Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
23. únor 2010

Diky za optani, Estrel, ted posledni dva dny nic moc, v nedeli se mi nejak nic nechtelo, v pondeli chodim odpoledne do skoly, tak dopoledne vzdycky ctu to, co mame mit naceteno a vecer mi prisel preklad, tak jsem prekladala. Takze dnes se do toho musim poradne oprit, at tuhle cast uz dopisu a poslu skolitelce ke kontrole!

estrellita
23. únor 2010

ty si privydelavas prekladama? to je dobry 🙂

a jaka je to cast? teda jako kolikata? tak at ti to hezky jde od ruky, ja za chvilku padim z prace 🙂

madlisek
23. únor 2010

Neprivydelavam, mne preklady hrozne nebavi 😀 Jen obcas pomaham takovemu tomu programu adopce na dalku, prekladam dopisy od deticek do cestiny 🙂

No a jaka je to cast je tezko rict, rekneme, ze bude uvod, pak tri velke casti a pak zaver. Tohle by teoreticky mela byt jedna z tech tri velkych casti.

estrellita
23. únor 2010

madli: aha, tak to je hezky 🙂
jedna z velkych casti, to zni pozitivne a motivacne 🙂

madlisek
23. únor 2010

Diky Estrelko, snad duveru ve me vlozenou nezklamete, jak pravil Vlasta Burian 🙂

chaarleene
23. únor 2010

hermi, číslo mám na eirin (aspoň teda doufám, že nemá nové 😀)

jinak mám dobrou historku 😀 poprosila jsem manžela, aby mi nafoukl míč, abych mohla doma cvičit... měla jsem ho v takové síti, aby se dal zavěsit... no a manžel začal hudrat, že to z té sítě nejde vyndat... musel to vyfouknout a pak to teprve šlo... tak jsem říkala, že předtím to normálně šlo... tak mi to ukazoval a fakt ta zdrhovací šňůra byla krátká a nešlo to z toho vyndat 😅 tak začal špekulovat, jak je to možné a povídá: "no leda že by někdo kus té šňůry ustřihl..." a pak ztuhnul, protože si vzpomněl, že tuhle potřeboval kus šňůry a že si říkal, že tahle je zbytečně dlouhá a kus si z ní vzal 😅 😀 😀 😀

herminka
23. únor 2010

Estrel, chápu, rodit vedle někoho oddělená jen plentou nemůže být žádný med, taky si to moc nedovedu představit.

Moni, to jsem zvědavá, kdy bude Lenička na světě 😵

Madli, vůbec netuším, jak to budou řešit, řekl mi to gynekolog a mám si cca za měsíc zajít na nový srovnávací odběr k obvoďdačce, která to se mnou má řešit. Jsem semivegetarián, ale myslela jsem si, že luštěninami, špenátem, kopřivami apod. doplňuji železo dostatečně. Tak asi ne ☹ Vždy jsem měla krevní obraz na hranici normy, ale kousíček nad ní (dokonce mi 2x dovolili darovat krev), teď jsem pod ní.

Chaar 😀 😀

madlisek
23. únor 2010

Hermi, a zkusis tento měsíc trochu masa zařadit do jídelníčku, jestli to něco udělá?

S tim darcovstvim krve - tady kazdou chvili delaji "blood drive", ze na ulidi zaparkuji autobus, kam muzes vstoupit a darovat krev a zjistili jsme, ze pokud clovek byl po roce 1997 v Evrope, tak tady krev darovat nemuze, ze pry ji ma kontaminovanou nemoci silenych krav 😀

herminka
23. únor 2010

Madli, tak kontaminovaná krev, jo? To mě pobavilo 😀 S masem mám celkem problém, na bio nemám a o kvalitě obyč si moc nedělám iluze (nehledě na podmínky, ve kterých zvířata žijí). Navíc mě jeho konzumace tak nějak celkově děsí, jím ho, jen když jsem na nějakém slavnostním obědě a nic jiného mi nezbývá. Spíš bych se chtěla změřit ještě víc na ty luštěniny, koupit si třeba spirulinu atd. Nebijte mě, ale ač jsem "protichemik", skoro bych raději přistoupila na tablety než se cpát masem 😅 Jsem blázen, vím.

chaarleene
23. únor 2010

teď mě tak ještě napadlo, že bych asi měla sehnat dětského doktora, co? 😅

herminka
23. únor 2010

No, Chaar, to asi jo🙂

madlisek
23. únor 2010

Spirulina obsahuje i zelezo?

