Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
27. únor 2010

tak jsem dneska tu poslední prohlídku domu odpískala 😔 dopoledne jsem došla do města, pak jsme šli s manželem k jeho rodičům na oběd - nakonec jsem se rozhodla, že teda pěšky, protože je tu krásně 😵 , tak abychom si to aspoň trochu užili, ale už nějak nezbyla síla na tu prohlídku 😅 takže jsem slastně spala, zatímco manžel jel sám 😔

jinak k jídelníčku - k tomu opravdu zdravému se neblížíme ani náhodou 😅 😀 zatím jsem ve stádiu, kdy jsem vyházela/vypotřebovala všechny polotovary a náhražky a snažím se vařit ze základních surovin... střídám zdravější jídla s tradičními, snažím se objevovat nové suroviny a tak nějak postupně ten jídelníček obměňuju... naštěstí ani jeden z nás nemá žádné vážné potravinové alergie (teda já mám na ořechy a na některá jablka), zažívání v pohodě (mně rozhodí zažívání spíš hormony než jídlo), takže se nemusíme ničemu vyhýbat 🙂 ale třeba mléko nepiju vůbec, jogurty jím jen kvalitní bílé (třeba s müsli), ale teda sýry jím a mám ráda tvaroh 😵

chaarleene
27. únor 2010

jo a teď jsem se nechala obdarovat Biokuchařkou Hanky Zemanové, tak už ji studuju 😵

estrellita
27. únor 2010

chaar: tak pak napis nejake zajimave recepty 🙂

je dobre, ze odpocivas 🙂 uz jsi tech domku videla dost, tak to urcite nevadi, ze jsi sla sama 🙂

jinak jsem dala prvni fotky bricha 😀

madlisek
27. únor 2010

Holky, mame kamarada v Chile a nemuzeme ho zkontaktovat ☹ Snad je v poradku, telefony ani net nefunguji ☹

estrellita
27. únor 2010

madli: doufam, ze bude v poradku ☹ maji tam ted stav nouze, tak urcite, az se daji site doporadku, nebo to nejak pujde, ozve se vam!!

moni1412
27. únor 2010

eli dakujem za povzbudenie. a vlastne vam vsetkym ze ma chapete. dost ste mi pomohli, hlavne po tej psychickej stranke, snad sa mi podari byt silna a spolu s manzelom to dobojujeme a nejaky ten kompromis s doktormi nastane. snad nebude mat sluzbu nejaky ten vol, ako eli pise. moj dr. momentalne nechodi k porodom, co je velka skoda, tak len dufat ze budem mat stastie 😒

estrel to som uz urobila, este na zaciatku tohto tehu, kazdy mi tvrdi to iste - to co tato, ale napisat mi nemoze ze mozem rodit prirodzene - musia byt aj oni chraneni keby sa cosi stalo 😒

co sa tyka vysadenia mlieka a mliecnych vyrobkov... preventivne je to asi hlupost. je to podobne ako s mackami a zvieratkami - ked je tehulka stale v kontakte so zvieratkom, dietatko v brusku si zvykne, utvoria sa v nom protilatky na tu alergiu a väcsinou ju nema. my sme sa dost bali, mame Murka a Milos je alergik (pele, travy), tak ze Denisko bude mat problemy, ale zatial musim poklopkat, nic. hlavne na Murka sme sa bali, ale to vyzera ze nehrozi. potom mliecko je dobre vraj obmedzovat na zaciatku kojenia (kravske), ale ako vsetko, postupne pridavat, vytvaraju sa tym protilatky.... ked je niekto tak zavisly na mlieku, neviem si predstavit ze by ho len tak vysadil. ja teda urcite nie.

andelka my sme mali na obed tiez cesnakovu polievocku 🙂 a tvarohovo-cucoriedkove palacinky 😵

estrellita
27. únor 2010

moni: ty mi delas chute 🙂

madlisek
27. únor 2010

Moni, urcite to spolu zvladnete, pokud narazite na vola, nebude se asi dat nic delat, ale ja verim, ze normalnich doktoru je vic, nez volu!!

Taky bych si dala cesnecku. Manzel nerad cesnek, boli ho z nej bricho, tak uz skoro nic cesnekoveho nedelam. Tady jsem koupila jeden cesnek v zari a akorat tento tyden jsem zpracovala posledni zbytecek, takze nam vydrzel skoro pul roku!

chaarleene
27. únor 2010

já jsem měla k obědu kachnu s bramborovým knedlíkem a se zelím 😅

jo a mám otázku, dělala jsem tu banánovou buchtu, dala jsem tam slunečnicová semínka a ta semínka přes noc zezelenala 😅 je to normální?

herminka
27. únor 2010

Vidím, že jsem to tu svým jídelníčkem pěkně rozvířila 😀, to jsem nechtěla. Holky, nemějte z něj depku, taky sem tam mlsám 🙂, peču buchty nebo sušenky apod. Na klasická česká jídla mě neužije a doma jsme vařili celkem zdravě, tak to mám vlastně částečně "zadarmo". Akorát teď váhám nad tím masem, to budu muset prokonzultovat s obvoďačkou (ale představa, že bych ho musela jíst častěji než řekněme 1x za měsíc, mě děsí). Ještě jsem zapomněla na ryby (filé, losos) občas na oběd, ale tam mám mezery, ryby nejím tak často, jak by se mělo, a ještě si sem tam uvařím vajíčko, třeba na večeři. Souhlasím s Tib, že každá, byť sebemenší změna je dobrá.

