Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
4. zář 2009

ad obrázek....mně se na tom nelíbí hlavně to, že je dítě v autosedačce, někde jsem četla, že to není dobrý na záda, aby v tom bylo zbytečně dlouho 😒

a tady odkaz na video, co jsem dostala od jednoho novopečeného otce: http://presurfer.blogspot.com/2009/08/linux-bab...
ne že by to bylo moc praktické, ale švanda!!

des
4. zář 2009

jen tak btw otázka - znáte hodně domácností (nebo patříte k nim), které nemají televizi?

estrellita
4. zář 2009

des: par lidi, jo, ale zas tak moc teda ne. ty jo? 🙂

estrellita
4. zář 2009

des: ono je asi v autosedacce, ze je tam to druhe dite na navsteve.
ale jinak i kdyz televizi mame, temer ji nezapiname. jen kdyz se chcem opravdu podivat na nejaky film, ale jako kulisa u nas urcit enejede.

herminka
4. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Elit, a o jménu Nora jste neuvažovali? 😀

Des, my televizi máme, ale pečlivě si vybíráme, na co se dívat. Jako kulisa u nás neběží a nemám ráda, když je takto puštěná na návštěvě - mám pak pocit, že se nám hostitelé nevěnují 100% a mně taky občas uteče pozornost, když se na obrazovce něco hýbe. Domácnosti bez televize znám asi 2.

herminka
4. zář 2009

Jo, a jsem ráda, že mi "schvalujete" Inku - aspoň někdo 😀 Mně se totiž líbí jména, která jsou už v základním tvaru jakoby zdrobnělá - Inka, Lenka, Eliška, Anežka apod.

tiburcia
4. zář 2009

Des já jsem televizi nechtěla, ale manžel se chtěl dívat na sport, takže kompromis 😉 jinak osobně neznám nikoho, kdo by ji vůbec neměl...

tiburcia
4. zář 2009

no a s tou autosedačkou....čím dál častěji si všímám že v ní děti jenom necestují v autě, ale tráví v ní čas na nákupech, na návštěvách na výletech....já uvažuju že na doma koupím lehátko, ale taky přemýšlím o tom,jak je na tom mimčo se zádama... 😉

madlisek
4. zář 2009

My mame par pratel, co nemaji televizi a sami ji taky nemame a nejak nam nechybi. U nasich se obcas kouknu na Krause ale jinak ne.

deenakee
4. zář 2009

My televizi nemáme. A jsem zásadně proti tomu si ji kupovat. Jakmile se totiž někde zapne v mém okolí tak na to uhrančivě koukám a nejsem schopna se vůbec soustředit, i kdyby tam jela jen reklama na jogurty....
Takže u nás získáváme info přes internet. A ne velké LCD obrazovce pouštíme videa přes počítač. Ale to jen jednou za čas, když máme chuť. Z nějakého důvodu nás ale všichni přesvědčují aby jsme si ji pořídili. Tchánovci už nám ji chtěli asi 3krát koupit. A vysvětlovali nám jak je televize důležitá pro výchovu dítěte. Že bez ní bude zaostalé. nechápu proč, když mu různé filmy můžem pustit přes počítač.... A navíc LCD je zdravější než klasická televize...

deenakee
4. zář 2009

PS: já znám bez televize asi 3 mladé páry.... a nijak bez ní nestrádají.

tiburcia
4. zář 2009

deenakee, jako já ji nepotřebuju 😉 manžel v práci řeší s chlapama jen sport, tak sem tam kouká na fotbal nebo hokej...ale je fakt, že jak je zaplá tak mě spíš znervozňuje....a nemyslím si, že je televize důležitá pro rozvoj dítěte....našim jsem se snažila vysvětlit, ať si jen pročtou program a sami zváží co je tam za celý den vhodné pro malé dítě (no snad kromě večerníčku asi nic), tak to docela pochopili a začali nakupovat DVD - krteček, včelí medvídci a tak... 😉 u nás nebude jen háček v televizi, ale budu taková eko mamina, takže jsem zvědavá na reakce v okolí (šátek, látkovky atd.) už teď když peru ve slizu se mě tchýně neustále ptá, jestli mi to vůbec to prádlo vypere 😀 😀 😀

des
4. zář 2009

No já právě znám asi 5 domácností (lidi v +/- mém věku), co ji nemaj a ještě tady další...myslím, že se to nějak šíří 😵 My máme starou mrňavou a je fakt, že bez ní si nějak nedovedu představit hlavně žehlení - to je mi pak celkem fuk, co tam běží, pokud to není maďarsky s titulkama 😀
Obávám se, že výchova dětí bez telky může být problém např. když je dítě už starší, ve školce, na základce - myslím, že pak si samo začne připadat trošku "out" že nevidělo včera Batmana atd.

