Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
21. říj 2009

aer, já bych se normálně asi taky nedonutila, ale možná kdybych nemohla otěhotnět, tak to jediné by mě k tomu dohnalo 😅 jenže vzhledem k tomu, že moje mamka je "chytlavá" a já jsem zřejmě po ní, tak na to naštěstí nedošlo 🙂

eirin
21. říj 2009

Aer, to chápu, nám to taky nešlo a taky jsem se nedonutila.
Ještě k té hormonální léčbě - já bych ji, když má smysl, nezatracovala. Myslím si, že nebýt jí, tak na ovulaci marně čekám dodnes.

aerin
21. říj 2009

eirin, jenze ja ovuluju....😅

eirin
21. říj 2009

Aer, já vím. To bylo tak nějak obecně, ne přímo tobě.

aerin
21. říj 2009

no vsa ja ji obecne nezatracuju, to vubec...ja jsem to taky myslela proste v me situaci, ze nehodlam brat nejaky bobule jenom proto, ze "takovy je pri lecbe neplodnosti postup"

eirin
21. říj 2009

No řekla bych, že už je u tebe na kontrolu průchodnosti vejcovodů fakt nejvyšší čas ☹
Aer já myslím, že jen málokomu tady na koníkovi drží holky (včetně mě) palce tak jako tobě. Já fakt nevím, co říct.

aerin
21. říj 2009

eirin, dekuju moc za podporu🙂 jste zlaty, co ja bych bez vas delala😅 mrzi me, ze vas s tim porad prudim☹

estrellita
21. říj 2009

aer: jen nas porad prud, vzdyt to tady neni jen o plkani ,ale i o tom, abysme se podporily!!!

ja bych si dneska vecer taaak povidala, ale muz sel s kamaradama posedet, jeeee

chaarleene
21. říj 2009

aer, to není pruzení 😉 já tady zase otravuju s jinýma věcma, no 😅

aerin
21. říj 2009

🙂 to ja se tomu svymu pujdu asi uz venovat🙂 ted mi udelal horkou cokoladku se slehackou a umyl nadobi🙂 a ja jsem mezitim zametla, jsem uplne nadsena nasim novym smetakem😀

estrellita
21. říj 2009

chaar: a ja otravuju s tabulkama 😀 a spoustou dalsich veci 🙂

tak hezky vecer aer 🙂

aerin
21. říj 2009

diiiky, vam taky holky, papa🙂

madlisek
21. říj 2009

Kamaradce, co rok nemohla otehotnet, se prave narodil klucik 😵 😵 😵

elitera
autor
22. říj 2009

Ranko, holky, dočtu v práci (str. 299 - to je poznámka po mě 😀), ale co má sakra znamenat tohle? 😅 http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

lucitee
22. říj 2009

estrell: jdu tam 4.11.

aer: plne te chapu, je to na palici co. Holka vydrz, nic jinyho nezbejva.

Vcera jsem se dozvedela ze znama na prvni pokus....me to stve, ze nam to tak nevyslo.

andel: co ultrazvuk?

chaarleene
22. říj 2009

luci, je to pěkně nespravedlivý, že se to někomu povede tak rychle, co? 😅

já jsem z toho měla chvílema skoro až výčitky, když jsem tady na fóru viděla tolik holek, co jim to nejde a nejde... holt někdo asi musí vyrovnávat ty statistiky 😅

tiburcia
22. říj 2009

Dobré ránko....

