Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
20. kvě 2009

pekny madli🙂

ja jsem z toho prave byla uplne odvarena kdyz jsem tu stranku objevila, myslim, ze to bude krasny, jeste s tim razitkem holubicek🙂
a jsou na jizni Morave, tak to tam kdyztak omrknu osobne🙂

madlisek
20. kvě 2009

U nás je prodávají ve výtvarných potřebách, úplně mě uchvátil ten kytičkovanej růžovej, ale kamarádka má svatbu do žluta, tak jsem se krotila a koupila ten žlutej 😀

aerin
20. kvě 2009

ty jsou kruty madli 😵

u me zatim vede kombinace smetanove (hodne svetle, ale proste ne uplne bile) a zelene 😵

madlisek
20. kvě 2009

Tahle kombinace je moc pěkná, u ní jsme začali ...no a jak to dopadlo 😀 prošli jsme všechny barvy duhy a vůbec netuším u čeho nakonec zakotvíme 😀

aerin
20. kvě 2009

no ja uz jsem to taky xkrat zmenila, talkze kdo vi 😀

sijen
20. kvě 2009

Eli a Aer 😀 😀 ty sny... /ikdyž ne Tvůj Elitero..ale stejně../

Aer, ty holubice se mi taky mooc líbily. Taky jsem na ně mlsně koukala..teď vím kdo je ukořistil🙂
Já teď řeším co dát kamarádce, které se narodila holičička. No je to taková alternativní baba, přemýšlím co jí vybrat z fleru - říkala jsem si nějakou maličkost pro mimiska a pak něco hlavně pro ni.

K zařizování svatby.. jejda mně se nepodařilo věcí co jsem chtěla /při plánování tolik! zásadních/ -
svatebčané nám měli malovat/ kreslit obraz nebo dělat koláž
chtěla jsem si užít večerní pařbu, ale byla jsem tak unavená....idkyž mi tam bylo s nimi dobře
na schodech do restaurace měl být buxus v květináči , nebo rozmarýna..🙂
měli jsme si promítnout pár věcí přes dataprojektor /které nám připravil brácha/ ..

Na spoustu věcí jsem zase pyšná že se podařily /organizace svatby, dekorace, pohoda celý den a hlavně pocit obrovského štěstí celý den a taky mě moc potěšila podpora všech těch lidí co přišli - NIKDO nežbrblal, všichni byli moc milí/

tak držím pěsti, za týden se dá zvládnout spousta věcí.. mmch. - ať vám vyjde počasí!

sijen
20. kvě 2009

Moc pěkný nápad s tou obálkou Madli,
s Tvým tvůrčím potenciálem bych do toho šla na tvrdo a normálně začala na mateřský dávat věci na fler...🙂
My si pak s Aer od tebe koupíme ty Tvoje Hande-Mande 😵 😵 /samozřejmě s patřičnou přátelskou slevou/

madlisek
20. kvě 2009

Sijen, něco takového mám v plánu 😀 Muž to do mě furt hustí, ať už tam něco šupnu, ale teď na to není čas 😒 Jinak pro inspiraci jukněte na www.etsy.com, to je americkej fler, některý věci jsou totálně úchvatný!

sijen
20. kvě 2009

Díky za odkaz, etsy je parádní inspirace, ikdyž fler vyjde levněji.., /na etsy mi padlo do oka - http://www.etsy.com/view_listing.php?ref=fp_rec... /
Těším se na Tvé zboží na fleru.. 😎 😀

andelka
20. kvě 2009

aer: Ten sen byl teda zajímavý 😅
madli: Oznámko bude parádní, máš super nápady.
My jsme teda měli dvoje, jedno emailové http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...
a jedno normální, klasické, konzervativní (jako já 😀 ) http://www.beremese.cz/album/view.php?vReferer=...

Původně jsem chtěla vyrábět oznámko sama, z ručního papíru (Aer, objednala jsem ho přesně z té stránky kterou jsi našla, smetanový papír, bez kytiček), ale nakonec to nešlo, nemohli mi to na něj nikde natisknout a bylo by to složité. Tak jsem z něj aspoň udělala jmenovky http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=... a taky z něj postupně vyrábím blahopřání. Takže radím promyslet a vyzkoušet vše dopředu, než se toho nakoupí víc. My jsme od nich vzali i balené čajíky, původně je měly dostat mamky nebo babičky, ale nakonec jsem je dala kamarádkám na rozlučce.http://www.beremese.cz/album/view.php?vImage...
Měli jsme to všechno laděné do smetanovo růžova. 🙂 Chtěla jsem toho mít hande mande mnohem víc, ale nebyl čas.