Hermi: televize při návštěvě, viď? Děs a hrůza, naštěstí se s tím moc nesetkávám.

des
4. zář 2009

tibu: na mě taky zezačátku koukali jak na blázna, že chci používat látkovky, takže jsem furt dokola vysvětlovala, že ani v plínkách se od 80. let pokrok nezastavil a že to už rozhodně nejsou ty klasické čtvercovky, co se vyvařovaly, mandlovaly, skládaly a vůbec! Takže teď je to na mně, abych se toho nápadu nevzdala 😀

des
4. zář 2009

a šátek? Ten už je dneska normální ne? Nebo mám zkreslenou představu z Koníka? No jsem zvědavá, až mě s ním poprvé uvidí babičky!! 😀

herminka
4. zář 2009

Tiburcia, taky jsem ekonadšenec a mimo jiné peru ve slizu 🙂 Tchyně přece vidí, že nechodíte špinaví a zapraní, tak proč se tak blbě ptá? 😖

Des, též musím mít při žehlení televizi. K jiným monotónním činnostem si ráda pouštím zvukové knihy (krom kvalitní tvorby si tam občas pro zavzpomínání šoupnu i něco dětského - nedávno to byly děti z Bullerbynu 😀), ale u žehlení mám nějak pocit, že se to musí i hýbat nebo co 😀 U nás na malém městě je šátek ještě pořád celkem exotika (a stěhujeme se do ještě menšího města, tak jsem zvědavá), ale prstem si na mě snad ukazovat nebo chodit za mnou, že děcku ničím páteř, nebudou.

andelka
4. zář 2009

Ahojky holky, hlásím se zpět. byla jsem od včera odpo u kamarádky, byla sama doma a potřebovala pomoct s něčím do práce a dívaly jsme se na Katyň a měly jsme i pěkné dopoledne a už jsem zas doma 🙂 Dělala jsem si u ní další test a jsou pořád tam. 🙂

Tibu: ahojky 😵 Takže taky radíš olej, tak jo, půjdu do něj. 🙂

Hermi: Mně se Inka taky líbí, říká se tak mamčině kamarádce (i když ona je Jindřiška) a je to moc pěkné. A my, pokud to malé bude holka, budeme mít Anežku. Pokud kluk, tak nevím, Daniel padl, manželovi se nějak přestal líbit. Takže nás čeká opět studium odborné literatury (Knappová) 😅

Deny: Já to zatím střídám, jeden den slabší rozpustné + mlíko, další den Caro. dneska bude Caro.

No, moje sestřenka měla hacku a šátek na mladší dítě, tak až to bude aktuální, tak se jí zeptám, jestli to ještě má. Moje mamka ví, že se mi líbí látkovky, bavily jsme se o tom. I manžel ví jak to vypadá. 🙂

herminka
4. zář 2009

A ad látkovky, taky vyhlašuji, že je budu používat, a argumentuji tím, že když to zvládly před x lety naše maminky se starýma plenkama a kalhotkama Sandrama, musím to zvládnout při dnešních možnostech taky 🙂

tiburcia
4. zář 2009

jako divily byste se....taky bydlím na malém městě a nedávno se mi stalo že jedna paní měla v tescu dítě v šátku a zastavila ji jedna baba a říká ji, no jde vidět, jaké máte IQ když tak dobrovolně ničíte dítěti páteř....no měla jsem chuť ji říct, že se tak dodnes nosí miliony dětí po celém světě a je to jediné přirozené nošení...ale pak jsem to vzdala...a kamarádka má zase zkušenost s látkovkama u dětské doktory, se na ni dívala jak na blázna a doktorka jí říká, no ale dneska se už používají papírové plenky....takže tak.... a tchýně? no to už ani neřeším...

