Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
31. říj 2009

Dobre ranko 🙂

Estrel, 3 po sobe jdouci teploty musi byt vyssi nez 6 teplot predchozich, coz neni, proto Ti ji i FF vyznacil prerusovanou carou, rika, ze ovu asi byla, ale uplne jisty si neni. Hapruje tam ta teplota z 16DC, bez ni by to bylo jasne 🙂

Jinak ja znam smectu akorat na streva, nevedela jsem, ze i na zaludek. A hylak jsem taky kdysi mela, bleee 😝

Des, myslim, ze vatanai je uplne prvni, ktery se u nas vyrabel, koukaly jsme na nej zalibne s kamaradkou, kdyz nas popadly nekdy v osmancti letech maminkovske pudy 😀 A barva krasna 🙂

des
31. říj 2009

madli: dobre rano!! Jako prvni rikas? Tak to by uz mohli mit vychytane...jak rikam, neresila jsem to, kamaradka byla veli spokojena, tak jsem dala na ni.

madlisek
31. říj 2009

Des, osobni reference jsou nejdulezitejsi, na netu muze kdo chce psat co chce, ja verim, ze budes spokojena ty i Serik 🙂

estrellita
31. říj 2009

madli: aha, dekuji za osvetleni 🙂 takze se to opravdu zjisti az na konci, tak uvidime a treba budeme na konci i napjati 😀

lucitee
31. říj 2009

nesnasim drzkovou polivku, ale prave jsem vyrobila drzkovku z hlivy ustricny a mnam mnam

herminka
31. říj 2009

Tak okna už se krásně lesknou 🙂 A teď si uvědomuji, že je budu mýt už jen asi 2x a pak už krásná nová okna, která neprýskají a nejsou dvojitá.

Des, jojo, Beskydy jsou úžasné 😵

Madli, mám dojem, že FF vyznačuje přerušovanou čáru, když má data jen z jednoho zdroje - tj. např. teplotu, ale ne čípek ani hlen.

Luci, o držkovce z hlívy jsem četla, ale zatím ji nezkoušela, navnadilas mě 🙂

elitera
autor
31. říj 2009

Já mam zase dneska vařící/pečící den. Jim to teda sice sama, ale i tak mi to chutná 🙂 Rozvařila (ehm, v troubě jsem to prostě nechala chvíli péct) jsem lilek, cuketu a oloupaný rajčata, trošku soli, adžiky a pepře a rozhňahňala šťouchadlem na brambory. Zítra už snad Lišák bude jíst, tak koupím ještě ráno někde kuřecí paličky nebo stehna a kuskus.
A peču nějakej mega zdravej koláč: rozmixovaný ovesný (já mám jáhlový) vločky s oříškama, do toho troška mouky, olej a javorovej sirup, podle potřeby trocha vody. Do formy, upéct. Jabka na kostičky podusit s máslem a javorovým sirupem, po upečení hodit na ten korpus. A na závěr pudink z obilnýho mlíka (mam tu kukuřičný) a pro změnu javorovýho sirupu 😀 Ale sirup nějak dochází, tak do pudinku asi přijde hnědej cukr. A pudink se na to celý naleje a nechá se to ztuhnout, povrch se posype oříškama zase. Jsem na to fakt zvědavá 🙂

A byla jsem ráno nakoupit. Zjistila jsem totiž, že si zase nějak šlapu na nohavice riflí, který jsem si asi před 2 měsícema ze stejnýho důvodu nechala zkrátit. A ejhle, já si milé rifle přetáhnu zapnutý přes boky 😅 Tak jsem ulovila nějaký v Camaieu asi za 650 a ještě náhrdelník. Jupí 🙂

lucitee
31. říj 2009

eli: recept jsem si ulozila a nekdy vyzkousim z bezlepkovych surovin. Rada pecu a rada to jim, ale casto mam spatny svedomi ze je bila mouka nezdrava, cukr atd. Snazim se pouzivat pohankovou, tmavej cukr, med, bio veci....tak tohle vyzkousim. Dik.

