Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
21. kvě 2009

Holky, dneska už mi dorazí manžílek!!! 🙂 🙂 🙂 Uteklo to docela rychle nakonec. Někdy touhle dobou by měli přistávat v Praze a pak šup do Pendolina a domu domu. 🙂 🙂
Jinak MS si se mnou zas hraje na schovku, včera to vypadalo jakože místo zesílení to bude slábnout, dneska nevím co bude, ale aspoň teplota mi klesla http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Tak teď se rozhoduju který den dám jako začátek nového cyklu.

Madli: Před pár dny o tom bylo v Sama doma (náhodou jsem na to narazila) a taky v Betynce tuším. škoda že je to jen v Praze ☹

Děvčata nevěstinky, nebojte, všechno se zvládne, hlvaně v pohodě. a myslím, že i kdyby měl na přípravu člověk rok nebo dva, tak stejně bude mít pocit, že nestíhá a že nemá všechno co mít chtěl, protože během té doby přijde ještě na spoustu věcí, které se mu líbí,. tak by chtěl něco změnit co už má nebo pořád něco nového. Já jsem taky všechno nestihla co jsem chtěla (třeba noviny, čokoládky), ale nakonec to vůbec nevadilo.

madlisek
21. kvě 2009

Ahoj holky, tady to teda zije 😀

Prave jsem se vratila z kosmetiky a docela to bylo fajn, byla jsem poprve a necekala jsem, ze to bude tak fajn :o) Jinak jsem nedokoncenou fiildu poslala profesorovi, at to zkritizuje a normalne to nezkritizoval! Pry mam napsat jen trochu filozofictejsi zaver, tak mam strasnou radost! A kamaradka co ma v brisku dvojcatka z IVF to konecne po 4 mesicich zacla oficialne rikat, konecne tomu uverila 😵 😵 Jinak jsme dnes meli jit na koncert spiritual kvintetu, ale bylo to pro nemoc zruseno ☹

Andel tak jak to vyresis s tim cyklem, co bude zacatek MS?

andelka
21. kvě 2009

Madli: Tak vidíš, dopadlo to dobře, jsi šikulka 🙂
Mě muž zas opustil, šel na koncert. slíbil, že tam bude jako pořadatel, ale mně zas slíbil, že tam nebude dlouho, tak doufám, že dorazí v nějakou slušnou dobu. Hlavně že už je doma. a zítra budem celý den spolu, má dovolenou. A o víkendu pojedem k jeho rodičům na grilovačku, tak se užijem.
to je škoda že to zrušili, co naděláš. A je náhradní termín?

No, to teda nevím. Jeden den to bylo jen lehké špinění a další tři dny špinění (hnědé) a troškou krve (doufám, že naturalismus nevadí, myslím že už jsme tu toho zažily spolu hodně 😅 ). A to je pořád. Tak jsem dala nový cyklus od 19.5., ale nevím no, je to takové divné, ani blbě mi není, nic mě nebolí, ani nevím, že bych MS měla. Furt mi stačí intimka, i na noc. Kdyby mi dneska neklesla teplota, tak jdu pro test kurňa. 😖

madlisek
21. kvě 2009

Ještě že měříš, viď? Ale je to teda divné. Na druhou stranu lepší než křeče a potoky krve (když už jsme u toho naturalismu 🙂 )

To je super, že ti dojel muž a ještě lepší, že budete zítra celý den spolu 😵 A jeho teda obdivuju že v den návratu ještě jde pomáhat na kocert, ten má teda energie 🙂

Na ten náš koncert náhradní termín není, byl charitativni pro adopci na dálku, ještě s jednou skupinou, tak bude hrát jen ta jedna. Mrzí mně to, těšila jsem se na hitovky. Ale takhle aspoň pohnu s těma oznamkama, koupila jsem další kilometry tyrkysové stuhy 😀

sijen
21. kvě 2009

No ahojda,
Andělko, přeju atˇse ti ta MS brzo dá dopořádku.. A to nevadí, že není hned doma - dáš se do kupy - nějakou voňavou lázeň..anebo to plavání, idkyž asi chápu že je smutno, ale využij ten čas co bude na konzertě pro sebe /sebezkrášlení/
Madli, škoda...Spirituály máme rádi /je nás víc v rodině/.. 😉 Gratulujuu za úspěch s tou prací - že jsi to odeslala a odezvala nebyla negativní. A jak kosmetika - spokojená?
Mně je už celý dlouho zle, mám mám problémy s trávicím ne-systémem.. 😒 a teď jsem už třetí den na PN.
a taky se furt pozoruju a teď jsem si "indikovala" úzkostnou poruchu.. 😠
no, tak asi se nejlépe donutit vstát a jít umýt nádobí a nenimrat se v sobě 🤐

andelka
21. kvě 2009

Madli: No to jo. a dokud se to fakt nerozjede, tak ještě měřit budu. Prostě je to tentokrát takový divný, no.
No já jsem mu říkala, ať nic neslibuje, až podle toho, jak se bude cítit. ale kupodivu i při vstávání v 6h, cestě taxikem na nádraží, vlakem na letiště v Rygge, letu do Prahy, cestě busem na nádraží, cestě Pendolinem do Ostravy a busem domů, měl ještě dost energie tam jet. Prý cesta nebyla únavná. 😅
Aha, tak to je škoda, když ses na ně (speciálně) těšila. Takže bude hande mande večer? 🙂

