Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
24. únor 2010

Estrellko, a co to podle ní bude? Holka nebo kluk? 😉

Já jsem ted byla endo na kontrole, tak těžkej luxus. Váhu mám stejnou, takže se vystříhala moralizování a at se zuby nehty držím, abych nezhubla ani deko. 😎

A taky jsem byla včera na gyn, tak všecko OK, těhotná nejsem a domluvily jsme se, že počkáme. Ptala se, jestli chci těhotenskej hormon - to teda nevím, co to je.
Tak jsem jí řekla, že mám pocit, že se plet zlepšila, hlava se nemotá, blbě mi není, tak že snad se to srovnává.... Mám kdyžtak přijít. Ale byla napnutá, jestli nejsem těhotná,. 😀

estrellita
24. únor 2010

mil: pry prvni kluk a druhe holka,ale ze to jsou veci za ktere nemuze dat ruku do ohne 🙂 tak jsem zvedava 🙂

chaarleene
24. únor 2010

jinak když jsem sestřičce říkala, že mi pan doktor předpověděl miminko s 3,5 kg, tak říkala, že jsem malá a že ona by se teda přikláněla k preventivní sekci 😅 tak jsem jí řekla, že kdybych před tetou řekla něco o preventivní sekci, tak by mě prohnala 2x kolem nemocnice, až by dítě vypadlo samo 😀 br, už jen ta představa, že se nechám pro svoje pohodlí řezat... 😖

milmic
24. únor 2010

Woow, takže 2 děti. 😎

Btw. co je to ten těhotenskej hormon, co mi chtěla dát?

chaarleene
24. únor 2010

estrel, to by bylo fajn, kdyby se vám povedl páreček, ne? 😵

mil, já se v tom moc nevyznám, napadá mě akorát pregnyl nebo co, vím, že tu holky psaly, že dokáže vykouzlit celkem dost pozitivní test 😀 jinak mě nic nenapadá 😀

estrellita
24. únor 2010

chaar: no to by bylo super 😵 a rikala, ze tak za 10 let budeme uvazovat o tretim, ale ze to vypada, ze do nej nepujdeme 😀

preventivni sekce 😅 tak jeste, ze tam mas tu tetu 🙂

taky me napadl pregnyl, ale proc by ti ho jen tak davala?

milmic
24. únor 2010

No ale k čemu to je dobrý?
Mít pozitivní test je asi fajn, ale tak docela v tomto případě. 😀

estrellita
24. únor 2010

mil ted jsem cetla, ze pregnyl je k tomu, aby ti prasknul folikul .... ale vic o tom nevim.

milmic
24. únor 2010

No ptala se mě, jestli to chci nebo jestli počkáme.

Páč kvůli tomu vysazení HA, jak jsem měla ty potíže a MS po Agolutinu takovou nijakou.... tak proto.

chaarleene
24. únor 2010

mil, tak to fakt netuším - a abych řekla pravdu, tak nechápu, proč se tě na to ptala, když jí asi muselo být jasný, že nevíš, co a jak 😅

milmic
24. únor 2010

Chaar, tak jako vlastně jo. 😀

Ale ona je taková hodná, já jsem jí už říkala před tím, že už mi skoro nic není, vlastně vůbec není, tak asi jenom se chtěla ujistit, že tomu dáme volnej průběh.
V podstaě bych začátkem března měla mít MS a když nic, tak uvidíme. Bud včelička nebo se na to vyprdnu.
Ted jsem cca 24 CD (nepočítám) a říkala, že mám nízkou děložní sliznici a těhotenství tam není. Jinak prý všechno v pořádku, děloha zakloněná dozadu (to je prej jako praváctví leváctví).

