Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
2. pro 2009

mně hned na začátku taky břicho docela vyskočilo - byla jsem nafouklá a bylo nepříjemné ho zatahovat... pak mi kolik týdnů přišlo, že vůbec neroste (akorát bylo tvrdší) a teď v posledních týdnech mám zase pocit, že roste každým dnem 😀

já mám právě jen kašel a trochu mě bolí na hrudníku (ale nijak výrazně), teplotu jsem neměla ani včera ani dnes, nemám rýmu, nechutenstvím, zvracením ani průjmy netrpím, takže to bude asi jen nějaké nachlazení nebo tak...

radši jsem dneska celý den zahrabaná v posteli, piju čajíky, k večeři bude česnečka a hotovo 🙂

tiburcia
2. pro 2009

každý to má fakt jinak...moje sestřenka když v práci řekla,že jde na mateřskou tak se váleli smíchy...na obvodu břicha měla navíc 12 cm... to mám skoro když se dobře najím 😀 😀 😀 no a její ségra ve druhém měsíci to už musela říct, protože už nosila těhotenské kalhoty...a chudák před porodem vypadala že čeká nejmíň trojčata 😀

takže tak...snad budu ten mezistřed 😀 😀 😀

chaarleene
2. pro 2009

akorát že včera jsem mluvila po telefonu s mamkou a ona mě zase strašila, že nemám vůbec vycházet z bytu, že mám 20x větší pravděpodobnost, že to chytnu a že průběh je u těhotných hrozně těžký a tak, takže když mi večer začalo být divně, tak jsem z toho byla mírně vyjančená 😅

ale vzhledem k tomu, že se pořád snažím o pořádnou prevenci (teplé nápoje, ovoce, pořád si myju ruce, snažím se vyhýbat místům, kde je hodně lidí), tak si myslím, že to riziko není až tak velké 🙂

lucitee
2. pro 2009

dobre uz mlcim 🙂 no jako je pravda, ze pred menses nebo pri ovulaci se mi bricho nafoukne tak, ze tehotne vypadat muzu 🙂 a tehotna nejsem, takze uz fakt mlcim.

estrellita
2. pro 2009

luc: ja prave taky.

chaar: 12 cm, to bych ani nechtela, nejradeji bych byla stred, abych si to brisko mohla uzit, ale zas tak uplne mi neprekazelo. jsem vybirava, co? 😀

tiburcia
2. pro 2009

estrel v pohodě...vyber si kolik přibereš, kdy otěhotníš, kdy porodíš, kolik bude mimčo vážit atd 😀 😀 😀 no problem 😀 😀 😀

eirin
2. pro 2009

Chaar, mně teda přijde, že nejvíc ti škodí stres z těch všech řečí, co by se mohlo stát...
Jinak já se taky snažím být jen v práci (sama v kanclu, max. s pár kolegama) nebo doma, abych nic nechytla. Naštěstí zatím dobrý.

tiburcia
2. pro 2009

holky, já přejíždím mezi Olomoucem a Zlínem...denně v kontaktu s xy lidma....sem v klidu 😀 😀 😀 😀 důležité je nebýt ve stresu 😉

chaarleene
2. pro 2009

eirin, já si to taky myslím, vůbec si nepřipouštím, že bych to mohla chytit, ale včera jsem z toho byla docela vykulená 😅 no, teď jsem promluvila a zjistila jsem, že mě opustil hlas 😅 takže sobotní a nedělní koncert se sborem je asi utopií 😅

jinak ono i záleží na tom, co člověk nosí... já jsem třeba už začátkem třetího měsíce nemohla mít džíny, protože mě tlačily... mám půjčený jeden těhotenský topík - a mám pocit, že v něm by vypadala těhotně každá 😀 takže když jsem si ho v 15. týdnu vzala na sebe a k tomu takovou obtaženou sukni, tak jsem vypadala asi tak, jako vypadám teď v normálním tričku 😅 😀

madlisek
2. pro 2009

Tady je na prevenci nemoci ted desne in takovahle vecicka: http://www.theherbalist.com/media/neti_pot_pic.jpg Je to konvicka s dlouhou hubickou, do ktere se da roztok vlazne vody a soli a proplachuje se tim nos. Zatim jsem to nezkousela ale z vlastni zkusenosti vim, ze slana voda funguje na vsechno mozne 🙂

estrellita
2. pro 2009

tibi: to kdyby bylo mozny 😀 tak otehotneni nejlepe v lednu, porodit v rijnu, mimco by mohlo vazit tak 2,8 tako ja 🙂 a ja bych pribrala tak 7 😀 😀 zaridis mi to?

