Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
20. říj 2009

tibu, u nás se taky rodí jen s PA 🙂 (teda pokud to je normální bezproblémový porod)
je tu takový pokrokový primář, který tohle fakt na PA nechává... dá se tu rodit i do vody, ale musí s tím souhlasit starší službu mající lékař, takoví jsou tu sice jen 2, ale zase - primář, když je ve městě, tak kdykoli k takovému porodu přijde...
a ptala jsem se i na ambulantní porod, tak porodnice s tím nemá sebemenší problém, ale bohužel dětské oddělení to komplikuje, tak už tak osvícení nejsou 😒
navíc se mi líbí, že tady je porodnice přímo projektovaná jako porodnice - prostě projekt se dělal rovnou s porodními asistentkami, aby ty prostory co nejlíp splňovaly všechny možné nároky 😵

elitera
autor
20. říj 2009

"u nás v porodnici je otec vždycky u hlavy, rozhodně neasistuje porodní asistentce někde u nohou"
to je imho standard, akorát někdo, kdo u porodu nikdy nebyl, si nejspíš představuje, že otce nastávající maminka potřebuje zírajícího na vetřelce masakrujícího jeho oblíbené partnerčiny partie 😝

tiburcia
20. říj 2009

chaar tak naše porodnice je jediná široko daleko,ale pokroková určitě není 😀 😀

tiburcia
20. říj 2009

tý jo ale dle infa to vypadá na deluxe služby 😀 😀 😀

http://www.nemvalmez.cz/obsah/oddeleni/gynpor/a...

Personál porodnice je zvyklý zacházet s porodními plány. to bych chtěla vidět 😀 😀

chaarleene
20. říj 2009

jo a teta říkala (ona je PA), že prý u hlavy, tam kde stojí otec, je křeslo, takže když se tatínek začne kácet, tak se kácí do křesla, protože nikdo ho tam ze země zvedat nebude 😀

chaarleene
20. říj 2009

k nám jezdí rodit ženský i z Prahy 🙂

co se týče porodních plánů, tak teta říkala, že ještě v porodním plánu neviděla nic, co by standardně nedělali... že má pocit, že často má ta maminka stažený porodní plán z netu a třeba ani neví, proč to či ono chce nebo nechce... 😅 já to řešit nebudu, pokud to jen trochu půjde, tak mě bude rodit teta a ta ví přesně co chci a nechci 🙂

elitera
autor
20. říj 2009

jsem děsná pruda, ale chaar, tebe bude rodit teta? A já myslela, že tě porodila už maminka 😉 (promiň 🙂)

Ten argument, že to je často stažený z netu, používají odpůrci PP. Ale že jsou tam často věci, na kterých maminkám třeba dost záleží, to někdy taky neviděj... Např. neholit, nenastřihávat, zhasnout, neoddělovat, nechat hned přisát, vážit třeba až druhej den... neříkám, že se to třeba (ne)dělá v porodce, kde pracuje tvoje teta a rozhodně to nemyslím žádným způsobem proti ní, spíš tak obecně.

tiburcia
20. říj 2009

no u nás v porodnici (asi se to tak dělá) mě dost překvapilo, že porodíš, když chceš dají dítě přisát..odnesou ho, umyjou, změří, zváží,popíšou a odnesou ho pryč!!!!! a donesou ti ho za dvě hodiny na pokoj 😲 to si jako já nedovedu představit...vždyť se na něj chceš dívat, pomazlit ho.... 😖 ....tohle se mi nelíbí a tohle bude v mém plánu 😀

herminka
20. říj 2009

Tibu, zkusím se kámošky, co rodila ve VM, zeptat, jestli to tak měla (nebo i ségry, ale ta rodila před 5 lety). Taky se mi to nelíbí 😒

elitera
autor
20. říj 2009

Tibu, co, chceš se dívat, pomazlit ho... ale vem si, že ono je 9 měsíců v bezpečí dělohy, najednou vykoukne (často do ostrýho světla), dají ho teda přisát, jo, dobrý, máme je i tady venku.. a najednou ho divně nepřirozeně natahujou, balí do něčeho bílýho (v děloze je červeno) a máma 2 hodiny nikde! 😖

tiburcia
20. říj 2009

hermi já myslím že jo...kámoška rodila v neděli a bylo to tak....odrodila, než porodila placentu malou odnesli (jaksi zapomněla říct, že chce aby se přisála), vážení, měření, mytí, zabelení...kuk na mamku a už byla pryč..za dvě hodiny ji přivezli na pokoj a až tam ji malou donesli 😒

