Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
18. zář 2009

Estrel, my jsme měli naplánováno focení po obědě (jako host nesnáším čekání před restaurací na fotící se novomanžele), ale protože se začalo zatahovat, snažili jsme se toho co nejvíc nafotit před obědem (ale byla to rychlovka, hosté moc nečekali). Přes oběd se přehnala bouřka a po ní jsme šli na "hlavní" focení, ale stejně máme nejraději fotky z před oběda, kombinace bouřkových mraků a řepkového pole vypadá moc pěkně 🙂 Tím jsem chtěla říct, že ani malá bouřka ve správnouchvíli nemusí znamenat katastrofu 🙂

Jsem mimoň, neznám How I met your mother 😀

elitera
autor
18. zář 2009

Doporučuju napravit! 🙂

madlisek
18. zář 2009

Jo a pak ty titulky podle toho vypadaji 😀 😀

elitera
autor
18. zář 2009

No kupodivu to není tak strašný 🙂 A oni to taky průběžně upravujou, největším fandům je kvalita jedno, hlavně, že to je brzo, zbytek si stáhne klidně pak ty upravený 🙂

elitera
autor
18. zář 2009

Případně, pokud jsou to magoři jako já, si je upraví sami 🙂))

madlisek
18. zář 2009

no nekdy je to teda hruza, to se smeje clovek vic titulkum nez vlastnimu deji 😀 Ale zas jsem videla filmy, to teda byly asi ty upraveny, kde titulky byly lepsi, nez kolikrat u filmu v kine 🙂 My teda stahovat nebudem, ale koukame online protoze v tv tady mas na cca 30min dil 15min reklam a to je dost opruz 🙄

chaarleene
18. zář 2009

já jsem dokonce spolupracovala na otitulkování celé série Survivor Micronesia a ty titulky vypadaly docela dobře 😀 dělali jsem to čtyři a jeden to vždycky dal dohromady a zkontroloval celek 🙂

elitera
autor
18. zář 2009

Mňááááám, obrovská sladká kukuřice, po 10 Kč klas, Zelňák. Famózní!

Jinak psala jsem dneska aerin, je v pořádku, akorát byla mimo domov.

aerin
18. zář 2009

Ahoj holky🙂 Jak pise Terka, jsem v pohode🙂 Ale nedociitaaam, nejakych 15 stran faaakt nedam😀 Co noveho?🙂

deenakee
18. zář 2009

Tak jsme koupili kočár 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Jsem šťastná jako blecha.

http://www.eshopbaby.cz/katalog/v-cross-kombino...

nebo je foto aj tady
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1...
sporťák
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1...

estrellita
18. zář 2009

elit: no to teda 🙂)) ja si taky rikam, ze kdyz s tim nic nemuzu udelat, tak proc se stresovat, ale ono to porst ejinak nejde 🙂 ale snad nam to vyjde!!!

dee: a stejnou barvu? ta barva se mi strasne moc libi 🙂

andelko: kontryhle se ma byt do ovu, ze? a pak muzu malinik? proc ne kontryhle?

chaarleene
18. zář 2009

dee, tak to je fajn 😵

deenakee
18. zář 2009

Chtěla jsem vám napsat recenzi na jednotlivé kočíky, ale smazalo se mi tooooo 😠 😠 😠
tak znova

deenakee
18. zář 2009

firkon verano - je dlouhý (dost blbě se v něm v obchodě jezdilo) ale kráásně se otáčel, těžko jde odbrzdit brzda, dost těžká korba ( na nošení) těžko se sklápěla boudička (nejdou zmáčknout ty štuple)je dost nestabilní konstrukce, je takový ,, rozheglaný,, a pro anžela byla nízko ručka

espiro GTX (novinka letošního léta) vzhledově kráásný, jezdit se s ním dalo ale o dost hůř než s firkonem a v-crossem , do zatáček jsem ho musela tlačit, měl všude slídové okánka (v zimě praskají, v létě do nich svítí)
žádné větrání, hrozně tvrdá sedačka ve sporťáku (jen plast potažený látkou)

