Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
8. bře 2010

hermi, já to mám podobně - a jak to mamka vyřešila??? dala manželovi k svátku tvarohový dort ve formě z Tupperware s tím, že to má k svátku i s tou formou 😅 😀

herminka
8. bře 2010

Manžel obvykle dělá tvarohové dorty, že dostal formu? 😀

chaarleene
8. bře 2010

ne, ale že je prý má rád, tak abych mu je mohla dělat 😀

elitera
autor
8. bře 2010

No, tak tupperware srovnatelnou alternativu nemá a o alternativě Energy nebo Finclubu nevím, věřím léčitelce 🙂

madlisek
9. bře 2010

Hermi, k veceri jsem delala tohle http://www.101cookbooks.com/archives/orange-pan... a bylo to vynikajici! (tempeh jsem nechala v te marinade cely den, tak to bylo o to lepsi 🙂 )

andelka
9. bře 2010

Tak hlásím, že jsem přežila poslední odběry 🙂 doufám, že bude všechno gut.
A konečně jsem sehnala pediatra pro to moje mrně - sestřička byla v telefonu moc milá. Sice budu muset jezdit busem, ale jen pár zastávek. U bližších buď neměli místo, nebo se mi to tam nelíbilo nebo byly blbé ohlasy. Tady na tu mám dobré reference. Tak si můžu odškrtnout další bod na seznamu 😵

chaarleene
9. bře 2010

andel, tak to je fajn 😵 já jsem si teď pro jistotu hodila tu naši vybranou paní doktorku na znamylekar.cz a má 100% 😀 tak jsem ráda 😀

jo a přišel nám orientační rozpočet na dům z té firmy, co se nám líbí, a je to 100000 pod naší horní hranicí i se základovkou 😵 😵 😵

estrellita
9. bře 2010

andelko: posledni odbery? to je fakt neskutecny 🙂 a ted uz jen 4 tydny u sveho Dr a prechazis do porodnice, ne?
ja jsem premyslela o pediatricce uz dlouho pred tim, a rikala jsem si, ze az jednou budu mit dite, chci svoji detskou, kterou jsem mela od 5 let a je od nas 10 minut pesky pres park. nidky nedavala zbytecne antibiotika atd., a mela jsem ji moc rada, tak snad je porad stejna 🙂

madli: vypada to uzasne, mozna ho nekdy taky zkusim 🙂

chaarleene
9. bře 2010

estrel, my jsme k té "naší" s manželem chodili oba 😀 a navíc její ordinaci mám za rohem 🙂

estrellita
9. bře 2010

chaar: tak to mate jeste lepsi. manzel ma tu svoji puvodni taky kousek ode me, ale ja ji neznam, ona me taky ne, a k doktorce budu vetsinou chodit ja, ze jo 🙂 tak jsem prave rikala, ze by bylo lepsi, abychom sli tam, kde mam duveru a znam 🙂

chaarleene
9. bře 2010

estrel, to určitě 🙂

u nás stejně jestli vyjde ten barák, tak to budeme mít 5 kiláků, ale to bychom měli ke každému doktorovi ve městě, takže to je jedno... a paní doktorka je fajn, že necpe na všechno antibiotika a tak...

andelka
9. bře 2010

estrel: No já nevím jak to bude, teď jsem byla na těch odběrech na krevní obraz a protilátky a sestřička říkala, že už jsem u ní naposled. Do poradny půjdu v 32tt a pak nevím ještě. Co jsem zatím viděla maminy v čekárně, tak měly krátce před porodem a furt chodily tam, asi na monitor. Tak uvidím jak to u toho mojeho funguje.

Moje doktorka co jsem k ní chodila jako děcko taky ještě ordinuje, ani není daleko jak jsem si všimla,má i super reference podle netu, ale tak nějak jsem dala na zkušenosti čerstvých maminek z Poruby a věděla jsem, že bere nové miminka. A taky to mám kousek, zastávka busu je přímo před domem a pak přímo před ordinací. Tak snad to bude OK. A prý taky nedává zbytečně antibiotika a je přístupná více možnostem, že nerazí jen jeden názor na léčbu.