Eli neboj,už vím, co chci...pokud možno po tmě a u mě žádné měření a vážení nebude 😉

chaarleene
20. říj 2009

elit, jo, bude mě rodit teta... mám povoleno jí volat třeba o půlnoci 😀 mně se líbí její přístup k porodu - nechat to proběhnout maximálně přirozeně, pokud možno bez nástřihu a tak... i jsem se jí ptala, jestli spíš stříhají nebo nechávají přirozeně "rupnout", tak říkala, že spíš přirozeně (pokud to samozřejmě jde a mimino je v pořádku a tak)... docela mě překvapilo, když mi říkala, že nástřih často záleží na trpělivosti rodičky - že když je trpělivá a ochotná vydržet o několik kontrakcí déle, tak se může nástřihu vyhnout (pokud je miminko ok) - ale že se taky často stává, že rodička, která si nástřih nepřála, se rozhodne, že už je unavená a že už to chce mít za sebou a radši si vybere ten nástřih...

bavily jsme se spolu i o epidurálu, tak říkala, že každá ženská má během porodu chvíle, kdy by epidurál brala všema deseti, pokud by jí ho někdo nabídl... ale že ona pak vidí, že se třeba ten porod zastaví nebo výrazně zpomalí, tak se zase podporuje nějakejma kapačkama a tak...

já to zatím mám rozmyšlené tak, že epidurál ani žádné léky a kapačky nechci, ovšem v případě, že si to situace vyžádá, že to třeba bude trvat hodně dlouho nebo tak něco, tak si ho třeba dát nechám... radši si nic neplánuju "natvrdo", protože se může stát takových věcí, že bych pak akorát mohla být rozčarovaná z toho, že to nevyšlo přesně podle mých představ 😒

z léků mi řekla, že jediné, co doporučuje, jsou antibiotika v případě, že odteče voda a porod do 24 hodin nezačne (kvůli miminku, aby nebylo hned nemocné) a zadruhé doporučuje po porodu něco na lepší zavinování dělohy (oxytocin? - nevím, nepamatuju) - že zejména v mém případě to je fakt vhodné (budu mít naředěnou krev)

chaarleene
20. říj 2009

nevím, jestli to tu ještě pořád dělají, ale dřív to dělali určitě - když se miminko narodilo, tak ho dali mamince na břicho, případně trochu přikryli, zapálili svíčku a nechali rodiče chvilku spolu jen s miminkem, aby se přivítali a tu chvíli si užili.... myslím, že dokonce i bublinky jim nalili (samozřejmě bez alkoholu), aby si to miminko hezky přivítali 😵 ale to nevím, jestli se dělá pořád i s těma bublinkama 😅

elitera
autor
20. říj 2009

Chaar, kde že bydlíš? Není to náhodou Vrchlabí? 😀 Zní to fakt celkem dost příjemně 🙂
Mimochodem, "radši si nic neplánuju "natvrdo", protože se může stát takových věcí," - přesně proto se používá v PP podmiňovací způsob: Pokud to budou okolnosti dovolovat, přála bych si raději blablabla. A často se něco ve smyslu, že víš, že můžou nastat okolnosti, kdy to nelze dodržet, do toho PP píše hned na začátek a pro jistotu i na konec, prostě celou dobu v uctivým tónu. Protože pokud tam přijdu a začnu rozkazovat, byť v psaným projevu, bude to působit divně, žejo...
Jo, a až si ten PP budete tisknout, tak holky doporučovaly z nějakýho důvodu 4 vydání 😀 (jeden na příjmu, jeden mít u sebe a další dva se taky nějak udaly 🙂))

tiburcia
20. říj 2009

chaar tak o tom si můžu nechat zdát 😉 mě bude stačit, když zachovají prostředí pro mimi a pro mě...aspoň dle mého plánu 😉 víc tam čekat nemůžu 🙂

estrellita
20. říj 2009

tibi: ona nemela jt na cř, ne? ale na vyvolani. i kdyz mela malou nózickama dolu, tak mela presto rodit prirozene,
no a povedlo se vse 🙂 mala je krasna 🙂