výhodou firkonu a GTX - je plohování v hluboké korbě (některé v- crossy mají jiné ne)

v- cross - kráásně se s ním jelo (nádhernéě zahýbá) má pružiny a krááásně pruží (dá se s ním houpat mimi)
lehounká korba na přenášení, lehké sdělávání boudy v korbě (ve sporťáku ještě lepší) sporťák má lehce polohovatelná záda i nožky (stejně jak GTX), lehce se brzdí i odbržďuje, přišel opravdu nám stabilní, sporťák i autosedačka mají vložku, která krásně změkčuje i vyplňuje prostor , takže tam malé mimčo tak ,,neheglá,,
Jak jsem se v-crossu původně bála, tak jsem naprosto přesvědčená, že jsme vybrali správně. Navíc je z těch levnýc čtyřkolek na trhu nejdýl a je nejvíc vychytaný (což nám potvrdila i paní prodavačka, že poslední typ konstrukce jak ji upravili se už vůbec nereklamuje)

Ostatní kočárky pod 10 000 už prý kvalitou nic moc.

deenakee
18. zář 2009

Jo a měli jej v akci takže místo 9000 jsme zaplatili kráásných 7700 (i s autosedačkou) budem dokupovat len pláštěnku.
Zelenou jsme sice nechtěla ,ale na prodejně měli tuhle kráásnou s kolečkama a moc se nám líbila. Tak bilo rozhodnuto.

chaarleene
18. zář 2009

deen, díky za vyčerpávající recenzi 🙂

chaarleene
18. zář 2009

holky, nevíte, jak je to s těhotenským cvičením? mamka do mě začala klavírovat, že se nesmí začít před 18. týdnem, já chci začít (představte si to!!!) už v 16. 😲 přitom doktor mi hned na začátku těhotenství povolil i aerobik (pokud budu sportovat s rozumem a nebudu se přepínat)... mám pocit, že to je zase další způsob, jak být důležitá 😠 nemluvě o tom, že mě nutí jít na 3D, i když nechci, a když jsem jí řekla, že ne, tak prý jestli bych šla s ní a nechala jí udělat aspoň jednu fotečku - to mi už přijde vyloženě jako drzost - přece kdybych tam šla, tak půjdu s manželem 😅 já mám pocit, že prostě s mým manželem vůbec nepočítá, že by nejradši všechno urvala pro sebe ☹

des
18. zář 2009

eli: taky se hlásím k fanklubu HIMYMu!! Ale na českým kanálu to neběží, nebo jsem něco přehlédla?

deen: krásný, bezvadná barva...přiznám se, že modrá mi přijde malinko okoukaná, tenhle je super!! A díky za recenze!!

chaar: mně doktor akorát nedoporučil otřesy typu volejbalu, nikde jsem se nedočetla, že by se mělo něbo nemělo a od kdy!! Podle mého zaleží na tom, jak se sama cítíš a pokud si vybereš přímo těhotenské cvičení a tvůj doktor ti nic nezakázal vzhledem k tvému aktuálnímu zdravotnímu stavu, tak opravdu nevidím důvod, proč bys nemohla cvičit zrovna teď, když se ti chce. A jak říkáš: s rozumem. Honit kondičku a svaly v těhotenství není nejlepší nápad 😉 Mamka se chce asi nějak angažovat no...to máš těžký, určitě to myslí "dobře"...ale nenech se zvyklat, je to tvoje těhu a budeš si dělat, co uznáš za vhodné (zkus jí třebas namluvit, že nadměrné ultrazvukování miminku škodí, a tak na 3D nemůžeš😉)

des
18. zář 2009

chaar: konzultuju ještě se svou Knihou knih o mateřství, je tu o cvičení cca 6 stránek, ale žádná zmínka o tom, v kterém týdnu začít. Akorát "často odpočívejte a v prvním trimestru to s aktivitou nepřehánějte"...pak tu mají např. tabulku cílových rozmezí tepové frekvence - pokud je ti mezi 25-29, tak to pásmo je 135 a 150 tepy za minutu. Dále: "v těhotenství vynikající činnosti: plavání, chůze, chůze do schodů, jízda na rotopedu, speciální kurzy aerobiku, cvičení ve vodě pro těhotné (to teď provozuju já😉). Dobrou volbou jsou i tai-či a jóga."