Jo, holky, připadá vám ten graf normální?
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Už 4 dny špiním a slabě krvácím, ale teplota mi nechce klesnout. Pořád čekám, kdy se to konečně na férovku rozjede. Tak snad dneska. aby to nebyla cysta nebo tak. Ale asi jen plaším.

sijen
20. kvě 2009

Andělko,
já měla minulou menstruaci úúplně divnou - přesně jak popisuješ, asi 7dnů celkem. Ale prožívám už třetí měsíc solidní stresík..takže si myslím že ta MS je možná zčásti kvůli tomu. No a půjdu na vyšetření , protože před tím mě pobolíval levý vaječník a teď (opět před MS) se taky občas ozve. Normálně mi to vaječník to nedělá 😖

andelka
20. kvě 2009

sijen: No já taky nevím. stres snad moc nemám, pořád se mi 4 týdny zdají do státnic dost 😀 No, fakt nevím, ale myslím, že dneska už by si to mělo přestat se mnou hrát a pořádně začít. Já mám MS 7 dní vždycky, ale nikdy to není tak dlouho slabé. a kdy jdeš na vyšetření? a na co to přesně bude?

madlisek
20. kvě 2009

Ty jo Anděl, to je zvláštní, měla jsi to už někdy takhl s tím špiněním? Jestli se to nerozjede, možná by to chtělo prokonzultovat s lékařem. Jinak ty čajíky co jsi dala kamarádkám jsou super 😵

Holky, ještě takový dotaz, když jste se po obřadu fotili, jak jste mezitím zabavili hosty? Zabavovali jste je vůbec? Pořád na to myslím, jak my se budeme fotit a oni se budou někde nudit 😒

madlisek
20. kvě 2009

Sijen, ten stres bude určitě důležitej faktor. Tak pak řekni, co pan doktor.

Jinak na to etsy koukám spíš kvůli inspiraci vyráběcí, než kupovací, je to tam drahý a poštovný navíc tomu taky moc nepomůže 😀 Ten hrníček je super!! A nevypadá to tak složitě 🙂

andelka
20. kvě 2009

madli: No, mívám pomalejší rozjezd, ale tohle už mě štve. Ale už cítím, že by se to rozjet mělo, tak dneska s tím počítám.
My jsme to neřešili nijak. Po obřadu a společné fotce jsme odjeli se ségrou a manželem do ateliéru (platilo se za to, že na nás čekali), a pak jsme se ještě fotili chvilku v parku, celkem něco přes hodinu. Co vím, tak mezitím si hosté kteří se dlouho neviděli povídali na náměstí před kostelem, pak ti, co byli zvaní na hostinu pomalu ponasedali do aut a jeli tam. Porozhlídli se tam, pousazovali, holkám se dal kočár na terasu, dokonce pospaly trochu, ženský se upravily, zašli si na wc a pak nás vyhlíželi z terasy. My jsme pak vyšli po schodech, oni tam čekali, rozbil se talíř, smetáčkovali jsme, byla jsem přenesena přes práh a začalo se jíst.

sijen
20. kvě 2009

Po obřadu /byl ve 13hodin myslím/
Plány:
- pův. plán /najivní/ bude hrát muzika - co nám hrála při obřadu - a lidé budou u, kolem kostela budou se bavit a pojídat koláčky co jim tam rozdávali kluci a holky.
- domluvili jsme v restauraci, že si tam možná lidé dají čaj + zákusek, kdyby bylo šeredně /říjen/ - svateb. tabule tam nebyla, byla v salonku o patro výš
- realita:
vycházíme z kostela.. rejže /nechtěla jsem to ale byla sranda/..hahaha..asi 10 minut hahaha a povídání
fotograf /direktivně/ sjednotil dav pod schody - seřazeno, několikrát fotí oba fotografové /max. 15min/
cca 3/4 hostů odchází do restaurace na panáka kafe čaj jídlo
cca 1/4 s námi do blízkého parku na společné focení - skupinky /cca 20minut/
Vracím se k restauraci - vyzvedáváme hosty, /útrata na náš účet/ a jdeme společně o patro výš
buch talíř - majitel restaurace si užívá naše leknutí ..nic moc si nepamatuju - vidím jen lopatku, střepy a Karla..
jdeme dovnitř k tabuli ..
...hostina
po obědě a společné chvíli se svatebčany /tj. asi po 2hodinách/ se zvednem, omluvíme se a jdeme se fotit sami
- jako ženich a nevěsta /opět rekordní čas focení: 1. fotograf asi 20minut, 2. fotograf také svých 20 minut/

