Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
2. lis 2009

Jinak jeste k te Margarite (to je fakt jmeno 😀 ) - mozna je to tim, ze ta jeho zena je Slovenka a tam maji casto pro neobvykla jmena slabost. Kdyz jsem byla mala, tak na Slovensku u babicky v nasi detske parte byli Ingrid, Petronela a Julius 🙂

estrellita
2. lis 2009

madli. taky jsem koukala, kdyz mi rekli, at si vyberu pin jaky chci 🙂
ale Ingrid je na slovensku dost obvykle jmeno, ja jich takovych znam docela hodne 🙂
ale Julius uz je mazec 🙂)))

madlisek
2. lis 2009

Rikalo se mu "Dulo" (d s hackem) 🙂

tiburcia
2. lis 2009

nazdar 😀

madlisek
2. lis 2009

Ahoj Tibu, co je noveho?

tiburcia
2. lis 2009

madli asi nic....dort práce, jak v práci tak doma 😉 a co u vás??

elitera
autor
2. lis 2009

holky, teď si rejpnu, ale když jste tam nespokojený se svýma bankama, tak proč nejdete k mbank? 4 výběry měsíčně, výpisy, transakce... zdarma a hlavně je super, že při převodu mezi 2 účtama mbank je doba převodu asi vteřina. Aer mi tohle může potvrdit 😉

aerin
2. lis 2009

jj, ja jsem s mbank spokojena🙂

milmic
2. lis 2009

Jojo, to je pravda, my taky máme mBank. Můj milý ju použvá už strašně dlouho a já už ted taky.
zatím dobíhám poslední rok studentského účtu u Spořky, ale už mám taky mBank. 😎

madlisek
2. lis 2009

Vsak ja k ni prejdu, az se vratim 🙂 Jinak tady v moji bance je taky doba prevodu chvilicka, vybery neomezene a pobocka na kazdem rohu...ach jo, bude mi to chybet...

andelka
2. lis 2009

Madli: Julius je maďarsky Gyula (Ďula se čte), nebylo to někde u hranic? Jinak fakt, Slováci jsou schopný vymyslet neobvyklých jmen hodně, víc jak my u nás.

madlisek
2. lis 2009

Ne, Andel, u hranic to nebylo, ani rodina nebyla madarskeho puvodu (i kdyz co ja vim, ze 🙂) ale vsichni mu proste rikali Dulko 🙂 A jmenovala se tak snad i Havlovic fenka, aspon mam ten pocit 🙂

chaarleene
2. lis 2009

ahoj, holky, jsem tu z Brna, do Brány jsme to vůbec nestihli, v Ikea jsme koupili něco úplně jiného, než jsme měli v plánu, výstava a vernisáž byly super a vrcholem všeho bylo, že jsem nechala svou milovanou lahvičku Sigg na záchodě v Ikea, když jsem si šla odskočit před odjezdem domů ☹ 😔 sice jsem tam volala hned, jak jsem to zjistila, ale už bylo asi za 10 minut 10, takže to nikdo nebral... doufám, že tam mají poctivé uklízečky a že tam jsou nějaké Ztráty a nálezy ☹

chaarleene
2. lis 2009

jo a koukám, že tu probíráte mBank - my tam máme oba účty (já 2, manžel 3) a jsme maximálně spokojení 🙂 převody mezi účty trvají pár sekund, nic neplatíme, na spořícím účtu naskakují úroky, PIN jsme si vybírali sami a nastavit na kartu PayPal trvalo pár minut a ne několik dní, jak na PayPalu psali 😀

madlisek
3. lis 2009

To je super, slyset na mBank tolik doporuceni 🙂

eirin
3. lis 2009

Eli, já třeba k mBank nejdu proto, že poměrně často potřebuju vložit peníze v hotovosti (a nechce se mi poštovní poukázkou) a mám u jiné banky hypotéku, kterou se mi zatím nevyplatí převádět jinam.

Chaar, tak aspoň že ta výstava a vernisáž vyšly..

herminka
3. lis 2009

Elit, my jsme o Mbank velmi vážně uvažovali, ale odradil nás kamarád informatik, který tvrdil, že mají slabě zabezpečený přístup do internetového bankovnictví (jen přístupové jméno a heslo psané na klávesnici). Nebo to teď už mají jinak? Já jsem jinak s Raiffkou (účet jsme si zakládali ještě u Ebanky) spokojená, jen teď ten stržený poplatek byla podpásovka 😠

Aer, prosím, ta galanterie je taky na Josefské? Když najdu bránu, najdu taky ji?

lucitee
3. lis 2009

bre rano, ja si zakladala ucet UK a taky bez poplatku. Sice prisnejsi pravidla, ale mela jsem maly prijmy, to je asi tim. Nejvic se mi libila sekova knizka 🙂

dle mych pocitu bych to dneska tipla na ovulaci

hezkej den holky

chaarleene
3. lis 2009

hermi, jo, je tam jen přístupové jméno a heslo na klávesnici (ale to má třeba ČS skoro taky tak)... ale stejně, všechny operace se potvrzují smskou...

