Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
18. únor 2010

holky to dočtu zítra...nemám na to sílu 😀 😀

chaarleene
18. únor 2010

teda, vy jste toho naplkaly 😀

pokud vím, tak ovocné šťávy a čaje od 6. týdne se dávaly ještě v roce 1988 - teta říkala, že to tak dávala bratránkovi, že tak se to prostě v té době dělalo... a já jsem určitě taky čaje měla hodně brzo - zejména slazený fenyklový kvůli prdíkům 😅

jinak teda mamka včera koupila cestovní postýlku, až k nim s mrnětem přijdeme, tak abychom ho měli kam dát - ale předpokládám, že se stejně bude spíš chovat 😀 ale prý už tu postýlku vyzkoušely obě psice 😅

v Brně to bylo super, schůzka v RD Rýmařov trvala přes 2,5 hodiny, ale bylo to fajn, mají tam zrovna postavený ten domek, který bychom chtěli, takže jsme to viděli všechno naživo 😵

pak jsme jeli do Ikea, naobědvali jsme se (ve 4 odpoledne 😅) a prošli jsme to tam skrz naskrz, v katalogu jsme měli spoustu záložek, teď tam máme spoustu poznámek a k tomu všechny možné další prospekty, tak to budeme muset všechno ještě v klidu projít 😀 koupili jsme nástěnnou lampičku na noční péči o miminko 🙂

pak jsme koupili autosedačku http://www.babyexpert.cz/produkt/maxi-cosi-cabr...

a pak jsme se ještě stavili v DM, koupila jsem tam jednorázovky do porodnice a polštářek s třešňovými peckami (tibu, díky za tip!!!)

chaarleene
18. únor 2010

andělko, uvidiš, třeba se ještě otočí, můj brácha se otočil až na začátku porodu 😅 a myslíš, že by bylo nutné jít na císaře? nezkusila bys to přirozeně?

estrellita
18. únor 2010

chaar to jste toho dnesk afakt strasne moc zvladli 🙂

polstarek s tresnovyma peckama maji v DM? to jsem nevedela, podivam se po nem 🙂

ja a kocky lezime na sedacce a je nam moooc dobre 🙂

chaarleene
18. únor 2010

estrel, jo, zvládli, ale jsem totálně groggy 😅 jenže zase když už jsme tam jeli, tak jsme to chtěli pořádně využít... a zítra máme schůzku v další firmě, hned ráno, tak uvidíme, co nám řeknou tam 🙂

jo, ten polštářek tam mají, za 79 korun 😵 já to taky netušila, napsala mi to tu tibu (jestli se nepletu) 🙂

jen hezky ležte 😵

moni1412
18. únor 2010

char autosedacku ste kupovali ku kociku? ci aky mate kocik?
mate za sebou teda full day 😀

andelka maly ma este cas sa otocit.... a zalezi aky lekar ta bude rodit, niektori to risknu aj KP, niektori nie. ale verim ze sa este otoci 😉

elitera
autor
19. únor 2010

Ahoj, moje grafová detektivka pokračuje 😀
WK si myslí tohle http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
FF tohle http://www.fertilityfriend.com/home/225b51
Fakt super, jsem zvědavá, kterej z nich má pravdu 😀

andelka
19. únor 2010

char: Já mám též už polštářek z DM (v albu) 🙂 A do Ikey se chystáme taky 🙂 Jakou jste tam koupili lampičku? Já o něčem takovém pořád uvažuju, ale zjistila jsem, že by musela být na baterky, protože máme v pokoji jen centrální světlo a pak zásuvky, které jsou ale hodně dole, jedna bude zrovna za postýlkou. Takže to budu muset vyřešit tak, že dám do normální lampičky na nočním stolku slabou žárovku.
No vidíš, to mě nenapadlo v čem bude prcek na návštěvě u babičky - asi se to bude řešit za pochodu.
Stihli jste toho fakt hodně 🙂

moni: Taky gratuluju k poradně, malá už má pěknou váhu teda, šikulka 🙂 Streptokok je potvora, ale má ho hodně těhulek.

