Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
19. led 2010

Luci, ke komu na národku chodíš? (do IP)

lucitee
19. led 2010

estrel: jj mluvila o chronickym zanetu a ze se to vzdycky casem stejne zvrtne. Uvidim. Jen se tam nemuzu dovolat

estrellita
19. led 2010

eirin: ty taky chodis na Narodku? koukam, ze to mam nejdal 😅

eirin
19. led 2010

Estrelko, taky, taky..

milmic
19. led 2010

Hezké poledne holky,
Luc, tobě je taky tam divně jako mě? 😒

lucitee
19. led 2010

eirin: no myslim ze moje doktorka ma dobrej pristup, kdezto na ty Bulovce ordinovala sestra za naky Albance co moc neumel cesky a krasne me predavkoval

mil: no divne mi je, celej cyklus me poboliva bricho jako na MS a od ovulace krvacim, je mi dost neprijemny mit cokoliv na krku (jako myslim rolak) a obcas mam pocit ze mi jako lita tlak, nahoru dolu, palej me oci...je to podobny jako kdyz jsem mivala potize prave se stitnou zlazou

milmic
19. led 2010

Aha. ☹
Tak to já nemám takto. Na krku mi něco vadí jenom když mi klesne cukr v krvi a začne mi být špatně. já tu šítku mám jenom pidi, vůbec mi nechtěla dávat léky, ale kvůli těhotnění mi je dala.
Ale u mě to bude na 99% hormonama, páč jsem po vysazení. Tělíčko neví kudy kam. 😅

andelka
19. led 2010

Elit: No podívejme se, taková paráda 😵

Luci, Mil: trampoty se zdravím vám teda nezávidím a doufám, že bude všechno co nejdřív v cajku.

Mně už se packy zlepšily, furt je promazávám a jednou denně to máznu slabší vrstvou kortikoidu, nic jiného na to fakt nezabírá. Ale vždycky jen tak 3 dny, nechci moc dlouho. Takže dneska jsem byla na poslední kontrole na kožním - hurá - už mám doktorů až semhle. 😒 Stačí že na gyndě mě čeká poradna, GTT a velký UTZ, možná nějaké odběry kvůli RH a to všechno během 1 měsíce.

milmic
19. led 2010

Elit, že to jde nahoru ta teplota známená, že jaksi existuje možnost 😵 😵 ?

herminka
19. led 2010

Ahoj!
Tibu, to byla tedy rychlá akce! jak dlouho to trvalo od úvah k pejskovi doma - týden, nebo ani ne? 😀

Andělko, to máte maminku opravdu umístěnou strategicky 🙂 Naši to k nám mají asi půl hodiny rychlé chůze.

Estrel, triko parádní 😵

Luci, uf, Ty sis toho tedy se zdravím zažila 😢

andelka
19. led 2010

mil: Sice Elit ovulku ostřelovala, ale dole je poznámka, že s ochranou, takže asi není možnost. Že jde teplota nahoru znamená, že proběhlá ovulace je potvrzená. 🙂 Holt někdy si na ni člověk musí počkat trošku dýl. 😅 Ale pak ta radost, když se to zazelení 😵

hermi: jo jo, to máme, my jsme to tak chtěli 🙂

lucitee
19. led 2010

mil: no jo taky mam rozhazeny hormony, ale ty aspon vis ze to udelala HA a melo by se to srovnat samo, nebo treba bylinky?

ja to vzdycky vnimam spis jako nekomfort, ze jsem rozhazena, citim to jako obcasny nevolnosti, blbe spim, takovy spis jako problemy s tlakem, nic moc konkretniho

andel: dik za prani 🙂

hermi: no vite zlomek toho co jsem zatim zazila, bych pak byla totalni lemro tady, kdybych to vsechno psala 🙂

milmic
19. led 2010

Aha, Anděl, já těm grafům a poznámkám v něm nerozumím.
Jediný co jsem si byla schopná domyslet jsou smajlíci. 😀

elitera
autor
19. led 2010

Ostřelovala 😀
Jo, teoreticky by tam byla možnost, s takovýmhle trefování, že bych otěhotněla. Ale v posledním řádku (bemerk) značka znamená, že je k tomu někde poznámka, poznámky jsou úplně dole k jednotlivým DC. A tam je právě psáno, že to bylo s ochranou. (ehm, většinou; jestli jsem jako fakt těhotná, tak máme fakt dobrý skóre - 2 pokusy - 2 těhotenství 😀)
Obecně se cyklus dělí na dvě části - před a po ovulaci. Před ovulací jsou teploty nižší, po ovulaci vyšší. Musí tam být minimálně 0,3 °C rozdíl, plus tam jsou další podmínky. Já mám tady v první části cyklu teploty trochu vyšší, to je ale způsobený tím, že jsem měřila výrazně pozdějc než obvykle (jak čas běží, tak teplota ráno stoupá, proto je důležitý měřit ve stejnou dobu; já ale vím, že ovuluju pozdě, tak jsem si to na začátku cyklu klidně dovolila 😀).