Drzkovku z hlivy doporucuju, je fakt vyborna a kdyz nekomu nereknete ze to nejsou drzky, ale hliva, tak to treba ani nepozna.

elitera
autor
31. říj 2009

Luci, to je recept z apetitu z bio sekce, kde jsou právě všechny suroviny psaný bio 🙂 Takže i špaldová (nebo jaká) mouka, ovesný mlíko a tak 🙂

estrellita
31. říj 2009

lucit: ja nemam rada hlivu, ale za to drzky jo 😀

elit: ten recept vypada skvele 🙂nechces mi kousek poslat? 😉

herminko: zkusim tam zadat i hlen, protoze jsem si nejak tim 14 DC fakt jista, protoze ten byl, pobolival me podbrisek a o chuti ani nemluvim 😉

estrellita
31. říj 2009

herminko, mela jsi pravdu, ted to vyznacil neprerusovanou carou!!

tiburcia
31. říj 2009

Zdarec děvčata...celý den jsem byla na nákupech...ale už mám aspoň pokoupeno pár dárků pro ježíška 😀 😀 ale jsem utahaná jak kdybych skládala vagon uhlí 😉 za chvíli jdeme ještě s kamarády do čajky, tak snad si tam odpočinu, a ne že tam usnu 😀

estrellita
31. říj 2009

tibi: ja jeste nemam ani jeden darek 😒 a to jsem je vzdy mela nakoupene uz v rijnu 😅

lucitee
31. říj 2009

ty jo darky, nastesti si v rodine darky moc nedavame, ale musim neco nakoupit uz v listopadu, aby se mi to rozlozilo hlavne financne...nehlede na to ze ted budu davat spoustu penez za zuby ☹

ad recepty: ja kupuju Chef Gurman, jedinej casopis co ctu 🙂

elitera
autor
31. říj 2009

Estrel, celej recept máš tady 😀 A je to celkem dost dobrý, ale blbě se to krájí, ten korpus je úplně tvrdej (ale jen na to krájení, na jídlo ne).

estrellita
31. říj 2009

elit: ja myslela, abys mi poslal uz hotovy kolac 😀 😀

tiburcia
31. říj 2009

luci my si taky nedáváme žádné dary, prostě drobnosti co potěší...ale já i manžel máme velkou rodinu, tak než to vždycky pokoupím 😉

estrellita
31. říj 2009

tak my treba babicke koupime nejake jidlo, co by si normalne nekoupila, mamka s tetou ji koupi brikety na topeni (nejake vetsi mnozstvi) atd. to jsou darky, ktera ona potrebuje, nejake mydlo ajine veci jsou ji k nicemu. ale nevim, co manzelovi??uz jsem kdysi davno meal jeden darek vymysleny a on ho zjistil (jako ze o tom pim premyslim)......tak jsem se radoby urazila a uz je to dva roky a stale to nedostal, tak ze by byl cas ted?? 🙂))

jinak ja dneska trpim obzerstvim - rano snidane mala,ale k obedu knedlo, vepro,zelo, odpoledne 2 slunecnicove bulky s lososovou pastikou, vecer pak kus pizzy, do toho cokoladu prolozenou zeleninovym salatem s balkanem, balzamikem, bonbony..........a mam chut na tycinky, ........... jsem cune 😀 ale zitra se zase srovnam do late🙂

eirin
31. říj 2009

Tedy vy jste dnes všechny byly takové pilné... já mám od rána migrénu a ani si na ni nemůžu nic vzít, takže to byl přetrpěný den, kdy jsem jenom seděla a modlila se, ať to přejde. Teď je to lepší, ale hrozím se noci a hlavně rána, snad už to dá pokoj. Nemám zkušenost, jak to bude vypadat druhý den bez léku.
Já ještě dárky na Vánoce nemám ani vymyšlené, natož pokoupené :D Ale ono jen málokdy předem vím, co koupím. Zpravidla chodím a koukám a až když něco vhodného vidím, tak mě to trkne.

madlisek
1. lis 2009

Ahoj holky, zdravim z vyletu 🙂

Estrel, to je super, ze uz to vyznacil neprerusovane! Hermi to jsem nevedela, s tim, kdyz jsou udaje z jednoho zdroje 🙂

To vypada, ze ve vzduchu byla nejaka kulinarsky tvurci nalada - ja jsem zase napekla na vylet svycarky a jsou totalne naprosto uuuuuzasnyyyy, ackoliv to byl prvni pokus 😵 Ale nejsou teda ani z poloviny tak zdravy jak buchta od Elit, ale je tam hnedej cukr, aspon, a muz se oblizuje az za usima 🙂

My jsme se rozhodli, ze si s muzem koupime k Vanocum uzasnej novej polo-profi fotak 🙂 Ja jsem mu ho chtela koupit jako ode me a vyslo najevo, ze on chtel totez koupit me, tak si koupime jeden dohromady 🙂 Char, mozna te pak budu otravovat s dotazama ohledne objektivu a tak 🙂

tiburcia
1. lis 2009

Holky nám dneska celý den nepůjde net, tak všem přeji krásnou neděli 😵

lucitee
1. lis 2009

hezky rano

no my s tema darkama na vanoce, eliminovali jsme to na darky pro deti a pak se sestrou si davame jen my dve mezi sebou nakej osobni a dohodnem se na castce a s muzem si davame normalne a taky se tak nak dohodnem za kolik asi. To je asi nejvyssi castka, treba dva litry. Jinak radsi rada investuju do vyzdoby a vytvoreni atmosfery. Loni jsme menili okna tak jsme musela nakoupit novou vyzdobu, ta puvodni se zabodavala do starych drevenych oken 🙂 fakt se zacinam tesit. Navic mame letos novej krb, takze bude i teplo a ohen v krbu. Loni jsme mrzli a to cloveku na nalade moc neprida 🙂