No, četla jsem, že ve 30tt (což ještě zdaleka nejsem) je 30% miminek zadečkem a 60% z nich se samo otočí. Některé pak ještě do 34tt a čas mají asi do 36tt, pak už mají málo místa, tak je to málo pravděpodobné, ale stává se to i tak (mojím dvěma kamarádkám se mimča otočily v 37tt). Tak prcka zatím nechám, za 14 dní jdu na cvičení, tak se poptám PA a nakonec půjdu kolem 35tt na poslední UTZ, tak uvidím, jestli se něco změnilo. KP bych asi normálně rodit nechtěla, jako prvorodička určitě ne, navíc kluka - doktoři s tím mají málo zkušeností - spíš bych šla na císaře v epi anestezii.

andelka
19. únor 2010

elit: to je lepší jak Agatha Christie 😀

estrel: S tím nechozením na termínovky tě úplně chápu. My jsme během 1. trimsetru přišly o několik těhulek (a nebylo to jedna dvě, ale snad šest sedm), problémy v začátcích mělo taky dost holek - no nebylo to dvakrát povzbuzující. Dneska už je to lepší, říkáme si kdo na co šel, jak dopadl, radíme si, předáváme zkušenosti, řešíme výbavičku - akorát je nás tolik, že nestíhám dočítat. Ale je to fajn.

andelka
19. únor 2010

elit: Jak na to ten WK přišel? Vždyť tam má druhou teplotu po vyznačené ovu pokleslou 😕 Neměnili software? On dřív s poovulačním poklesem nepočítal a muselo se to upravit. Zkus snížit teplotu 10DC na 36,35, co to udělá. On snad víc bazíruje na 6ti předovulačních nižších teplotách než na pravidlech pro potvrzení ovu, bambula. Tady je vidět, že tomu člověk musí rozumět a nespoléhat se na program. Ovu 15DC je na tebe dost brzo, co? Ale bylo by to bezva. Subjektivně máš jaký pocit, že kdy byla ovulka?

estrellita
19. únor 2010

andelko: jeste tim, ze jsem nebyla u doktora, tak me to stresuje. uz aby byl ctvrtek 😔

elit: ty musis mit neco spesl, vid? 😀

milmic
19. únor 2010

Estrellko, ty jdeš až ve čtvrtek?
A kolik budeš tt? Já si říkám, že od tebe nebyla žádná zpráva. 🙂

herminka
19. únor 2010

Estrelko, dobře děláš, nestresuj se termínovými diskusemi, k ničemu to nevede.

Chaar, takže jste si prohlédli naživo "svůj" dům? 😵 RD Rýmařov dělají montované domy nebo to pletu?

Elit, pěkná pilka 😀 Nezkoušelas někdy měřit ve stejný čas? 🙂

herminka
19. únor 2010

A Sijen měla jít teď někdy k lékaři, ne? 16. nebo 18., jestli se nepletu.

estrellita
19. únor 2010

mil: jj, az ve ctvrtek, v pondeli mi volala sestricka, ze je doktor nemocny a musel ame preobjednat. ve ct budu 7 plus 2. bojim bojim 😅

moje kamaradka, co je tehotna stejne, jako ja, tak uz byla u dr 3 krat, zve si ji silene casto. a ma syndrom mizejiciho dvojcete, uz podruhe, ale bere to dobre.

aerin
19. únor 2010

ahoj holky🙂

moni, gratulace ke KO😉 na velky utz jdeme 10.3.:-)
elit, taky jsem zvedava😀

my mame taky lampicku z Ikei (uz hooodne dlouho😀), mame tuhle:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/1007...
a vzhledem k tomu, ze ji budem davat nahoru k posteli, tak to bude taky docela bojovka se zapojenim, ale V. to nejak udela, preci jen je tak trochu z oboru, ze 😀 😎

andelka
19. únor 2010

hermi: Sijen byla 5.2., to by na kontrolu bylo ještě brzo. Ale možná nemám aktualizováno. 😅

estrel: čtvrtek bude za chvilku 🙂 No a nám přibylo hodně těhulek májovek až během 2.trimestru, člověk tam nemusí být hned od //.

