Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
17. zář 2009

aha, tak to bude asi vsude stejne 🙂 ja jen zacinam dostavat panicky strach, ze nam pak reknou pardon, my vas neoddame, protoze jste nezavolali 😀

estrellita
17. zář 2009

tibi: to ma prave i muj oblibeny bebecar 😵

tiburcia
17. zář 2009

estrel já tu rukojeť přehodnotila, není pro mě zas tak důležitá, když má kočárek clonu nebo slunečník 😉

herminka
17. zář 2009

Estrel, pokud bys z toho měla být nervózní, raději tam zavolej 😉

andelka
17. zář 2009

estrel: Pokud vím, tak když už jste dodali všechno potřebné, tak před svatbou se neřeší nic. Já před obřadem vybírám jen občanky, prstýnky a hudbu, pokud už ji nedonesli předtím. Občas se stane, že mi řeknou, že už ji dali, ale ve složce ji nemám, tak to je pak sranda. Neboj, všechno dopadne na 1*. Já jsem vstávala taky tak a to jsme měli obřad na 12h 😅 A ještě o půlnoci jsem si lakovala nehty 😀

hermi: to jsou ňáký divný lidi 😕

tibu: Napadlo mě ji dopředu trochu ožrat 😅

tiburcia
17. zář 2009

andelko to není špatný nápad..jak jde vidět, vůbec s tím nepočítá tak ať ji to nepoloží...pár skleniček vína to zlepší 😵

andelka
17. zář 2009

tibi: Taky si myslím. Ono u tchánovců se vždycky něco takového najde, i potom něco ostřejšího. Ne že by to tolik kupovali, ale taťka dostává z práce. 😉 Ona to fakt nečeká a navíc je hrozně citlivá a hned má katastrofické scénáře, nemá moc ráda změny a všechno si moc bere. Tak i proto jim to chceme říct najednou, oběma rodičům, oni už ji vskřísí. Tchánovci to vezmou v pohodě, nebude to jejich první vnouče, oni jsou realisti, berou věci tak jak jsou a zbytečně nic neřeší. Navíc mi k narozkám všichni přáli mimčo a dost o tom mluvíme se švagrovou a tchyňkou, když tam jsem. Takže o víkendu za 14 dní asi bude den D. 🙂

herminka
17. zář 2009

Andělko, jo raději maminku nenápadně ožer 😉 😀 Pak se na druhý den zeptá: "A co že jste mi to chtěli říct?" 😀

tiburcia
17. zář 2009

Andelko tak to bude v pohodě 😉 s těma tchánovcema to líp vezme 😉 a uvidíš, jak se hned začne těšit 😉

holky na beremku se nám narodili mimi v 33tt 😠 ale zatím jsou mamča i mimi ok...tak snad bude papat a dobře to dopadne 😵

andelka
17. zář 2009

hermi: to snad ne, to by mě kleplo 😀 😀

herminka
17. zář 2009

Andělko, musíte ji ožrat jen decentně 😀 Taky si říkám, že se maminka před tchánovci snad nebude tak hroutit 🙂

Tibu, jedněm kamarádům se narodila holčička o 2 měsíce dřív a je OK, jen je hyperaktivní, to prý předčasně narozené děti bývají ☹

deenakee
17. zář 2009

Tak my jsme včera celý den bádali nad kočárem a furt nevíme : ( Půjdem se na ně kouknout a uvidíme) a po víkendu rozhodnem...Už to chci mít z krku , někdy ty kočáry objednávají dost dlouho, tak to nechci na poslední chvíli zařizovat.

Co se týče neokatechumenátu a 11 dětí tak moc nevím co to má společného.
V neokatechumenátu jsou jedni naši příbuzní. Znamená to že se snaží obnovit svoje křesťanské vyznání. Jsou to katolíci, kteří tu víru chtějí brát vážně a žít podle ní. Většinou mají nějaké společenství kde se setkávají, modlí a udržujou kontakty... často tam patří mladé rodiny s dětmi. Na konci se nenechávají znovu pokřtít ,ale obnovují křestní slib(chtějí si tím připomenout křest, na který si z dětství nepamatují)
Co se týče množství dětí tak co vím (co mi říkali ti naši příbuzní) mají tam zatím většinou 1-2 děti (závisí asi na společenství)
Pokud se to někdo snaží brát tak, že musí trumfnout ostatní.... Tak je to jeho osobní problém a komplex... Každý se má rozhodnout sám za sebe, kolik chce dětí a ne někoho trumfovat.
Je pravda , že některé křesťasnké rodiny mají víc dětí, ale nemyslím si že by se na lidi s např. 2 dětmi dívali skrz prsty...
Myslím, že se spíš v těchto společenstvích odsuzuje, když si někdo nepořizuje děti proto , že by mu to ubralo na životním standartu a musel by něco objetovat (osobně si myslím, že je dobře, že takovíto lidé si dítě nepořídí)

elitera
autor
17. zář 2009

Tak holky, podařilo se mi přesunout ten pohovor na zítra 2 hodiny. Držte palce, modlete se dle vlastního vyznání, hlavně, ať to vyjde!