char: Tak to s tím domem je úplně úžasné 🙂 Zato my asi půjdeme do kolen až spočítáme co nás ta rekonstrukce stála. To je furt něco a jedno s druhým. Kdybysme neměli mamku a ta neměla něco našetřeno, tak tam nemůžem skoro ani kopnout.

chaarleene
9. bře 2010

andelko, to jo, my jsme původně počítali s tím, že jsme do toho předběžného návrhu narvali všechno, co šlo (spousta oken, balkon, komín na krbovky) a že kdyžtak prostě budeme škrtat, případně zmenšovat, navíc to je návrh při stavbě na klíč a my si plánujeme třeba například vymalovat sami, podlahy prý položí tchán (dělal je oběma švagrům a ještě pár lidem) atd... takže jsme mile překvapení, protože z té druhé firmy to po slevě vycházelo minimálně o 300000 víc 😅

estrellita
9. bře 2010

andelko: tak to je taky dobre!!
ta "moje" detska doktorka je prave znama i tim, ze u ni neni problem udelat individualni plan na ockovani, coz ja urcite budu chtit 🙂

andelka
9. bře 2010

estrel: Tak jak to má s očkováním nevím, ale zatím jsou holky spokojené. Tak snad to bude dobré 🙂

char: Tak to jo, škrtat se dá vždycky. My si taky hodně věcí děláme sami, ale na něco jsou potřeba lidi a ti se musí zaplatit. Ale vyloženě přes firmu by to vyšlo určitě dráž - takhle si materiál většinou kupujeme sami nebo někdo z rodiny, takže to nepřehání nikdo co se týče ceny.
Jo a chtěla jsem se zeptat - kolik si tak běžně berou řemeslníci na hodinu Kč?
U nás se penízky jen sypou - dneska máme v bytě topenáře, protože jsme zjistili, že je tam to staré topení tak blbě dané, že se pod něj nedají dát kachličky. Takže se oddělá a dá se tam takový ten žebřík. No a hned to naskakuje.

chaarleene
9. bře 2010

andel, s řemeslníkama fakt nevím, kolik si berou... akorát si pamatuju, že když naši přestavovali, tak si zedníci brali 1000/den, ale je to už pár let zpátky 😒 my se do té fáze ještě nedostali, teď hlavně potřebujeme ten pozemek 😠

herminka
9. bře 2010

Andělko, dneska už není moc běžné, že by byli řemeslníci placení od hodiny, spíš si řeknou za určitou práci určitou sumu, ve které je nebo není zahrnut materiál. Hodinová mzda je ošidná v tom, že nad nimi nestojíš, takže to můžou dělat dlouho, přitom se flákat a říct si o hodně.

eirin
9. bře 2010

Moje zkušenost je taková, že práce stála zhruba tolik co materiál.

estrellita
9. bře 2010

andelko: jak rika herminka, malo kdo dneska plati hodinovou sazbu. skoda, ze nejsi bliz, dohodila bych ti kamarada remeslnika, ktery delal byt nam, je spolehlivy a ma dobre ceny.
ale jinak s "neznamymi remeslniky" mam podobnou zkusenost, jako eirin.

andelka
9. bře 2010

hermi: no, oni to nejsou ani tak jako přímo řemeslníci, je to jeden příbuzný (skoro) a jeho dva známí, jeden to myslím dělá jako práci, ale ostatní ve volnu. A to se nedá říct za určitou práci, protože oni dělají všechno. Vodař i topenář si určitou sumu za to a to řekli. Ale kluci si píšou hodiny. A opravdu makají, pokud je zrovna "nezdržujem" konzultacema, ale ty jsou nutné že jo. A odepisují si hodinu na oběd, takže si myslím, že se neflákají. Navíc tam každou chvíli někdo chodí, buď mamka nebo tchán.
Holky, jestli já z toho nezešedivím, tak to bude úspěch. Ale aspoň budou zkušenosti a kontakty pro další rekonstrukci - u nás, řekla bych tak za 2 roky.

eirin: No, to by i sedělo docela, když tak uvažuju - práce - materiál.

estrellita
9. bře 2010

andelko: a jde ti o to nacenit jim ty hodiny? jestli jo, tak ja doma zjistim, kolik nam uctoval za hodinu ten kamarad.

