Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
3. pro 2009

Andělko, perfektně shrnuto 🙂

Ona je stejně celkem sranda, že nejdřív dělá člověk psí kusy, aby nepočal, a potom zas, aby počal 😒

andelka
3. pro 2009

Chlapi prostě 😠

milmic
3. pro 2009

Ale to pravda Hermi....

Jo a ten kamarád mi taky řekl.... že to bere tolik holek, že to nemůže být takový svinstvo, jako popisuju, když to bere každá druhá, možná půlprvní.
Chlapi.....

No jak tu tak debatíme, tak už se fakt těším, co mi řekne ten můj.
Naštěstí podobný názor neočekávám. Ba naopak, jak říká Anděl, kdyby mi to dělalo nějakou neplechu, tak by mi sám řekl, at to vysadím - podle mě.
jsem opravdu zvědavá...... 😎

estrellita
3. pro 2009

ja teda musim potvrdit, ze mam opravdu vetsi apetit a taky se mi vyrazne zhorsila plet 😝 vypadam jako pubertak 🤐

herminko, ja uz HA taky nechci, radeji si pres amazon objedname tu mega zasilku, jak psala madli 😀

milmic
3. pro 2009

Holky, vy mě děsíte... větší apetit.

Koukám, že pokud to bude i u mě takto fungovat, tak budu mít ale proklatě smůlu. 😀 😀 nebo spíš... 🙄 🙄

herminka
3. pro 2009

Mil, jojo, někteří chlapi jsou v tomto neskutečně sobečtí 😠 Připadá mi, že spousta holek si sama přijde na to, že HA není úplně OK (byť třeba objektivně žádné potíže nemají) a brát ji nechtějí. Jsou ale i takové, které se nad tím nezamýšlejí a berou HA jako "jedinou správnou" ochranu. Docela mě mrazí, že někdo bere HA i při kojení. Je to speciální HA (gestagenní, bez estrogenu), říkají, že do mléka nepřechází, ale stejně bych ji nebrala, na úrovni dnešního zkoumání třeba opravdu nevíme, že dítě nějako ovlivňuje, ale může se to zjistit třeba časem (jako se zjistilo, že se něco uvolňuje z PET lahví nebo teflonu) nebo se to na těch dětech neprojeví hned, ale až po x letech.

Mil, však si to sama nech projít hlavou, prober to se svým milým a uvidíš 🙂 My Tě nevyhostíme, že bereš HA 😀

estrellita
3. pro 2009

mil: mne to delalo neplechu a sam manzel mi taky jeste pred svatbou rekl, at vysadim 🙂 nekteri chlapi jsou rozumni 😉

aerin
3. pro 2009

no ja sama teda se priznam ze nevim, jak to budu pak delat s antiko...v pripade, ze uvidime, ze bysme financne a jinak druhy dite nezvladli, nevim, jestli zvladnu spolihat na STM (resp. na sebe)

milmic
3. pro 2009

No já mám pocit, žqe moje sestra HA bere i při kojení.
Resp. nemluvila jsem s ní o tom, ale v kuchyni jsem u ní viděla podezřelé platíčko s dnama.... To jsem si právě taky říkala, že při kojení bych to asi nechtěla brát.

aerin
3. pro 2009

no to hodne holek, pokud vim, tak vetsina mudru nabizi HA uz pri kontrole po sestinedeli

herminka
3. pro 2009

Estrel, taky HA už nechci. Raději neříkám, že nikdy, protože to "nikdy" se mi už mnohokrát vymstilo (říkala jsem, že se nikdy nechci vdát a mít děti, nikdy se nebudu malovat, nikdy nebudu brát HA ... 😀), ale skutečně nechci. Vždyť je tolik možností (pro mě HA nebyla primárně proti početí, to byl jen "příjemný vedlejší účinek", hlavně jsem ji tehdy začala brát kvůli MS bolestem, na které nic nepomáhalo, a dodnes si trochu vyčítám, že jsem do toho šla).

estrellita
3. pro 2009

aer: no a co kondomy?
jo a kdyz vim vasi frekvenci, tak me prekvapujde, ze rikaas, ze s HA to bylo strasne malo, to bych vubec nerekla 🙂

estrellita
3. pro 2009

hermi: jj, souhlas, proste nechci je vystizne slovo 🙂 ja jsem ji zase zacala brat kvuli nepravidelne MS.

aerin
3. pro 2009

joo a jeste vam musim neco rict😀
uz pred nejakou dobou jsem koupila V. takovou tu publikaci pro tatinky...no a on ji ted nosi v batohu a cte po cesta do prace a z prace 😵 ale nejlepsim na tom je, ze informace bere s rezervou a pak se nad nima hrozne rozhorcuje😀 (jako napr. nad tim, ze kazda zena ma cyklus 28dni, ze miminko ma byt nejpozdeji do nekolika tydnu od porodu odlifrovano do separe pokojicku...a taaak 😀 )

milmic
3. pro 2009

Hermi,
taky jsem HA dostala v 16 na bolestivoou menstruaci, ale teda hodně bolestivou. Tenkrát jsem o tom ale věděla prd. A jako vedlejší efekt, že jsem měla delší dobu přítele....
ale tak jako v 16 jsem za sebou tahala kačenku, že jo. 😀 😀 Jsme se vodili za ruce po dědině. 😅
Jsem ani nevěděla, že se dá dělat něco jako souložit....