herminka
17. zář 2009

Deen, díky za objasnění neokatechumenátu, měli jsme o něm jen mlhavé informace. Ale s těmi dětmi je to právě v tomto konkrétním společenství fakt a opravdu se mi to nelíbí. Jinak my se taky snažíme brát víru vážně a žít podle ní, máme i své společenství, ale ne takto masivně organizované.

andelka
17. zář 2009

tibu: 33 tt docela jde, určitě budou v pořádku 🙂

deny: díky za vysvětlení neokatechumenátu, takhle to vypadá docela zajímavě a rozumně. Já si teda křest pamatuju,ale někdy je utužování potřeba. 🙂
eli: super 😵

madlisek
17. zář 2009

Dobre ranko 😀 Ty jo, vas docist holky, to je skoro nad moje sily 🙂

Estrel, to je mazec, ze budes tak brzo vstavat! Ale super, ze uz se vsechno rysuje, uz se hrozne tesim na fotky! 😵 Jakou hudbu mate vybranou?

Elit, ja silene obdivuju lidi, co si umi nandat cocky, myslim, ze by mi to trvalo podobne dlouho. To je prima s tim psychologem! A drzim palce na pohovor!

Holky tenhle pan s tema 11 detma je dokonce protestant, ja jsem se zatim s mnohocetnyma rodinama setkala jen u katoliku, tak jsem byla prekvapena. A rikal, ze chtel vzdycky 9 deti, rovnou to rekl i zene, kdyz si ji namlouval, ze chce 9 deti. No a kdyz pak cekala 10. a 11., tak ze byl uplne nadsenej. A vsechny deti maji prezdivku a nerika jim jmenama, ale jen tema prezdivkama, vetsinu jsme zapomnela, ale nejmladsi holcicka je " my sugar bunny baby" 🙂

Vcera jsme par bloku od baraku nasli prima park na behani, tece tam ricka mezi skalama, je to moc pekny 🙂

A teplota mi dnes jeste o kousek vyskocila, na 37, kdyz jsem merila v pul sedmy tak jsem mela sileny soky, ze jsem urcite tehotna a co si tu pocnem, ale ted uz jsem nastesti v klidu, zatim jsem 24DC, nejdelsi cyklus jsem mela 28DC, takze je spousta casu aby to zas kleslo 🙂

andelka
17. zář 2009

Madli: Znáš Sedmé nebe? To byli protestanti. 😉 Ale já nějak nepozoruju velký rozdíl mezi věřícími a nevěřícími rodinami co se týče počtu dětí. Jsou rodiny , kde jich mají víc nebo míň a způsob života na to nemusí mít vliv.
Ale ty přezdívky, to je rozkošné - akorát ta nejmladší ji má trochu dlouhou. to než svolají děti k obědu tak je večeře, ne? 😀
Mám velkou radost, že jste se tak pěkně zabydleli 😵

estrellita
17. zář 2009

madli: na obradu budeme mit klaviristu, takze zivou hudbu 🙂 ja pujdu na svatebni pochod a na prstynky nam bude hrat toto

https://www.youtube.com/watch?v=zQME-ChSwNM

😵 😵 😵 stredne rychle 😉

elitera
autor
17. zář 2009

To zní krásně 😵 A chtěla bych na to noty! 🙂

estrellita
17. zář 2009

elit: ja mam u te pisnicky husi kuzi po celem tele, uplne me mrazi, miluju ji 🙂

elitera
autor
17. zář 2009
estrellita
17. zář 2009

elit: pustim si ji doma, by me v kanclu ukamenovali 🙂

elitera
autor
17. zář 2009

A tohle hrávala kamarádka 😵

https://www.youtube.com/watch?v=SbaLOJv888A

Taky úlet 🙂

madlisek
17. zář 2009

Moc hezka hudba Estrel 😵 Krasne jste vybrali! Uplne bych tam chtela byt s vami!

Diky, Andel 😵 Sedme nebe neznam, ale tady bezi nejaky porad o rodine, co ma 18 deti a 19 na ceste a taky to jsou protestanti 😲 Ale osobne jsem teda zadnou mnohocetnou protestantskou rodinu neznala, az do ted. A muj bratranec ma 4 deti, coz uz u nekterych vyvolava reakce, ze "to musi byt katolici", ale oni pritom vubec verici nejsou 😅 Myslim, ze kazdy ma mit tolik deti, na kolik se citi, bez ohledu na zivotni postoj.

eirin
17. zář 2009

Ahoj holky, mám pro vás novinky, ale nechci nic zakřiknout, více zde http://www.fertilityfriend.com/home/241f02 😵

elitera
autor
17. zář 2009

:-O Tak já to budu nezakřikovat dál, ale tiše držím palce!

chaarleene
17. zář 2009

eirin, nezakřikuju a držím palce 😉

eirin
17. zář 2009

Jé Estrelko, to jste si vybrali moc dobře...
Eli, ty hraješ na klavír?

eirin
17. zář 2009

Děkuju holky!

elitera
autor
17. zář 2009

Když to tak říkáš, tak by asi bylo lepší říct, že hrála. Ale jo 🙂