Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
5. bře 2010

jo ahááááááááá, CS taky může být cervix skore, sorry za mystifikaci 😅

eirin
5. bře 2010
chaarleene
5. bře 2010

jsem si to neuvědomila, že jsme to tu probíraly 😅

když se určuje cervix score, tak jsou asi 3 různá kritéria, která se "obodují" (kdysi jsem si to hledala, ale teď to nějak narychlo nemůžu najít) myslím, že délka, konzistence a ještě něco - no a pak se ty body sečtou a to je právě to cervix score 😉 bodují se myslím změny - jako že malá změna 1 bod, větší změna 2 body atd... takhle před porodem už by to mělo jít nahoru tím, jak se tělo připravuje na porod...

milmic
5. bře 2010

Jo!
Tak ted už jsem v obraze, vďaka. 😎

herminka
5. bře 2010

Ahoj!
Estrel, vidím, že máš teď náročné období, doufám, že nevolnosti nebudou takové jako včera!

Chaar, je fajn, že jste si užili výročí 🙂 Myslím, že podívat se na lekci plavání je rozumné a nikdo Ti to nemůže mít za zlé.

Eirin, někdy se píše, že vyšetřování spodem a CS někdy zbytečně ženu vyplaší, takže je možní skoro lepší nevědět 🙂 Vidím tady spoustu holek, které se otvíraly hodně brzo a nakonec přenášely.

Mil, jsi šikulka, že s knížkama tak valíš 😵 Chápu, že jsi u knížky vytahovala kapesník, teď se mi to stalo taky (ač mě nerozbrečí jinak skoro nic), dočítala jsem Zlodějku knih, která je taky z války, a je v ní jedna hodně smutná pasáž, k tomu jsem si vzpomněla na něco špatného, co se mi nedávno stalo, a měla jsem slzy v očích. Dokonce si toho všiml i manžel 😅

milmic
5. bře 2010

Hermi,
no valím, ale já hlavně nemám už moc možností.
20. dubna je termín, jináč pápá lálá. 😀 A dva dny předtím ještě dopisovat úvod, závěr a blabla, to není nic pro moje nervy. 😀

eirin
5. bře 2010

Hermi, taky jsem četla, že někteří doktoři prostě spodem nevyšetřují až do nějakého týdne přes třicet, protože tam nechtějí zbytečně šťourat (což mi rozhodně nevadí, když se cítím dobře, břicho netvrdne ani nebolí). Spíš si kladu otázku, kdy můžu očekávat, že se mi tam někdo koukne 😀

Mil, tak to jsi na tom časově velmi dobře, když máš termín až 20. dubna a už toho máš tolik hotového. Mně už zbývají na dodělání nezbytných věcí jen tři týdny.

chaarleene
5. bře 2010

já jsem právě paradoxně kdysi ještě na gymplu na to plavání začala chodit jako na brigádu - měly jsme s kámoškou zapisovat, kdo přišel/nepřišel, vybírat peníze atd. a postupně se i školit na lektorky... už si na to přesně nevzpomínám, ale mám pocit, že to právě byla ta paní Sudíková, kdo to tehdy tady vedl... no, po 3 týdnech jsme to vzdaly, protože jsme tam vždycky strávily 3-4 hodiny, ale platila se nám jen ta hodina, kdy se reálně plavalo 😅 (jenže jsme tam musely být skoro hodinu předem, když rodiče začali chodit, pak ještě než se sbalili a odešli, no a pak to školení typu "co budeš dneska dělat k obědu, jo, kde jsem to skončila, prostě naučíš to dítě na nějaké signální slovo, já budu dělat rajskou" 😅)

no a když jsem teď koukala na ty stránky, na nějaký rozhovor s tou paní Sudíkovou + jsem si vybavila to povídání s tou holkou, která to tu dělá teď, tak z toho mám takový trochu nepříjemný "sektářský" pocit 😅 - takové ty jemné úsměvy, pořád dokola opakované ty samé věty,... tak ještě uvidím... je mi jasný, že mě nikdo nebude nutit topit svoje dítě, ale přece jen, znám se, vždycky jsem byla hodně snadno ovlivnitelná (ač se na tom snažím pracovat), tak se bojím, abych se třeba nenechala pak navézt do něčeho, čeho bych pak litovala... prostě ještě uvidím 😒

milmic
5. bře 2010

Eirin, díky za podporu.
No ale já to nevidím tak růžově. Sice jako..... vidím to růžověji než třeba v lednu, ale pořád jaksi.....

