Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
3. bře 2010

Mňam, halušky, taky bych si dala.
Tak jsem dnes absolvovala OGTT, výsledky se dozvím až za dva týdny, ale nijak strašné mi to nepřišlo.
A paní doktorka koukala na děti a pravilla, že se asi narodí s aktovkama na zádech 🙂 že mám našlápnuto na dvě tříapůlkilová mimina. Chlapeček je větší o dva týdny, holčička o týden, tak jim asi dopřávám 😀 Jsem ráda, že se jim u mě tak daří.

moni1412
3. bře 2010

eirin 😵 na dvojicky parada 😵

estrellita
3. bře 2010

eirin: to je super, ze se jim u tebe tak libi 🙂 hlavne odpocivej, at tam zustanou co nejdyl 🙂

herminka
3. bře 2010

Ahoj!
Mil, holky Ti ohledně broučků napsaly vše podstatné, taky jsem bojovala s moly a pomohly ty feromonové pásky (do celé špíže mi stačil jeden, pravidelně vyměňovat) a hlavně vše vyházet a vymýt. Do zásoby nenakupuji ze zásady - doma mám vždy od všeho jeden pytlík. Kdysi se podivovala kamarádka, že kupuji špaldovou mouku, že je prý drahá, a pak se přiznala, že koupila 10 kg normální mouky, zapomněla na ni a potom se divila, že jim bytem poletují moli. Na napadenou zásobu časem přišla a vše samozřejmě vyhodila. Vyšlo ji to dráž než mě využité kilo špaldovky. Létání miminek mě děsí.

Tib, jsem moc ráda, že Ti tempeh se zelím a brambory chutnal, mám to taky moc ráda. Do těch brambor se zelím se dá dát cokoli - tofu (nějaké ochucené), robi (obojí mám vyzkoušené) nebo i klobása, uzené či slanina (to nedělám).

Eirin, to je fajn, že dvojčata tak prospívají 😉

tiburcia
3. bře 2010

estrel mě bylo řečeno, že když se jakýkoliv sýr tepelně upraví tak se může....listerie to nevydrží 😀

tiburcia
3. bře 2010

hermi bylo to opravdu velmi dobré.....ještě se musím podívat co je to to robi to taky neznám 😉

estrellita
3. bře 2010

herminko jak ten tempeh chutna? k cemu by jsi to prirovnala?

tiburcia
3. bře 2010

jejda toho robi je moc...takže mi napiš, co jsi tím myslela 😀

estrel no mě to přípomínalo sladkou sekanou 😀

tiburcia
3. bře 2010

a vypadá to jak sekané oříšky 😉

herminka
3. bře 2010

Estrel, myslím, že Tibu přirovnala tempeh k sekané celkem trefně. Nebo pokud znáš tofu, tak tempeh je tužší, má zřetelnou strukturu bobů (vizuálně i konzistencí), je slanější a chuťově výraznější - "sójovější". Neochutnávala jsem natural, ale raději vždy ochucený (marinovaný, smažený, uzený). Jinak se přiznám, že jsem kolem něj dlouho chodila ve zdravé výživě jako okolo horké kaše, až ho jednou měla v práci kolegyně a dala mi ochutnat. Tempeh se považuje za zdravější než tofu nebo dokonce sójové maso, protože prodělá fermentaci - tj. je lépe stravitelný a snad by se v něm měly zničit diskutavilní látky. Jak o něm píšu, dostala jsem na něj chuť 😀

Tib, měla jsem plátky - na této stránce jako první https://akela.mendelu.cz/~xkrejco2/robi.html Samo o sobě je celkem bez chuti, je lepší ho přes noc marinovat v troše oleje a koření (bylinky, pepř, česnek apod.). Ale robi moc nesedlo mému trávení, asi nesnesu tolik pšenice pohromadě.

eirin
3. bře 2010

Já taky nenakupuju nic do zásoby. Jednak nemám, kam bych to dala, druhak se chci vyvarovat broučků. Přemýšlím, jestli nemám preventivně nějaké feromonové proužky koupit...