Andělko, ano, jím převážně obiloviny, zeleninu, luštěniny, snažím se o pestrost, ale třeba obědy si obvykle dělám na 2 dny, protože vařit pro 1 osobu každý den bych neměla čas a asi bych nevěděla, co furt vymýšlet. Jinak čočka je určitě dobrá kterákoli (předností červené je lepší stravitelnost a rychlá příprava). Jáhly, quinou i špaldu používám hlavně jako základ "rizot". Aspoň nějaké info k nim:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jáhly
http://www.dia-potraviny.cz/quinoa.html
http://www.dia-potraviny.cz/kernoto.html
http://www.varimezdrave.cz/spaldove-kernoto-s-m... (ha, tento recept vypadá zrovna hodně dobře, stránky varimezdrave.cz mám vleice ráda)
http://zdrava-vyziva.krasne.cz/maso-jeho-nahrad...

Estrel, s rybkama z plechu to asi není radno přehánět, ale jednou za čas by neměly uškodit 🙂 Našinec se bohužel ke kvalitním rybám dostává dost těžko.

Tib, kdysi jsem něco hledala ohledně nemocnice VM a vyštrachala jsem info asi z roku 2005, že sestry na šestinedělí nic moc.

Madli, doufám, že je Tvůj kamarád v pořádku, to je hrůza, co se zase děje 😢

estrellita
27. únor 2010

chaar: to bych si taky dala. momentalne s prazdnou lednickou vazne trpim 😀 ale tak za hodku pojedeme na nakup 🙂

tiburcia
27. únor 2010

hermi t dělá v nemocnici, tak mám infa z první ruky 😀 a dopadli prý dobře....kamarádka jezdila na vyšetření do Zlína ale rodit šla do VM, zlín se jí prý moc nelíbil, prý to tam bylo jak na běžícím pásu 😒

madli brzo se vám ozvou....ta komunikace tam teď vázně všude...

madlisek
27. únor 2010

Hermi, diky! Manzel je naprosto presvedcenej, ze je kamarad v poradku, tak z nej cerpam tu jistotu.

Dnes jsem chtela k obedu delat testoviny se smetanovou omackou se zampiony a kurecim masem. Misto toho udelam quinou se zeleninou a kurecim masem. Schvalne, co tu udela. 🙂

tiburcia
27. únor 2010

hermi když jsem nejedla maso, tak mi pak došlo, že to co maso obsahuje všechno jinou stravou nenapravím....takže jsem se maso ,,naučila" jíst 😉 nechutná mi, ale jím ho.... 😉

tiburcia
27. únor 2010

mě má přijít kamarádka s miminkem, tak se už na ně moc těším 🙂 😵

milmic
27. únor 2010

Hezký podvečír vinšuju,
koukám se tu rozjela debata o jídle a jídelníčku. 🙂
Já vesele píšu diplomku, ale nejsem nijak plodná dneska. Napsala jsem jenom 2 stránky, ale zase na druhou stranu neočekávám, že mi tento povídkovej soubor vyjde na víc než 5. 😎
A venku je vedrooooo, jsem si vzala poctivě fleesku, jarní bundu a mínila jsem se uvařit. 😀

chaarleene
27. únor 2010

my jsme šli na ten oběd jen nalehko, měla jsem takové dvojité triko s krátkým rukávem a těhotenský svetr, který jsem v zimě moc nevyužila, protože je hodně teplý a když jsem si ho dala pod kabát, tak jsem se pekla 😅 na tohle počasí je ideální 😵 akorát teda mi trochu táhlo na krk, ale jinak mi bylo krásně 🙂

madlisek
27. únor 2010

http://zdravi.idnes.cz/za-neplodnost-muzete-vy-...

To je drsarna - chlap odmita, ze by mohla byt chyba u nej, kdyz doktori reknou, ze je, presvedci manzelku, aby rikala, ze chyba je u ni 😝

estrellita
27. únor 2010

madli: to mi prijde teda taky silene 😕 reklak bych neco v tom stylu - jestli je chlap, tak se k tomu tak ma postavit, ne? 🙂

andelka
27. únor 2010

tibu: No, docela si to užívám, ale nemuselo by mi tak často trvdnout břicho. Navíc se mi blbě rozeznává, jestli za to může děloha nebo je tam nasáčkovaný prcek. Bříško roste jako z vody, ale zatím je ještě přenosné a záda mě bolí tak normálně - většinou pomůže balon a trocha cvičení.

estrel: jo, zkresluje to, potvora. Akorát, že mě nemá celou kdo fotit, samospouští to jinak nevyfotím. Ale slibuju, že jak se zítra obleču na ten sraz s kámoškou, tak řeknu někomu ať mě vyfotí celou. To uvidíte tu velrybku 😀 kolem pupíku už mám rovných 100cm 😅