Ja byla vcera pilna jen s luxem a vyloupala jsem desne moc orechu 🙂

Koukala jste naka vcera na Duety???

chaarleene
1. lis 2009

dobré ráno 🙂
my jsme byli včera na Tančírně a domů jsme přijeli skoro ve dvě, takže jsem se z postele vykopala teprve před chvílí 😅

koukám, že řešíte dárky... já mám teď dilema - my s manželem si vždycky dáváme jeden větší/dražší dárek a pak pár drobností... no a já teď mám 2 tipy na ten velký dárek a nemůžu se rozhodnout 😒 obojí jsou to praktické věci, které by využil - jeden jsem vymyslela úplně sama, je o trochu dražší než můj původní limit; druhý jsem vymyslela, ale on přišel sám s tím, že něco takového by se mu hodilo (takže by to nebylo překvápko) a je levnější 😒 tak teď nevím, jestli radši něco, co sám chce - i za cenu toho, že to nebude překvapení, nebo teda to druhé, které by taky využil (resp. bychom to mohli využít oba), ale je to dražší a je možné, že to ofrfňá, že to je zbytečnost 😅

estrellita
1. lis 2009

madi: my jsme si taky koupili poloprofi fotka a je super 🙂

chaar: tak jestli se bojis, ze to ofrfna, tak bych asi radeji koupila to prvni, ale je to teda dilema 🙂

chaarleene
1. lis 2009

estrel, díky 🙂 já jsem jsem to sem psala, tak jsem si to aspoň trochu ujasnila 😀
já do něj někdy fakt nevidím - občas nejsem schopná odhadnout jeho reakci... kolikrát se bojím, že něco ofrfňá, protože má sklony občas brblat - a on mě překvapí tím, že nebrblá a přijme to v pohodě nebo dokonce s nadšením 😀 a jindy zase obrblá něco, o čem si myslím, že přijme v klidu 😅

estrellita
1. lis 2009

chaar: mam doma to same 😉 takze ti naprosto rozumim. ja prave nad tim jednim darkem taky strasne vaham, protoze je to spis vec, kterou by nepouzival tak casto a je to hodne drahe a nevim, jestli by to taky neofrfnal, jak ty rikas. takze jsem na tom stejne, jen nemam zatim tu druhou variantu 😅

des
1. lis 2009

Pěknou neděli přeju...
Tak jsem zas odvezla muže na letiště 😒 Už od září mám pocit, že ho akorát vyperu, ostříhám, jedem se podívat na kočárky a už je zase v čudu...ale už jen týden a pak už bude doma se o mě starat 😀

Dárky na Vánoce?? To se mi zas bude vařit hlava ☹

Ad recepty...zrovna peču něco děsně zdravého😀 Ovesné vločky se salkem...snažím se vyrobit takovou tu müsli směs se zapečenýma vločkama, ale zatím se mi nepodařilo vytvořit kýžený efekt hrudek o zrnitosti 1-1,5 cm. Minule s medem to moc neklaplo, bylo to moc sypké. Tak kdybyste měla některá nápad, jak to zhrudkovatět a vyhnout se salku, tak sem s ním 😉

estrellita
1. lis 2009

ty ho peres? 😀 neee, promin, jsem to pochopila 🙂 neboj, brzy bude doma u vas 🙂

andelka
1. lis 2009

Holky, o dárkách mi ani nemluvte. Od teď do konce roku mají narozeniny mamka, manžel, švagrová, brácha a ještě jsou Vánoce. A já fakt vůbec nevím co. Mamka teda na narozky dostane konvici na čaj a nějakou mlsnotku a kytku. Na nic velkého drahého nejsou peníze, to víme všichni. Na Vánoce vím, že budu kupovat nějaké kalendáře, ty si dáváme navzájem. Ale třeba moc nevím, co švagrové.
Já teda doufám, že se Ježíšek praští přes kapsu a donese mi ponorný mixér 😅

chaarleene
1. lis 2009

andel, my jsme teď tchýňku s tchánem pozvali k narozkám na zvěřinové hody 🙂 nechtěli jsme vymýšlet žádné kraviny, tak jsme jí dali kytku a odvezli jsme je oba na ty hody a myslím, že si to moc užili 😵