herminka
3. pro 2009

Nechci holky, které berou HA při kojení odsuzovat, ale fakt z toho mám špatný pocit a děsí mě to. Člověk nikdy neví, co se z toho může vyklubat. Mám dojem, že moje sestra chodila při kojení na injekce Depo Provera.

A taky mě štve, že i lékaři často berou HA jako jedinou a pamatuji si, když jsem šla po vysazení na preventivku, sestra mi hned nabízela recept (přitom bylo zřejmé, že jsem si pro poslední byla tak před půlrokem), a když jsem ho odmítla, ona to řekla dr., když jsem byla v kabince a on hned: "Aha, chce dítě." Tím si to u mě trochu rozházel 😀

andelka
3. pro 2009

aer: My budem spoléhat na STM a Pharmatex. Hlavně v době kojení spíš na Pharmatex, protože jednak může být problém s pravidelným měřením, když se musí často vstávat (ale to se musí vyzkoušet, někdy to problémy nedělá, je to podobné, jako když jde člověk párkrát v noci na wc, mě to s grafem nedělalo vůbec nic), hlenový příznak může být dlouho zmatený a hlavně těžko předpovědět, kdy první MS přijde. Ale po pár +- pravidelných MS už bych STM zas chtěla a Pharmatex méně. HA nikdy a kondom 😝 , tak toho fakt moc nezbývá 😅

estrellita
3. pro 2009

aer: ja se na ten tvuj UTZ nemuzu vynadivat 😵 😵

aerin
3. pro 2009

tak ja jsem HA dostala v 16 a pul prave jako dusledek prvni souloze 😀

estrel😀 ja taky ne😀

estrellita
3. pro 2009

andelko, my mame doma neotevrenou krabicku pharmatexu, vubec jsme ho nakonec nepouzivali
mne teda ten kondom zas tak nevadil, drive jsem byla hodne proti, ale ted ne.

milmic
3. pro 2009

Aer. 😀 důsledek, to je hezký...
Tak to já jsem dloooouhooooo užívala jen tak, na tu MS.
Sice jsem přitele měla, ale nějak na to nedošla řeč.

herminka
3. pro 2009

Já jsem se HA hodně dlouho bránila, začala jsem ji brát až ve 23 letech - chtěla jsem mít klid na státnice a měla jsem nastupovat do práce, která obnášela i 10hodinové stání na nohou (to bych s bolestma, které jsem mívala opravdu velice silné, doslova neustála). Po asi roce a půl jsem se rozhodla, že HA nechci, navíc jsem byla přeřazena na sedavou práci, tak jsem vysadila.

milmic
3. pro 2009

A ono je to s kondomem jako nějaký jiný?
Nevím, neznám....

aerin
3. pro 2009

no me na kondomu vadi hlavne to, ze pri jeho aplikaci zmizi veskera atmoska 😀

milmic
3. pro 2009

Fakt?
Já o tom fakt nic nevím, ale vůbec nic. 😅

aerin
3. pro 2009

no tak zcela logicky...kdyz se mazlite, libate atd, a pak toho musite nechat a jit nekam strachat kondom, je to na dve veci, ze jo 😀

hele, zadna odezva na kvality meho draheho?😀

milmic
3. pro 2009

Že si čte knížku?
No je frajer, můj milý je pořádně hrdej chlap a po cestě do práce by tohle nevytáhl z batohu ani omylem. 😀

aerin
3. pro 2009

no me hlavne dostava jak si pamatuje vsechno co jsem mu kdy precetla/rekla ja a ze kritizuje ty nektery veci, to je proste bobek 😵 😵

no a koupil mi tehu lizatka a ten kalendar, takze s tim asi problem nema 😅 a fotecku pry pak ukaze lidem v praci 😀

herminka
3. pro 2009

Aer, musíš V. koupit KK a RaBR, to se rozčilovat nebude 🙂

Jinak to chci dělat jako Andělka - STM a Pharmatex (to děláme koneckonců i teď). Bohužel ale nemůžu posoudit, jak je to u mě s vlivem nočních návštěv WC na BT a jak to tedy bude, když budu vstávat k dítěti.

Mil, kamarádka všude propaguje Durex ultra thin, že je prý úžasný a jako by člověk nepoužil nic, ale nám líp než i tento tenounký kondom vyhovuje Pharmatex. S kondomem je to prostě trochu jiné asi pro oba.

milmic
3. pro 2009

Při měření BT se v noci nemá chodit na záchod?