chaarleene
20. říj 2009

elit, ve Vrchlabí nebydlím... jen tak mimochodem tetinu neteř tam pěkně vypekli... v pondělí tam ještě byla na kontrole a když tam v pátek přijela z Prahy s tím, že rodí, tak zjistila, že jaksi mezitím zavřeli 😅 a vůbec jí nedali vědět... tak jela zpátky do Prahy, tam ji nikde vzít nechtěli, že není registrovaná - tak jela k nám 😅

estrellita
20. říj 2009

chaar: tak to mela teda stesti, ze neodrodila nekde po ceste 😅

elit: ja bych chtela maximum z toho, ale trvam na tom prisati a nechani mrnete u nas. a jediny, s kym se pujde vazit, bude manzel, neexistuje, aby mi vzali male na dve hodiny a my nevedeli, kde je.
no tak uvidime 😉

chaarleene
20. říj 2009

estrel, to jo... protože z Prahy to k nám je skoro 2 hodiny 😅 naštěstí se nemusí jet po dálnici - když se jede po "staré", tak je cestou dost velkých měst, kam se kdyžtak dá zajet... ona jí odešla voda, ale nějaké silnější kontrakce přišly až po příjezdu sem, takže to bylo fakt štěstí 🙂

tiburcia
20. říj 2009

El já jsem to asi špatně pochopila 😲 protože betel psala, že malá nepřibírá, že jde v pondělí do nemocnice a že brečí že se na porod těšila.....tak jsem si myslela, že jde na cř 😉

estrellita
20. říj 2009

tibi: nn, jen ji chteli malou vyvolat prave proto, ze nepribira,a le myslim, ze o cisari nebyla rec.
ale hlavne, ze to dopadlo takhle, mala si proste rekla, ze ji zadny lekar nebude diktovat 😀

elitera
autor
20. říj 2009

Hehe, chaar, to mi připomnělo, jak asi před měsícem výrobci balený vody udělali strašlivou kampaň, že je vodovoda vlastně škodlivá a tak 🙂) Našla jsem bohužel jen tohle http://www.pijtezdravouvodu.cz/otazky.php

chaarleene
20. říj 2009

zlatá Brita 😅

madlisek
20. říj 2009

Ahoj holky, jsem zas tu 🙂

Char, asi jsem to prehlidla, v jaky porodce ze to budes rodit?

S tou vodou z vodovodu doma nemam problem, chutna mi moc. Tady jsem se zatim neodhodlala pit ji jen tak, videla jsem, jak ty trubky vypadaji a je to 😝 Voda je tu pry dobra, ale asi jen do chvile, nez protece nasima trubkama....takze prevarujem 😒

A mam za sebou prvni hodiny anglictiny pro Mexicanky, bylo to super, mam radost 😵 😵 Mam z toho takovou mexickou naladu, takze k obedu dnes budou tacos 🙂

madlisek
20. říj 2009
herminka
20. říj 2009

Chaar, praxe vaší porodnice se mi moc líbí, škoda, že jste tak daleko.

Tak kampaň za "zdravou" vodu z lahví jsem nezachytila, ještě že tak, darmo bych se rozčílila.

chaarleene
20. říj 2009

ještě co se týče porodnic - když na to přijde, tak oddělení může být suprově zařízené, baby-friendly a já nevím co všechno ješte - a pak tam můžeš narazit na PA nebo na doktora, se kterými si osobně nesedneš (a teď nemluvím o medicínské stránce věci) a můžeš mít z toho špatný zážitek - a naopak... nakonec je to stejně vždycky o lidech 🙂

madlisek
20. říj 2009

Dnes jsme se stavili v knihkupectvi, meli tam zrovna jeden stojan jen o tehotenstvi a miminech a jmenech, tak jsem nakoukla do ty knizky o jmenech a zrovna se mi to otevrelo na strance s "M" a bylo to tam "Miroslava"! To bych tu fakt necekala 🙂 Na druhou stranu, jmenovalo se to nejak jako "nejvetsi kniha o jmenech", tak tam asi museli dat jmena ze vsech zemi, aby svemu jmenu dostali 🙂

madlisek
20. říj 2009

Char, souhlasim, na lidech zalezi nejvic vzdy a vsude!