Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
30. črc 2009

Toho císaře se taky obávám. Ty léky se v těhotenství užívat nesmějí, prý se vymění za jiné.
To je fakt začarovaný kruh. Tlak přičítám stresu, stres mám v práci, a v práci budu dokud mimčo mít nebudu. Nevím, jestli je to pochopitelné, ale lehčí forma stresu je právě to, co mě nutí pracovat, bez toho bych nic neudělala a práce by mě nebavila..
No je načase, abych se nějak srovnala. Ale už jsem aspoň zhubla čtyři kila 😀

eirin
30. črc 2009

Beat2: No právě, anebo jdou dva doktoři proti sobě a ty, paciente, si vyber ☹

des
30. črc 2009

elitera: popravdě po tvých zážitcích se není co divit, že se to zvrtává tímhle směrem 😖 Ale je fakt super, že tvůj muž se o tebe takhle stará, myslím, že i když není studovanej, přece jen tě zná líp než nějaký psycholog/psychiatr a může pomoct i efektivněji. Přijde mi, že se k tomu stavíš fakt dobře a aktivně a tvůj ošetřující lékař si tě brzo dá na nástěnku jako vzorného pacienta 😀 A jobovky sis určitě vybrala na hoooodně let dopředu!

elitera
autor
30. črc 2009

Lišáček je fakt vzornej 😵

deenakee
30. črc 2009

Holky tak Adajar zatím porod zastavily, ale prý už je tak otevřená a mimčo tak nízko že dlouho to udržet nepůjde....
takže jí dávají kortikoidy na plíce a další léky... a snaží se to udržet co nejdýl (ale asi len pár dnů - týdnů)
Mimčo má 650 g.

eirin
30. črc 2009

Dee, tak to je teda mazec. Myslím na ně.

des
30. črc 2009

deen: myslím, že každý den navíc teď bude dobrý...snad to dobře dopadne!!

eirin: hmmm, zapeklitá věc, ale tohle by snad měl pomoct rozhodnout doktor (nebo i zjistit víc názorů více doktorů...), akorát vím, že v těhotenství vysoký tlak může být problém ☹ Ale zhubnutí je určitě dobrý krok, třeba to sleze samo a nemyslím, že by lehčí stres v práci na to měl nějaký moc velký vliv...nevím teda, co je pro tebe lehčí stres, ale pokud tě kvůli tomu práce baví, tak to rozhodně nebude škodlivá míra (takže radu typu, změň zaměstnání si určitě odpustím, protože podle mýho nejistá budoucnost a shánění práce nové může ten tlak zvednout o hodně víc 😒 )

beat: tak takové rozhodnutí nezávidím...už víš, jak to uděláš, nebo ještě konečné slovo odkládáš? Nevím teda, jaké je to povahy, ale nemohlo by se třeba stát, že těhotenstvím, porodem, hormonální bouří by se ten problém "vstřebal"? Hmm...to je takové uvažování a la pštrosí hlava v písku 😅

Jééjda, děvčata, neměla byste nějaký problém, co bych mohla vyřešit? třeba že nevíte, na co do kina, nebo jak se řekne anglicky vycpavač mrtvých zvířátek? 😔

herminka
30. črc 2009

Ahoj 🙂
Deen, fotky jsou moc pěkné 😵 Pokud si vzpomínám, Adajar už si něco podobného zažila, že? ☹

Aer, můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte?

Mně někdy připadá, že doktoři dělají ze spermia až poslední instanci - valí do ženské hormony a pak se zjistí špatné spermio... Myslím, že můj manžel by šel (zatím jsme se o tom nebavili), i když asi ne zrovna s nadšením. Když si vezmu, jaká vyšetření musí absolvovat žena (stačí obyč gynekologická prohlídka - ale tu absolvuji daleko raději než vrtáni zubů 😀), spermio mi oproti tomu připadá jako nic.

Andělko, moc pěkné fotky 😵 My jsme byli v Mikulově (a okolí) na první výročí svatby a dodnes mě mrzí, že jsme nevěděli o tom židovském hřbitově ☹

Elit, dobře napsáno o mléku a lepku 😉 Líbí se mi, že Ti dělá "terapeuta" i manžel, jak o něm čtu, připadá mi, že to musí být fakt borec 😉 Držím palce, ať je jen líp!

