Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
15. led 2010

aer takového šéfa bych chtěla mít 😉 mě dneska kolegyně v práci oznámila, že dala výpověď 😖 tak jsem z toho taková 😒 protože u ní bych zrovna řekla, že tam bude ještě hodně dlouho 😎

luci krásný sen....mě se dneska zdálo, že jsem byla u našich s tak půlročním chlapečkem a mamka donesla z půdy takovou tu dřevěnou krmící židličku tak jsme ji myly a pak jsme ho krmily 😀 no už mi hrabe 😀 😀 😀 😀

eirin
15. led 2010

Luci, takový krásný sen 😵 Mně se zdál dnes taky dobrý, že bylo děti přes břicho vidět a že se na mě smály 😀

chaarleene
15. led 2010

ahoj, holky, dneska dopoledne jsem se byla rozmazlit 😵 - na kosmetice a u kadeřnice 🙂 a kadeřnice mi udělala velkou radost, protože jsme se dohodly, že před porodem stihneme ještě barvení a po porodu mě prý klidně přijde ostříhat domů 🙂

jinak k prstýnkům - my jsme původně koukali do katalogů a tak, ale pak jsme zjistili, že na obrázku vypadají jinak, v krabičce vypadají jinak a na ruce taky vypadají jinak 😅 takže jsme nakonec v jednom zlatnictví ozkoušeli vzorové prstýnky různých výrobců a podle jednoho z nich jsme si od toho zlatníka nechali vyrobit svoje 🙂 stály nás 7500 a já mám na svém 3 zirkony 🙂 ale máme oba celkem štíhlé prsty, hlavně manžel... vzhledem k tomu, že je nosíme pořád, tak na nich máme pár škrábanečků, ale vůbec to ničemu nevadí, aspoň je vidět, že je nosíme 😀

chaarleene
15. led 2010

eirin, to byl taky krásný sen 😵

milmic
15. led 2010
tiburcia
15. led 2010

chaar tak to je super 😉 mě stříhá kamarádka tak se taky těším na služby až do domu 😀

madlisek
15. led 2010

Dobre ranko 🙂

Ano, Hermi, Madli je Madli 🙂

Andel, gratuluju ke klicum! Super!

Tibu, my jak jsme ted cestovali, tak jsme taky byli u jednech manzelovych kamaradu, co se brali rok pred nami a ted maji stene labdoodla - nejakej mix mezi labradorem a pudlem, co je hypoalergenni a vubec z nej nepadaj chlupy. Pry si ho poridili prave kvuli tomu aby si zvykli o nekoho se starat, spolecne ho vychovavat a naucili se poradne zodpovednosti, protoze v budoucnu chteji mit miminko. A ze pry to kazdemu doporucuji, ze o sobe zjistili tolik veci 🙂 A maji ji teda krasne vychovanou, fakt jsme hledeli, na to, ze to jeste stenatko. Umi sedni, lehni, cekej a uz je i naucena, ze kdyz chce ven, jde ke dverim do zahrady, kde na klice visi zvonecek a ona cumakem cinka zvoneckem, dokud ji nekdo neotevre dvere 🙂

Aer, vidis a ty jsi si na zacatku delala takove starosti 🙂 Vas sef je fakt uzasnej 🙂 A idealni stav - do kvetna mas jisty prijem a pak bude klid na statnice, potom na dozarizeni poslednich detailu a pak uz se narodi Aerinatko 😵

Mil, krasne prstynky jste vybrali 🙂 My jsme ty nase koupili na dovolene, hladke bile zlato, jen po okraji velmi jemne zdobene, libily se nam na prvni pohled. V CR jsme zadne takove nevideli, ani nikde jinde. A ted pred Vanoci jsem sla kolem zlatnictvi Tiffany's a tam je meli! Uplne stejne, tak jsem tam nabehehla, ze se schvalne zeptam kolik stoji. "1200 dolaru," (asi 21tis Kc) pravi prodavacka. "Za oba??" ptam se. "Ne, za jeden." "Ehm, aha.....a to je bile zlato?" "Ne, platina." "Aha, tak na shledanou" 😀

