Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
17. říj 2009

eli: no já jsem v to pevně doufala, že mě kalich zbaví mykóz, ale nepovedlo se ☹ Ale rozhodně s ním budu pokračovat, až to bude zas aktuální 😉

chaarleene
17. říj 2009

tak jsem tu z koncertu, docela se nám povedl 😵

já jsem se dokonce stačila během koncertu pohádat s mamkou, takže fakt super 😅 😀

tiburcia
17. říj 2009

Des už jsem to kdesi viděla...no lidi mají různé záliby si schovávat různé věci 😀 😀

chaar tak to je mi líto.... 😒 zase se to dá dohromady 😉

no já se teď dívala na film Vévodkyně...neviděli jste? asi jsem měla nějakou pifku na chlapy, celé jsem to probrečela...bylo mi jí chudiny líto 😔

estrellita
17. říj 2009

elit, aer: a neportecou ? nebo se spis na MS jako takovou nepouzivaji?
jj, prasata 😀 😀

estrellita
17. říj 2009

chaar: :-/ jakto? a jak se vam to podarilo behem koncertu? snad se to brzy urovna!!

tibi: nn, ja jsem to nevidela, ale brecim temer u vseho 🙂))

estrellita
17. říj 2009

to uz vsechny spite????

elitera
autor
18. říj 2009

No, intimky jsou stavěný jen na to špinění. Ale vzala jsem si je na konec krvácení po revizi, jeden den toho ze mě vyteklo nějak víc, než jsem očekávala, a chytla to naprosto v pohodě. Ony jsou vícevrstevný, často z flanelu a ten je hodně savej. Na menstruaci jako takovou jsou pak větší, objemnější vložky.
Chaar, copak, maminka ti tvrdila, že musíš na 3D ultrazvuk nebo tak něco?
Jinak jak teď vstávám pravidelně, tak se mi hezky umoudřil graf 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/225b51

tiburcia
18. říj 2009

Slabým povahám ten film nedoporučuju 😀 já teda brečím i u Sněhurky, ale až ke konci 😀 ale tohle mě dostalo 😅

eli já grafům vůbec nerozumím 😀 ale když to říkáš 😉 😀

dneska v noci jsem myslela, že umrznu...snad už všude jde elektrika jen u nás ne...v baráku je taková zima, že se to nedá ani popsat....chjo 😔

milmic
18. říj 2009

Tib: na vévodkyni se chystám, jen co to někde splaším. 🙂
Ale taky jsem slabší povahy, já zase vždycky obrečím Sněhovou královnu - tu novou s Bridget Fonda.
A film Piano taky obrečím obvykle. 😎

Kolik máte stupňů doma? Tib, kde bydlíš, že vám to ještě nejde?

des
18. říj 2009

eli: krasna pilka 😉

tibu: videla jsem Vevodkyni v originale na maly obrazovcicce v letadle a stejne jsem brecela, co teprv kdybych tomu vsemu rozumela a bylo to vetsi!! 😉

chaar: no jo, co vlastne mamka, jak spolu vychazite ohledne tehotenstvi? A myslim, ze tyhle koncerty jsou pro miminko super, kdyz si pry v deloze navykne na nejakou hudbu, tak jako novorozene se dokaze uklidnit, kdyz ji opet slysi...a ty mas urco veliky repertoar!! Nevim teda presne od kolikateho tydne slysi, ale myslim, ze zacina uz tak okolo 20.?

milmic
18. říj 2009

Des:
moje sestra zpívala Vojtěchovi i v těhotenství Když "Franta ztratil Madlu", asi neznáte, totálně ujetá písnička.
A už od narození až po těch - v prosinci mu bude rok. Když začneš zpívat Madlu, je klid, ticho,
nastražený uši a úsměv na rtech, ať byl pláč a vztek sebevětší.

elitera
autor
18. říj 2009

Ha, WK už nehlásí, že chyba načítání, ale aspoň se načte stránka, že není dostupný. Juchů. Po týdnu docela úspěch 😀

estrellita
18. říj 2009

mil: opravdu? tak to je krasny 🙂 urcite pak budeme brichu taky zpivat a poustet hudbu 🙂

estrellita
18. říj 2009

jsou veci, ktere nikdy nepochopim 😔 http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/181850-...