Když už tu Elit zmínila FF, musím si postěžovat, že jsem tentokrát ovulovala už 10.DC, z čehož plyne max. 23denní cyklus. Achjo (kdysi to u mě byla norma, teď jsem rozmazlená 26denními cykly). Doufám, že mě za takovou stížnost nevyloučíte 😀 (když, jak tak sleduji, máte ve většině problém spíš opačný).

Eirin, snažení bych (ne)oddálila v závislosti na věku (tj. ve 30 bych nečekala, ve 22 bych si řekla, že se to nezblázní, když to o nějakou dobu odložím).

My jsme včera byli navštívit našeho kamaráda kněze, který nás oddával a bylo to hrozně fajn. Dokonce pro nás a svou rodinu pak sloužil domácí mši, která byla moc pěkná, ještě jsem nikdy takovou nezažila (vždy v kostele nebo na táboře pod širým nebem, ale takovou komorní domácí ne). A významně se na nás díval, když jsme se bavili o rodinách a dětech, a on mluvil o tom, že je špatně, že lidé odsouvají děti na stále vyšší věk 🙂 Ale od něj mi to vůbec nevadí.

deenakee
30. črc 2009

Hermi. Takové pidicykly jsem mívala před těhu taky... ovu 10 den je od puberty spíše vyjímka, ale max. 13.
Ono se to řekne že je to super, ale když se člověk zrovna nesnaží o mimi. Tak má furt MS (na každé dovolené, nebo nějaké akci , či zkoušce...)
Teraz je to super , skoro pul roku bez MS 😵 😵 😵

Des, ptala jsi se toho doktora?

herminka
30. črc 2009

Deen, ne, že bych Ti to přála, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂 U mě je to holt dědictví po mamince.

estrellita
30. črc 2009

dee: to je mazec, ale zas kazdy den nevice je dobry!!! takze i kdyby dva tydny, tak to bude dobry a kortikoidama mu pomuzou, tak ty zacatky nebude mit aspon tak hrozne. Moc drzim palce

deenakee
30. črc 2009

Hermi - u mě taky (a moje sestra to měla taky) První MS chodily po 14 dnech - děs a hrůza 😝
Pak se to naštěstí trochu protáhlo. Ale na snažení o mimi je to super... 😀

aerin
30. črc 2009

hermi, s tim spermiem mi mluvis z duse, proste si myslim, ze proti vysetrenim zenske je to fakt prkotina a neni na skodu mit v tom jasno co nejdriv...

Jinak, HAK jsem vysadila na konci rijna, prvni cyklus jsme se jeste na plno nesnazili, zacali jsme cca v pulce prosince

Adajar drzim taky moc palce☹

elitera
autor
30. črc 2009

Hermi, taky je 😵
Díky vám všem za podporu 🙂

aerin
30. črc 2009
herminka
30. črc 2009

Aer, jojo, přesně tak. Myslím si, že kdyby byl chlap, který na spermio v žádném případě nechce, přítomen gynekologické prohlídce, snad by změnil názor.

Elit, to mám radost 😵

andelka
30. črc 2009

Kurňa, u nás se to bude muset povést hodně rychle, bo jinak nevím nevím. Než bych toho svého dostala na spermio a sebe na hormonální léčbu, tak by uteklo asi hodně času 😅 No, tak si asi budem držet palce 😀 Ale jako každopádně je blbost cpát do sebe hormony a absolvovat x vyšetření, když problém může být úplně jinde a může být třeba i dobře řešitelný (třeba doplnění nějakých látek nebo vitamínů). Aspoň budete klidnější Aerin a budete vědět na čem jste. 😉

Holky, normálně jsem včera, když nebylo nic v TV pustila video ze svatby (po 2 letech) a bylo to super. Viděla jsem ho teprve podruhé a chvílema jsem se smála a chvílema brečela ..... chtěla bych se vdávat každej rok nejlíp 😅 I když na druhou stranu, asi je to výjimečné právě proto, že je to jen jednou. No bylo to dojemné pokoukání.

