Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
20. bře 2009

To teda Eli 😀 Aerin pomohla lip 😉 Ta dvojka byla strihem pekna, ale mela jsem pocit, ze kdybych si sedla, tak by mi na zadku okamzite ruply 😀

elitera
autor
20. bře 2009

A to je taky důležitý, takže máš rozhodnuto 🙂 😀

estrellita
20. bře 2009

madli: ja myslim, ze rozhodne tebou vybrane staky jsou nejlepsi!!! i kdyz nevidim tvuj oblicej, tak k postave se rozhoden hodi, krasne ti lichoti 🙂 takze podle me to byla spravna volba 🙂

estrellita
20. bře 2009

jiank co se tyce odpruzeni kocarku, jde mi taky spis o to, aby v tom diteti bylo prijemne, protoze s nim hodlame hodne jezdit v prirode a na to zrovna ty neopruzene idelani nejsou. a to ani do mesta, kdyz jedes po kostkach .... ale uspavat budu taky v satku, nebo v hacce 😉

aerin
20. bře 2009

no ja jenom ze nevim, jak jste prisly na to, ze moderni kocarky nemaji odpruzeni😉....tak jsem myslela, ze myslite houpani, ktery maji klasicky ctyrkolky...🙂

deenakee
20. bře 2009

No aerin právě ten X-lander nemá vůbec žádné odpružení. A když jsem v něm vozila mimčo, tak v tom kočáru hrozně hrkalo.... A přitom na tom výstavišti mělo 60 procent lidí X-lander, 10 Janei a ostatní zbytek.

kdežto např. V-travel a jemu podobné mají odpružení a když se nastaví to nej , tak se dá aj pohoupat 🙂
No nehoupe to tak jak klasická čtyřkolka. A dlouho jsem nad tím přemýšlela co je teda lepší.
Ale klasická houpací čtyřkolka - je těžká, těžko ovladatelná (při každé zatáčce se musí nadzdvihnout) a pro mimčo nad 7 měsíců úplně zbytečná - páč i když tam do toho dáte sportovní verzi, tak s těžším miminkem už se to ovládá fakt hrozně a každý si radši koupí golfáč..... Takže je to len kočár tak na 8 měsíců... ( a někdy ani to ne). Kdežto dobrý sporťák člověk využije i dva roky. Takže hlavně aby to byl dobrý sporťák.
Já chci koupit kočár nějaký dobrý, ale levný. Samozdřejmě budu nusit v šátku. Ale počítám s tím že někdy bude aj výhodné uspat dítě v kočáře a nechat venku na vzduchu. 🙂 A navíc ho chci mít aspoň pro dvě děti...

deenakee
20. bře 2009

Přemýšlím, jestli dneska kouknout ještě na to výstaviště - jestli tam nemájí ten v-cross : )

madlisek
20. bře 2009

Díky holky a téma šaty tímto dočasně uzavírám 🙂

aerin
20. bře 2009

jj, V-travel odpruzeni ma, nastavitelny 😵 no proste je to muj favorit 😵

ja tam jdu teda zitra odpoledne, tak jsem zvedava, jestli ho tam najdu🙂

madlisek
20. bře 2009

Tak pak poreferuj, Aeri 🙂

Deny, už jsi začla s hackou?

moni1412
20. bře 2009

eli super 🙂 tak oddychujes?

baby, kociky? wow.... my sme sa zacali rozhodovat aky chceme az po 6. mesiacu tehu asi... 🙂 😀

eirin
20. bře 2009

Moni, já taky o kočárkách nemám ani šajnu a budu to řešit až to bude na spadnutí.

moni1412
20. bře 2009

eirin som rada ze nie som sama 😅 no my pri druhom riesit nejak nemusime, vlaste kopu veci..... nam bude tentoraz 😀

madlisek
20. bře 2009

Tak malá aktualizace počasí za Prahu - sněží. A já mám balerínky 🙄 😀

cirrusa
20. bře 2009

A mě je zase špatně 😢 a děsně mě bolí podbřišek, to snad už ani není normální ☹

aerin
20. bře 2009

ja myslim ze je, cir😉 ale jestli je to fakt silny a bude to trvat, tak bych byt tebou k tomu mudrovi radsi zasla...

madlisek
20. bře 2009

Cir, jukla jsem do albíčka - testíky krásné 😵 A vypadá to, že očekáváš holčičku, viď? 😉

des
20. bře 2009

madli: Nešla jsi náhodou ráno po Dejvicích? Já si říkala, co je to za nešťastnici, která vyrazila v balerínkách 😀

cir: nejsem teda zrovna ta nejpovolanější, ale mám pocit, že tě čekají ještě horší věci - než se mrňous konečně zabydlí a pak až si zas rozmyslí, že by chtěl ven 😉 Každopádně, ať je ti brzo lépe!!

cirrusa
20. bře 2009

Aer, uviím vecer jinak jedu na pohotovost.

