Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

dub
2. únor 2010

madli moje mamka používá na pálení žáhy ty past. RANIE. a je s nima spokojená. Tak vyzkoušej i to. než se hnát hned k doktoru. třeba by zabral i nějaký bylink.čaj.

chaarleene
2. únor 2010

vy jste toho zase nakecaly za tu chvilku, co jsem tu nebyla 😀

my měli dnes k obědu bramboračku a domácí chleba, ještě je tam trocha na večer 🙂 a zítra asi budou kynuté borůvkové knedlíky, pokračuju ve vymrazování mrazáku 😀

jo a vyprala jsem pračku plen a večer budu žehlit 😀

dub
2. únor 2010

charlee no jo ty to máš pomalu ale jistě za pár viď. tak musíš být předpřipravená. 🙂 aby až to přijde měla vše po kupě.
jů tak to je taky mňamina. ten domácí chlebík taky děláme. nejraději s různýma semínkama.
v tý domác.pekárně uděláš všechno. minule jsem dělala škvark.placky a ty teda byly. 😉
jé žehlit to mě čeká taky dneska ale vůbec se mi do něj nechce. to je snad jediná práce co mě neba 😝 😝

andelka
2. únor 2010

Tak já jsem měla siestu s kafíčkem a čokoládovou tyčinkou 🙂 A teď jsem dověšela prádlo.
Na oběd jsem měla rýži a špízy bez špejle (kuřecí kousky, slanina, cibule, různé barvy papriky do trouby). Večeři míváme studenou většinou. Manžela většinou po práci počastuju polívkou a tím, co zbylo od oběda 😅 Někdy mu naopak na večer uvařím a já to jím druhý den na oběd. 🙂

Madli: to je záhada s tou tvojí žáhou 😕

eirin
2. únor 2010

Já se hrozně těším domů, protože dneska budu stěhovat věci do polic v nové kuchyni 😵

eirin
2. únor 2010

Madli, a nepiješ třeba hodně džusy? Po těch pálí žáha mě (i v netěhu).

chaarleene
2. únor 2010

dub, my máme nejradši podmáslový cibulový 😵 😵 😵 a se spoustou semínek samozřejmě 😀

eirin, tak si to hezky nastěhuj, ale nepřeháněj to 😉

madlisek
2. únor 2010

Eiri, dzus piju jen rano ke snidani, pres den vetsinou teply bylinkovy nebo sipkovy caj a studenou vodu.
Ad kuchyne - to uz je komplet?? Dej nam pak fotky na picasu 😵

Andel, kureci spizy bez spejle zni moc dobre, to bychom mohli mit zitra 🙂

eirin
2. únor 2010

Madli, ještě není úplně komplet, fotky dodám, až bude (snad tuto sobotu), ale něco nastěhovat už se do ní můžeme.
Jo a nemůže ti to dělat právě ten šípkový čaj? Ten je takový nakyslý. Ale to bys ho zase musela asi vypít fakt hodně. Mě po některých ovocných taky pálí, ale pít jenom vodu nedovedu.

sijen
2. únor 2010

Nazdárek,
koukám str. 517... tak to je román 😅

Erinko!! tak jak se nosí, prstýnek? 😵 Blahopřeju Ti a ať jste si vzájemně stále takovou oporou jako doteď a vaše celá rodinka pokračuje šťasně na té dobře rozjeté koleji 😉
Jé tak to věřím, že se těšíš na novou kuchyňku... já se teď srovnávám v malé kuchyňce, a s láskou vzpomínám na tu naši na míru, které si teďka sakra považuju 😉

ahoj Dub, vítám tě.
ahoj Andělko

eirin
2. únor 2010

Tak dnes jen tak pro zábavu sleduji jednání Poslanecké sněmovny a řeknu vám, že to snad radši zavřu, protože jsem toho za poslední dvě hodiny i při koníkovi udělala asi tak stokrát tolik co oni.

eirin
2. únor 2010

Ahoj Sijen! Děkuju moc. Prstýnek se nosí krásně, každou chvíli na něj koukám a přehrávám si některé okamžiky ze soboty. Co ty, už jsi byla u doktora?

madlisek
2. únor 2010

Ten sipkovy piju jen ted od ledna a zacalo to uz v listopadu 😕 Ale predtim to byly ruzne ovocne, tak mozna to bude tim. Zkusim ten pit jen vodu a bylinky, schvalne, co to udela 🙂

estrellita
2. únor 2010

hoky, docitam zpet,tak hned odpovidam

luc: jj, jak rika aer, mne palila zaha uz driv (teda extremne tydne pred testovanim, to jsem se bolesti malem zblaznil, ani spat jsem nemohla) a pak az den pred testovanim a ted asi kazdy den 😅 ale nejak jsem rada 😀 ale az pujdu z prace , koupim si mandle, ty prej pomahaji 🙂

zkus vydrzet jeste treba dva dny a pak testnout, jako do soboty bych nevydrzela ani nahodou 🙂

