Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
8. lis 2009

jinak my jsme dneska docela řešili dilema - neteř má 4. narozeniny a jdeme na oběd k tchýňce, tak jí určitě budou blahopřát 😅 no a my pro ni nic nemáme, protože netušíme, co má/nemá a co má/nemá ráda... nejdřív jsme jí chtěli dát něco sladkého, jenže ona sladké nejí... tak jsme vymysleli, že jí vypálíme nějakou pohádku na DVD - jenže jsme zjistili, že nám došla prázdná média 😅

no a pak nám ještě k tomu došlo, že tam asi bude i druhá neteř, která měla narozky v září a taky jsme jí nic nedávali, protože se to prostě u manžela v rodině tolik nehrotí (jako mezi námi a jeho bratry a rodinama) - popřejeme si, dáme třeba něco malého na zub nebo nějakou drobnost... když jsme se ptali, co dát té starší neteři, tak nám řekli, že nic, že to nemáme řešit - takže teď by asi bylo blbý něco dát té mladší 😒 jenže si zase budeme připadat blbě, že dostává dárky od babičky s dědečkem a od nás nic 😅

milmic
8. lis 2009

No tak já papiňák teda nemám a zatím jeho koupi neplánuju, ale je to rychlejší no.
Jinak kooukám, je to docela podobný, ono všechny svíčkový jsoou na jedno brdo. 😀 Já zeleninu tak rozmixuju, ale potom tam špetku jíšky hodím, aby mi ta zeleniny nesedala ke dnu. A všechno dělám zásadně na olivovým oleji a s tou smetanou jsem opatrnější, at to není taková bomba.... Ono když vidím, co táta před týden jí, tak aspon když jsem doma se snažím trošku...... Mno.... 😀

estrellita
8. lis 2009

mil: my mame papinak a je to skvela vec, usetri strasne moc cas a maso je takovy jemnoucky i s omackou 🙂

chaar: to je dilema 😅

milmic
8. lis 2009

Mnooooooo..... jako my chceme jako svatební dary peníze na vozítko, ale možnááááá... Už teda mám v okruhu třebas domácí pekárnu ale nad papinákem bych mohla pouvažovat.
Všichni si to strašně chválí totiž.

aerin
8. lis 2009

ahoj holky🙂 svickovou jsem jeste nezkousela, ale nekdy se na to snad vrhnu...🙂
a papinak taky nemam a to hlavne z jednoho duvodu - nemela bych ho kam dat🙂

estrellita
8. lis 2009

my jsme ho dotali pred 2 lety k Vanocum a ma dva hnrce, jednu poklici. jeden hrnec je vysoky, druhy je nizky.
mil: tak treba nekteri budou radi, ze jim das presnou specifikaci toho, co byste chteli 🙂

aer: ahoj 🙂 co Dracula? libilo? 🙂

milmic
8. lis 2009

Holky, já mám dneska funny den. 🙂 Tak měsíc zpátky jsem měla kuchyn zamořenou broučínkama v moukách, kakau, všude všude všude, takže jsem celou kuchyn vyhodila, včetně soli.
Během jedné noci mi to nalezlo kde mohlo.

A ted....... zjišťuju, co nám....
Posledně mi chyběl pudink a vanilka.... dneska chilli koření do guláše. 😀 😀
Zajímavý vaření tohle toto.

aerin
8. lis 2009

estrel, libilo a moc🙂 hlavne teda prvni pulka, druha uz byla slabsi...🙂 uz planujem dalsi, asi Kleopatru nekdy v lednu🙂

aerin
8. lis 2009

jo a jinak....WK i FF mi ovu vyznacili i bez vcerejsi teploty...akorat se miji o den😀
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.fertilityfriend.com/home/21f422

estrellita
8. lis 2009

aer: no tak super!!! 🙂
to ja jsem ze svych grafu tento mesic blazen. dle dnesni tepltoy jsem si myslela, ze teda tehotna jsem , ale test tvrdi, ze ne. al eje fakt, ze jsem mela na spani hodne teple kalhoty a tentokrat jsme nemeli otevrene okno, ale zy by to udelalo az tak velky rozdil??

http://www.fertilityfriend.com/home/295fcd

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

co si o tom myslis?

