Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

cirrusa
11. dub 2009

Andelko, já být v tvé situaci, tak si vážne s Honzou promluvim...Vy jste tohle neresili pred svatbou? Pokud ano, a ty si vedela, ze nebude chodit, tak se trosku divim, ze si nebojovala, dle meho je vira mnazelu to nejsilnejsi co maji. Pokud ano, a on se tvaril, ze bude, tak bych na nej zatlacila....a pokud ne, tak bych mu to otevrene rekla, ze ti prijde smutno, ze sis myslela ze to bude jine...Jinak myslela jsem to, ze mu neni smutno, ze neni s tebou...Studujes, on pracuje, myslim, ze za kazdou chvilku spolu by lide meli byt vdecni...Proto se divim, ze Honza radsi spi/pracuje/kouka na TV/uklizi nez jd es tebou 😔

Ester,jj ja to mela se svatbou taky tak..A tak tyden pred svatbou uz jsemfakt litovala, ze jsem do toho sla... 😅 To prejde, neboj....

estrellita
11. dub 2009

cirr: tak snad litovat nebudu, jen ted mam myslenky spis na skolu a na praci, nez na svatbu - tak je preci jen dal 🙂
ale treba, kdyz jsme se byli podivat na ty nase prstynky, jak uz jsou temer hotove, tak to byl takovy hezky pocit 🙂

elitera
autor
12. dub 2009

Ranko 🙂 holky, já už snad ovuluju, nějak brzo na mě 😀
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

andelka
12. dub 2009

cir: No, věděla jsem to už před svatbou. Nebo spíš tušila, ale asi jsem si myslela, že svatbou se to změní. Když jsme spolu začínali chodit, tak jsme se vídali většinou jen jeden den během týdne a pak v pátek na spolču a v neděli při mši a po ní odpoledne. Jezdili jsme i na různé akce, pak i na školu partnerství, ale to už do kostela moc nechodil. Dneska tvrdil, že půjde se mnou, ale jelikož za 30 minut jede bus a on ještě není ani po snídani, tak asi skutek uteče. Víš co, člověk má nějaké představy, ale ten druhý je nemusí naplňovat jen proto, že my chceme. Ale promluvit si chci. Docela se obávám, že nebudeme mít nikoho za kmotra pro děti a hlavně, jak máme naplnit sli, že je povedeme a vychováme ve víře, když uvidí tohleto, když nebudou mít příklad. v poslední době (asi kvůli velikonocům) mě to fakt štve.

estrellita
12. dub 2009

andelko: urcite si otevrene promluvte, ono, kdybys to v sobe dusila, tak by to casem mohlo vykrystalizovat uplne do neceho jineho, nebo bysmu to mohla zacit pri kazde prilezitosti vycitat a to taky neni dobre.
My dneska jdeme na obed s P rodicema, nekam na zahradku🙂

cirrusa
12. dub 2009

Já bych si s nim taky promluvila.... 😔

deenakee
12. dub 2009

Anděl: No já tě celkem chápu. Můj muž sice do kostela chodí ale víru prožívá úplně jinak (víc konvenčně)
Můj tatínek nechodí do kostela (nepraktikující katolík) - a nějak to nám dětem asi nevadilo. Moje maminka vždycky říkala, že se za něho musíme modlit aby taky chtěl chodit do kostela. A tak jsme to nějak vzali : ) A všechny 4 děti jsme silně věřící : )

Akorát teraz jsem na Slovensku - Vigile trvala 3 a půl hodiny - odpovídalo se něco jiného než na běžné mši. Takže jsem se nechytala, zpívali se nějaké pisničky, které jsem taky neznala a celkově jsme myslela že to asi nepřežiju. Pak jsme ještě pochodovali půl hoďky po náměstí tempem nejpomalejších babiček.
Takže jsem si říkala že vigili na Slovensku už radši ne (asi až v důchodu)
Ale dnesšní mše byla super - rychlé svižné všechno zpívané folkovými rytmi (písně promítali na plátno)
Takže to byl takový revanš za včerejšek.

andelka
12. dub 2009

Estrel, Cir: No já to zkusím. Nakonec se mnou nejel, ale přišel aspoň na konec. A pak jsme jeli k jeho rodičům. S holkama byla sranda jako vždy, jsou to zlatíčka, i když zrovna dneska neměly svůj den a občas byly na zabití.
Deny: Já jsem taky věřící spíš konvenčně, ale věřím, že všechna přikázání jsou pro dobro člověka. Na druhou stranu víra a život v ní je strašně osobní věc. Takže zatím jdu na to stejně jako tvoje maminka. Jen nevím, jak dlouho to vydržím.Navíc já ani muž nejsme z křesťanské rodiny, takže výchova dětí bude v tomhle asi fakt oříšek.
U nás byly všechny mše super. A hlavně bylo teplo. 😀

elitera
autor
12. dub 2009

Holky, já to za tu chvíli, co mi to bylo jedno, zapomněla - teď pro mě není moc bezpečný mít sex, pokud nesmíme otěhotnět, co? 😅

estrellita
12. dub 2009

eli: a jak dlouho nesmis? no a uz se stalo? 😀

elitera
autor
12. dub 2009

řekla bych, že nesmim tak 3 cykly, neměla bych ještě celkem tak rok 😀 A nestalo se, ono když se nic nestalo od konce ledna, tak to teď taky vydržíme kdyžtak ještě pár dní 🙂

estrellita
12. dub 2009

eli: a pak tomu nechate volny prubeh, nebo pockate ten rok?

elitera
autor
12. dub 2009

no, já to vidim asi tak, že se teď pořádně vrhnu do tý očisty (tedy včetně diety) a budu se opravdu snažit držet to přísně, a uvidim, jak se budu cítit. A taky jak to bude nebo nebude s prací...