eirin
3. bře 2010

Tempeh jsem nikdy neměla, ale jelikož jsem pravidelnou konzumentkou tofu s mořskou řasou, tak by mi mohl chutnat.

tiburcia
3. bře 2010

eirin tak to by ti chutnal 😉

eirin
3. bře 2010

A to se kupuje jen v obchodě se zdravou výživou nebo to mají i v některém řetězci?

herminka
3. bře 2010

Asi ve zdravé výživě, v řetězcích jsem potkala spíš tofu.

madlisek
3. bře 2010

Holky to mi tady po ranu delate chute 😀 Taky se budu muset podivat, jestli se to tu da sehnat - predpokladam, ze se to tu jmenuje stejne 🙂
Estrel, do zazvoroveho caje davam taky citron, to jsem zapomnela napsat 🙂
Eirin, to jsou krasne zpravy z bricha, jak deticky rostou 😵

chaarleene
3. bře 2010

eirin, to je fajn, že tak hezky rostou 😵 😵 😵 a halušky byly moooooooc dobrý 😵 😵 😵

mně pan doktor řekl, že to vidí na miminko kolem 3,5 kg, což s mými 160 cm bude lahůdka 😅 😀 ale tak snad to nějak zvládnu, asi budu muset víc epinovat 😀

jinak mám dneska docela nízký tlak a motá se mi šiška, tak jsem docela ráda, že sedím a už nikam nejdu... 😒

tiburcia
3. bře 2010

chaar 38tt...uteklo to jak voda 😵

chaarleene
3. bře 2010

tibu, to jo 🙂

elitera
autor
3. bře 2010

Já postupem času na lítání miminek nevidím nic špatnýho. Dělá to, kdo to dělat chce, nikdo nikoho nenutí, aby na to chodil. A pokud už si rodiče platí kurzy jakýhokoliv cvičení s dítětem, jsem přesvědčená o tom, že pro něj dělají to, o čem jsou přesvědčeni, že je nejlepší. Nesouhlasím s tím, aby se to dělalo na sílu, tj. přes vyloženě brekot dítěte, ale je třeba odlišit, co je nespokojenost v neznámý situaci, na kterou si zvykne a bude se mu líbit, a co je vyloženě "nelíbí se mi to a nechte toho".
Moje sestřenka to s malým provozovala (možná ještě provozuje) a byla naprosto nadšená, narodil se předčasně a neměl sílu se ani vykakat a na tomhle krásně zesílil a dohnal, co nestihnul v bříšku.

estrellita
3. bře 2010

elit: ja v tom vidim dost spatneho po fyziologicke strance - tahani deti za ruce je jendou z veci o ktere by se dalo napsat hodne..........a co se tyce posilovani malych deti, jde to delat i jinak, setrneji 😉

chaar: mne to zatim tak neutika 😅

elitera
autor
3. bře 2010

jenže ty děti nejsou tahaný za ruce. Z fyzikálního hlediska se scházejí vektory tak, že to prostě není, jako bys z lehu jen tahala dítě za ruce, ale naopak při tom zapojuje i další svaly, takže si je posílí.
Dám jinej příklad - tolik opěvovaná Vojtova metoda - brečí u ní snad každý dítě a přesto ji ordinujou dokonce doktoři.
Docela dobře si vzpomínam, jak jsem jako malá milovala různý letadla a podobně, když se mnou někdo blbnul. Až mě mrzí, že jsem na to dneska příliš těžká 😀

A podotýkám, že neříkám, že to máte všechny dělat od narození s vlastníma dětma. Kdo nechce, ať to nedělá. Ale ať se zbytečně nekriminalizujou ti, co to za špatný nepovažujou, ba dokonce to provozujou. Je to prakticky totéž, jako domporody 😉

estrellita
3. bře 2010

elit: vzdyt je drzi za ruce a je jedno, jaky je to vektor. ani starsi dite napr. v bazenku, kdyz ho jakoby vozis po vode, ho nemas drzet za ruce(ackoliv muzes rict, ze tam take pouziva svaly atd.), je to kvuli ramennim kloubum - ma se drzet v podpazi.