To je sranda, jak já vždycky chodím třeba v DM kolem těch zajímavých zdravých potravin a pak stejně nic nekoupím, protože se bojim, že nebudu vědět co s tím. V receptech bývá často více věcí, které nemám a neznám a já třeba nevím, čím to nahradit.
Ta quinoa je zajímavá, to jsem fakt ještě neviděla nikde - jáhly, špaldu, kernoto už jo, nebo jsem o tom aspoň slyšela.

herminka
27. únor 2010

Tib, já mám právě s masem i problém morální, jako jak jsou ta zvířata chována, zabíjena atd. a biomaso si bohužel dovolit nemůžu. Jé, užij si návštěvu miminka 😵

Zrovna nedávno mě napadlo zeptat se manžela, zda by šel na spermio, pokud by se mi nedařilo otěhotnět, a říkal, že klidně. A že chlap, který to odmítá ze strachu, že by se ukázalo, že je problém na jeho straně, je ješita, který si tím dokazuje svou mužnost. Připadá mi uvalené, když si mužův problém vezme žena na sebe - jednak tedy nevidím důvod, proč někomu vysvětlovat příčinu své neplodnosti, a když už, tak řict, jak to je a nepřekrucovat to. Jsem holt nenapravitelný idealista 😀

estrellita
27. únor 2010

hermi: vidim to stejne, jako ty 🙂 manzela jsem se na to nikdy neptala, tak se nekdy zeptam 😀

andelka
27. únor 2010

estrel: bříško se tomu bude dát s trochou fantazie říkat tak za čtvrt roku - seš jak modelka 🙂 Ale ono i na tebe dojde 😉 😵

estrellita
27. únor 2010

andelko 😀 😀 😀 jen at na me dojde 😀 a dekuju, jako modelka urcite nejsem, mam k tomu velka prsa, takze treba nakup jednodilnych satu je pro me umuceni, protoze kdyz je to nahore, planda to dole, kdyz je to dole dobre, nahore to nezapnu 😉 a to mi ted prsa naskocila z 90 na 93 😅 kam to dam??

estrellita
27. únor 2010

a jeste k tomu fotky zkresluji 😉

herminka
27. únor 2010

Andělko, quinou mívají právě v DM (ale půlkilovku, Tobě by na zkoušku stačilo čtvrt kila ze zdravé výživy), když se uvaří, jsou to takové "penízky" s ocáskem a mně quinoa moc chutná, víc než třeba jáhly. Jinak bych spíš postupovala opačně - nahradit "jinou" potravinou něco klasického ve svém obvyklém receptu - quinoa, špalda i jáhly se dají použít místo rýže - ať už jako příloha nebo do rizot, jáhly i do kaší a nákypů. Na fotku jsem zvědavá 😉

andelka
27. únor 2010

estrel: Mívám stejný problém. Jak s vrškem, tak se spodkem (akorát u mě se jedná o trochu jiné velikosti 😀 ). Halenky na knoflíky bývají problém, přes prsa je většinou nezapnu. A kalhoty mi často v pase odstávají, když už mi jsou přes zadek. Teda zrovna teď ten problém nemám, protože nemám ten pas 😀

hermi: já to budu určitě postupně zkoušet, přidávat místo klasické suroviny novou.Zdravé výživy u nás jsou, tak to omrknu.

herminka
27. únor 2010

Estrel, asi málokdo jsme úplně konfekční. Mám široká ramena, úzký trup a pas a širší boky (takové X 😀), k tomu dlouhé ruce a nohy, takže koupit sako (když mám dobrá ramena, plandá na mně, o dost dlouhých rukávech si můžu nechat jen zdát), košili (opět problém ramena vs. zbytek těla) nebo kalhoty (problém hlavně v délce; díky za módu bokovek, nemusím řešit pas vs. boky) atd. atd. Snad jen tílka a šaty na ramínka koupím bez problémů 😀
Docela mě děsí, že ženské občas říkají, že se jim po těhotenství nevrátila pánev do původní polohy nebo se jim dokonce rozšířila ramena 😕

madlisek
27. únor 2010

Natrefila jsem na netu na tenhle blog a stresne me to dojalo... http://enjoyingthesmallthings.blogspot.com/2010...

chaarleene
27. únor 2010

hm, tak já mám postavu jak přesýpací hodiny - prsa, vyklenutý zadek a vyrýsovaný pas... takže třeba kostým jsem musela kupovat jinou velikost sukně a jinou velikost saka 😅

třeba můj taťka je konfekční typ - cokoli si na sebe vezme, to mu sedne 😅 takže mu mamka kupuje oblečení podle velikosti a vždycky mu to sedí... zatímco třeba já oběhám celé město a stejně na sebe nic nekoupím 😅 ale zjistila jsem, že mi většinou sedí kalhoty, které mají široký pásek a nejsou až úplně do pasu, a šaty, které mají vzadu uprostřed šev... nevím, proč to tak je, ale sedí 🙂