estrellita
12. dub 2009

chystas se tedy i na zmenu prace? 🙂 jsem koukala ze padla jedna nabidka od Lusinty (no jo, ti smiraci, co? 😀

elitera
autor
12. dub 2009

jakožto správnému šmírákovi ti jistě taky neuniklo, že jsem pro Luu dost neperspektivní 🙂 Změna práce bude cost možná nutná, začíná se šířit, že se u nás bude propouštět, to si pak nedělam iliuze, že bych vydržela 😅

estrellita
13. dub 2009

eli: no to mi prave uniklo, protoze nekoukam tak casto 😀 a keca se tam tak silenym zpusobem, ze kdyz se clovek koukne jednou za dva dny, uz mate novou diskuzi 😀 procpak jsi pro ni neperpsektivni?

andelka
13. dub 2009

Ahoj holky, hlásím, že se nám doma pročistil vzduch. Sice jsem nepoužila diplomatické rady jak správně tohle řešit, ale výsledek se snad dostaví. Na mojeho muže to stejně neplatí. Chtěli jsme dneska jet na výlet za rodinou, ale nakonec jsme si to rozmysleli a využijeme toho, že jsme sami doma 🙂Stejně jsem čekala, že počasí bude lepší a ještě jsem se trochu nachladila a z toho včerejška jsem nějaká unavená. Tak budem odpočívat, koukat na velikonoční pořady a tulit se. Taky fajn velikonoce.

Všem přeju krásný dnešní sváteční den a doufám, že jste dopoledne přežily ve zdraví. 😉 Tak ať jsme všechny zdravé celý další rok. 🙂

sijen
13. dub 2009

Ahoj po delší době.
My si užíváme Velikonoc sami pro sebe. Já sice trochu psychařím z práce - je jí moc a kouká na mě za každým rohem a malá vůle s tím něco udělat. Venku tak krásně..! Ale ještě budu bojovat. 😀
Ohledně víry - u nás jsem to já (ateista) kdo maželovi (praktikujícímu katolíkovi) říká, jestli nepůjdeme do kostela. 😵 😅

Už aby byl červenec, to už bychom rádi začli se snažením. 😝

andelka
13. dub 2009

Ahojky sijen, jsem si říkala, kde je tě konec. 🙂 S tím kostelem, to je dobrý, jste opačný případ. 😀 A červenec už se blíží mílovými kroky, je tu co nevidět. 🙂

elitera
autor
13. dub 2009

andělko, co si myslíš o mým grafu prosím?

andelka
13. dub 2009

eli: No, možností je víc. Zkus vykopnout teplotu z 18DC, mělo by to udělat linii na 36,45 a byla by splněna podmínka, že třetí teplota musí být aspoň o 0,2 nad linií. Nebo ji tam nech a počkej na další. Jednorázový pokles na nebo pod linií nevadí (nepočítá se), ale ta další teplota už nad linií být musí. Možná máš ovulku teď dřív, je to první po MA, že?

elitera
autor
14. dub 2009

To ten pracovní týden zas začíná, ráno jsem psala příspěvek a teď teprv jsem zjistila, že se opět ani neobtěžoval s uložením 🙄
Ráno teplota tak nízká, že i já vidim, že to ovulace nebyla... cifix, jak to mam pak poznat? S tím se nedá pracovat...

andelka
14. dub 2009

eli: A co říkají hlen a čípek? Mě už kolikrát se stalo, že mi dvakrát teplota stoupla a potřetí klesla a ovu přišla až pozdějc. Možná se tělo na ovu chystalo, ale nedokončilo ji.
Já už jsem třeba na sobě vypozorovala, jak se mi mění hlen. Takže vím, že plodné období mi v podstatě nezačíná jeho prvním výskytem, ale až když se změní na tažný, protože takový ho mám aspoň 6 dní před ovulkou. Což je fajn, aspoň budu pak vědět, kdy se snažit i s těmi mými nepravidelnými cykly.

elitera
autor
14. dub 2009

andělko, ani jedno nesleduju. Tedy čípek vůbec, vlhko v kalhotkách občas samozřejmě zaregistruju. Nicméně teď mam pořád nějaký svědění, tak vnímam jen to... 😒

jujuju
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cirrusa
14. dub 2009

bléé, mě je /zase a opět/ tak moc špatně 😖 ach jo, zabte mne rovnou dřevěnou palicí, mám deadline na zkoušku v pátek a místo učení se kamarádím se cźáchodem a postelí 😠

elitera
autor
14. dub 2009

cirru, nezbývá mi, než ti popřát hodně síly a brzké odšpatnění 😵 Ve druhým trimestru to prej často ustává 🙂

lucitee
14. dub 2009

ahoj holky, vubec vas nemam sanci docitat. Doufam, ze jste se mely krasne, bylo luxusne co. Ja jsem zpatky z Jihu v Praze a fuj fuj, rano namrzly auto, pres den na plavky. Tri dny volna luxus, uzila jsem si to, opalila se, na kole byla a mela pocit ze je leto...Takze tak a zase povinnosti 🙂 tak se mejte krasne

cirrusa
14. dub 2009

Eli, to doufám, spoléhám na to....Akorát by to chtelo zacit fungovat drive no, asi mi zkouškove neodlozi 🙄 Koťátko jak je tobě, okis? 😵

lucitee
14. dub 2009

cir: copak nevolnosti? a co zazvor? pit, cucat...lizatka Gravi pop...nekomu uz jsem je doporucovala, nevim jestli tobe. Prejde to a vetsina holek to nema. Vydrz. Chapu, musi to bjet strasne unavujici