aerin
8. lis 2009

to je teda hodne vysoka teplota, estrel... 😕 ale bohuzel ti muzu poradit jen jediny, pockej jak to bude vypadat zitra ☹ ja uz jsem si tolikrat myslela, ze tehu jsem, ze uz si vubec netroufam nic predpokladat 😅

estrellita
8. lis 2009

aer: ja jsem na ten teplomer taky rano mzourala ,jako co to je a pak jsem se pro jistotu podivala jeste jednou, kdyz jsem se probudila. ale rikam si, ze ted uz by muselo byt na mamatestu neco videt a pochybuju, ze by tam najednou zitra vylezla carka, kdyz dnes ani stin.
takze ja uz taky radeji nic nepredpokladam, jen doufam, ze opravdu v to 14 DC byla opravdu ovu a nebudu mit rebas cyklus 50 dni 😝 😔

milmic
8. lis 2009

Koukám na ty grafy, moc tomu nerozumím, ale koukám, že člověk vlastně docela ví na čem je.
Sestra otěhotněla napotřetí a neměřila teda, prostě jen vysadila antikoncepci, ale takto člověk ví, kdy se má snažit....
Jen teda nevím, jestli by tohle "vědění" zrovna u nás fungovalo. 😀 Páč s naším přísupem k dané věci, jaksi...... Neotěhotním tak rychle. 😀

estrellita
8. lis 2009

mil: ono jako tusis, ale ukaze se ti to az po potvrzenych 3 vyssich teplotak, takze aspon tusis, ze pri poklesu teploty byste meli ... 🙂 ale manzel ani nevi, kdy mam jakou teplotu, proste kdyz se trefime, tak se trefime a jak na potvrou o mesic driv jsme se refili primo doprostred, ale to jsme jeste pouzivali ochranu.
mno ale uvidime. delnik za chvilku odejde, tak si dam vanu, a bude mi lip 🙂 nebo ja nevim, jestli si ji mam dat, porad ve mne drima to - co kdyby?? 🙄 takze kdybych mela MS, tak to neresim 🙄

pardon, uz dneska se svyma utrapenyma grafama prestanu 😅 andelko, kdyby te napadla nejaka teorie, tak mi ji klinde napis do IP, jo? 🙂

milmic
8. lis 2009

A když máš pocit, že jsi těhu, tak si nemáš dávat vanu?

elitera
autor
8. lis 2009

Estrel, u testu závisí na tom, jak rychle ti stoupá hladina hCG. Takže jestli ti roste pomalu, tak můžeš mít fakt vysoký teploty (jakože v rámci grafu), opravdu být těhotná, ale test zatím nic neukáže. Jak známo, já jsem byla opačnej případ 🙂

elitera
autor
8. lis 2009

Estrel, tu vanu si klíďo dej. Když jsem potrácela, tak primář říkal, že to je babská pověra a že špinění jsem si vanou určitě nezavinila.

estrellita
8. lis 2009

elit: aha, to jsem nevedela, ze je to babska povera 🙂)) tak jsem si dala jen varici sprchu, protoze jsem si prispevek od tebe precetla az ted 🙂 hezky jsem si prohrala ramena, protoze je mam strasne ztuhle a jdu delat nejake veci do prace, ale jak jsem ted tou praci motivovana, tak se mi do toho moc nechce. a chudak manzel mi rikal (kdyz jsem mu rekla, ze dneska musim tak 2 hodky pracovat) ... to je tim, ze jsme si v patek porad volali a neco zarizovali, vid? (resili jsem delniky a problemy), ale bohuzel to tak neni - odesel mi kolega, se kterym jsem vsechnu praci delala a v ramci setreni to vsechno delam sam a obcas mi pripada, ze chybi malo a ja padnu na hubu (pardon).

elit: tak uvidime, kam se budou ubirat teploty v dalsich dnech, jestli MS neprijde.

tiburcia
8. lis 2009

ahoj holky...tak dnešek opět trávím učením 😉

jinak věřím, že je tlakový hrnec super, ale já ho nechci ani za nic....už znám tři rodiny, kde jim bouchnul a zničená celá kuchyně, včetně zařízení..takže děkuji, nechci 😉

madlisek
8. lis 2009

Ahoj holky!