madlisek
23. únor 2010

Obsahuje, uz jsem si to nasla 🙂 Ale neni ho nijak moc 😒

chaarleene
23. únor 2010

hermi, asi ti moc nepomůžu, ale já beru Tardyferon, mám ho předepsaný z hematologie 🙂

andelka
23. únor 2010

Hermi: Já beru Aktiferrin 😅 A to maso jím. I když ne nějak moc. Co jsem těhu, dávám si větší pozor, abych jedla od každého něco. Sem tam jím dokonce i hovězí, aby byla změna. Ale je fakt, že spíš než vyloženě na vitamin a prvky se zaměřuju na skupiny - bílkoviny, sacharidy, zeleninu, mléčné výrobky, ovoce apod. Kontroluju si jídelníček spíš podle toho, bo většinou moc nevím co která potravina přesně obsahuje - poznám tak maximálně vápník 😅

Madli: Jedna z velkých částí zní výborně 🙂 A ty překlady dopisů - to je moc pěkné - musí to být i pěkné čtení, co?

chaarleene
23. únor 2010

tak jsem si udělala pečovací hodinku, zacvičila jsem si na míči, pak jsem si oholila nohy, zacvičila s epi-nem, osprchovala, umyla hlavu, vytrhala obočí, udělala čaj a teď tu chroupu jablko a čokoládu 😵 😵 😵

manžel, když mě viděl, tak říkal, že se diví, že o sebe v tomhle stavu tak pečuju 😅 tak jsem mu řekla, že bych byla ráda, aby poznal, jestli má doma ženu nebo grizzlyho, takže nemám jinou možnost 😀

moni1412
23. únor 2010

mad dost - 3400g a mesiac pred terminom 😵

hermi aj my sme veru zvedavi 😀 ako nas prekvapi 😅

estrel hmm, veru budem. ked si niekedy (dost casto) pripadam tak strasne unavena ze nedokazem ani do postele dojst skoro, ci hovorim ze ako zvladnem porod 😕

char epi-no pomaha? mozem sa spytat...? ked cvicis s nim, je to vlastne aj nahrada za masaz hradze?
ja som minuly tyzden poslala Milosovi na mail masaz hradze - nasla som origos navod pre partnera, ze co on na to a tak sme sa do toho pustili, tak snad to bude mat zelany ucinok 😵

stale obdivujem ze si mozete vybrat porodnicu - myslim ze aj u nas je to mozne, ale väcsina zien voli tu najblizsiu - ja si napriklad nevie predstavit ist potom ked k tomu pride, ani do tych najblizsich miest... budem rada ak stihneme tu u nas 😀

char dobru chut 😉

chaarleene
23. únor 2010

moni, cvičení určitě pomáhá, začínala jsem na 6 cm a dneska jsem to dotáhla už skoro na 8 🙂 vždycky cvičím 3x za sebou a mezitím se právě pokouším o masáž hráze, ale moc mi to nejde 😅 takže se to snažím tak nějak kombinovat 🙂

chaarleene
23. únor 2010

jinak já mám porodnici skoro za rohem, myslím, že když by na to přišlo, že bych tam klidně i došla 😀 normálně tam teď jdu tak 10 minut 🙂

moni1412
23. únor 2010

char tak komu lepsie 😀
a super, pekne pokracujes 😉 ake je maximum?

peknu nocku prajem a pekne snicky vsetkym, idem uz pomaly 🙂 😵

chaarleene
23. únor 2010

maximum je 10 cm 🙂

přeju dobrou noc 😵 ráno jdu na kontrolu a pak asi ještě teda k té dětské doktorce a tak, tak nevím, kdy se objevím 🙂

madlisek
23. únor 2010

Diky, Andel 🙂 Snad to nejak do konce tydne dopatlam, abych se vrhla na dalsi 🙂 A ty dopisy, nektere jsou moc hezke a dojemne, ale v jednom treba jeden kluk psal "Dobry den, doufam, ze se mate dobre, ja se mam dobre a potrebuju:" nacez nasledoval vycet vsemoznych veci na asi 10 radku 😀 Pak si to po nem nejspis nekdo precetl a rekl mu, ze aspon o skole by se mohl zminit a ne jenom poroucet si, co by chtel, protoze na konec vetknul veticku "ve skole mi to jde, ale vic uz psat nebudu" 😀