Madli, jj já bychchtěla mooooc holcicku, ale tatinek chce kluka 😢

Des, nestras prosim te 😀 já už tak si rikam, že tohle musi byt to nejhorsi

madlisek
20. bře 2009

Cir víš jakto je - tatínkové chtějí kluky a pak jsou úplně na větvi ze svých malých holčiček 🙂

aerin
20. bře 2009

cir, tak to mate sance pul na pul, my chceme oba holcicku, tudiz budeme mit na 100% chlapecka 😀

madlisek
20. bře 2009

Des, ne, po Dejvicích jsem nešla 😀 Ale ono jak ráno krásně svítilo sluníčko, tak to bylo fajn, ale teď když koukám z okna, tak fakt netuším, jak dojdu domů 😀

estrellita
20. bře 2009

cirr: jj, presne jak rika madlisek, kluci chteji kluky a pak se z holcicky muzou zblaznit 🙂 i kdyz ten muj uz ted rika, ze chce holcicku 😀 😀

madli: tak pak rychle utikej domu 😀

andelka
20. bře 2009

Aerin: Jo, jasně že jsem viděla odkaz, mě šlo spíš o značku než o typ. 😉 Jinak mám pocit, že kočárek, který by splňoval všechny moje prozatímní požadavky ještě nevyrobili 😅 Ale nakonec stejně bude záležet hodně na tom, v kterou roční dobu se mimčo narodí (třeba aby mi ve 4 měsících vlezlo do vaničky i s fusakem), protože i když chci trojkombinaci (stačilo by i dvoj, sedačku do auta nepotřebujem), tak stejně tak po roce půjdem do něčeho lehčího, skladnějšího. Ale původní sporťák z kombinace se nám bude pořád hodit, třeba u prarodičů až budem nebo do horšího terénu.
Mě je už úplně jedno, co se mi jednou narodí, manželovi taky, ten nehoruje ani za kluka ani za holku, ale oba bychom chtěli od každého něco. 🙂
U nás je tak podivně nějak, ani zima ani jaro 😕

moni1412
20. bře 2009

cir mna bolelo podbrusko cele tehu, preto som aj bola od zaciatku na PN.... mala by si asi zajst k dr...... 😒 istota je istota

andelka
20. bře 2009

Cir, moni má pravdu, radši jít 5x kvůli "blbosti" než jednou něco zanedbat.

Holky, zjistila jsem vtipné věci ohledně mateřské a rodičovské. Vypadá to, že praxe, kdy se rodičák napsal na tatínka a pak převedl na maminku (když třeba neměla nárok si délku vybrat) už není možná a navíc skončilo placení pojištění studentkám, takže se asi ani studium nebude do těch 270 "odpracovaných" dní za dva roky počítat. Nechtěl by mi někdo poradit, jak mám v téhle situaci sehnat po škole brzy job, ve kterém v klidu vydržím víc jak rok? 😠

cirrusa
20. bře 2009

Jj, Anděl, pravdu díž, od ledna to tak není

andelka
20. bře 2009

Doprčic. To jsou blbci fakt. Takže snažení v nedohlednu, uvidí se podle hospodářské situace v Ostravě a jelikož jsou na pracáku asi tak 4 volná místa, tak to vypadá fakt dost blbě. 😝

aerin
20. bře 2009

to ted taky resim....treba jak je to s polovicnima uvazkama? kdyz pracuju na dohodu o pracovni cinnosti (ne o provedeni prace) na dobu neurcitou a mam polovicni uvazek? ja jsem nad tim nepremyslela, brala jsem jako hotovou vec, ze narok na PPM mit nebudu, ale ted to ve mne zacalo hlodat, jestli preci jen...........

cirrusa
20. bře 2009

Jako na PPm nemám nárok ani já a to mám odmakaný poslední 4 roky bez prestavky. Takže ode dne porodu budu dostavat 7800 mesicne (myslim na cca dva roky) a pak 3600 (nebo tak nejak) a to kazdy kdo jde z pracaku/ze skoly/nema za posledni 2 roky 270dnu pojistení (a neni ucasten tohoto pojisteni v dobe naroku na PPM)