eirin
19. zář 2009

Ach jo, poslední dobou se pravidelně budím v šest a mám potom problém znovu zabrat 😠
A to jsem si říkala, že dneska budu spinkat do oběda, protože jsme do noci vyklízeli věci z nábytku.
Chaar, zeptala bych se na to ještě jednou svého doktora, poškádlila net (naprostou většinu informaci získávám zde), zvolila bych vhodnou činnost, při které bych si hlídala tepovku (pokud by to bylo něco náročnějšího) a mamce to neříkala 😀
Lucit, dneska testuješ, viď? Moc držím palce, ať to vyjde 😉

eirin
19. zář 2009

Né v šest. V pět se budím 😅

elitera
autor
19. zář 2009

Des, nene, neběží, já to stahuju z torrentů a pak lovim titulky.

Aer, no důležitý zprávy jsou dvě - eirin je těhu a lucitee zatím netestila, ale možná je taky 🙂

Chaar, na maminku bych se pěkně vybodla. Jestli ty nechceš jít na utz, já ti to jen schvaluju. Miminko má taky nárok na trochu soukromí. A se cvičením se přidávám k ostatním tady - dělej, na co se cítíš, případně konzultuj s doktorem a/nebo internetem.

Jinak ani FF se nepouští do vyznačování ovu 😝 http://www.fertilityfriend.com/home/225b51 (WK už vůbec ne http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...)

tiburcia
19. zář 2009

Eirin ...tak to naštve! je fakt, že já se taky budím čím dál tím dřív, byla jsem zvyklá spát do oběda 😀 a dneska jsem byla už vzhůru v sedm 😅

Deen gratuluju k výběru kočárku 😵 nádherná barva i kombinace...já taky vždycky chtěla zelený, jenže bydlíme fakt v lese na samotě a všichni mi říkali, že na zelenou mi polezou mušky a brouci, což jsem pak viděla u kamarádky když u nás byla na návštěvě 😒 tak já budu mít černý (chaar už slyším moji mamku na téma barva kočárku je černá 😀 😀 😀 ) takže tak zhruba vím,co máš doma 😀 já to vždycky vysvětlím, že to chci tak a tak a tím to pro mě končí... 🙂

estrellita
19. zář 2009

elit: tak kdyy v sest, tak je to jeste tak nejak pochopitelne, ale v pet? kouknej lehnout zpet 😉
mne asi zacinaji pusobit leky tak, ze to na sobe pocituju (po mesici y uz mely, ze 🙂, uz nejsem tak unavena a nepotrebuju spat do pul 11.

ja se taky hlasim jako fanda HIMYM 🙂 je to nejlepsi serial, jaky jsem za posledni dobu videla. a predstavte si, ze jsem si vsiml ajen ja, ze v posledni serii jsou Robin i Lily tehotne. pritel a jeho kamarad to vubec nepostrehli a to je to tam tak okate, ze si porad nosi neco pred brichem a nekolikrat je to tam i videt, kdyz Robin vejde do mistnosti. a ani jim nedoslo, ze pred tim nosily obe uple veci a pak same volne 😀 😀 😀

chaar: naprosto souhlasim s holkama. manzel je ten prvni, kdo by to mel videt. a jestli 3D nechces, tak se s tim ona bude muset smirit. ty mamy vetsinou chteji to, co samy nemohly mit, proto si myslim, ze te do toho nuti - aby si to taky zazila ....a jinak ke cviceni, vim, ze lekari rikaji, ze jestize si byla zvykla cvicit pred tehu, neni duvod, abys necvicila po prvnim trimestru znovu. s mirou a rozumem 🙂 telo je na to zvykle, tak by pro nej mohlo byt i tezsi vyrovnat se s tehou a najednou i s nepohybem 🙂