andelka
19. led 2010

mil: No, smajlíci jsu to hlavní 🙂 ale pod nima byla ikonka černého zvednutého prstu a úplně dole je tabulka na poznámky, ten prstík odkazuje na tu poznámku. Člověk se pořád něco nového učí 😉

luci: I pocit diskomfortu je protivný. Ach jo ach jo, to naše tělo nás někdy umí potrápit, co? 😒

milmic
19. led 2010

Tak jsem volala paní doktor, sestřička říkala, že to může být hormonální nerovnováha. Obzvlášt jestli byl test ve čtvrtek negativní.
A že pokud nedostanu MS, tak jsem objednaná na příští úterý, paní doktorka by se mrkla, co se tam vaří a peče. 😉 To už bude nějakých 46 DC. Z mýho pohledu ideální kompromis.

moni1412
19. led 2010

char tak to mas toho dost 😉 ze vyrobim..... dievca, ty mas nejako vela casu 😀

mil ty este stale nic???? 😕

milmic
19. led 2010

Moni, nic no. 😀
Však ono se to nějak vytříbí. Třebas se to umoudří samo a budu paní doktor volat, že jaksi nemužu přijít. 😀

moni1412
19. led 2010

mil, no, neprijemne..... snad sa to teda vyriesi samo nejak 😉

milmic
19. led 2010

Moni, když nic, tak se paní doktor mrkne zkušeným okem a napíše mi 3x denně prášek cukru a bude. 😀

lucitee
19. led 2010

andel: me moje telo trapi uz 30 let....vetsina je psychosomatika

andelka
19. led 2010

luci: Tak to mě mrzí 😔

mil: to víš že jo, budeš chlapík jako rys 🙂 Já věřím, že se to utřepe, že je to u tebe dočasné, kvůli HA.

bronik
19. led 2010

Ahoj tady to vypada moc dobre

madlisek
19. led 2010

Dobré ranko 🙂

Tib, Tobby je super jmeno, uz se tesim na fotky!

Elit, to je ukazkova ovula, nadhera!

estrellita
19. led 2010

mil: super kompromis, tak uvidis, co se z toho do tydne vyvrbi, jestli dite, nebo MS 🙂
madlisku, odbre ranko 🙂

moni1412
19. led 2010

mil 😀

luci podobne... akosi zazraok to po porode preslo, ale mala som rovnake problemy...

chaarleene
19. led 2010

moni, zatím ten čas mám, uvidíme za pár týdnů 😀

za chvíli jdeme kupovat peřinky do postýlky 😵

lucitee
19. led 2010

moni: no jo rodice se na me podepsali....jsem extremne vnimava a citliva a staci malo, aby me to ovlivnilo..psychicky i fyzicky a u me je psychika vetsinou jako vinik. A telo se s tim veze, ze je duse v nepohode a protestuje. Snazim se zit jinak trochu, umet rict ne kdyz citim ne, bejt uprimna k sobe i okoli.

Byste neverili jak "krasny" migreny jsem si dovedla privodit tim, ze jsem proste nekam jela, ac se mi nechtelo. Ze jsem nekomu rekla, ze mu pomuzu, ac se mi do toho nechtelo a ja proste neumela odmitnout. Ted uz to umim a mam svatej klid 🙂

estrellita
19. led 2010

luc: musim rict, ze jsi musela ujit pekny kus, jestli uz umis aspon z velke casti zit jinak, jednat jinak. to je dobre, urcite se to na telu casem projevi a bude s tebou vic spolupracovat 🙂 a kdo ti pomohl? psycholog, nebo manzel?

lucitee
19. led 2010

estrel: no jo je to na dlouho, clovek ma neco zazity, principy, zivotni postupy, nazory a postoje a kdyz je mu nejhur a neco se stane, tak mu dojde, ze jedna sebedestruktivne a ze to tak dal nejde. Tak se zacne drodit srackama typu problemy v rodine, minulost a nestaci se divit...a pak se z toho zacne pomalu vyhrabavat....ale jde to pomalu. Prijde u toho o "kamarady" a nektery cleny rodiny.... Je to rok a pul co to tak nak vnimam jinak a urcite uz je to dost znat.
A co mi pomohlo? Chce se mi rict nahoda, ale nahoda to nebyla. Bylo mi dost zle a az tak ze jsem si volala zachranku. Zachranar sympatak na me juknul a rekl: rika vam neco slovo psychosomatika? Od te doby si tykame, stykame se, kamaradime. On a jeho bracha mi dost pomohli otevrit oci.