estrellita
2. pro 2009

madli: to se prodava i u nas, nebo nosni spreje se soli. a nebo si das sul normalne do misky s vodou a nalejvas si to do nosu (jako ze pak natahujes, lip to vysvetlit nedokazu). manzel to hodne pouziva, kdyz ma rymu a taky kdyz zacne pylova seznona

tiburcia
2. pro 2009

já mám ten sprej se solí 😉

tiburcia
2. pro 2009

estrel no problem....nemožné ihned, zázraky do tří dnů 😀 😀

estrellita
2. pro 2009

😀 😀 beru te, ale doufam, ze nejsi predrazena 🙂

ja se s vama pro dnesek loucim. opatrujte se 🙂

madlisek
2. pro 2009

Ja mam Vincentku ve spreji a ta je taky pekne slana 🙂

chaarleene
2. pro 2009

jo, to se doporučuje - vyplachovat nos slanou vodou a taktéž i slanou vodu kloktat... akorát že já kloktat neumím - buďto "kloktám" jen vzadu v puse, nebo se topím 😅

aerin
2. pro 2009

holky ja pro prevenci dlabu laktobacily, rano a vecer kloktam slanou vodu a do nosu si strikam Vincentku🙂

akorat pri tom kloktani se mi cim dal tim vic navaluje...😅

chaarleene
2. pro 2009

aer, to věřím 😅 já když kloktám, tak je to spíš urputná snaha se nepozvracet 😀

chaarleene
2. pro 2009

takže to radši splachuju horkým čajem 🙂 teď jsem si udělala (resp. manžel mi udělal) slézový, takže se mi hlas zase částečně vrátil 🙂

elitera
autor
2. pro 2009

Mně břicho taky docela vylezlo a v podstatě celou dobu, co jsem yla těhotná, jsem nosila těhukalhoty. Já mám spíš teorii, že je to závislý na tom, jak má dotyčná vypracovaný břišní svaly. Já je měla povolený, tak se ta roztahující se děloha mohla roztahovat, kam se jí chtělo, kdo má bříško zpevněný, tak to jde pomalejc.

tiburcia
2. pro 2009

eli začnu posilovat 😀 😀 😀

madlisek
2. pro 2009

Ja taky 😀 Kdybych si ted vyfotila pandero, tak se jeste nastvete, ze vam uz takovych pet mesicu tajim, ze jsem v tom 😀

tiburcia
2. pro 2009

madli jsme na tom podobně...mě by možná ten pátý měsíc ani nevěřily 😀 😀 😀 😀 😀

herminka
2. pro 2009

Elit, taky si teď myslím, že záleží na vypracovanosti břišních svalů. Jedna holka od nás totiž taky bříško strašně dlouho neměla, pak ji pár dní silně břišní svaly bolely a najednou břicho vyskočilo.

herminka
2. pro 2009

Holky, určitě kecáte s těm břuchama 😉

chaarleene
2. pro 2009

elit, já jsem chodila dost cvičit a troufnu si říct, že pod špekama jsem měla celkem slušně vypracované svaly - a stejně mi bříško vyskočilo 😉 i teď na těhotenském cvičení, je to vidět, že zvládám spoustu posilovacích cviků v pohodě, zatímco jiného holky hned funí 😅

moni1412
2. pro 2009

chaar zasa ta tvoja mamina????!!!! 🤐 ked si minule pisala o tom 4D ze nalieha na vas... teraz ta strasi tymto... jojoooooj 😒
a co si pisala ze si bola teraz 2x dlho v nemocke... kedy, preco, ak sa smiem spytat? 😒

ja som zo zaciatku tehu mala tiez brusko ako v 5. mesiaci - nafuknute, aj ked som sa snazila zdravo stravovat, proste to tehu to asi robilo.... potom mi nejak kleslo a do 18.tt mi nikt nechcel verit ze som tehula 😀

chaarleene
2. pro 2009

moni, ve čtvrtek jsem byla na testu na cukrovku - to jsem tam strávila 2,5 hodiny... a včera jsem byla na hematologii a to zabralo hodinu a půl 😒 i když jsem se snažila tam být co nejmíň ve veřejných prostorách a chodila jsem se "schovat" k taťkovi do pracovny, tak i tak jsem minimálně hodinu a půl proseděla v čekárnách, kde kolem mě lidi prskali 😒

elitera
autor
2. pro 2009

Chaarleene dostane veřejnou důtku za boření mých představ 😉
A dobrou noc, mam všeho dneska zas plný kecky. Byla jsem u psychologa a loučila jsem se s miminkem... 😅 Tak jsem si docela dobře pobulela...