Takže neočekávám, že bych v brzké době dostala MS, ale nějak mi to nevadí. A budu radši, když se tělíčko urovná samo. Přece nejsem hloupá, abych rozházený hormony spravovala zase hormonama v prášku. 😅 Jestliže je naděje, že se to nějak tentononc.
Stejně na to těhotnění nespěchám, až to bude mět bejt, tak to bude.
Navíc jsem ted furt doma - slaměnka s tatínkem a diplomkou- a jsou věci, bez kterých prostě neotěhotním, kdybych po hlavě skákala po střeše. 😀 😀

chaarleene
24. únor 2010

jo, o zakloněné děloze už jsem taky slyšela, to by neměl být až takový problém, akorát jsem slyšela, že jak se normálně doporučuje ležet na zádech a podložit si pánev polštářkem, aby se bičíkovci dostali tam, kam mají, tak při zakloněné děloze se má naopak ležet na břiše 😉 ale vzhledem ke slaměnkovskému stavu není tato rada až tak aktuální, co? 😀

milmic
24. únor 2010

Chaar,
tak úplně aktuální není... 😅
Jsem doma už asi měsíc a ještě pár měsíců si doma pobudu. Hehehehehehe. A to i po svatbě vzhledem ke sátnicícm. Ale co... aspon se to nějak porovná, co se porovnat má.

Jsem objevila, že se prodávají figurky Igráčků..... no, holky, budu muset navštívit hračkářství. 😵 Já jsem měla v dětství kuchaře a sestřičku s baňkama, no do prkýnka... 😀 😀

moni1412
24. únor 2010

estrel zaujimave 😵 ale ked tolko veci sedelo.... tak mas krasne vyhliadky 😵 😵 😵

char nemas v tehu knizke napisane CS? ak ano, ake? 😅 porovname 😀 nemavas poslickov, ani nic podobne?
no a s tou preventivnou sekciou mas pravdu - nepochopim zeny co sa daju dobrovolne na to, si myslia ze obidu bolest, ale poviem ti, co som prezila ja PO cisarskom - radsej si vytrpim PRI porode, to bola sila teda 😖

mad zatial to beru tak ze prirodzeny, len ak by nastali komplikacie, tak sekcia.... poslali ma preventivne na predoperacne, ale tesim ze len preventivne 😵

zastavim sa neskor, Denisko stihol pokreslit stenu pastelkou, budem mat co robit ked zaspi 😅

moni1412
24. únor 2010

char ides na malinikovy caj? tiez o nom rozmyslam.... asi ho zajtra pojdem pozriet 🙂

estrellita
24. únor 2010

moni: sedelo fakt silene moc veci, nechala jsem si tam hodit i brachu, protoze vim v kolik hodin se narodil, a to mi padla celist, protoze to, co rikala o jeho povaze, stylu zivota atd., to bylo neskutecne pravdive. Ono je dulezite, ze tam vidi i ascendent, ktery je pomalu dulezitejsi, nez tvoje znameni, protoze ho ovlivnuje, tak je to zajimave 🙂 ale s tim brachou jsem fakt koukala, tak treba na tom opravdu neco bude 🙂

chaarleene
24. únor 2010

moni, mám CS3 a poslíčky nemám 😉

moni1412
24. únor 2010

estrel fakt zaujimave 🙂 😵 asi to nebude jedna z tych podvodnicok, co o sebe len tvrdia ze to vedia 🙂

char dik za info 😀

mna maly dnes taaaak kopol do brucha rano, som az plakala 😒 mala sa dlho nehybala, ale asi este spinkala, potom zacala, tak som kludnejsia 😒 strasne som sa tesila na toto tehu, ze si ho uzijem, po prve som nestihla a po druhe aj ked mam brusko rada, som rada ze mala tak krasne drzi, ale uz by sm to niekedy rada mala aj za sebou. ja uz nic nevladzem, a este ked mam byt s malym sama do vecera 😖

inak pozemok pojde zachvilu na kataster, resp. zmluva o nom 😵 😵 😵 😵 aspon po jednom probleme, mi spadol kamen zo srdca 😵

moni1412
24. únor 2010

dufam ze sa nenahnevate.... mamina mi poslala jednu basnicku, som sa schuti zasmiala, tak kopirujem 🙂

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,

na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,

vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

herminka
24. únor 2010

Ahoj holky!
Andělko, taky se i jako netěhotná snažím zaměřovat na to, abych měla ve stravě vše, ale jak vidno, 100% to není ☹

Chaar, vidím, že epinování je úspěšné, tak jen tak dál 🙂

Estrel, na "šamanky" nevěřím, spoustu z toho, co jsi sem napsala, by se dalo racionálně odvodit, ale pokud Tě povídání s ní uklidnilo, je to fajn 🙂

