Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
29. črc 2009

Deny určitě to zvládneš na jedničku🙂

A k radam ohledne spermia....nezbyva mi nez rict, bud rada, ze tyhle veci nemusite resit...

des
29. črc 2009

deen: myslím, že to bude taková houpačka až do porodu - euforie se střídá s pocitem absolutní bezradnosti, ale teď už tomu fakt neutečeš, asi nemá cenu moc přemýšlet, jak vyžiješ půl roku s 4 hodinami spánku😉 A jak včera prohlásil můj kamarád: ženský jsou k tomu naprogramovaný!
Ale jak se teda uvolňuje pánevní dno, to netuším (a hlavně proč?)...zpevňování si představit dovedu...řekla ti doktorka k tomu něco bližšího?

Jinak jednomu kamarádovi (pro Hermi jde o Ondřeje P.) se v neděli narodila holčička...ptala jsem se ho na zážitek z porodu, tak pravil, že nic hustšího nezažil, všem doporučuje, ale v jednu chvíli byl přesvědčen, že další dítě nechce...přišlo mi to jako trefné shrnutí toho, co si já představuju pod pojmem porod 😀

deenakee
29. črc 2009

Aer... Jsem moooc ráda, že to nemusíme řešit... Ale taky jsem nad tím dost přemýšlela, páč doktor nás připravoval na to , že budem muset na umělé oplodnění. A mám (měla jsem) velký strach že manžela bych do něčeho takového ani nedostrkala...
Takže tvého přítele velmi obdivuju...

Des... Právě že tihle známí měli i dost komplikovaný porod, tajkže pozitivně ho hodnotit moc nedokázali.
Jinak s tím uvolňováním nemám tušení co po mě chce... Asi naráží na to že se na tom křesle tvářím jak při mučení 😀
Ale ono je to opravdu čím dál víc nepříjemné, ze začátku jsem o vyšetření skoro ani nevěděla...
Jako jestli se mám připravit na to že porod bolí, nebo já fakt nevím.... Možná tím myslí ty cviky na pánevní dno....
já se porodu nebojím, (nevím proč se bát něčeho čemu se stajně nevyhnu...) Navíc je porod náročný,ale nádherný...
No jsem sice citlivka, ale vydrželi jiní, vydržím taky 😀

deenakee
29. črc 2009

Des IP...

deenakee
29. črc 2009

Holky. Tak po dlouhém zničujícím boji se nám podařilo udělat z videa pár foteček. tak kuk
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

aerin
29. črc 2009

deny broucek je krasnej 😵

jo a jeste jsem zapomnela napsat, ze tipuju kluka a chci IP😀

des
29. črc 2009

deen: jůůů, stejně je to sranda, jak se mu dá vidět až do žaludku, co? 🙂 Asi si video taky nechám pořídit!!!

deenakee
29. črc 2009

Doufám des. že bude levnější než naše (500Kč /7 minut) všechny ostatní baby platily 250 Kč... za 15 minut. Ale náš drobek ukázal všechno tak rychle že už paní doktorka neměla co hledat 😀

andelka
29. črc 2009

Estrel: Já jsem věděla, že jsi na dovči, jenže ta tvoje byla trochu delší než naše, na druhou stranu já jsem nemohla ani nahlížet,nemám tak dobrý mobil 😅 Ale tak hlavně že jsme si obě dovču užily.
Aer: Prosím tě, mohla bys mi do IP napsat tu vaši anabázi, jak jste se dostali tak najednou ke smermiu? Já jsem vás sice dočítala, ale nějak mi to asi uniklo 😕 A samozřejmě má V. můj velký obdiv, já teda nevím, jestli bych tam chotě dostala (asi tak po několika letech a musel by to hodně dlouho analyzovat 😅 )
Deny: Někdy je to s miminky trochu horší, no, to ale dopředu moc neovlivníš, tak se netrap. U nás za zdí je taky miminko (teda už je mu rok a půl) no a to když bylo hodně malé, tak běžně řvalo hodinu co 2-3 hodiny a někdy úplně nepříčetně a zřejmě bez příčiny. Ale pomalu to ustávalo a teď je to bezva chlapeček.
Tvoje miminko je nádherné a určitě bude i hodné (v rámci miminčích možností) 😉

aerin
29. črc 2009

andelko, nejednalo se o zadnou anabazi, jen jsem si rekla, ze se nebudeme dalsich x mesicu trapit zbytecne a radsi tam zajdem - bud budeme mit jistotu ze je to jen otazka casu/muzu za to ja nebo se to zacne resit, tak jsem si nechala napsat zadanku, domluvila se s V. a objednala ho, tot vse🙂

jako nadsenej z toho samozrejme nebyl, ale tak nejak porad nechapu to jak porad pisete,ze byste k tomu chote nedonutily, zas takova katastrofa to prece neni a pravdepodobnost ze je problem u nej je uplne stejne velka jako ze je u me 😅

deenakee
29. črc 2009

No Aer asi dost záleží na mužovi... Můj muž by asi přežil všelijaká vyšetření ale tohle by se mu nelíbilo....
Je prostě dost konzervativní... No ale každopádně, kdyby byl problém Tak si myslím, že by udělal co by bylo v jeho silách 😉 nenechal by mě zbytečně trápit na vyšetřeních....