2 fotografové - dobré, ale příště bych to nezopakovala - oba potřebují mít svůj prostor
/a fotograf muž, který pracuje pro noviny - měl takové agresivní manýry...nechtěl příliš "nechat" fotit naši 2. fotografku, aby ulovil lepší momentky..A to ikdyž jsem ho jemně upozornila, že by si měli vycházet vstříc a že s k ní pěkně nechová, chudák musela o své místo bojovat a bylo mi to nepříjemné/

sijen
20. kvě 2009

No, na vyšetření k panu Gé jdu tam začátkem června, tj. za týden.
Jdu jen kvůli tomu levému vaječníku a také na "pokec" o budoucím snažení /se zase "těším" 😖 na poznámky o mé váze. Ikdyž má pravdu..stejně z toho mám vždycky nepříjemný pocit. .. 🤐 ale něco jsem schodila, ale pořád jsem v kategorii morbidní obezita podle BMI)

sijen
20. kvě 2009

Madli http://thebridescafe.com/ to je pěkná stránka...! některé fakt dost nekonvenční

andelka
20. kvě 2009

sijen: No mě na to neřek nic a já se neptala. Jen loni mi praktická říkala, že by mi "slušelo" shodit tři čtyři kila. Je na mě moc měkká. Ale teď jsem objevila akci na stob.cz, jsou tam takové lekce, sebekoučink, je to pěkné, barevné, zapisuju si tam co a kolik sním do tabulky a ono mi to pak hlásí, jestli mám dost kJ, jestli mám správný poměr bílkovin, tuků, sacharidů, zeleniny, pitný režim a píše se tam i pohybová aktivita. Je to minimálně na měsíc, tak se snažím dostat se do správných poměrů a trochu víc přemýšlet. Trochu mě nabudilo jaro a taky to, že letní šaty, které jsem měla loni na těsno, mi teď sednou. Dneska jdu zas plavat.
Já myslím, že všechno pomalu půjde, nejde shodit hodně kilo hned, ale každé je dobré. Jsi můj vzor. 🙂

sijen
20. kvě 2009

No Andělko, já jsem moc ráda, že to píšeš - pro mě je to velká motivace. Zároveň přiznávám, že se stydím, že už jsem dlouho nesportovala .. ale vlastně pravidelně jezdím /kolo/. Takže ty jsi taky mou motivací....
Držím ti také pěsti atˇti to jde správný směrem /dolů/ 🙂 a ať Ti vydrží tvoje silná vůle. 😵

Tak ženy, loučím se, doufám, že sem nepřijdu dřív jak zítra 😉
Jdu na psaní zprávy jak jinak než do projektu, takže jdu na to!
zdar

andelka
20. kvě 2009

sijen: Budem se podporovat vzájemně 😉 Já to zkouším teprv asi týden, 2x týdně chodím plavat nebo aspoň jednou a aspoň jednou týdně se snažím být víc venku, jít na delší procházku. Jinak se učím, takže jsem doma.
Tak zdar práci, ať je rychle hotová 🙂

madlisek
20. kvě 2009

Andelko, Sijen, drzim palce! Nejhorsi je bojovat sama se sebou, ale ja verim, ze se nam to povede 🙂
Ja byla nejaka nadupana v unoru a breznu, ale posledni dobou ta moje aktivita nak upada a asi by to chtelo zmenit zivotospravu. Dneska jsem aspon sla pesky do prace a doufam, ze vecer budu mit dost energie na behani, jak ted byva dusno, tak prijdu domu uplne grogy a jen sebou placnu 😒

estrellita
20. kvě 2009

aerin: a kdy se vadvas ty?
madli: ja koukala, a uz to mame za 4 mesice, to je za chvilku, jak jsi na tom ty? 🙂 jeste neco zbyva?

aerin
20. kvě 2009

ja se jeste nevdavam estrel 😅

madlisek
20. kvě 2009

Estrel, neprovokuj - uz jen 6 nedel! A zbyva spousta veci! Objednat dort, vymyslet kytky, usit moje saty, vymyslet hudbu na obrad, rozeslat oznameni, natisknout program na msi a menu na hostinu (hm a taky vymyslet menu na hostinu), je toho moc, co jeste zbyva. Ale nejak to dopadne, musime si zachovat dusevni zdravi :o)

estrellita
20. kvě 2009

aerin: aha, to vypadalo, ze jo 😀

no a ja 5 tydnu s sttanice 😝 😅 😕 😔 fuj 😒 nooo, ale to uz se tesis, ne? ja uz bych klido ted 🙂 proste 9 mesicu od pozadani o ruku je straaaaaaaaasne moc. jak muze nekdo planovat rok, nebo dva? bych to nevydrzela 😅 😀

madlisek
20. kvě 2009

Estrel, ja se ani tak netesim na svatbu, jako az bude po svatbe a pojedem na svatebku 🙂 A jinak ja bych si klidne ten rok planovani dala, aspon bych stihla zrealizovat vic napadu, takhle je to hekticky, se skolou a praci dohromady a mit na to pul roku. Nevim.

monika0001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
madlisek
21. kvě 2009

Dobre ranko krasavice 🙂

madlisek
21. kvě 2009

Pro Pražandy - tento tyden probíhá v kině Perštýn akce týden respektu k porodu (www.respektkporodu.cz), jsou k vidění zajímavé filmy, diskuse a je možné koupit látkovky a jiné AP věcičky 🙂