Ono sice 20.dubna je super, ale ten den to musím nejpozději nahrát do Isu. A raději dřív, kdyby se něomc kravilo. A předtím to musí celé číst profesorka a musím to celé dopsat, takže můj osobní termín je nejdůl do konce března. 😅 Abych měla ty 2 týdny jaksi navíc.
Hůůůůůůůůůůůů. Jde mi z toho hlava 3x vokolo komína.

eirin
5. bře 2010

Mil, vydrž, zatím se skvěle držíš časového plánu, takže teď už jen zafinišovat a máš klid 😉 Já se nějak nemůžu dostat do tempa. Pořád mi přibývá něco neplánovaného a neodkladného, takže to, na čem jsem chtěla dělat, je neustále odsouváno.

chaarleene
5. bře 2010

mil, vydrž 😉 já jsem na tohle měla super vedoucího práce, dohodla jsem se s ním, že potřebuju nad sebou bič, takže jsme se vždycky dohodli na přesném datu, kdy přinesu další část, a on mi zase dal zpět tu předchozí se svými připomínkami a šlo to skvěle 🙂

estrellita
5. bře 2010

hermi, chaar: takhle blbe mi bylo nastesti jen vcera, 3 dny pred tim mi bylo skvele, tak to bylo proto, abych si moc nemyslela 😀
ale dneska musim zatukat, ze je mi fajn 🙂 jdu k tomu novemu Dr., tak jsem zvedava, doufam, ze na me udela dobry dojem 🙂

mil: ty jedes 🙂 neboj, za chvilku to budes mit vsechno za sebou 🙂

milmic
5. bře 2010

Holky, já nad sebou taky potřebuju bič.
Ale mám vedoucí, která je pes. Nic nedá zadarmo a nešetří sarkasmem. 😕
Nakonec ale proto jsem si ji vybrala. Samozřejmě jedničku od takové kapacity v literatuře nemůžu očekávat, skoro už ted se za svou práci stydím, jak je amatérská. Ale vedoucí je dobrá - jí je všecko fuk. Odevzdám, neodevzdám.... Ale to je Váš problém, Moniko. 😀 😀

lucitee
5. bře 2010

Koukam jaka vlasatice vylezla z toho mega bricha 🙂

lucitee
5. bře 2010

jinak vam musim napsat ze ceho mam radost, kdyz jsem chystala svatbu a shanela saty, zkousela jsem jedny krasny bilo bordo, s vysivkou, nebylo to ono pro me, ale vypadaly super. Kamarad se zeni (je to ten jak jsem nerozdejchala, ze cekaj...ale byl to plannej poplach) a ona ze shani neco takovyho a poslal mi fotku. Ja mu obratem poslala svoje fotky tech satu, oni tam jeli, zkusili, zamluvili...a ja jsem tak rada ze ty saty maj diky me 🙂

ulozim fotku na picassu at vite o cem mluvim 🙂

lucitee
5. bře 2010

jsou tam

milmic
5. bře 2010

Ty jsou hezkýýýýýý. Jůůůů.

lucitee
5. bře 2010

jsou ale ja mela jiny kriteria, ale vypadaj zensky hezky zvlastne, delaj krasnou siluetu. Nedalo se v nich dychat 😀

ja chtela s rukavama, kremovy, bez vysivek a vlecky...ale taky jsem chtela zkusit ruzny typy nez si vyberu 🙂 to zkouseni me desne bavilo

milmic
5. bře 2010

No já jsem moc nezkoušela. 😎
Já jsem zkusila jedny, druhý a bylo vybráno. 😵

No zatím sklízí velkej úspěch, kdo je viděl. Jenom bráchovi se nelíbily kvůli barvě. (pššššt) Ale on je taky nikdo ze svatebčanů krom 3 lidí neviděl. 😉