Luci, krasny sen, snad se ti brzy splni! 😵 Kdyz jsem ted pred par dny nevedela, jak na tom jsem, tak se mi v noci zdaly dva sny - v jednom jsem mela na testu dve carky a v tom druhem jsem dostala ms - vzbudila jsem se totalne zmatena 😀

chaarleene
15. led 2010

madli, labdoodle zní zajímavě 🙂 naši mají pudlíky a já je miluju, protože jsou to mazlíci a nejsou cítit jako velcí psi... já proti velkým psům nic nemám, ale přece jen jsou spíš na ven a smrdí 😅 (teď to nemyslím nijak zle, prostě pes je pes a těžko bude vonět po fialkách, ale na mazlení a tulení a do postele to prostě není 😀)

chaarleene
15. led 2010

tyjo, teď jsem na toho labradoodla koukala a asi jsem se zamilovala 😵 se mi moc líbí a myslím, že by ho přežil i manžel 😀

lucitee
15. led 2010

mil: my mame prstynky od Retofy, jedna z tech lepsich firem co jsem tak cetla. Objednali jsme je na svatebnim veletrhu a meli asi 20% slevu.

madlisek
15. led 2010

Char, kdyz jsem toho labradoodla prvne videla na fotkach, tak se mi naopak nelibil ani trochu, protoze pudly zase moc nemusim 😅 No ale v realu me naprosto uchvatil 😵 Fakt nesmrdi, je snadno vychovatelnej, mazlivej a pratelskej, proste z obou ras ma to nejlepsi. A fakt vubec nelina 🙂 Ale nevim, jestli se slechti i v CR.

chaarleene
15. led 2010

už jsem našla nějaké české stránky, takže jo 🙂 ale času je stejně dost... 🙂

madlisek
15. led 2010

To jo 🙂 Vy si ted naopak nacvicite na miminku, jestli byste se dovedli postarat i psa, vid? 😀

chaarleene
15. led 2010

madli, asi tak 😀 hlavně do bytu ho nechceme, takže až do případného baráčku 🙂

milmic
16. led 2010

Andělko,
tak jsem dělala ty tvoje úžasné kapustové karbanátky. Sice se mi trošku rozpadaly, ale fakt jenom trošku, ale byly luxusní. Dokonce i můj milý, který při představě kapusty skoro sepisoval závět se olizoval a šel si do hrnce ještě pro jednu do ruky. 😀

andelka
16. led 2010

mil: No, on se ten recept píše blbě, vždycky si to musíš upravit podle aktuální situace, přidat buď mlíko, když je to husté, nebo vajíčko když ti to nechce držet nebo strouhanku nebo krupici, když to máš řídké. Já to dělám všechno od oka. Ale na vizáži tolik nezáleží, hlavně že mu to chutnalo 🙂 My též chodíme pak furt kolem hrnce a jíme to jen tak 😀
Jsem ráda, že měly úspěch 😵

milmic
16. led 2010

Jůů, 24 tt... Tak to je mazec, jak to letí. Před chvilkou jsi měla jenom 13. 😕

madlisek
16. led 2010

Jee, holky, tady to dneska teda zije 😀

andelka
16. led 2010

mil: Jako já? No, letí to. Teď už má 13tt Aerin 🙂

madli: No jo, víkend 😅 Já jsem teď dopsala esej na téma současná rodina, zítra si to musím ještě pročíst a dát tomu hlavu a patu. Jak ty pokračuješ se studiem? Je to v USA fajné?