andelka
4. zář 2009

tibu: To jsou zážitky teda 😠 Budeme se muset obrnit 😕

deenakee
4. zář 2009

No myslím si že v česku jsou lidé celkem tolerantní vůči všem vyjimkám - Málokdo se odváží někoho kritizovat... Ale v tom jsme dost originál. Např. na Slovensku je alternativní rodičovství spíše hudbou budoucnosti.... Kamarádka z Bratislavy , která šátkuje aj látkuje říká, že nejen starší generace ,ale aj ostatní maminky ji neustále upozorňují , že to dělá špatně. Kamarádka , co bydlí víc na východě se odhodlala len k baby vaku....šátku už se bála, o látkovkách nemluvě. Když ale chtěli kupvat nosič na mimčo, doporučila jsem jim manducu a nemůžou si ju vynachválit (chtěli původně ten turistický, co v tom dítě tak bezprizorně klimbá)-. Teď to tam používají všechny její kamarádky...
Takže tak.... Naštěstí jsou moji tchánovci a příbuzní z manželkovi strany velmi milí a nechtějí mi do výchovy moc mluvit... ,ale mimčo si do šátku určitě nevezmou...
PS - na Slovensku je přirozený porod úplně nové slovo. Rodičky si vybírají nemocnici podle vybavení spíš než podle alternativních postupů (které tam navíc skoro nikde nepraktikují...) Takže všem mým Slovenským kamarádkám robím osvětu, ale připadám si jak exot : ) Páč se na mě dívají jak na extrémistu, ač si jinak s nimi super rozumím.

madlisek
4. zář 2009

No ja myslim, ze treba zpravy v TV jsou pro dite skolou povinne pomerne dulezite - noviny si jeste neprecte, ale ze zprav v TV pochyti, co se deje a ziskava vseobecny prehled. Asi ji casem taky budeme mit.

Jinak k doktorce ma latkujici kamaradka bere papirovky, protoze nechce poslouchat moudra o tom, ze je sto let za opicema. Kdyz dojde domu, prebali ji zpatky do latkovek 🙂

tiburcia
4. zář 2009

jé Andelko už sis tam hodila 5tt?? 😵 😵 😵 😵

andelka
4. zář 2009

tibu: Já jsem jenom zkoušela, co to udělá a jak to vypočte 😅

madli: to je šalamounské řešení 😀

andelka
4. zář 2009

tohle jsem koupila včera v Librexu (byly slevy) pro Honzu: http://www.artbos.cz/zbozi/6342/Ahoj--tati.htm
Je to psané fajně pro chlapy.

herminka
4. zář 2009

Řeči staré babky proti šátku bych ještě pochopila, ale ta doktorka mi hnula žlučí 😠 Vždyť dneska pomalu i malé dítě ví, že ty absorpční gely a jiné chemikálie v jednorázovkách jsou svinstvo, o častých zánětech močových cest nemluvě 🙄 Kamarádka fyzioterapeutka šátek odsuzuje, prý jim na přednáškách na VŠ říkali lékaři "holky, hlavně si nepořizujte šátek". Ale když si člověk uvědomí, že naše generace ležela vodorovně v postýlkách a kočárkách a problémy se zády má pomalu každý... Taky jsem nechápala, že kamarádka jela do Krkonoš se 4měsíčním synem a jezdili tam s kočárem - místy to prý šlo špatně, tak manžel nesl tašku s malým a ona krosila po šutrech. Oč jednodušší by to měli se šátkem či nosítkem, že?

Deen, netušila jsem, že situace na Slovensku je taková 😲

tiburcia
4. zář 2009

jé andelko to může být super, sama bych si to přečetla 😉

des
4. zář 2009

😀 No tak to jsem zvědavá...asi zavedu další kritérium pro výběr pediatra: co si myslíte o látkových plenách? Ono je jedna věc bejt za opicema a jedna věc zahltit skládky tunou plínek, samej igelit, žejo? 😒 Jdu si dopředu sepsat pádné argumenty... 😀
Rodina je v pohodě (i když některý názory trošku ustrnuly v minulém tisíciletí, ale od toho jsem tam já, abych je poučila, že?) a babky v krámech...tak na ty se těšim 😎 😎

tiburcia
4. zář 2009

já řeším nejen to, že se plínky rozkládá desítky let...ale četla jsem jeden článek o tom jak musí být super, žít několik let s plínkou na zadku plnou chemikálii a igelitu...si představte že by vám to někdo dal a museli jste to nosit!! já se jen děsím, že třeba za 20 let přijdou s tím, že ty papírové plenky jsou nevhodné a ničí pohlavní orgány dětí...