Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
25. čer 2009

andelka: no vid? ale hadej se s doktorem, ze mu to blbe meri 🙂 Resp. urcuje to podle velikosti no a mozna holt ten nas potomek nesedi do tabulek, jak rikas.

des
25. čer 2009

eirin: držím palce, aby zabrala!!!

andelka
25. čer 2009

des: Prosím tě, kdo vůbec sedí do tabulek, ty jsou jen orientační. Hlavní je, že mimčo roste a daří se mu dobře a všechno je v pohodě. To mě může urvat, jak pak těhulka je zmatená a začne se bát, když podle jednoho určení má být mimčo třeba 10+4 a podle jiného aktuálního teprve 10. to jsou detaily. 😉 Nemělo by se to brát tolik vážně a přísně, vždyť každé miminko je jiné, každá těhulka jiná, nemůže být všechno podle jednoho mustru.

eirin
25. čer 2009

Andělka: Jojo, taky si myslím. Přemíra informací a prostě všeho kolem toho nás potom zbytečně stresuje. Mamka s námi dvojčaty nebyla za celou dobu těhotenství na ultrazvuku (to už je ale druhý extrém, já se na chození na utz těším). A ještě k té frekvenci - já vím, že malí komáři taky potřebují čas, aby dozráli, ale načasovat si to obden/večer u nás zkrátka nějak nejde. Když se to teď nepovede, nejspíš časem budeme disciplinovanější.
Des: Děkuji, za dvě hoďky se dozvím víc 🙂

elitera
autor
25. čer 2009

Andělko, vše nej k těm čerstvým osmnáctinám 🙂)
Madli, tak s tím problémy naštěstí nemám. A mimochodem, tampony by sis nemusela měnit? 😉 Já ji až po výletu nechci, to bych měla mega dlouhou LF a navíc už mě pár dní pobolívá podbřišek, kdyby to mělo být "bezdůvoně" ještě skrz londýn, tak by mě to nakrklo 🙂) A takhle mam aspoň oprávněnou výmluvu, proč nesexovat, budu unavená a takhle po mně nikdo nebude aspoň nic chtít 😀
Des, když mudrovi ujede ruka při meření o 1 zobrazovací jednotku, může to znamenat teoretickej rozdíl ve stáří i několik dní. Na tom grafu se mi taky nezdálo nic nejasnýho 🙂

madlisek
25. čer 2009

elit, no jen si rejpni 😀 to víš, že bych měnit musela, ale nelítala bych na záchod každou hodinu a byla bych míň vystreslá, kdy že někde proteču. Mám to ozkoušený a kalich 2. den prostě ne-e 😝

des
25. čer 2009

no ja vlastne nevim, proc to chci vedet presne...mozna, abych mohla jednou potomkovi vypravet, kde ze to byl pocat 😀 No a taky, kdyz uz mam hotovej ten graf, zejo...

andelka
25. čer 2009

eirin: No však jasně, dělejte jak chcete. A uvidíte. Já už četla v tomto smyslu tolik různých teoretických doporučení, že si myslím, že povést se to může, ať už sexujete každej den, nebo raz za týden. Prostě když se to má povést, povede se to. 😉

elit: 😀 No však už mi konečně těch 18 i hádají, časem povýším na dvacítku 😅

des: byl počat v květnu, měsíci lásky 😵 to stačí, ne? 😀

eirin
25. čer 2009

Andělka: No právě, moc se o tom bádá :D No a my momentálně stejně nemáme co oplodňovat. Podle utz žádný dominantní folikul, zatím nic. Takže v pondělí tam jdu znova ☹

andelka
25. čer 2009

eirin: On se tam objeví, určitě. držím palce, ať je brzy co oplodňovat a hlavně ať se to povede. 🙂 chtělo by to víc těch jarních miminek. 😵

eirin
25. čer 2009

Andělko, děkuju. No doufám, že v pondělí to bude veselejší. Teď mě akorát tak bolí břicho z toho, jak ve mě šmejdila sondou a to hnusné počasí na náladě taky nepřidá.

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

elitera
autor
25. čer 2009

Hlásím, že obavy o transport kalichu přes La Manche vyřešila příroda 🙂

madlisek
25. čer 2009

No a je vymalovano eli 🙂

estrellita
25. čer 2009

andelko: vsechno nejlepsi k narozenina. uzij si krasny vecer s muzem 🙂

estrellita
25. čer 2009

kristo: diky za info, myslim, ze nas nidko neinformoval 🙂

des: super, ze kontorla dopadla dobre a at si doktori dleaji s tema svyma tabulkama co chteji, ale at tim neznervoznuji maminky. ja jsem byla jako mala silene hubena, ale jedla jsem, jen jsem byla takove to litave ditko, ale PODLE TABULEK jsem byla prilis hubena a tam me soupli do ozdravovny a nektere veci si pamatuju do ted (trauma z detstvi 😀

nathali
25. čer 2009

ahoooj snazilky ako sa mate? a co je u vas nove? 😀 😀 😀 😀 😀

elitera
autor
26. čer 2009

Estrel, jo, jsem ráda, že z toho má taky někdo trauma. Teda jako neber to zle, ale já taky nejedla a naši mě nenutili, vztah k jídlu mam spíš ve smyslu "jíme, abychom žili". Lišák byl taky nějakej podvyživeneček, do ozdravovny ho šoupli a vidí to hnedle jako to nejlepší, co ho potkalo (než potkal mě, samozřejmě ;)). A já si myslim, že takovýhle rvaní jídla do dětí je prostě hnus, že se jim to akorát zoškliví (a Liška je prostě výjimka 😀)