Mil, myslím, že postupuješ rozumně - taky bych do těla vzpamatovávajícího se po HA necpala další hormony, pokud by to nebylo vyloženě nezbytné.

andelka
24. únor 2010

hermi: 100% se to asi ani uhlídat nedá.

char: koukám, že jsi měla fajn den, pečování o sebe,u doktorů vše OK, dětská v pohodě, epino pokroky 🙂

no, s tím věštěním - my jsme měli nedávno v rámci duchovního semináře přímluvné modlitby (bohužel jsem nebyla, nebylo mi dobře) a spousta lidí potom říkalo, že sestřičky, co se za ně modlily říkaly i to, co jim člověk vůbec nesvěřil a i tak to úplně sedlo. Akorát k tomu nepotřebovaly ani horoskopy, ani karty, ani koule ani nic podobného. 😕

moni: moc moc ti držím palce, aby se malá narodila přirozeně 🙂 a obdivuju tě, s dalším prcek na starosti to musí být opravdu náročné. S tím pozemkem je to bezva zpráva 🙂

andelka
24. únor 2010

elit: No, fajná detektivka 😅 Zkus tu teplotu 10DC shodit o trochu níž, to už by měl vyznačit i WK.

madli: Ten dopis je drsný teda. 😕 😀

moni1412
24. únor 2010

andelka dakujem 😵 tebe sa to ako krasne krati..... 11 tyzdnov uz len 😵

uz som pocula aj o tomto - o tych sestrickach.... asi fakt niektore veci nepochopime, zostanu vzdy medzi nebom a zemou 😵

andelka
24. únor 2010

moni: Od zítřka 10 😅 Zítra mi tam naskočí 30tt 😕 Nechápu, ale beru to na vědomí 😀

To ano. Asi mají prostě dar, akorát za to neberou peníze - čímž je mi to sympatičtější.

estrellita
24. únor 2010

andelko: to je taky zajimave 🙂
hermi: myslim, ze nektere vecim, ktere rekla orpavdu nesly odvodit, ale kdyz si porectes vlastnosti lidi v urcitem znameni, dost casto aspon pulka sedi, kdyz to pak zkombinujes s ascendentem, tak ti to da vic. nerikam, ze je vestkyne, ale treba umi vytahnou spraven info z horoskopu. 😉

estrellita
24. únor 2010

hermi: kdyz tak koukam, fakt jsem napsala jen tozakladni o tehotenstvi, co mi rekla, tak je to zkreslujici, ale to bych musela napsat na celou stranu, abych podchytla vsechny ty veci, co rekla. 🙂

herminka
24. únor 2010

Estrel, jasně, někdo může mít takové schopnosti. Jsem holt starý skeptik, kdybych se s někým takovým setkala, možná bych uvěřila 🙂

andelka
24. únor 2010

No, kdyby mi někdo řekl, že těhu bude v pohodě a porod taky a že budu mít kluka a pak holku - tak bych uvěřila moc ráda. 😅 Čímž to nechci zlehčovat. Ale já jsem spíš ten typ, co si nemyslí, že člověk může a má vědět věci dopředu a ani si nemyslím, že je to dobré.
Ale zajímavá zkušenost to rozhodně je. 🙂

madlisek
24. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Dneska jsem se po ranu tak vytocila 😠 😀 Sleduju tu obcas jeden blog, pise to Ceska zijici v Americe, dava tam recepty na ceska jidla z americkych surovin a nebo pise o tom co "ceskeho" se tu deje. A dnes tam dala odkaz na jeden blog, co pise pro zmenu Americanka zijici v Praze, ktera ma fakt asi velice omezeny pohled na CR, protoze napsala neco o tom, jak Cesi porad jedi jako za komunismu, same knedliky, brambory a veprova kolena 😠 a ze nutne potrebuji nejakeho Jamieho Olivera, aby je naucil jist chutne a zdrave 🙄
http://empty-nest-expat.blogspot.com/2010/02/wh...

madlisek
24. únor 2010

Ted to vypada, ze jsem nam svym nadavanim na omezene americany zabila diskusi 😅 Pardooon!