eirin: tobe zahu zpusobuji asi miminka, ne? 🙂

sijen
2. únor 2010

doktora jsem musela (moc jsem teda nechtěla) na pátek, jsem tento týden v práci, kvůli dořešení některých věcí, které se musí co nejrychleji dodělat. Pak tam zase nebude moje nadřízená..atd.
Tak teda na mě trochu v pátek myslete, neboť dřív termín neměla a já už jsem nervózní jako pes - aby "tečka hýbala, čili tloukla" a začínám o existenci svého těhu už občas pochybovat... 😅 kdybych nebyla na krevních testech, tak jsem asi úplnej nevěřící Tomáš.. 😔

sijen
2. únor 2010

jj, poslanecká sněmovna.. to je někdy k smíchu někdy k pláči. Moc to nezapínám...ale někdy by to některá televize mohla dát místo těch silvestrovských estrád 😉 ..

eirin
2. únor 2010

Estrelko, teď asi ano, ale mě pálila občas i předtím. V začátcích těhotenství mě dokonce pálila ještě míň než normálně, zato teď je to každý den. Třeba to pomine jako u chaar.
Sij, no to si piš, že na tebe budeme myslet... v kolik hodin jdeš? A jak jsi vlastně daleko? Ztrácím přehled, když to nemáš v pasu.

andelka
2. únor 2010

Ahojky Sij, ráda tě vidím 😵

Madli: No jo, mně po ovocných některých taky pálí žáha, třeba po citrusovém. Tak piju spíš bylinkové nebo s rooibosem, pak obyčejnou vodu, ředěný džus, mlíko a večer Gravimilk (to je jako místo kakaa - přidávám se do klubu 😅 ) V těhu se má hodně pít, tak vymýšlím kde co všechno, abych to neměla jednotvárné.
Ty špízy vznikly z toho, že původně jsme dělali špízy do hrnce do trouby. Jenže jsme jich měli málo a ingrediencí hodně, tak jsme ten zbytek naskládali kolem špízů. No a podruhé pro zjednodušení jsme se vyprdli na napichování a šoupli jsme to tam jen tak - krásně se spojí chutě a vleze se tam toho víc. Vždycky nejdřív v hrnci opeču slaninu, na to maso, aby se zatáhlo, okořením, přidám hooodně paprik na kostky a cibuli a okořením (máme mlýnek česnek bylinky a provensálské koření), trochu přiliju vodu, aby to mělo šťávu a dám péct a je to mňam. Děláme to často a rádi 😵

eirin
2. únor 2010

Já čtu občas stenoprotokoly, teď právě sleduju tu mateřskou.

andelka
2. únor 2010

sijen: V pátek na tebe budeme myslet strašně moc 🙂 A neboj, bude to OK. Já jsem taky žádné příznaky neměla.

estrellita
2. únor 2010

sijen: ja tu nebyla cele odpoledne a ted 15 minut docitam, ufff 😀

v patek na tebe budu myslet a drzet ti palce. a ty vis ve kterym tt jsi?

estrellita
2. únor 2010

ja dneska krome zahy taky vubec nic 😅

herminka
2. únor 2010

Sijen, taky budu v pátek držet palce. Takže se cítíš dobře, netěhotně?

tiburcia
2. únor 2010

takže postupně jak budu dočítat 😀 😀

mil bižu vypadá moc dobře

luci,moc bych ti to v sobotu přála 😵

sijen
2. únor 2010

No, měla bych být v 7tt, jsem si to dnes přepočítávala..(20.01. jsem měla asi 967j HCG v krvi což odpovídá zač. 5.tt) ale jak víte/nevíte při stěhování jsem někam veelmi dobře uložila diář r.2008-09 ..a datum poslední MS nemám. Takže je to takový dobrodružný 😉
Jdu tam ráno po 9. hodině. 😔
Eirin IP. 😉

andelka
2. únor 2010

Neměly bysme si dělat poznámky, kdy kdo kam jde? 😅 Já si to nějak přestávám pamatovat 😅
Zatím jsem si napsala sijen 5.2., estrel 15.2., aerin 18.2., 10.3. UTZ, luci 15.2. zubky (jestli mám něco blbě řekněte)
Já jdu až 23.2. na velký UTZ

Zrovna dělám rozpis pro manžela na nástěnku, aby věděl co mě kdy čeká 🙂

estrellita
2. únor 2010

sijen, no tak to uz urcite bude videt srdicko, to se mas 😵

estrellita
2. únor 2010

andelko: teda ty jsi pamatovak 🙂 toho 15.2 jdu odpoledne 🙂

tiburcia
2. únor 2010

andel já nejdu určitě nikam 😀 😀

tiburcia
2. únor 2010

ad kafe....jednu dobu jsem ho pila denně...a teďka mi vadí...je mi po něm špatně...takže kafe už nepiju vůbec...radši čajíčky...zrovna teď mám uvařený kvetoucí čaj Nehynoucí láska 😀 😀