madlisek
16. led 2010

To je fajn, ze pises na tema, ktere je ti blizke 🙂 Ja pokracuju pomalu ale jiste, ted pred svatky se mi hodne veci rozlezelo v hlave, tak uz mam nejakou konkretnejsi predstavu a zacinam davat dohromady ty vykriky do tmy, co jsem psala v minulem semestru 😀 Tenhle semestr to doufam vse dopisu. A jinak je to tu fajne 🙂 Uz jsme si opravdu zvykli, mame tu kamarady a zivot je tu takovy pohodlnejsi, klidny, mene rozlitany, navrat do reality bude asi krusny. Divala jsem se na ceny bytu v Praglu a mam z toho mzitky pred ocima jeste ted. Tady je proste ten pomer vyse vyplaty a najmu mnohem priznivejsi nez doma 😒

andelka
16. led 2010

No, vzpomněla jsem si na původní profesi a pojala jsem to jako srovnání rodiny dřívě a v současnosti, tak snad to tak bude dobré.
Tak to je super, že se ti to už tak pěkně rýsuje, to mám radost 🙂 Jsi šikulka. Já mám ze závěrečné práce akorát téma a osnovu 😅 Tak to též budu muset nějak dokopat , později už se mi nebude chtít.
Já teda žádné zkušenosti z životem vUSA nemám, tak je to vždycky zajímavé, jak to popisuješ. A hlavně že se vám tam líbí a zabydleli jste se 🙂 Ale i doma bude fajně - začnete další životní etapu - s miminkem 🙂 No a o cenách ani nemluv. Ostrava je hrozná, ale Praha ještě horší.

herminka
17. led 2010

Hollky, dobré ráno. Musím se vám "pochlubit", jak špatná jsem jasnovidka 😀 Byli jsme na plese ve vesnici 50 km od nás (pochází z ní kamarádka a s manželem si místní plesy vždy chválili, tak jsme se tam letos vydali taky), a cestou zpátky mě přepadlo tušení, že budu mít na telefonu zprávu, že Des porodila. Ale kde nic, tu nic, Des je pravděpodobně ještě celá 🙂

elitera
autor
17. led 2010

Hermi 😀
Já se musim pochlubit, že snad konečně stoupá teplota! http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

madlisek
17. led 2010

Dobre ranko 🙂

Hermi, ty jsi vtipalek 😀 A jak jste si ples uzili?

Elit, tak jen aby to vydrzelo!

My jsme akorat prisli z oslavy narozenin, strasne jsem se precpala, nastesti to byly same dobre veci 🙂 Zitra se tam mame vsichni opet sejit, dojist zbytky a pak se pojede na vylet. Jsem zvedava, jestli vubec vstaneme, moc nadejne to nevidim 😀 Jinak nam konci obdobi klidu, protoze vsichni studenti se vraci z prazdnin (semestr zacina v utery) a je tu najednou strasne rusno, uplne jsme tomu odvykli.

Tak ja jdu za muzickem do hajan, hezkou nedeli preju 🙂

herminka
17. led 2010

Elit, WK mi nefachčí, ale je to fajn, že stoupá 😉

Madli, tos musela dost ponocovat, ne? Jaký máš vlastně časový posun oproti nám? Ples byl skvělý, celkem dost místa na tancování a hlavně perfektní kapela, protančili jsme skoro celou noc 🙂

des
17. led 2010

Hermi: no musim Ti říct, že tak úplně špatná jasnovidka nejsi...já jsem si totiž chystala porodit už v pátek...no nějak to nedopadlo 🙂 Já vám tu teď napíšu co a jak, abyste viděli, že i taková po diskuzích zběhlá a sečtělá čekatelka, za jakou se považuju, se utne!!

des
17. led 2010

Takže: od čtvrtka od rána mě bolel podbřišek, že mě to nenechalo moc v klidu, absolutně se mi nechtělo vylézat z postele, neměla jsem vůbec hlad, takže jsem střídala fáze spánku a bdění asi do tří odpoledne. Pak se mi ulevilo a zvládla jsem choťovi upéct dort k narozkám (teda většinou v sedě, ale zjistila jsem, že i to jde 😀 ). Další den to pokračovalo, bolelo mě i v zádech, ale žádná kontrakce, ani nic, co by to připomínalo. Projímadlo sice udělalo své, ale pojala jsem podezření, že od střev to nebude a pro jistotu jsem nakonec zajela k doktorovi, at vím, na čem jsem. Navíc se mi zdálo, že se ve čtvrtek hýbal méně jak normálně.

