zub a ve chvíli, kdy jsem zavolala zubařce a objednala se, tak přestal 😀

anoli
13. kvě 2009

des, asi máš pravdu - moc to řeším, jak moc se na to soustředím. 😀
madli, já HAK už neberu - právě, že jsem teď prvních 14 dní bez ní... a pokud přijde MS za 14 dnů, jak má, začneme se snažit. 😉

eirin
13. kvě 2009

Madli, právě jsem se objednala i k zubaři, takže teoreticky by mě teď nemělo nikde nic bolet 😀 Teda to bude teď údržbářských 14 dní... 🙂
Anol, taky bych řekla, že se zrovna nacházíš v plodné části cyklu 🙂

andelka
13. kvě 2009

moni: Jestli jste se tulili pár dní před MS, tak z toho nic nebude, to bylo 100% neplodné období. Zkuste to radši teď až skončí MS. Budem držet palce, ať se to povede.

anoli: Kdybys nebrala HA (pamatuju si dobře, že ho máš teď zkušební, jako Majatob?), ale byl to přirozený cyklus, byla bys teď v první fázi a čekala na ovulaci, až by přišla, teplota by se zvedla a nastala by druhá fáze. Kdybys chtěla něco dovysvětlit, tak napiš.

andelka
13. kvě 2009

anoli: aha, tak jsem si to spetla. Takže je to tak, už můžeš být před ovulkou, uvidíš, co z toho do pár dní bude. 🙂

eirin: Já jsem všechny preventivky absolvovala loni (jsem si myslela, že se budem snažit dřív), ono je to fajn, oběhnout to, dát se buď dopořádku, nebo prodiskutovat a třeba i začít něco řešit, člověk má lepší pocit.