lucitee
5. bře 2010

mil: tvoje saty jsou uzasny! konzervy at si nechaj pripominky, nemusej bejt prece cisty svetly 🙂 jsou uzasne strizeny a zkombinovany barvy a materialy, uzasne ti sedej

no moje saty jsou taky prvni co jsem zkousela a taky se moc libily, ale ja si chtela uzit to jak se o me nekdo stara a jak zkousim saty, ktery uz treba nikdy na sebe nebudu moct navlict 🙂

milmic
5. bře 2010

Luc, děkuju.... 😵

milmic
5. bře 2010

Holky, dala jsem do alba ozdobu, co jsem si udělala na dveře.
Není to tak úplně ta panenka, ale třebas na nu ještě dojde. 😉

herminka
5. bře 2010

Luci, šaty nejsou úplně můj styl (tedy krom té červené výšivky, asi je zřejmé, že pro tu mám slabost 🙂), ale nevypadají špatně a hlavně jsou originální.

Mil, ozdoba fajná 😉

Fuj, u nás se čerti žení, skoro není vidět ven. Ještě štěstí, že tak nebylo o této době včera, když jsme dělali venkovní akci pro veřejnost.

Pěkný vtípek 🙂
Instalatér si nemohl nevšimnout, jak je jedna jeho zákaznice půvabná. Pokaždé, když ji spatřil, nemohl se na ni vynadívat. Když byla oprava hotová, účty vyrovnány, povídá mu žena: „Víte, měla bych na vás takovou nezvyklou prosbu … ale bude to muset zůstat jen mezi námi!“
„Madam, to je přeci samozřejmé,“ odpoví instalatér.
„No, víte, těžko se mi o tom mluví, můj manžel je opravdu hodný a milý muž, ale přecijen … má už jistý věk, no, však víte, prostě on nemůže a já jsem jen žena … zato vy jste mladý, zdravý a silný muž…“ Instalatér začne decentně přikyvovat: „Ano, ano.“ „No a víte, já vás chtěla požádat hned, jak jsem vás viděla vejít do dveří,ale …“
„Ale jistě, cokoliv si řeknete!“ odpoví instalatér. Žena si s úlevou oddychne a povídá: „Mohl byste mi pomoci přestěhovat ledničku?"

milmic
5. bře 2010

Hermi... 😀 😀

lucitee
5. bře 2010

hermi: taky nejsou muj styl, proste jsem je zkusila 🙂

estrellita
5. bře 2010

hermi 😀 😀

tak ja prinasim zpravu od Moni:

Dnes od 10:55 jsem čtyři 🙂 Narodila se nám Lenka - 3150 g a 49 cm 😵 😵

ja byla u Dr. a uz asi prestanu rikat mrneti mrne, protoze v pondeli melo 18 mm, ted ma 23 mm 😅 Takze dle PM jsem 8+3, dle UTZ 9+2 ale myslim si, ze to není možny, vzdyt jsem merila BT. Doktor byl moc sympatickej 🙂 vsechno rekl, ukazal, dostala jsem prehled kdy se co dela, odebira, jake jsou UTZ. Nechal me chvili koukat na srdicko, no proste prijemny 🙂
Sestricka taky moc fajn, 15. jdu na krev, moc atd. a dostanu prukazku 😵

milmic
5. bře 2010

Jůůůůůůůůůůůůůůůů.

Gratulace největší. 😵 At se jí na světě líbí!

estrell.... paráda, mám radost, že jsi spokojená s doktorem.

herminka
5. bře 2010

Vypadá, že to Moni měla rychlé, moc gratuluji 😵 😵

Estrel, vaše dítko je rychlík 🙂 Mám radost z dobrých výsledků, jen tak dál. Je fajn, že jsi s novým doktorem i sestřičkou spokojená.

estrellita
5. bře 2010

z toho usuzuju, ze se mu snad u me libi 😀 uvidime, uvidime, ale prvni dojem na me udelali vyborny, tak jsem rada 🙂

milmic
5. bře 2010

No jo, holky, tak teď Chaar... 😎
Já teda nevím, jak vy, ale já jsem fakt napnutá, co se Chaar narodí. A ještě pořád tipuju holčičku.

A nevíte, jak se má Des se Štěpánkem?