Moni, takze u vas to vypada nadejne s tim prirozenym porodem?

elitera
autor
24. únor 2010

Ahoj! Dodávám další díl detektivky 🙂
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
http://www.fertilityfriend.com/home/225b51

Ráno bylo fakt vtipný měření, protože jednou jsem naměřila 36,6, podruhý 37.05 a potřetí 36,93. Tak vysokou teplotu sjem měla naposled, když jsem byla těhotná 😀

estrellita
24. únor 2010

elit:WK ti nevyznacil ovu, jo? teda ty to mas fakt pestry 😀

holky, ja nevim, jestli nektera verite na horoskopy a karty, ale vcera jsem byla u jedne pani, ktera takhle "vestila" hodne lidem kolem me a fakt to podle horoskopu (musite znam hodinu sveho narozeni) sedelo. No tak jsem k ni prisla, ona si to vsechno zadala, vypocitala a pak se na me zacala culit, ze jestli nejsem tehotna 🙂 tak ja ze jo a ona a kratce vdana? tak rikam taky ze jo. no tak se rozpovidala o tehotenstvi, ze bude v pohode, ale ze ja mam v hlave nejake mracky, ze se trochu bojim kvuli svemu zdravi, aby to neovlivnilo dite.....ale ze mi vzdy testy potrvdi, ze je to v pohode. no a ze tehotenstvi teda bude probihat dobre a porod bude rychly 😅 tak jsem zveda, jak to fakt bude 😀
ale sedelo i dost veci na praci, na soukromi 🙂 tak jsme si hezky popovidaly, ja jsem ted klidnejsi (i kdyby to bylo jen "placebo", tak je to fajn 😀 😀 😀 )

skafandrik
24. únor 2010

estrel, tak takovou paní bych momentálně potřebovala, abych věděla, na co se mam soustředit, i když rozumově si řikam, že se budu soustředit na advokátky a tohle nechám plavat 😅

jinak ono ani už neva, že ten levej vaječník neni úplně ok, páč stejnak máme teď s mužem takový mírný rozepře, nic ztávažnýho, spíš tak zkoušíme, kam až můžem zajít asi, takže na nějaký tulení stejně neni náladička, aspoň z mý strany

milmic
24. únor 2010

Estrelko,
taky jsem si nechávala vyložit karty, když jsem prováděla na Kosti.
Ta paní o mě nic moc nevěděla, ale koukala jsem, co mi řekla. Nechtěla teda hodinu narození, karty jsem si vytáhla sama. Nevím, jestli tomu mám věřit, nebo jestli byla tak strašně senzibilní, že to na mě vycítila, ale fakt o mě věděla dost. Byla to zajímavá zkušenost.
Každopádně mi celý můj pobyt na Kosti tvrdila, že nemám zůstávat s mým milým. 😀 Že jsem mladá a na svatbu mám čas. 😀

Jináč já jsem už zase nemocná. 😒 Koupila jsem si stoptussin na kašel, no uvidíme, co z toho vyleze. Příští týden bych měla být doma, jenom na jeden den jít do tej naší školky na čumendu, tak snad se to nějak vyléčí. 😒

estrellita
24. únor 2010

mil: tak ona to kombinovala, zaklad byl v horoskopu, nebo jak bych rekla ve hvezdach 🙂 a karty jsem si tahal, kdyz jsem chtela vedet, jestli to bude holka, nebo klluk 😀

chaarleene
24. únor 2010

tak jsem tu od doktora, všechno v pohodě, prý už se začínám trochu otvírat, ale nijak moc... zahrál si na šamana a předpověděl, že mimčo bude mít tak 3,2 - 3,5 kg (pohmatem, vtipálek 😀), probrali jsme stav dnešní společnosti a šla jsem domů 😀

cestou jsem se stavila u dětské doktorky, tak nás v pohodě vezme, mám zavolat, až půjdeme z porodnice, koupila jsem si maliník, objednala jsem si čaj od Grešíka, koupila jsem si křížovky a časopis do porodnice (ne že bych doufala, že to tam otevřu, ale tak pro sichr) a jsem doma 🙂

estrellita
24. únor 2010

chaar: tak jeste nohy krizem 😀 ale hezky si zacinas plnit tasku do porodnice 🙂

chaarleene
24. únor 2010

nohy křížem mám 😀 ale fakt si myslím, že to ještě nebude... ještě musí vydržet dokud se nedoepinuju na 10 cenťáků 😀