Vojtova metoda je uplne neco jineho, ano deti breci, protoze je drzis tak, ze se nemohou hybat a tlacis na body, ktere jim pomahaji ve vyvoji. Je to vyzkumama podlozena metoda. A je to s letanim miminek naprosto nesrovnatelna vec!!!! Bavila jsem se doma o tom s manzelem, ktery je zdravotnik z tohoto oboru, takze myslim, ze argument, ktery pouzivaji vsichni zastanci letani, ze je to jako Vojtovka, deti u toho breci, ale je to od lekaru, je fakt uplne mimo (nemyslim to zle).

elitera
autor
3. bře 2010

nesouhlasím s tebou, ale nemá smysl to řešit, já to podložený nemám, je to jen můj pocit z toho.
Poslední poznámka - ony ty děti taky nejsou z porcelánu. Podle Kiedroňový člověk získá dojem, že jakmile se na dítě špatně podívá, tak z něj bude doživotní mrzák, a přece to není pravda 😉

Peace 😉 (já vím, že se nehádáme, jen máme opačný stanoviska 🙂)

estrellita
3. bře 2010

elit: pocit je jedna vec, fakta jsou vec druha. ale nechme to odbornikum, ty at si o tom diskutuji a polemizuji 😉 a nikdo nerika, ze jsou deti z porcelanu, to rozhodne nejsou 🙂

madlisek
3. bře 2010

Holky, ted jsem dodela finance za leden a unor a musim nas pochvalit, jak jsme usetrili 🙂 Oproti podzimu mame vydaje polovicni, je dost znat, ze v zime jsme moc nevyletovali.

madlisek
3. bře 2010

Jeste jsem vam chtela napsat, ze vcera jsme se divali na dokument o eutanazii. Bylo to o manzelskem paru, tak 50-60 let, manzel onemocnel nejakou silenou chorobou, nemohl se hybat, dychal s pomoci pristroje, nemohl nic. Manzelka o nej pecovala, bylo nadherne pozorovat ten vztah mezi nimi, vtipkovali mezi sebou, ona ho hladila, cvrnkala mu laskyplne do nosu, on jen lezel a dival se na ni 😔 Ale nemoc postupovala rychle a ten manzel se rozhodl, ze uz to pro nej nema smysl, ze ted uz to bude jen horsi a on uz proste nechce. Takze odjeli do Svycarska do nejakeho toho centra, kde delaji asistovane sebevrazdy a on se tam nechal "odejit"... bylo to tak strasne smutne ale pritom to ukazali, jako neco prirozeneho a ja mam z toho ted dost zmatene pocity.

estrellita
3. bře 2010

madli: uplne jsem mela husi kuzi, jak jsem si precetla to o eutanazii 😔 jednou jsem videla neco podobneho a taky jsem z toho mela stejny pocit.

tiburcia
3. bře 2010

holky...dočtu vás v pátek...zítra jedu na dva dny na školení 😉 ......

máte ve svém okolí lidi, které byste nejradši vymazali ze světa? 😀

herminka
4. bře 2010

Ahoj,
vidím, že jste tu byly ve při, zda létání ano či ne. Mě osobně to děsí, s dítětem bych na to nešla, ale možná i něco bude na tom srovnání s vojtovkou, jak píše Elit. Je možné, že Vojtu taky zpočátku kritizovali a teď je to uznávaná metoda. Zkusím se na to příležitostně zeptat kamarádky fyzioterapeutky (na létání i vojtovku).

Madli, z dokumentů o eutanazii mívám taky podobný pocit. Jinak zrovna včera jsme dostali parte od vzdálených manželových příbuzných, "strýc" zemřel na rakovinu slinivky, prý to mělo dost rychlý průběh, ale manželka se o něj taky starala do poslední chvíle.

Tib, lidi, které by vymazal ze světa, má snad každý, ne? 😀