Tak koukam, ze vsechny mate jiny recept na svickovou nez ja 🙂 Postup je stejny jako u Mil varianty B, ze se vsechno vecer pripravi a nalozi, ovsem druhy den se to nesmazi a nedusi, ale pece - rovnou vsechno supnem do trouby. Jinak tady je zasadni problem, ze se tu neda sehnat klasicky celer, tak jsem tam dala na kousky nakrajeny zeleny celer a pak, nez budu delat omacku, ho vyndam, aby nebyla dozelena a budu doufat, ze to aspon pustilo trochu chuti do okolni zeleniny 😒 A uvidime, jak dopadnou knedliky z americky mouky, mozna to nakonec bude jedno velke fiasko 😅

Estrel, ta teplota je fakt hodne vysoko, jsem pekne napnuta 😵 ja jsem mela zatim uplne nejvic jen 37.1 a to se pak stejne ukazalo, ze na me lezla nemoc.

Aer, super 🙂

tiburcia
8. lis 2009

jinak ke svíčkové...já to dělám takto:

http://www.ceskahospodynka.cz/recept.jsp?id=94

madlisek
8. lis 2009

Jo Tibu, to je stejny postup jak ten muj, az na par drobnosti 🙂

estrellita
8. lis 2009

cai tibi: tak to ja teda znam jen jednoho kamarada, kteremu vybuch, ale jen proto, ze s tim blbe manipuloval (otviral, kdyz jeste nemel), takze oni si to lidi vetsinou delaji uplne sami 😉

madli: to je zatim taky moje nevyssi teplota, ale nevim, jestli to opravdu nemuze byt tema super teplyma teplakama, bylo mi fakt krasne teplo 😀 😀

chaarleene
8. lis 2009

estrel - k tomu koupání - já jsem se na to ptala a bylo mi řečeno, že bych se hlavně neměla moc "vypařovat", dělat si tu vanu nějak extra horkou, ale v normálně teplé vodě by to neměl být problém 🙂

estrellita
8. lis 2009

chaar: kdyz ja prave miluju horkou vodu 🙂 i pri sprse. dneska jsem si dala uz druhou, nejak se nemuzu zahrat. musime totiz porad vetrat, tak je mi zima 😠

tiburcia
8. lis 2009

estrel já taky miluju horkou vodu 😵 😵 😵 já se na to dr. ptala, bo už zase špiním (ale to mám ještě poslední ty staré prášky) jestli to není i z toho /chodím tak 4x týdně do vířivky kde je třicet devět stupňů/ a ona říkala, že málokomu by to mohlo dělat...že se to spíš říká, ale moc pravdy na tom není..že spíš pro těhotné, kdyby tam byly dlouho tak to může vyvolat stahy nebo něco takového 😉

tiburcia
8. lis 2009

tak peru, dělám manželovi než přijde pečáky a jdu se ještě učit..... 😠

milmic
8. lis 2009

Inu holky, já jdu zítra na krev k mudře, kvůli tomu, jak mi je furt kosa. 😒 Vyhrožuje mi štítnou žlázou, tak doufám, že to je jenom chyba na drátě nebo třebas nedostatek nečeho.

I když stejně nechápu, jak mi může tvrdit, že podle krve mám všeho dost, ale pak mi vypadjí řasy a dá mi teda vitamíny a ono se to spraví. 😒

estrellita
8. lis 2009

mil: to je zajimave leceni ..... vitaminama .. 😅
aspon, ze ti udela ty testy na stitku!!

milmic
8. lis 2009

No jako ona ta moje lékařka je zajímavá, ale dokud studuju v Brně, nechci ji měnit. Páč když mi bude blbě, tak se mi z Brna do Znojma pojede blbě. 😕

Ale ona mi dělala testy když jsem vrátila z hradu na borelku, to bylo loni v září. A zároven jsem si požádala o podrobnější test krve, kvůli tomu, že se mi trácela ms. Měla jsem ji tenkrát klidně dva dny jen a to ještě s bídou.
Ale to mi vyšlo, že jsem naprosto zdravá, vitaminy mám ,železo mám, štítka OK. No a za chvilku jsem přišla s tím vypadáváním, tak mi řekla, že mi chybí vitaminy. A jako fakt se to spravilo. Jenže ted už zase neám půlku víčka řas, obočí zatím drží.

Tak paní doktorka konečně uznala, že po roce by mi už mohla udělat nové testy a netvrdit mi pořád, že jsem strašně zdravá. 😀 Inu těch pár měsíců už u ní doklepu no.