Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
20. lis 2009

To hlodání znám, sice mi to hlodá jen rok, ale i to stačí a překážkou je práce a dům 😒

tiburcia
20. lis 2009

hermi já nad tím uvažuju čím dál tím víc....a došla jsem k závěru položit si otázku, jestli až se nějaký důvod vyřeší jestli mi to bude stačit nebo vyvstane nový? no a zjistila jsem, že by to tak bylo asi do nekonečna....u nás jsou to jen peníze...ale snad se to brzo urovná...a co u tebe práce? jakože chceš ještě změnit?

aerin
20. lis 2009

hermi, kdepak, jsem stiiiir 😀

aerin
20. lis 2009

holky mne desne boli v krku, jsem zahlenena...proste hruuuza ☹ dneska se pujdu poptat do jedne lekarny co muzu brat (maji tam i prirodni leciva a homeopatika)

chaarleene
20. lis 2009

já jsem byla přihlášená na přednášku o nošení a pro malý zájem byla zrušena 😠 takže nic z toho... naživo jsem viděla kámošku, jak vázala holčičku do kolíbky, té u toho asistoval manžel... a jinak jsem viděla jen nějaké fotonávody a tak 😅 ale zase jsem docela zručná, tak si myslím, že to zvládnu 😀 k Vánocům jsme si od tchánovců vymysleli šátek - dala jsem na doporučení aerin a vybrala jsem ten elastický, s tím by to mělo jít snad dobře 🙂

jinak se musím pochlubit, včera jsem začala s výrobou vánočních věnečků 😵 chtěla jsem si nakoupit stuhy, ale na trzích měli prd a ve městě v galanterkách jsem taky žádné vhodné nesehnala, takže budeme mít věnce z twist artu 😅 zatím jsem obalila jeden korpus a ten twist art vypadá dost dobře, líp, než jsem čekala 😵

herminka
20. lis 2009

Tibu, přemýšlela jsem nad tím stejně, ale vyšlo mi, že pokud bude barák dostavěný a práce jistá, plození nebude bránit nic. S prací je problém ten, že nevím, zda budou peníze na to, aby mi prodloužili smlouvu 😒 A pokud neprodlouží, je nasnadě otázka, zda hledat něco jiného a tam aspoň rok pracovat, nebo se vrhnout na dítě zrovna.

Aer, ha, tak odporuješ mé teorii 😀 Určitě můžeš kloktat vincentkou. A pokud jsi zahleněná a jíš mléčné výrobky, vynechat je.

herminka
20. lis 2009

Aer, a hlavně ne šalvěj!

eirin
20. lis 2009

Tak mně přijde, že u nás je čas na dítě tak akorát.. nějak myšlenky na potomstvo přišly až co jsem poznala komára 😵 Ale to zase přišly hodně rychle. Sice mi už bude třicet, ale zase mimča budou dvě. A vždycky jsem chtěla mít před dětmi vyřešené bydlení, peníze a práci, což chápu, že může být úplně na vedlejší koleji, pokud má někdo mateřský pud už příliš silný.

Chaar, kolik věnečků budeš dělat?

herminka
20. lis 2009

U nás dělá adventní věnec vždycky manžel - ale loni jsem nějak neprozřetelně vyslovila, že ho budu letos dělat já 😀

tiburcia
20. lis 2009

téda dělat adventní věnec manžel tak nevím nevím co donese 😀 😀 😀 já je budu dělat příští sobotu...už se těším 😵 😵

aerin
20. lis 2009

hermi, diky, nad Vincentkou uz jsem premyslela, asi se pro ni dnes stavim...a taky mozna pro nejaky lactobacily...

ja budu delat adventni venec snad taky pristi sobotu, at muzeme v nedeli u koncertu zapalit svicku 😵 a tuto nedeli snad udelam pernicky...

aerin
20. lis 2009

hihi, kouknete na muj pas😀
jen jsem to zkousela, jdu to zase smazat🙂

tiburcia
20. lis 2009

krásné datum 😉 😵

estrellita
20. lis 2009

aer: ja to prosvihla 🙂 jake je tedy datum? 😉

aerin
20. lis 2009

no nejvic kalkulacek vcetne te tady na MK se shoduje na 30.7. 🙂

estrellita
20. lis 2009

to je lev, nebo uz panna? 🙂

aerin
20. lis 2009

no, myslim ze lev......
muj bracha je panna a je az 5.9., tak to by bylo dlouhy obdobi panny...

holky ten krk je cim dal tim horsi a zacinam mit podezreni, ze za to z casti mozna muzou i ty moje podelany osmicky, protoze me boli trochu i koren jazyka...ach jooooo 😅

aerin
20. lis 2009

jo, lev je 23.7. - 22.8.
tak treba porodim driv a budu mit doma druhyho racka 😵

eirin
20. lis 2009

Já se obávám, že vytoužené blížence mít doma nebudeme...