sijen
21. kvě 2009

celý dlouho = měsíc
😉
prostě dlouho

andelka
21. kvě 2009

sijen: No já doufám, furt si se mnou hraje. 😠
No já toho využívám tak, že se budu učit. Zkrášlování by mi bylo dneska na nic, vzhledem k tomu, že mám tu MS neMS. Ale okupkat se půjdu.
Ach jo, to mě mrzí, že ti není dobře. Myslím na tebe, ať jsi brzy na 100% ok. 😉

madlisek
21. kvě 2009

Holciny tak hande mande je z poloviny hotovo, uf 🙂

Andel, vcera jsme se bavily s kolegyni o STM a jak to funguje v manzelstvi a rikala, ze ona nezna zadny par, kterym by to opravdu fungovalo, ze vsichni, z jejiho okruhu, kteri to pouzivaji jako antiko, maji vic deti, nez planovali. Ze to skvele funguje predtim, nez prijde prvni ditko, ale potom, ze uz to jede a vsichni z jejiho okoli maji aspon 4. Byla jsem takova plna idealu a ted prislo rozcarovani 😖

sijen
21. kvě 2009

Andělko díky za podporu 😵, přeju dobrou noc

elitera
autor
22. kvě 2009

No, dámy, jestli to nedostanu do konce víkendu, tak si to jdu asi hodit 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/225b51

majatob
22. kvě 2009

dobre rano 🙂 ja jsem dnes nemohla merit, zrovna kdyz to zacina byt napinavy, ted si budu celej den lamat hlavu jakou teplotu bych asi mela... 😠

eirin
22. kvě 2009

Dobré ráno,
madli, o STM jsem se včera bavila s gyndr a ona rozhodně není příznivcem. Pravila, že dělat si ovu testy je ztráta času a měřit si teplotu je ještě větší ztráta času. Takže jsem se se svýma grafama mohla jít akorát tak bodnout. Vychází z toho, že zkoušela měřit, když ještě studovala a že jí to prý nevycházelo (nojo, holt aplikuje vlastní zkušenost na všechny, bůhví jak to tenkrát měřila :D). A řekla mi, že když tento cyklus bude delší než měsíc, tak dostanu vyvolávačku a nasadí mi Clostibegyt. Když jsem se ptala, jestli pozná, zda ovu byla nebo bude, tak říkala, že buď už byla nebo že už nepřijde.. a podle dnešní teploty pevně věřím, že byla:
http://www.fertilityfriend.com/home/241f02
Snad to zítřejší teplota nepokazí.
Takže ona mě neuklidnila, ale dnešní teplota ano.

elitera
autor
22. kvě 2009

eirin, to je divná doktorka 😅 Má nějaký výhody nebo je obecně jen blbá? 😅

madlisek
22. kvě 2009

Eli 😀

Eri ta dnešní teplota vypadá fakt dobře, tak držím palce 🙂 Mně osobně přijdou nesmyslný ovu testy, protože jich musíš koupit nevím kolik a pak pořád jen čůrat a koukat, jestli ses trefila. Měření mi přijde dobrý v tom, že vidíš ten vývoj v průběhu cyklu a konkrétně na snažení mi to přijde výborný. Jako antiko před prvním děckem taky. Ale fakt mám obavy z toho dlouhodobýho hlediska.

aerin
22. kvě 2009

ahoj🙂 eiri, doktorka je fakt kaca, a grafik vypada nadejne, to by bylo fakt ukazkova ovu 😵
ja jsem se svou mudrou spokojena (zatim), normalne jsem zavolala, ze na agolutin nedojdu, protoze to podle grafu vypada, ze ovu kolem 50DC prisla a ona ze v pohode, ze pockame az skonci LF🙂

u me takhle, takze at si mi nekdo zkousi tvrdit, ze kdyz nebyla ovu 15 DC, uz neprijde 😎
http://www.fertilityfriend.com/home/21f422

aerin
22. kvě 2009

jo a holky, nevim, jestli jsem vam rikala o svych stresech ze zkousky z aj, uz nevim kam co pisu....... 😅 ale maaaam toooo, a dokonce za B!!!!!! 😵 jsem desne stastna🙂

aerin
22. kvě 2009

jo, vou testy jsou jen pro toho, kdo ma plus minus pravidelneh cyklus aby se ujistil......ne pro nas, kdo jsme 55 dni jak kralici, abychom nahodou neminuli 😀 to by me asi fakt zruinovalo 😅

eirin
22. kvě 2009

Eli, nevím, jsem z ní v rozpacích, vždycky mi přišla dobrá, ale to jsem nic neřešila.. Měřit budu dál, protože bych byla víc nervozní bez měření, ale už jí to nebudu říkat. Ovu testy si kupovat nebudu, protože jsou nechutně drahé a navíc u nás je to stejně jedno, protože se ňuňáme pořád 🙂
Madli, díky 🙂 a v čem se to má změnit po prvním děcku? Já bych věřila metodě, ale už méně bych věřila důslednosti v dodržování pravidel.