andelka
9. bře 2010

estrel: Jsi hodná ale nemusíš, já se ptala jen tak ze zvědavosti. Dneska budu počítat kolik to bude dělat za minulý týden. Oni jsou fakt dobří, takže bych jim stejně zaplatila co by si řekli 😅 My jsme rádi, že se do toho vůbec někdo pustil, že jsme nepřišli o další čas. Mamka tam zrovna šla, tak jsem zvědavá s čím se vrátí, jak to vypadá momentálně.

estrellita
9. bře 2010

andelko: tak to jo, ale kdybys preci jen chtela, tak dej vedet 🙂

herminka
9. bře 2010

Ahoj!
Elit, od Tuppru doma nic nemám a ani maji blízcí, tj. by se dalo říct, že má alternativ mraky. Alternativou Finclubu mohou být jakékoli vitamíny z lékárny, u Energy třeba Diochi, Naděje, Herba vitalis. Samozřejmě uznávám, že asi úplně všechny jejich výrobky alternativu nemají (třeba ten "železný sirup"). Jak jsem psala, můj odpor vůči těm firmám je zčásti iracionální 🙂

Madli, to vypadá nádherně, s pomerančem to zní trošku divoce, ale vlastně proč ne?

Estrel, taky bych chtěla jednou dát dítě k pediatričce, ke které jsem chodila, sestra k ní s malým chodí taky. Ale nevím, jestli do té doby nebude v důchodu 😀

Andělko, aha, tak to je jiná s těmi řemeslníky, to opravdu netuším.

estrellita
9. bře 2010

hermi: tak jestli je dva roky pred duchodem, tak ta sance tam je, ale jinak ji urcite jeste stihnes 😉

herminka
9. bře 2010

Estrel, já si právě úplně netroufám tipovat, kolik je jí let 😀

estrellita
9. bře 2010

hermi: 😀

milmic
9. bře 2010

Ahojte holky,
koukám se tu řeší bydlení, to je super Chaar. 🙂

Já dneska dělám celej DP, sepisuju Zakázané holky, docela jsem se do toho položila, už mám 6 stránek a přitom jsem furt na začátku. 😀 😀 (jako úvod, hlavní myšlenky - tady jsem se zasekla, a dál je kompozice atd atd).
No ted musím frčet do flétničky, ale vůůůůbec se mi nechce od té diplomky. 😀 😀 Navíc po jarních prázdninách zase naběhnout do režimu, eh.... 😕
Ale překročila jsem hranici 60 stran textu v DP, takže jsem za vodou. Bez těch okecávaček úvodních, konečných, prostě ted mám asi 63 stran a jednu knížku před sebou. Hehehehe. Ale ještě asi další 3 nezkontrolované, tak snad mi to nepoškrtá, páč s tím moje plány nepočítají.

Holky zítra jdu na zkoušku šatů, na první úpravy, paní mi odstřihne vlečku, abych ty šaty neměla tak těžké. Hooooooo, už se to blíííííííííížííííííííííííííííí. 😵 😵
A normálně si představte jí volám a ona pá: Jooo, vy jste ta studentka. (Jsem se zarazila, páč studentek je, že.....) Pám, no já jsem ta maličkatá, drobounká, hubená, co na mě nejsou šaty.... 😀 A ona: No jasně, jste to vy, ta vysokoškolačka. 😅 😅
To se vdává tak málo vysokoškolaček, bo co? 😕

Aaaa, já jsem dneska tak freeeeeee, jak kdybych měla "výborný koláčky", ale fakt ne, holky. 😀

estrellita
9. bře 2010

mil: no u me ani nevedeli co delam a jestli sjem nebo nejsem studentka 🙂 tak asi byla prodavacky zvedava, co? 🙂)

jsi sikovna s DP a i kdyby proskrtala, tak mas porad rezervu, kdyz tam jeste nemas tu jednu knihu 🙂
zkousku satu zavidim, ja se na ni vzdy tak tesila, pripadala jsem si jako princezna, jak me obskakovaly 🙂

chaarleene
9. bře 2010

mil, to je fajn, že ti to tak hezky jde 🙂

já jsem zrovna přišla z prezentace Medely, bylo to moc příjemný, paní nám donesla zákusky 😀 jo a prý když se na to budu cítit, tak můžu ještě zítra přijít cvičit 😵 sice teda nevím, jak na tom zítra budu, ale bylo by to moc fajn 😵