Čímž mě napadá - Madli - nebyly by už někde na netu fotečky ze svatby? Já už mám album na picasu (och ten pokrok), abych tu kdyžtak mohla dávat odkazy a nemazali mi to z alba. 🙂

herminka
30. črc 2009

Andělko, to mi připomíná, že mám od mého tatínka slíbené svatební video už toho dva a čtvrt roku, co je od svatby, a zatím kde nic, tu nic (ještě štěstí, že nám to točili i manželovi příbuzní, od kterých jsme video, byť dosti nekvalitní, dostali hned). Musím mu to připomenout 😀 (ale je mi jasné, že přes léto na to nesáhne).

des
30. črc 2009

hermi, deen: to jsou nepříjemné věci, ale fakt hermi, až přijde čas snažení, nebudeš si to moct vynachválit...však za tu dobu, co tu jiné holky mají jeden cyklus, ty stihneš ovulovat i dvakrát!! I když chápu, že např. 13 letá holka s tímto problémem by mě za toto povzbuzení poslala do háje...nebo i dál 😅

madli: ad andělka já chcu takýýýý!!

des
30. črc 2009

herminka: to já jsem lepší, švagrovci čekali na video ze svatby ode mě asi půl roku, ale nakonec se na Vánoce dočkali a dokonce mě pochválili!! Troufám si tvrdit, že moje "romantická procházka" měla větší grády než ta od profesionálů (strašně to přesladí a zkýčovatí 😒 )

herminka
30. črc 2009

Des, jo, tomu věřím 😉 Je fakt, že co mám kalich, už mě to tolik neobtěžuje, ale přece jen bych se raději blížila "průměrné ženě" (když tu píšu 23 vs. 26 dní, může se to zdát jako minimální rozdíl, ale pro mě je právě z tohoto důvodu zásadní).

des
30. črc 2009

deen: provedla jsem rešerši na netu a trochu se upokojila...je pravda, že máš od pojišťovny placené 3 utz ale zdá se mi to dáno obecněji: 1. na začátku k potvrzení těhotenství (v děloze x někde jinde, to by mohl být velký průser) 2. 20. týden (to podle mýho souvisí s tripple testama, že se čeká na výsledek?) 3. 30-32 týden (kvůli poloze a tak?)...celkem mi to takhle dává smysl a z toho, co jsem našla si to doktor dost řídí sám podle stavu pacientky (navíc bych řekla, že sice ve 12 tt jsou orgány vyvinuté, ale do 20. týdne dítě rychle vyroste a tak je asi líp všechno vidět)...takže žádné kroky podnikat nebudu a počkám do toho 20. týdne.

andelka
30. črc 2009

Souhlasím s des, že kratší cykly mají v určitém období (tom snažilkovacím) své plus. Já už teď jsem vděčná, když mi cyklus nepřesáhne 35 dní. A když to bylo 42,43, tak jsem byla fakt už zoufalá (a to bylo ještě před snažením). I když teda pravda je, že kam se hrabu na finalistky naší soukromé soutěže, že? 😅

hermi: No my jsme taky na video čekali nějakou dobu, pár měsíců určitě, myslím že tak půl roku. Dělal nám ho rodinný známý a fakt krásné (akorát trochu dost zlobil zvuk v kostele, ale s tím se asi nic moc nenadělá, když se to tam rozléhá a člověk není úplně profík). A trvá 2 hodiny, takže akorát na večerní program. 🙂
Tatínek by vám ho mohl dát aspoň k vánocům, ne? to by stihnul. 😀

herminka
30. črc 2009

Úplně chápu, že jste rády, když je cyklus kratší, stejně, jako já "slavím" delší. Říkám si, jestli bychom to řešily, kdybychom neznaly tu "magickou číslici 28" 🙂

Andělko, zkusím to tatínkovi navrhnout 😀 Ti manželovi příbuzní to video točili na několikrát přemazávanou kazetu, takže nástup je jak z grotesky - chvilku zrychlený, chvilku normální 😀

andelka
30. črc 2009

hermi: No možná že ani ne, protože když člověk neví co je "normální" tak neřeší, jestli je "normální". 😅
Tak tatínek si snad dá záležet, ne? 😉

des
30. črc 2009

andelka: 35, 40 dní? Pcha! 😎 😎 😎

aerin
30. črc 2009

des😀

aerin
30. črc 2009

muj osobak je zatim 67 dni 😎

aerin
30. črc 2009

a doufam, ze uz ho netrumfnu!😀

elitera
autor
30. črc 2009

můj osobák je 65 a taky ho už nemíním opakovat, natož překonávat 🙂)