madlisek
22. kvě 2009

Ty jo Aeri, to je cyklus. Tak jeste ze mas normalni Mudru, protoze kdyby se vam tento cyklus zadarilo, tak by to normalni dr. asi nepobral, dal by vam TP o mesic driv a pak bys cely tehu poslouchala, ze se nak malo vyviji 😝

aerin
22. kvě 2009

eiri, mne ten muj doktor taky prisel 4,5 roku dobrej, nez jsem po nem chtela neco jinyho nez recept na antiko a preventivku 😅

madli, no docela by me zajimalo, jak by mi spocitala TP, no 😅

madlisek
22. kvě 2009

Eiri určitě je metoda v pořádku, jen je pak asi problém v tom dodržování, tím že člověk tak jako zlaxní, cyklus se ti může po porodu změnit a taky pak málokdy spíš 6 hodin v kuse, tak aby teplota byla vypovídající.

eirin
22. kvě 2009

Aer, no mám obdobný pocit. Uvidím, jak se bude chovat dál a když to bude stát za prd, přejdu k jiné, protože tahle je navíc soukromá a každá návštěva mě tak stojí 600,-. A tvoje dr tedy měření teploty uznává?
Madli, no s tím spánkem při dítěti to opravdu bude o dost jiné než teď.

aerin
22. kvě 2009

eiri, tak to bych se na ni vybodla uz tuplem 😅
jo, moje mereni uznava....sice ji jeste musim vysvetlit, ze nemam poovu teploty nad 37, ale to uz se snad nejak zvladne🙂 uz i se sestrickou pri registraci jsem si o STM pokecala🙂

madlisek
22. kvě 2009

ja jsem si taky pokecala se sestrickou pri regiistraci o mereni 😀 Ale u nas to teda uznavaji jako metodu nacasovani poceti, ne jako metodu atk 😀 Takze kdyz jsem Dr ukazovala svoje grafy, kde v jednom byl v LF takovej jeden pokles, tak mi rikala "no to je krasny graf. a je tu ukazkovy pokles v LF" - takze mi prijde ze zatim videla jen uspesne otehu grafy s implantacnim poklesem 😀

deenakee
22. kvě 2009

Pokud žena plně kojí a sleduje hlen, tak je riziko početí prvního půl roku minimální....
Pak jak se začnou dávat příkrmi už musí být opatrnější. Poněvadž jak klesá tvorba mléka zvyšuje se plodnost...
Na teplotu se moc spoléhat nedá - spíš se sleduje ten plodný - neplodný hlen . Některé kamarádky vůbec nepoužívají BT a jako antikoncepci mají len to sledování hlenu.

elitera
autor
22. kvě 2009

Aer, je super, že máš tu zk!!!!!!!!!!!!!! Mam z tebe radost 😵

des
22. kvě 2009

Ahoj holky, opět vás zdravím!!

aer: taky moc gratuluju ke zkoušce a ke grafu též - ovu už teda měla na čase!!! 😉

eirin: zdá se, že nový graf ti chce trochu vynahradit ten předchozí 😀

no a já děsně nenápadně čekám na příští čtvrtek, co mi řekne pan doktor 😀

aerin
22. kvě 2009

diky za gratulace holky 😅

des, jsem napnuta jak ksandy 😵

andelka
22. kvě 2009

eirin, aerin: Krásné teplotky a grafy. 🙂
No, my jsme během školení celý jeden den věnovali STM po porodu a v přechodu. Je na to speciální brožurka i speciální tabulky. Jasně že je to náročnější, protože plodnost se vrací postupně, sleduje se hlavně hlen a teplota jen při tom a bývají tam slušný skoky, ale dá se, pro info. Pak když přijde první ovu a MS, tak už se to zas dá. Prostě se to musí zkoušet a ne to hned zahodit že to nepůjde,je to individuální. Já už jsem o tom taky přemýšlela a není nic jednoduššího, než v té době používat něco navíc. Stejně hned po porodu asi sex moc nebude a pak to závisí na kojení. A měření na tom, jak často vstáváte. Udává se,že ta noční péče o dítě není tak náročná činnost, aby se to v teplotě moc projevilo. Ale záleží na více faktorech. třeba naše holky od 3 měsíců spaly celou noc.
No, jinak já samozřejmě taky znám lidi, co používají STM a mají více dětí, jenže většinou je to tak, že oni je chtěli, prostě mají tuhle otázku postavenou jinak. A když se seknou a zadaří se "omylem" tak z toho nedělají vědu a na potrat nejdou že jo. Vždycky je snadnější říct že za to může metoda, než že za to můžem my, protože jsme špatně něco vyhodnotili,blbě měřili, málo se sledovali nebo jsme to riskli a mysleli si že se nic nestane apod.
aer: Taky posílám velkou gratulaci ke zkoušce. 🙂