estrellita
18. říj 2009

elit: WK me penke stve. ale aspon si ted teploty zapisuju do FF, a pak to prepisu, nejak mi je WK prijemnejsi,a ,le vyhoda FF je, ze fakt muzu napsat presnou treplotu (kdyz mam ten teplomer na 2 desetinna mista, ze jo 🙂 a nemusim zaokrouhlovat 🙂

tiburcia
18. říj 2009

Milmic: Beskydy 😝

já jsem kamarádce dala nějaké CD je to hudba pro miminka...tak už to poslouchala v těhotenství a teď to pouští malé než usne....a prý se zklidní 😉 takže to taky někdy zkusím...

chaarleene
18. říj 2009

no, během koncertu se to podařilo tak, že jsme zpívali na začátku a pak na konci.... a mně se hrozně chtělo na záchod a v tomhle kostele je vchod na záchod vedle oltáře, takže jsem si tam nemohla dojít 😅 tak jsem si vzala od taťky klíč od garáže a šla jsem k našim, protože bydlí kousíček... prošla jsem garáží, pod schodama jsem se zula (všude jsou tam koberce) a šla do patra na záchod... a mamka mě sprdla, že jsem si nevzala bačkory, že jsem hrozně nezodpovědná, že dostanu infekci močových cest a že to je v těhotenství hodně nebezpečné 😒 tak mi ruply nervy a jasně a stručně jsem jí řekla, že mi všechny ty rady od všech, co mám a nemám dělat, už lezou krkem, že snad jsem dospělá a vím, co dělat a co ne... že sice vím, že to myslí dobře, ale že mě to už vážně unavuje

na to mi mamka řekla, že ona mi přece v ničem neradí (HA HA HA), že jen chtěla, abych se obouvala, protože na jednu stranu nevím, co strčit do pusy, abych miminu neublížila, a na druhou stranu tam lítám bosa a tak strašně riskuju, ale že mi teda už nikdy nic neřekne 😅 (jen doplňuju, že jsem byla navlečená na koncert - takže tílko, 2 trička, funkční kamaše, kalhoty, dvoje ponožky)

ono toho totiž ten den bylo víc 😅 zaprvé jsem před koncertem mluvila s tou známou, která mi půjčila těhotenské oblečení, a ona mi říkala, že mamce i nabízela, že má těhotenské plavky a že slyšela, že u nás ve městě začíná aquaaerobik, jestli bych nechtěla chodit - a mamka jí na to řekla, že jsem náchylná na infekce močových cest a že to radši nebudu riskovat 😅

zadruhé jsem byla u našich na obědě, protože manžel nebyl doma, a mamka se mě pořád vyptávala na rodičák a tak a já to fakt nemám zjištěný, protože mi to přijde trochu předčasný... takže jsem nevěděla, kolik je porodné a mamka z toho byla totálně konsternovaná, že něco tak důležitýho nevím a přitom vím o každém razítku, které musím mít v průkazce 😅

no a zatřetí - lidi ze sboru - celé odpoledne jsem poslouchala "hlavně jestli jsi pořádně oblečená, aby ses nenastydla", "ten kabát si ještě nesvlíkej, ať se nám nenastydneš" a korunu tomu nasadil předseda, který po našem prvním bloku za mnou přišel a povídá "teď si běž sednout, teď to bude dlouhý"

já vím, že to všichni myslí opravdu ze srdce dobře, ale měla jsem chvíli silné nutkání zařvat na celý klášter, že nejsem nesvéprávná, ale jen těhotná 😅

elitera
autor
18. říj 2009

Jj, taky píšu na obě místa, ale wk je mi graficky příjemnější. Má to "měkký" barvy a ta křivka není tak ostrá, a taky je obezřetnější při vyznačování ovulace. Na druhou stranu FF dělá statistiky, což se občas taky hodí. Takže asi i nadále budu psát do obojího 🙂)

chaarleene
18. říj 2009

jo a co se týče hudby - tak miminko poslouchá pořád něco, protože máme s manželem puštěnou hudbu k práci 🙂

občas mu hrajeme na kytaru a ukulele 😀 a co se týče zpívání, tak teď se naučilo na Missu brevis od Lukáše 😀 a teda ještě na pár dalších věcí 🙂 ale od listopadu začínáme cvičit vánoční program, takže už vidím, jak mu budu pak na uklidnění zpívat v červenci koledy 😀

elitera
autor
18. říj 2009

Chaar, tak to prostě řekni 😉 Nejsem nemocná/nesvéprávná, jen těhotná. Přesně mě to napadlo, jak jsi to psala.
A mamce jsi to řekla taky dobře. Moc Ti fandím a držím palce!

