Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
14. říj 2009

Aha, tak to asi budeš teta brzy. 😀
Moje sestra je tedy přesný opak, hodně se vzdělává, někdy možná až moc a její dítě je typické dítě hodně vzdělaných matek..... kde co přečte a pak to aplikuje, případně aspoň dělá chytrou. 😀

milmic
14. říj 2009

Jen mám právě obavu, abych to zvládla tudle metodu.
Přeci jen, ráno si vezmu HA a nic neřeším, že jo. Pohodička, klídeček, mens. pravidelná jako hodinky, skoro na vteřinu.
Ale todle už není žádná sranda... to už je docela zodpovědný.

madlisek
14. říj 2009

Milmic, nam to taky funguje 🙂 Zatim jsme tedy tehotnet nezkouseli, ale neotehotnet se nam zatim dari 🙂

elitera
autor
14. říj 2009

Hele, nezapomenout si vzít ten prášek je zodpovědný zhruba stejně 😉 Já prostě jen hlídám, abych, než vstanu, vrzla do pusy teploměr, teplotu pak zapíšu do programu a tím to prakticky hasne. Pozorování hlenu a čípku metodu zpřesňuje, ale není to pro její fungování bezpodmínečně nutný. Riziko je podle mě hlavně v prvním cyklu po vysazení, kdy zjišťuješ, jak to tělo vlastně funguje, jak se to projevuje na těch teplotách a podobně. A MS ma pravidelnou taky celkem dost 🙂 Hlavně díky měření BT máš jasnější představu, kdy přijde (víš, kdy byla ovulace, jak dlouhou máš standardně luteální fázi...). No a kdyby nedejdveře byl nějakej zdravotní problém u tebe, tak na některý z nich se dá celkem dobře přijít.
Taková Aerin, kdyby neměřila a kdyby byla šílená panikářka, tak byla na vyvolávačce nejmíň 126x a/nebo počurala tunu testů - než se jí tělo srovnalo, měla klidně 70denní cyklus.

eirin
14. říj 2009

Náhodou, my přerušovanou praktikovali léta a neotěhotněla jsem, když se to umí (a to je na chlapovi), tak to jde, ostatně tak je to se vším. Cyklus mi rozhodila až HA. Ale do budoucna hodlám praktikovat přerušovanou + teplotu a v "nebezpečných" dnech se budeme trochu držet zpátky.

madlisek
14. říj 2009

Nebo moje kamaradka, kdyz vysadila, tak menstruaci nedostala rok 🙄 Pak konecne prisla prvni menstruace, vlitli na to a ted ma kazdym dnem porodit 🙂

milmic
14. říj 2009

Fakt?
No tak to je paráda. No docela vážně nad tím uvažuju, spíš doufám tajně, že se mi nevrátí potíže. Páč než jsem začala brát HA, měla jsem dost velké bolesti při mens. No kvůli tomu to právě beru už dlouho.... dost dlouho i bezdůvodně....
No jak dlouho si holky myslíte, že je dobré vysadit HA před tím, než budu chtít vopravdu raráška?

elitera
autor
14. říj 2009

Mil, klidně hned 😉 Slyšela jsem od pár holek, že když vysadily, problémy se nevrátily a cítily se obecně mnohem líp.
Eiri, imho nejde jen o to, jestli to chlap umí, ale i o "kapky lásky", který vycházejí ještě před ejakulací a spermie taky obsahujou. No, třeba moje sestra je právě produktem přerušované soulože 😀

eirin
14. říj 2009

No, můj super cyklus 71 dní po dva měsíce po vysazení byl taky luxusní 😠 A od ledna do září bez ovulace.. já vím, že na HA asi nemůžu svalovat všechno, ale mému tělu rozhodně neprospěla.

eirin
14. říj 2009

Eli, no a to mám právě na mysli... to, že chlap musí sám na sobě poznat, kdy už kapky lásky jaksi mohou připadat v úvahu 😀 Ale to se zkrátka liší případ od případu. Nám to takto fungovalo nějakých 12 let, takže to už by mohlo mít statisticky vypovídající hodnotu 🙂

madlisek
14. říj 2009

Mil, to je asi indivindi 🙂 Ad problemy - pokud byl problem pred HA, je dobre vysadit uz jen z toho duvodu, aby se zjistilo, zda je pryc a nebo ne, aby se to pripadne mohlo resit 🙂

eirin
14. říj 2009

Ale abych nevypadala jako propagátorka této metody - nepovažuji ji za příliš spolehlivou, já jí věřila proto, že mi to právě roky vycházelo 😀 V kombinaci s měřením teploty mi to přijde Ok.

milmic
14. říj 2009

No koukám, holky, že jak udělám zkoušky v autoškole, pustím se do dalšího samostudia, tentokrát životně důležitého. 😎
Jen teda ještě nevím a neumím si představit, jak se na to bude tvářit můj milý.