tak jsem si dneska povídala ve zdravé lékárně s paní magistrou o tom špinění....říkala, že to může být způsobeno i nedostatkem vitamínů, především vitamínu C (a vápníku, který ho váže)...a doporučila mi si koupit ascorutin...tak je doma a jde se baštit....já jdu k dr příští týden, ale nevím nevím, uvažuju o změně... 🙂

herminka
22. říj 2009

Tibu, s paní Maliňákovou? Ta je úžasná a má vždy lék na všechno 😉

Andělko, pěkná fotka z UZV 😵

Holky, je to bohužel tak, že spoustě párů se to povede napoprvé a pak se ještě diví "jak to, že vám to nejde, vždyť je to tak jednoduché" 😖 A případně rady typu "dva měsíce se nám nedařilo, tak jsme na to přestali myslet a povedlo se" 😠 Jójójó, to známe 🙄

aerin
22. říj 2009

jojo, hermi.....to me prave dovede nejvic vytocit, rady (pokud mozno jeste povysenym tonem) jak na to nemam myslet, ze si za to muzu sama, atd...od lidi, kterym se fakt povedlo okamzite🙂 (hlavne si to prosim nikdo neberte osobne😅)

aerin
22. říj 2009

jo a jinak jsem teda dnes poprve po PN v praci...a zrovna je toho toliiiik, asi zesedivim😀
po praci si pujdu koupit vlnu🙂 mela jsem doma klubicko tehle http://www.vlnap.cz/DetailPage.asp?DPG=19392 a porad jsem nevedela co s ni, no a koupila jsem si (strasne drahou) latku na kabat, petrolejovou🙂 tak si ted k nemu pletu salu🙂

chaarleene
22. říj 2009

aer, nám se to povedlo napoprvé, byli jsme na dovolené a nemysleli jsme na to (protože v době, kdy jsme počali, už jsem pomalu čekala ms, takže jsem to fakt neřešila) 😀 to je snůška klišé, co? 😅

ale nikdy bych nikomu takhle neradila, protože tohle je podle mě citlivý téma a člověk nikdy neví... třeba holce, která nemá vejcovody, nepomůže ani dovolená, ani na to nemyslet 😒

mně mamka říkala (ještě než jsme začali vůbec o miminu uvažovat), že hlavně ať na to nemyslím a v žádném případě ať neměřím BT, že se akorát vybejkuju a nepůjde to 😅 jenže ona je přesně ten případ - pokaždé se jí to podařilo napoprvé 😅

andelka
22. říj 2009

Luci: UTZ dopadl dobře, měli bychom být zdraví. Teda mrně snad je, já jsem na to trochu hůř. Včera jsem sebou šlehla v tramvaji a večer jsem ještě chytla rýmu, takže se kurýruju, abych mohla v sobotu do školy. Tak si vařím čaje a pracovat budu v posteli. Ještě mi chybí něco do školy, neudělala jsem to včera (odpočívala jsem), tak musím dneska.

aer: No, nám se to povedlo hned, ale absolutně jsem s tím nepočítala, takže to beru spíš jako zázrak, než běžnou věc. Nedávno mi kamarádka psala, že se jí narodila holčička. No i když jsou oba mladincí, i když taky znala svoje cykly, tak se jim zadařilo po víc jak půl roce. Sice si taky myslí, že to bylo tím, že měla hodně práce s něčím jiným a nemyslela na to, ale já myslím, že to se nedá paušálně takhle říct. Jako kousek pravdy na tom bude, ale ne celá. Určitě se nedá říct " Nemysli na to a půjde to", když právě to nemyslet je tak těžké a ani to nemusí být ta příčina.

aerin
22. říj 2009

no proste tim chci rict, ze bych chtela videt ty stastny zensky, co se jim to povedlo hned, jak by na to dokazaly nemyslet, kdyby to hned neslo....jako jak si tim muzou byt tak jisty?😅

no a kdybych nemerila....jak uz tady myslim terka nebo kdo rekl, udelala bych si asi tak milion testu a dostala bych asi milion vyvolavacek...🙂

andelka
22. říj 2009

hermi: díky. Jako nejlepší fotka to není, ale ono se tam furt motalo... 😀 nožičky i ručičky má všechny, jen tam nejsou vidět 😅