tiburcia
19. zář 2009

Estrel počasí vůbec neřeš...mění se to každý den...my jsme byli týden před naší svatbou na svatbě známého....12 stupňů a pršelo...tak jsem se modlila, ať v kostele nezmrznu 😀 no a i když v pátek bylo příšerně hnusně a celý den pršelo, tak v sobotu bylo sice pod mrakem, ale 19 stupňů a nepršelo vůbec, odpoledne dokonce svítilo sluníčko...no a od neděle tak pršelo, že to způsobilo ty povodně 😒

elitera
autor
19. zář 2009

Jé, to je fajn, že je nás tu HIMYM fanynek víc 😵 Já sjem si toho teda taky nevšimla, já jsem ale obecně taková nepříliš všímavá. Já bych ani nevěděla, že představitelka Moniky v Přátelích je v posledních dílech těhotná, kdybych si to nepřečetla 🙂
Ale co mě teda vyloženě zabolelo, že Barney je v reálném životě gay. Takhle už ho nesvedu 😢 😀
Jo, a strašně se mi líbil Lišák. Když byl díl, jak si Robin přivezla toho týpka z Argentiny, tak povídá "šmarjá, ten je nesympatickej, bodejť by na něj chtěla šlápnout socha svobody..." 😀

chaarleene
19. zář 2009

holky, děkuju za podporu 🙂 už toho na mě včera bylo trochu moc 😒 mamka mi volá v průměru 3x denně, případně ještě píše smsky a zahrnuje mě spoustou rad a už to začíná být únavné (a to to ví teprve měsíc 😅 ) když jsme spolu jely na nákup, tak jsem se nesměla natáhnout do regálu ani ohnout do košíku, natož něco zvednout 😅 a když jsem se pak ještě na chvíli zastavila u našich, tak si brácha dělal legraci a začal zpívat něco od AC/DC, tak ho mamka sprdla, že to nesmí, že bych z toho mohla potratit 😅 😅 cvičení mi zakazuje od samého počátku, plánovala jsem chodit dál na aerobik (samozřejmě na začátečnické hodiny) - doktor mi to povolil, ale bohužel mi bylo tak špatně, že to stejně nešlo... teď jsem přihlášená na hodiny k mamčině kamarádce a ta (údajně) mamce řekla, že těhotenské cvičení se smí až od 18. týdne, takže mi zavolá, až se tam budu blížit a řekne mi, kdy mám přijít...
jenže já se teď přihlásila ještě do maminkovského klubu na cvičení a tam se začíná už 5. října (to budu v 16. týdnu), dokonce jsem sehnala jednu těhuli, která tam bude jezdit autem, tak mě vždycky do toho kopce vyveze a po cvičení jen seběhnu dolů 😀 no a je to zase špatně, protože bych z toho mohla potratit 🙄
nemluvě o tom, že pořád prudí se jménama, vnucuje mi pro holčičku jméno Eliška, které dát nechceme... tak to zkusila i stylem "dneska se mi zdálo, že jste měli holčičku a pojmenovali jste ji Eliška a udělali jste mi tím velkou radost" 😠

jinak bohužel se nedá obalamutit, protože dělala 16 let na gyndě, a taťka je radiolog, takže s tvrzením o škodlivosti UZ u ní neuspěju 😅

aerin
19. zář 2009

jeee, eirin, tak to gratuluju!!! 😵
a luci drzim palce🙂

lucitee
19. zář 2009

cau holky tak nevim...od sesti ziju v tom ze nic...a na denni svetle se mi na testu zda ze vidim stin, ale nevim jestli tam je nebo je jen v moji hlave. No to mam za to ze jsem netrpeliva a nepockala jsem do pondeli, ten test je dalanej na cas kdy se nedostavi menses, ne pred. takze nadeje je, ale uz jsem si i pobrecela. chjo zavidim holkam co to neresej nesledujou se a uzivaj si to
dik za podporu

chaarleene
19. zář 2009

luci, tak uvidíš, třeba v pondělí už to bude lepší 😉