jinak já jsem měla ještě účet ve Francii, tam nejenže jsem nezaplatila ani cent, ale ještě jsem dostala 40 € jako dárek, že jsem si založila účet u nich, a navíc mi zaplatili pojištění bydlení, což dalo dalších asi 30 € 🙂 a šeková knížka byla super 😵

pamatuju si, jak jsme tam s kámoškou hledaly bankomat SG a všichni se divili proč, když výběry ze všech bankomatů všech bank jsou tam běžně zdarma 😅

jinak nad Raiffkou jsem taky přemýšlela, ale nemá u nás bankomat, takže to padlo 😒

des
3. lis 2009

madli: jj, to byla taková nadsázka, že si banky vydělají na živobytí pomocí 25 Kč za vedení účtu 😉

S mBank taky spokojenost, jen jsme chtěli rozdělit společný účet, což se ukázalo jako složitá operace, kvůli které jsem utratila 40 Kč za telefonní hovor na jejich help line 😠 Tak doufám, že tyhle administrativní záležitosti už mají vyřešené!

eirin: jsem si na tebe ráno vzpomněla - četla jsem, že porodné se snižovat nebude a na dvojčata je dvojnásobek - 26 000!! Docela mě to překvapilo...jsem si říkala, že dvojčata ocení tak na 1,6 násobek, ale je fakt, že by to bylo nespravedlivé 😉

eirin
3. lis 2009

Des, děkuji, že sis vzpomněla 😀 Jj, no jsem ráda, že na porodné nesáhli, když už se pustili do mateřské.. Tak víš jak, téměř vše 2x, a vůbec si netroufnu odhadnout, jestli zvládnu používat látkový plíny.. Mně to asi pořád ještě pořádně nedochází 😀

estrellita
3. lis 2009

elit: ja mam jeste do konce roku taky studentsky, takze neplatim nic, takze je zbytecne nekam prechazet. pak to promyslim.
na mbank ji jen vadi, ze to jsou Polaci 😅 ale to jen muj vnitrni problem, tak treba se s tim nejak vyporadam a sverim jim sve penize. hlavne si ted spis chci zalozit ING sporici, protoze tam se ti penize hodnoti, u mbank ne a taky tam nic neplatis. ale musis mit jeste jiny ucet, kam ty penize budes preposilat, kdyz si chces vybrat.

estrellita
3. lis 2009

chaar: aha, mbank ma taky sporici? tak to je dobry 🙂 musimto do konce roku promyslet 🙂

chaarleene
3. lis 2009

estrel, v mBank mají dokonce 2 spořící účty a taky za ně nic neplatíš, takže se ti tam ty peníze taky hodnotí...

to, že jsou to Poláci, mě taky nejdřív trochu brzdilo, ale vzhledem k tomu, že za nimi stojí německá firma, tak jsem to nakonec skousla 😀

jinak já jsem měla studentský v ČS a platila jsem jako mourovatá - sice ne za vedení účtu, ale za každý pohyb na účtu, za výběry z bankomatu, za výpisy... brrr 😖 když jsem ho šla zrušit, tak jsem si tam poslala ještě asi 200, aby tam něco bylo - a když jsem tam druhý den přišla (asi 3 dny před koncem měsíce), tak nejenže už jsem měla studentský převedený na normální (do konce měsíce jsem měla přinést potvrzení o studiu a nedonesla - ale teoreticky jsem na to měla ještě 3 dny), ale už jsem měla postrhávané všechny poplatky, takže jsem tam ještě musela vložit další peníze 🙄

chaarleene
3. lis 2009

eirin, to nejsi sama, mně už to mimčo kope a pořád mi to ještě úplně nedochází 😀 natož kdyby mi to mělo docházet dvojitě 😀

a co nevolnosti, už je to lepší?

herminka
3. lis 2009

Chaar, Spořka má, mám dojem, klávesnici na obrazovce, ne? To je hůř zneužitelné než psaní na klávesnici. Ale možná si moc vymýšlím, jsem holt zmlsaná z Raiffky, která i pro přihlášení posílá kód SMS. Ale ten poplatek za vedení mi vysvětlí 😠

chaarleene
3. lis 2009

hermi, jo, mají tu klávesnici na obrazovce 😉

já jsem právě k tomu bankovnictví mBank četla nějakou recenzi a tam psali, že sice to je zabezpečené "jen" loginem a heslem, ale že stejně pak všechno potvrzuješ smskou, takže to není až takový problém... tak jim radši věřím 😀

herminka
3. lis 2009

No, já jsem starý strašpytel 😀

chaarleene
3. lis 2009

hm, tak moje lahvička se líbila i někomu jinému, nenašla se 😢

eirin
3. lis 2009

Chaar, už naštěstí jo, nevolnosti pomalu ustupují, už si ani nemusím dávat lízátka. Zato nastupuje hlad, ale takový divný, ještě nikdy jsem se hlady v noci nebudila. To je mi líto s tou lahvičkou, ale nepřekvapuje mě to 😠