Někdy je fakt sladkej, jsme se plus minus dohodli, že po svatbě teda jako by přišlo v úvahu mít miminko. Dokonce mi to sám řekl. 😀 No posledně mi říkal, že v žádným případě, že musíme počkat, abychom zjistili, jak nám to po svatbě bude klapat. 😀
Jako na to, že spolu už v únoru dva roky bydlíme...... 😀

chaarleene
14. říj 2009

tak já jsem tady asi jedna z mála, který HA s cyklem nic neudělala 😅 ale zase mi udělala trombózu 😔
po trombóze jsem "z donucení" vysadila a cyklus mám od té doby téměř jako hodinky (kromě 1 anovuláku vždycky na jaře), prvně se mi vlastně ovulace zpozdila až při prvním cyklu snažení 🙂 měřila jsem asi 2 cykly hned po tom prvním anovuláku, pak mě to přestalo bavit, protože jsme se stejně chránili jinak 🙂 ovulaci jsem stejně poznala, tak co 🙂
jinak před HA (tj. od 12 do 18 let) jsem měla cykly hodně nepravidelné (20-60 dní), dlouhé a bolestivé, po HA mi naběhly okamžitě 28-32 dní, trochu delší než s HA, ale nijak zvlášť... ale teda PMS mi naběhl parádní, to i manžel poznal, že už to brzo přijde 😅 😀

eirin
14. říj 2009

Já taky měla PMS jako blázen.. lezla jsem na nervy sama sobě. A bolestivou MS pouze když v cyklu proběhla ovulace.

deenakee
14. říj 2009

Holky, kdo jdete na den aktivního rodičovství ?
http://www.aktivnirodicovstvi.cz/PetraSovova.php

Pro alternativní rodiče a budoucí rodiče téměř poviné 😀 😀 😀
No já tam asi du.. tak jestli by to někho z okolí Brna (či i vzdálenějších krajin ) zajímalo, tak dejte vědět... a někde bysmě se sešli... manžel se tam moc nehrne 😎
Hlavně se těším , že tam budou fakt odborníci... a koláčky a čaj 😀

aerin
14. říj 2009

deny, ja jsem tam taky chtela jit, ale asi nepujdu☹ V. by byl i ochotnej jit taky, ale pro oba nemame prachy na listek, samotny se mi tam nechce, obzvlast kdyz nejsem jeste ani tehu☹

eirin
14. říj 2009

Aer, já vím, že je to až 24., ale ty prosímtě nikam nechoď a vylež tu svou chorobu...

madlisek
14. říj 2009

Mne s delkou cyklu vysazeni HA nic neudelalo, + - 28 dni jsem mela vzdycky. Ovu nevim, protoze tu jsem hned po vysazeni sledovat nezacla 😅

Deny, pak poreferuj, co ses dozvedela 🙂

milmic
14. říj 2009

Já jsem měla před HA cyklus trošku míň pravidelný.
Je tu už ale děsně dávno, lékařka mi HA dala už v 16 letech, právě kvůli nepravidelnostem a bolestem. Sice jsem ji moc nevyužívala, ale brala jsem ji. 😀 Od tý doby jsem ji nevysadila, dřív jsem se o to nestarala a až jsem měla milého, tak už nějak... mno....

Ani mi nedoporučila, abych nějak vysazovala na čas nebo měnila, prostě těch 6-7 let to beru a hotovo.

lucitee
14. říj 2009

ty vole ja snad taky zacnu merit 😀

to vole si neberte osobne. Jen jsem se k tome este nedostala, rikala jsem si ze ovu poznam.

aerin
14. říj 2009

eirin, to je fakt za dlouho...a vzhledem k tomu, ze 21. jedu na exkurzi do Vidne...😀

deenakee
14. říj 2009

No mě ten lístek přišel taky dost drahý... No když se platí předem vyjde len na 100 Kč. na osobu.... To je jak do kina.... Tak třeba budou zadarmo ty koláčky 😀

elitera
autor
14. říj 2009

Milmic, na čas vysazovat je největší hovadina, co se může udělat. Když už ten bordel brát, tak v kuse, ať se v těle nedělá zmatek.

eirin
14. říj 2009

Aer, jů a kam do Vídně? Tak přeji, ať jsi tou dobou už fit a jako rybička (příp. těhotná rybička) 🙂)

madlisek
14. říj 2009

Navic stejne vysazujes na tyden kazdy mesic 😉

aerin
14. říj 2009

eirin, na anticky sbirky do kunshist. muzea🙂

madlisek
14. říj 2009

Tehotna rybicka, to zni hezky 🙂

eirin
14. říj 2009

Aer, tyjo ty vaše exkurze by se mi líbily ... my jezdili akorát tak do Temelína 😖

chaarleene
14. říj 2009

eirin, my nejezdili nikam 😅 akorát jsme jednou byli v Pivovarském domě 😀