elitera
autor
19. únor 2010

Hermi, to víš, že zkoušela, kdybych to poměnila na stejný časy, tak by to bylo asi průhlednější, ale teď je prostě blbá doba a o víkendu budíka prostě dávat nebudu a přes týden sice toho budíka mam, ale občas zjistim, že už ho hodinu zamačkávam. To se pak měří blbě 😀 Jsem teď naprosto hotová z práce, takže se mi vstává fakt blbě...

estrellita
19. únor 2010

andelko: no asi tak to nejak planuju 🙂

andelka
19. únor 2010

aerin: takovou bych taky chtěla, kdyžtak. Ale jak se upevňuje? Má na konci šňůry zástrčku? To by šlo, že bych vedla prodlužovačku od zásuvky a do toho píchla to světlo a pověsíla na zeď. Ale zas kam s tou šňůrou, aby na ni mimčo nedosáhlo? ch jo, to je dilema. Já jsem zatím viděla dětská, noční nebo kojící světla jakože do zásuvky a ty my máme nízko.

andelka
19. únor 2010

Ha, délka kabelu 2,5 metru - to bych nemusela dávat ani prodlužovačku 🙂

moni1412
19. únor 2010

andelka jednej mojej kamaratke sa maly otocil az tesne pred porodom, stresovala, chuda, ta si to vymodlila podla mna 😀 a rodil na termi 🙂

jeeej, tie lampicky su peknucke 😵 😵

aer 10.? zachvilu 😉 😵 a ako sa citis? stale si PN?

char idere stavat montovany dom? my ideme konecne buduci tyzden podpisat zmluvu na pozemok a vyplatit a zvazujeme medzi 2 firmami, ktorym dame stavat... tiez montovane vyberame. 🙂 mate vybraty nejaky projektovy alebo vlastny navrhnuty?

aerin
19. únor 2010

vidis, idealni😉 to to mozna zvladnem bez prodluzky i my nahore 😀

milmic
19. únor 2010

Jůů, Moni, závidím. 😵
Taky bych už kupovala pozemek a vybírala domeček...

Leč to je daleká hudba budoucnosti...

estrellita
19. únor 2010

holky, ja se zblazniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, ted mi zas volala sestricka, ze doktor ten ctvrtek bude operovat a ze mam prijit 1.3., chapete to? 🤐 jsem neskutecne natsvana 😠 😠 😠

andelka
19. únor 2010

moni: Taky budu věřit, že budem rodit normálně.
Jsou pěkné ty lampičky, škoda že mají jen bílou a růžovou 😒 U nás je použitelná bílá - no ale aspoň se to bude hodit k nábytku.
Juj, tak už smlouvu na pozemek - a kdy chcete začít stavět?

aer: třeba jo, to by bylo fajn, ne? Píšou to tam, že 2,5m. Já bych to vedla pod postýlkou a za přebalovací skříňkou.

milmic
19. únor 2010

Estrell..... 😕

andelka
19. únor 2010

estrel: No to si děláš pr...l 😕 Zas čekat? Dělají si srandu nebo co jako? 😠

moni1412
19. únor 2010

mil 😵 aj u vas to raz pride 🙂 ozaj, po svadbe kde planujete byvat?

estrel fuuuha, ta natahuju 😢

andelka aj psychika dokaze zazraky 😉
zacat by sme chceli co najskor - kym sa ale vybavia vsetky tie uradne zalezitosti, dufame ze koncom jari to bude aktualne, aby sme este tento rok byvali 😵

no musim pozriet aj u nas v Ikey tie lampicky. uz davno cosi take hladam, malemu nad postielku 😵

aerin
19. únor 2010

estrel, tak to uz je fakt des! 😠