andelka
29. črc 2009

aer: aha 😅 A to ti dali žádanku na gyndě? A jen tak? Teda jako nejsou na to nějaké postupy? A platí se to?
No, vím, že by se hodně ošíval a hodně dlouho o tom přemýšlel. Já to beru jako velký zásah do hodně soukromé věci, myslím si, že by to psychicky nesl velmi špatně a že by musel mít jó hodně dobrých důvodů, aby něco takového podstoupil. Spíš už si dovedu představit postup, jak psala Deny.

Holky, udělala jsem si webalbum a dala tam fotky z Mikulova. Můžete prubnout, jestli ten odkaz bude fungovat?
http://picasaweb.google.cz/misickakatka/Mikulov#

andelka
29. črc 2009

Jako nakonec by se asi ukecat nechal, hlavně proto, abych nemusela být zbytečně vyšetřovaná já. Ale určitě by to nebylo rychlé a snadné rozhodnutí.

aerin
29. črc 2009

no proste mi to od tech muzu prijde dost zvlastni pristup, kdyz vi, ze my musime minimalne jednou rocne nekde roztahovat nohy, tak snad prezijou jednou udelat nekde neco, s cim normalne nemaji (nebo nemivali nez meli nas😉 ) nejmensi problem 😉

andel, zadanku mi vystavila mudra dokonce jen po telefonatu, ani se me neptala jak dlouho se snazime, nic (nebyla to primo moje mudra, protoze ta ma dovolenou, ale ta, co je s ni v ordinaci), no a pokud mas zadanku a muz ma pojistovnu CR, je to hrazeny🙂

aerin
29. črc 2009

album funguje a fotky jsou kraaasny 😵

aerin
29. črc 2009

krome toho holky, nechci byt kousava...ale fakt nejlip se to posloucha od nekoho, kdo to vubec (nebo jeste) nemusel resit🙂

des
29. črc 2009

andelka: fotky jsou moc krásné!!

aerin: no prostě jsi žena činu, to je správný! 🙂 A chlapi obecně asi neradi chodí k jakémukoliv doktorovi...to je taky moje soukromé vysvětlení, proč umírají dříve než ženy (a ne, jak tvrdí mlj otec, že "fárají do dolů" 😀)

aerin
29. črc 2009

des, to je pekne vysvetleni😀

andelka
29. črc 2009

aer: Aha, to je fajn vědět, jak to probíhá.
No, já vím, že my s tím nemáme zkušenosti, ale už jsme o tom taky mluvili (jako coby kdyby, i když to nebývá moc směrodatné) a znám svého muže. A je pravda, že on než se odhodlá jít k nějakému doktorovi, tak to je dóóóba a musí to fakt hořet. Mně třeba vyšetření na gyndě vůbec nevadí, beru to stejně jako oční nebo zubař (přece jen vyšetření na koze a sex je něco jiného, u těch chlapů, co jsou na vyšetření to ale je trochu jiné-podle mě většina mužů masturbuje jen doma a za úplně jiným účelem). Za alternativu ke gynekologii považuju urologii (ale tam se ty odběry asi nedělají - kde se vůbec dělají?), takže na nějaké specializované pracoviště bych musela chotě asi hodně ukecávat a podávat logické argumenty a hodně mu masírovat ego. Protože vím, že nejhůř by to snášel po psychické stránce. Já mám taky nějaké osobní důvody, proč bych některé věci s tím spojené nepodstoupila (jasně, teď se mi to mluví, ale nějaký osobní názor a pocit mám i teď).
Ono to vypadá že je to v podstatě jednoduchá věc a že o nic nejde, ale ne každý to vnímá stejně. Každopádně je bezva, že tam V. šel, že budete mít více informací a myslím si, že to dopadne hodně dobře. 🙂

aerin
29. črc 2009

no...ja jsem to nemyslela tak, ze nevis, jak by se choval, ale tak, ze vam se to mluvi....proste bych jenom chtela videt, jestli bys v pripade opakovaneho neuspechu byla k jeho egu tak shovivava jak ted a cekala treba tech nekolik let, jak jsi psala, nez se uraci na to vysetreni jit🙂