chaarleene
22. říj 2009

aer, podle mě na to fakt nejde nemyslet... zejména když se ten pár chrání a pak se rozhodnou, že se chránit přestanou, tak to v té hlavě samozřejmě mají... myslím si, že škodí přílišné upínání se k té myšlence (tj. když ta ženská opravdu nemyslí na nic jiného), ale pokud není člověk dement (s prominutím), tak na to prostě aspoň trochu myslí 😅

andel, tak to je dobrý, ten náš flegmouš se za celou dobu ani nehnul, resp. hýbal se jen tak, jak se mu chtělo a ne tak, jak by býval doktor potřeboval 😅 akorát když chtěl pan doktor spočítat prstíky (při čekání na otočení), tak začal mávat rukama 😀

des
22. říj 2009

aerin: to víš, že se na to prostě nedá nemyslet a kdo nezažil, nepochopí...já jsem měla takové období (naštěstí relativně krátké), kdy jsem si říkala, jestli mě něco jako ovulace vůbec potká a hodně jsem přemýšlela o tom, co budem dělat, až se nebude dařit roky, kam až budeme schopni v touze po dítěti zajít atd. A jak správně podotýká Chaar, je to hrozně citlivé a intimní téma a já po tom, co jsem začla poctivě navštěvovat Koníka a sama si prožila těch pár inkriminovaných měsíců, už se nikoho netroufám vyptávat co děti a kdy a blablabla, natož dávat nějaké dobré rady...

Myslím, že by bylo určitě dobře se domluvit s dr. na dalším postupu, aspoň budeš mít pocit, že se něco děje!! A my ti tak moc držíme palce, že prostě do toho dřív nebo později budeš muset vlítnout 😉

andelka
22. říj 2009

charleene: no však doktor do něj (přes moje břicho) taky furt šťoural, aby viděl co potřeboval. Dokonce se jednou nožičkou odrazilo od (nevím čeho, prostě od toho černého kolem 😅 ). Celou dobu jsem manželovi drtila ruku, protože jsem věděla zhruba jak má co vypadat (třeba ozvy) a pak jsem nevěděla, jestli je to dobré. A doktor se tvářil furt tak neutrálně (což chápu). Nakonec jsme si odpoledne četli s mužem tu zprávu co jsem dostala, hledali v knížkách, na netu, bylo to fajn.
Sranda byla, jak doktor říkal, že pravděpodobnost Downa máme 1: 17 000. A manžel říká"A to je málo nebo moc?" Nějak se v tom s doktorem zaplantali, tak jsem mu laicky vysvětlila, že kdybysme měli 17 tis. dětí, tak jedno z nich ho bude mít. Tak pak pochopil, že je to dobré - matematik 😀

des
22. říj 2009

andelka: jejda, tramvaj....bacha na to 😉 Já už se moc těším na náledí, to asi budu chodit už úplně hlemýždím tempem!! A bleška je moc krásná - má hlavu a ruce a vůbec 🙂 🙂

chaar: jé Godzillákovi prstíky nikdo nepočítal....no neva, kdyby mu ňákej chyběl - stejně z něj asi žádnej klavírní nebo houslovej virtuos nebude, to by geny musely přeskočit dost složitě 😀

chaarleene
22. říj 2009

andel, mě doktor taky šťoural 😅 nejdřív jsme teda čekali, jestli se neotočí sám, tak zatím měřil ozvy a počítal končetiny a kontroloval žaludek a močák a mozek... pak trochu šťouchal sondou - nic, tak jsem zkoušela kašlat - nic, přetáčela jsem se z boku na bok - nic, ležela jsem asi 5 minut na boku - nic 😅 přitom stačilo, aby se jen minimálně pootočil, aby mu bylo vidět na krk 😅

des
22. říj 2009

andelka: takže dělal i to šíjové projasnění? To je dobře, zrovna teď kamarádce vyšly na hraně tripple testy a podle toho, co mi říkala, kdyby neměli k dispozici to projasnění, tak by ji snad hnaly na amniocentézu...myslím, že je to docela šikovná věc (když vám o ní někdo řekne 😠 )