Aer, lev je taky dobrý, to je moje mamka 🙂

aerin
20. lis 2009

Vasek je rak s ascendentem ve lvu 😀

herminka
20. lis 2009

Aer, jestli jsi v práci, tak tam určitě máte sůl, vykloktej si aspoň slanou vodou. Nepřipadá mi, že by to pomohlo proti bolesti okamžitě, ale lepší než nic.

aerin
20. lis 2009

asi to po obede zkusim☹

andelka
20. lis 2009

Lev je fajn 🙂
My bychom měli mít Býka, veverka by se měla narodit někde mezi koncem dubna a koncem května a to je skoro celou dobu Býk.
No, nemoce, to je radost. Já mám z lékárny Oscilococcinum a když mám pocit, že na mě něco leze, vemu si to. Na kašel je pak Stodal, taky homeopatikum. A jinak kloktat slanou vodu nebo vincentku - tu si stříkám do nosu.

Holky, víte že máte pravdu? můj muž by klidně měl víc dětí, ani nemá žádný strop, klidně 4 prej. Ale to záleží na spoustě okolnostech, základ jsou ty 2.

Víte co, s tou prací je to takové ošemetné, jistota není nikdy. Jednu chvíli se může zdát doba optimální a pak buch, přijde buď krize nebo nemoc, nebo reorganizace nebo kdoví co a je to zase v pr....Jeden důvod pomine a druhý přijde.
Já jsem teda o dětech začala uvažovat někdy v 18, s prvním klukem. Ale to přicházelo tak co půl roku a drželo mě to maximálně týden. Ale kdyby se něco stalo, taky by se dalo, jak psala Hermi, nespat s klukem, kterého si neumíš představit jako otce. Naštěstí se brzy objevil můj muž a spolu jsme časem o dětech taky mluvili a to bylo úplně jasné, že tohle je otec pro moje děti. to jsem věděla tak po 3 měsících a on taky. Do svatby jsem pak o tom moc nepřemýšlela, brzdila mě škola. Ale ten poslední rok na VŠ už to dostávalo obrysy a se státnicema se to rozjelo naplno. Ale upřímě můžu říct, že skutečný pocit, že mimčo chci, přišel až teď. Musí to být strašné, toužit hodně po dítěti, třeba několik let a pak ještě zjistit, že to moc nejde a snažit se delší dobu. Já jsem vděčná, že jsme do toho spadli tak narychlo.

aerin
20. lis 2009

jooo, andelko, to neni nic moc😀 neco o tom vim😀

ja jsem taky vedela po dost kratke dobe, ze V, je ten pravej 😵

chaarleene
20. lis 2009

jé, aer, to má zrovna můj manžel narozeniny 😵

jinak my máme v rodině hodně lvů (taťka, teta, obě babičky, manžel) a všichni suproví 😉

co se týče věnců - zatím tu mám 3 korpusy, chci udělat jeden na dveře a jeden na stůl a uvidím, jestli ještě vymyslím umístění pro třetí 🙂 já nemám moc ráda věnce z chvojí, takže jsem chtěla udělat ze stužek, měla jsem i celkem přesnou představu, ale bohužel stužky nejsou, tak musím improvizovat, mám tu skořici, sušené pomeranče, ještě koupím badyán, nějaký ten twist art - no, uvidím 🙂

mám takový nápad, že bych ten na stůl udělala bílý a ozdobila ho právě tím kořením a pomeranči - bylo by to netradiční, ale aspoň by se nám to sem hodilo 😅 😀

andelka
20. lis 2009

aer: No právě, proto z vás mám takovou radost a moc vám to přeju 🙂

char: výborný nápad, netradiční, ale krásné to bude. 🙂
Já teda budu taky dělat věnce, asi dva, jeden pro nás s jeden pro bráchu. Místo chvojí dávám buxus (krušpánek), je to taky zelené, nepíchá to a neopadává tomu jehličí 😅 ale ještě teda na to nic nemám, žádné stužky, svíčky ani bebechy. Tak snad to též stihnu do Adventního koncertu, taky zapalujem s Kubiškou a spol. 🙂

des
20. lis 2009

aerin: mě na odkašlávání dali v lékárně jitrocelový sirup a jako kapky na uvolnění nosu Pinosol, ale obojí mi to přišlo na nic...já jsem spíš chemik než bylinkář a myslím, že to bylo vidět i na manželovi, stejné příznaky, ale on si mohl dát coldrex a bromhexin a je jako ryba za poloviční čas 😉

aerin
20. lis 2009

no jo, des, co nadelame... 😅
ja jsem doma objevila nejaky prirodni kapky co se muzou i v tehu, biotusil se to jmenuje...ale je to uz prosly😀 myslite ze to vadi?

des
20. lis 2009

aer: a jak dlouho je to prošlý? 😉 Většinou to asi mají nadsazený, ale stejně bych neriskovala a šla si raději koupit nový...