Andělko, ten den, kdy před MS klesne výrazně teplota, se počítá jako začátek novýho cyklu? Nebo ten se ještě počítá do starýho a novej se počítá až od následujícího dne?

aerin
26. čer 2009

ahoj holky🙂
ja jsem z toho svyho cyklu fakt jelen http://www.fertilityfriend.com/home/21f422 ☹ no snad ten cerstvej beskydskej vzdych udela svoje😉 a jinak na to fakt prdim a jdu zadonit o clostil...

madlisek
26. čer 2009

Dobre ranko!
Elit, jako 1DC se pocita den, kdy zacnes krvacet, bez ohledu na teplotu. Mne treba ten den, kdy dostanu MS, klesne vyrazne teplota, ale spouste holek ne.

Aer, mas to zubaty, ale tak jsi to prece mela i dycky predtim a ovu nakonec byla. Ale je to teda opruz. Tak snad se na cerstvem vzduchu hormony srovnaji a pochopi, co se od nich chce a kdy!

des
26. čer 2009

aerin: to mas z toho, ze meris na 0,5 stupne 😉 Ale beskydskej vzduch by fakt mohl zabrat!!

Jinak jsem si jeste vzpomnela, ze ke mne v utery doktor drzel asi 10 min. prednasku o anovulacnich cyklech, jak je to ted civilizacni problem a moje plodne obdobi je cira science-fiction...to jsem teda fakt nepochopila proc to vyklada tehuli!! 😲 Moje teorie je, ze me pokazde musi necim vystrasit a kdyz zrovna nebyl zadny aktualni problem, tak hledel negativne alespon do budoucna 😀

des
26. čer 2009

estrell, eli: mámin bratranec byl v takové ozdravovně a slyšela jsem hrůzostrašné historky, jak si cpal omáčku do botiček a pak je měl celé plesnivé!! Jen doufám, že to už v 21. století nepatří mezi běžné "léčebné" kůry. Z chlapečka nakonec vyrostl pěkně vypapaný chlapík 🙂

aerin
26. čer 2009

holky snad mate pravdu🙂

des doktor teda dobrej, no 😕

andelka
26. čer 2009

eli: No, popravdě to se různí. Já to beru tak, že od začátku skutečného krvácení beru 1DC. Publikace Ligy pár páru tvrdí, že se to má počítat až od poklesu. Jenže - když měřím v pochvě, tak se mi fakt nechce měřit když už krvácím. Beru to tak, že když se sliznice začne odlupovat, je to konec cyklu a fertig. Párkrát, když jsem měla krvácení slabé jsem to zkoušela, a to bych se teda načekala, než by mi to kleslo. Mě prostě na přicházející MS neupozorní nic.
des: to je šmoula teda ten doktor.
aerin: Mysli pozitivně, pokud možno. Já mám vyzkoušené, že na cyklech se hodně projevuje psychika. 😉

eirin
26. čer 2009

Ahoj holky,

eli, já si taky myslím, že 1DC je první den krvácení (ne špinění) bez ohledu na teploty.

Des, eli: A já mám taky takovou "tabulkovou" zkušenost. Ve svých 14-ti letech jsem už byla pěkně prsatá a normální ženská, jenomže jsem se nevešla doktorům do tabulek, kteří mě v dětských lázních šoupli na redukční dietu (65 kg na 170 cm). Do té doby jsem postavu neřešila, v té době mě to natolik psychicky poznamenalo, že začalo děsné období, kdy jsem postavu děsně řešila a mám pocit, že jsem přestala jíst tak nějak normálně a odrazilo se to právě na stoupající hmotnosti. Fakt jim moc děkuju, že mi vypěstovali na období dospívání solidní mindrák.

Aer: Držím palce, ať se křivka vyvíjí příznivým směrem 😉
Jojo, na cyklech se projevuje psychika, ale poručit psychice, ať se zklidní, to prostě nejde 😀 Alespoň mně ne.

Holky, zkoušela jste někdy některá vysledovat ovulaci ze struktury slin?
Jo a jinak nejspíš mám PCO. Super, že.

aerin
26. čer 2009

eiri, tak to me fakt mrzi 😖 a jak to mudra poznala? z utz nebo jinak...?

s tema mindrakama, ja jsem se asi vzdycky do tabulek jakz takz vesla, ale postavu resim furt, domnivam se ze za to muze tata, kterej vzdycky daval mame hrozne najevo, ze mu vadi jak vypada...

eirin
26. čer 2009

Aer, ano, obrázek na utz byl dost výmluvný. Ještě nemám výsledky z krve, tak se čeká na ně, v pondělí se uvidí co dál. Včera odpoledne jsem z toho měla teda dost depku, dneska už to nevidím všechno tak černě.

aerin
26. čer 2009

a co jste s mudrou vymyslely?

eirin
26. čer 2009

Aer, no v pondělí se mi znovu koukne na vaječníky, jestli jsem zareagovala na Clostil. Pokud se nebude nic dít, od příštího cyklu mi zvedne dávku. A jak říkám, ještě se uvidí, jak vyjde laboratoř. Třeba zase jenom plašim, jak je mým dobrým zvykem 😀

aerin
26. čer 2009

tak drzim palce😉