chaarleene
18. říj 2009

elit, když já jsem hrozně měkká 😅 právě to, že to myslí dobře, mě prostě brzdí 😔 tím, že mamka byla zrovna včera poslední, tak to prostě schytala za všechny 😅 (ale ne bezdůvodně)

estrellita
18. říj 2009

chaar: klobouk dolu, malo kdo ma odvahu to takhle rict a myslim, ze jsi fakt udelala moc dobre!
my mame doma bubinek (neco jako bonga, ale mensi) a taky ukulele 😀 to bude kombinace 😉

elit: na zacatku jsem nad tim taky uvazovala, ale asi z lenosti jsem to po 14 dnech prestala delat 😅

chaarleene
18. říj 2009

estrel, já na to obvykle odvahu taky nemám, jen toho už na mě ten den bylo moc 😅 a navíc pochybuju, že to zabere na dýl než na 2 dny 😀

elitera
autor
18. říj 2009

Chaar, tak přitvrď. Bude se ti to hodit, až se cvrček narodí. Asertivně si trvej na svým a když ti vytečou nervy, můžeš to svést na hormony 😉 Budu se svlíkat podle toho, jak mi je nebo není zima, děkuju za starost. Ne, opravdu si ten kabát nechci oblíct, opravdu se zrovna teď potím. Ne, díky, teď zrovna se mi chce stát. Ne, mami, opravdu jsem na ty dvě minuty v bytě nepotřebovala bačkory a krom toho tam topíte a jsou tam koberce. Ne, mami, nevim, kolik je rodičák stejně se to teď pořád mění, času je dost a už mi KURVA dejte všichni pokoj 😀 😉

a pozdějc: ne, opravdu ho nenechávám vyřvat, ne, nerozmazlím ho, ne, nekojím přesně po 3 hodinách, ne, nenechám ho celej den v jedný plence, ne, nemá žízeň, když je jen kojenej, ne, v šátku se neudusí a jděte už všichni do prdele 😉

(dosaď si samozřejmě podle toho, co budeš nebo nebudeš praktikovat a nerozlišovala jsem pohlaví miminka 😉)

elitera
autor
18. říj 2009

Se omlouvám a výrazivo, ale mně by to už asi vážně ujelo, hormony nehormony 😀

chaarleene
18. říj 2009

elit, díky za návod, kopíruju si to, vytisknu a pověsím na nástěnku 😀

možná bych si mohla nechat udělat tričko "dejte mi už všichni pokoj" 😀 jinak já na to rodinu připravuju už odteď - neustále opakuju, že budu látkovat, že nechci, aby dítě do roku dostávalo cokoli sladkého, cokoli od mléka a cokoli od lepku, že nechci, aby dostávalo plastový hračky na baterky a tak 🙂 říkám si, že toho není nikdy dost 😀
a co se týče nošení, tak mamka měla nosítko (doma šité) už za totáče, takže tam by problém být neměl 😀

elitera
autor
18. říj 2009

*za výrazivo

Hehe, dneska bych měla termín porodu... 😅

A Lišák se dneska lísal a že prej y mi to miminko udělal klidně hned 😀 Tak jsem ho poslala do háje, že má beztak liščátka teďka kažený tou horečkou, že ty nechci 😀

elitera
autor
18. říj 2009

Jo, a až budu tak za rok šílet z podoných důvodů, tak mi tenhle můj příspěvek připomeňte 😀

Checht, že nosila už za totáče... já jsem neřekla, že všechny ty perly půjdou jen od maminky 😀

elitera
autor
18. říj 2009

doufam, že si do mých příspěvků domyslíte ty písmenka, co tam tak porůznu chybějí... 😅

chaarleene
18. říj 2009

eli, naštěstí tchýňka je taková hodně tichá, mám pocit, že by si asi nedovolila mi říct ani popel, jen bude vnouče tiše a nenápadně rozmazlovat, až se nebudu koukat 😀