Doktor mě prochmatal, udělal Hamiltona a natočil monitor. Nejdřív říkal, že by tipoval do 48 hod. že to začne, ale když pak viděl na monitoru kopečky, které jsem začala za chvíli cítit i já, tak pravil, ať pro jistotu zavolám manžela domů. To bylo asi 11 dopoledne. No a pak jsem seděla doma a psala si kontrakce, které už jsem konečně věděla jak vypadají...nejdřív pět šest minut, ale pak asi hodinu naprosto pravidelně po 3 minutách, malinko se i stupňovaly, nutily mě prodýchávat a pak už jsem u toho nemohla ani mluvit. Celé to trvalo asi dvě hodiny, tak si říkám, že to už musí být ono. Přišlo mi teda trochu divný, že bych se z 5 min. intervalu dostala na 3 za 2 hodiny a další chyba - nezkusila jsem to rozehnat sprchou, ale ta naprostá pravidelnost mě dostala!! Manžel dobalil tašku a vyrazili jsme.

V autě mě to už malinko přešlo, cestou výtahem už vůbec nic, no ale byli jsme už takoví rozjetí a vyexcitovaní, že těžko se obrátit na podpatku. 😅 V porodnici mi natočili monitor, tam už byly kontrakce opravdu nepravidelné a slaboučké (i když jsem se teda snažila vytlačit ta čísla aspoň očima 😀 ), prohmatali a že nález víceméně furt stejný od středy, co jsem byla v poradně, otevřená na 1 prst. Ale když už tam člověk dojede, tak ho hned tak nepustí, čili manžela odveleli a mě poslali na pokoj s tím, že se uvidí, jestli se to rozběhne.

No abych to neprodlužovala: v noci ještě přišla taková minisérie silnějších bolestí, ale ráno už mě z toho všeho bolela akorát hlava. Za tu dobu, co jsem tam ležela se narodilo asi 7 dětí, jedno dokonce rovnou za zdí, kde jsem spala, oddělena prosklenými dveřmi, takže si dovedete asi představit, jak dobře jsem spala 😉 V sobotu před polednem se mi teda podařilo je všechny přesvědčit, že mě z toho porodu vyléčili a že bych ráda domů.

Příště už se snad zmást nenechám a poslíčky řádně prověřím...ale musíte uznat, že ten průběh by možná popletl i jiné skoromatky (a taky můj doktor mě asi dost nabudil 🙂 )

des
17. led 2010

Wow, když tak koukám na tu délku, to si snad ani nepřejte, až porodím doopravdy 😀 😀 Jinak musím ještě dodat, že personál byl super a nikdo ani slovem nenaznačil, že jsem nějaká hysterka, co si myslí, že rodí. Naopak mi propuštěcí doktorka řekla, že mám raději přijet ještě dvakrát zbytečně než jednou pozdě.

herminka
17. led 2010

Des, čtu to jedním dechem! Když Ti už udělali Hamiltona, mělo by to mít už docela rychlý průběh, ne? Dokdy Tě vlastně nechají porodit normálně?

des
17. led 2010

hermi: no asi pokud to není ještě úplně připravený, může to vyvolat takovou reakci jakou jsem zažila a pak to komplet přejít 🙂 Měla bych porodit do toho 28.1., takže času ještě dost. Vkládám naděje do hlenové zátky, která odchazí od soboty, ale to taky může ještě trvat...