a krome toho, on tam prece na zadnou kozu nelezl😅 nikdo ho nevidel, poslali ho s tastickou s kelimkem kamsi do sklepa do nejake mistnosti a pak jim to prinesl
a dela se to asi vetsinou na sexuologii, my jsme byli na andrologii v Heliosu

des
29. črc 2009

booože, mě to tu tak neba!!! Já bych šla někam na sluníčko, na mateřskou...do Podolí, do lékárny, prostě kamkoliv jinam 🙄 A mám furt hlad a jak jsem byla poslední měsíce otrokem své dělohy, tak začínám být otrokem žaludku☹ To je fakt otrava bejt něčí otrok! Tak jsem si koupila jabka (jakože jsou zdravý - asi 😖 ) a kefír (páč zrovna vyrábím kosti) a asi se holt zas pustím do práce, když jsem za ní placená, žejo.... ☹

andelka
29. črc 2009

aerin: No, spíš bych ho na to pomalu připravovala, aby si na tu myšlenku zvyknul a byl pak "povolnější" a taky bychom to museli dlouze probírat a hledat možnosti, jak to udělat snesitelnější. Možná jak psala Deny, ten způsob, že by byl schůdnější. No nevím, to by záleželo na situaci ve které bychom dejme tomu byli. a taky jak by to v tom daném zařízení vypadalo a chodilo. Nakonec by to asi klaplo, přece jen narozdíl od žen to není bolestivé, dlouhodobé a bývá to jen jednou, tak by to přežil. Ale upřímně doufám, že to nebude potřeba (ale to asi každej). Popravdě bych ho do toho nehnala dřív jak rok a půl po začátku snažení, zas tolik bych to nehrotila. Vím, že na zplození miminka je potřeba nějaká doba (zvlášť s mými cykly, že?), tak proč ho trápit třeba zbytečně. Ale tohle máme každej jinak a nejsme všichni ve stejné situaci, tak co naděláme. Já jsem ráda, že mám aspoň nějaké info od někoho, kdo to už zažil osobně. Takže - držím všechny palce, aby bylo všechno 100% ok. 🙂

des: Vydrž vydrž, zas bude líp. A pěkně spapkej jabka i kefír, JE to zdravé.
Já musím zas dělat něco do školy a tááák se mi nechce.

Jo a děkuju za pochvalu fotek, bylo tam fakt nádherně. 😵

elitera
autor
29. črc 2009

des, kefír ti na kosti moc nehelfne, radši semínka (slunečnice, dýně) nebo mák 😉

des
29. črc 2009

eli: jééé, japato zase? ....jdu znovu do krámu pro semínka (kde je tu brečící smajlík?) 😢 😢 to se člověk naběhá, než sežene ňákej vápník 😖
🙂

deenakee
29. črc 2009

Des, jsi mě pobavila... Já už mám hlad aj v noci 😖 A přibrala jsem za poslední 2 týdny 2 kg.Takže doktorka se uklidnila.... Jinak jím pořád stejně.
Moje heslo: Tělo si prostě přibýrá kdy chce a ne dle toho kolik toho sním....
Jdu se naobědvat.... 🙂

Aer.... neber naše názory jako rady..... Říkám jen jak by to bylo u nás... (ale není to recept pro Vás)
Svůj život si každý musí udělat úplně dle sebe, své situace a svého svědomí a to ti nikdo nikdy neporadí.
Věřím, že jste se rozhodli ve vaší situaci nejlépe jak to šlo. Držím palce. 😉

deenakee
29. črc 2009

Do kelu já taky pila jenom kefír 😀 😀 😀

elitera
autor
29. črc 2009

mlíko sice váplník obsahuje, ale tělo není schopno ho až tak dobře vstřebat. Mlíko zahleňuje, v kombinaci s lepkem udělá ve střevech šlem, povlak, kterým se postupem času nedostanou do těla prakticky žádný živiny. Docela dobrým ukazatelem tohohle je spotřeba mlíka a mléčných výrobků třeba u nás versus hustota výskytu osteoporózy.

Mlíko, který je už jednou přetrávený (tedy kefíry, jogurty, zakysaný věci...), je ale výrazně lepší, tráví se mnohem snáz. Nicméně rokenrol to stále není.

andelka
29. črc 2009

elit: Já mám ráda oboje, vlastně skoro všechny mléčné výrobky. Ale semínka taky, hlavně slunečnicové a dýňové. Akorát nevím, kolik by se toho mělo jíst. Jako půl kila máku asi nesní nikdo 😅

elitera
autor
29. črc 2009

dá se udělat třeba pomazánka z těch semínek, to je naprosto fantastický žrádlo. Makový mlíko - tím toho najednou do sebe dostaneš tolik, že by ses divila.

andelka
29. črc 2009

elit: Ani jedno neznám 😕 Byl by k radě i recept?
Já baštím semínka jen tak u televize a mák jedině na šiškách. 😅