Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
20. říj 2009

Estrel já bych si přála, aby tam jednou byl manžel se mnou 😉 prožila jsem si těžké chvíle se svým zdravím a když mi bylo zle a on byl u mě, bylo mi líp...je to člověk u kterého mi stačí pohlazení, nebo se o něj opřu a je mi hned líp...takže bych u porodu sama být nechtěla 😉 záleží taky jak se bere ,,být u porodu" a ,,být u porodu" 😀 je rozdíl, když je tam muž se ženou a je jí oporou...a při porodu samotném stojí např. za ni a pomáhá ji...a je rozdíl když obchází a dívá se i na průběh porodu 😉 ... myslím že můj manžel bude jen pozorovatel za mojí hlavou 😀 😀 a vím, že chce být u toho, jak se jednou naše mimi narodí 😉 😵

záleží na chlapovi, jestli tam chce být nebo ne.... já jako muž bych tam být chtěla...jak jednou řekl můj kamarád: Moje žena nosila naše miminko devět měsíců v bříšku....já s ním byl jen v kontaktu, když mě při hlazení bříška koplo. Mrzelo mě, že naše dítě má žena vlastně jen pro sebe 😀 . Takže chci být u porodu, abych viděl jak přichází na svět a aby vidělo nejen maminku, ale i tatínka 😉 😵 😵

elitera
autor
20. říj 2009

Tibu, souhlasím s tebou 😵 Myslím si, že to je blbost, to zas našli nějakej super výzkum kdoví kde 😝 Na rodidla tý ženský koukat nemusí. Tatínek u porodu mi přijde jako super věc zejména kvůli chování personálu. Rozdíl, když jsem byla v porodce s chotěm a bez něj, byl dost markantní...

tiburcia
20. říj 2009

Eli to je taky důvod 😉 je fakt, že člověku asi zrovna nejlíp není a od toho je tam on aby to pozoroval s chladnou hlavou a popř. upozornil personál 😉 je fakt, že když chodí manža po doktorech se mnou, tak se to chování nedá srovnat...asi se bojí, že je někdo kromě pacienta kontroluje a pozoruje 😀 😀 😀

chaarleene
20. říj 2009

estrel, já myslím, že když je to volba toho muže a je tam jako opora ženy a ne z donucení, tak by to problémy dělat nemělo 🙂

prostě pokud tam ten chlap je jen proto, že "se to tak dělá" a "jak bych tam vypadala, když všechny tam manžela mají", znuděně si čte noviny nebo surfuje po netu a o porod vlastně zájem až tak nejeví, tak bych se tomu ani nedivila 😒

ale pokud tam být chce, chce to s partnerkou prožít a vidět svoje děťátko, až poprvé vykoukne na svět, tak to pro ty dva může být krásný (i když bolestivý) a sbližující zážitek 🙂

já jsem manželovi řekla, že bych mu byla moc vděčná, kdyby tam se mnou byl v první době porodní, kdy se vlastně "nic moc" neděje, protože si myslím, že v té době by mi mohl hodně pomoct už svou přítomností, případně masáží apod.... jestli bude chtít být u samotného tlačení, to už nechám na něm, pokud se na to nebude cítit (nesnáší krev) nebo mu nebude dobře, tak může kdykoli odejít a já se na něj za to nebudu zlobit 🙂 takže ta volba je na něm 🙂

estrellita
20. říj 2009

holky, ja naprosto souhlasim, taky bych chtela, aby byl manzel se mnou. nedovedu si predstavit, ze tam najednou budu sama. ale taky bych chtela, aby byl z ahlavou, nemusi videt vse, a uz vubec to treba kamerovat, to trochu nechapu ... 😕
ale prave, aby mi byl oporou, tak ho tam chci. muj manzel taky presne rika, ze zavidi, ze dite budu nosit ja a budu s nim v kontaktu, prvni ho citit 😵

tiburcia
20. říj 2009

Estrel jo jo 😉 😵 myslím že chlapi závidí 🙂

elitera
autor
20. říj 2009

Já se jim teda ani nedivim 🙂) Lišák byl úžasnej, když si ke mně kleknul a šeptal mi pod pupík "jestli tam seš, tak tam koukej bejt!" 😀

herminka
20. říj 2009

Tibu, taky jsem exot, co neviděl ani jednu superstar 😀

Ad manžel u porodu - myslím si totéž, co Tibu, vím, že on mě dokáže podržet, podpořit. Otec u porodu je pořád trochu "móda", ale myslím si, že je to dobrá věc. Manžela do toho nutit nebudu, ale ví, že budu stát o to, aby u porodu byl. Článek jsem ani neotvírala, nemám Novinky ráda. Stejně jako Chaar bych stála o manžela minimálně v první době porodní, u samotného porodu už možná tak nutně být nemusí. Jedna kamarádka z BRMS u sebe nikoho neměla (o měsíc dřív jí praskla voda, dovezli ji o půlnoci do porodnice a manžela a maminku poslali domů, že hned tak neporodí), trápila se na pokoji úplně sama, co x hodin se na ni přišla podívat sestra a pak se zděšením zjistili, že opravdu rodí. Manželovi ani nestihli zavolat (ale prý byl rád, že u toho nemusel být).

andelka
20. říj 2009

Já se teda na Superstar koukám s mamkou, manžel je taky exot, neviděl ani jednu. Minule se mi holky moc líbily, taky nejvíc Leona a Dominika, takže to bylo poprvé, co jsem někomu poslala hlas. 😅 A nevypadly mi, tak jsem ráda.

Jinak, otec u porodu, záleží na tom otci. Nedávno o tom bylo v Betynce, proč ano a proč ne a jaký "druh" otce je tam co platný. Ten, který je z toho sám na větvi, nebo který hlavně fotí a kameruje moc ne.
Já bych tam muže chtěla, první doba může trvat dost dlouho, tak aby mě rozptyloval, pomáhal, masíroval a pak držel za ruku, otíral pot a pod. Jako dolu se koukat nemusí, chtěla bych, aby mi byl u hlavy. Když jsme se předběžně o tom bavili, tak by chtěl, ale ještě toho bude muset dost nastudovat, aby věděl, co se od něj bude čekat. Ideálně bych chtěla i dulu, ale kdoví, no.

tiburcia
20. říj 2009

andel dula mě už taky napadla 😉 já jsem v pohodě, ale manžel není moc výřečný typ chlapa 😀 tak aby tam byl někdo, kdo tomu rozumí...dokonce je jedna u nás ve městě...pokud nebude u porodu, určo s ní absolvuju kurz manipulace s kojencem 😉

andelka
20. říj 2009

tibu: Můj to samé. U nás na Ostravsku jich taky pár je. Ale stojí to penízky, tak nevím, jestli na to budem mít. Ale zas naše porodnice bývají dost plné, sestřičky nemají tolik času, tak bych tam chtěla mít kromě muže i někoho, kdo by mě v pravou chvíli podpořil, kdo tomu rozumí, kdo by mi všechno vysvětlil, kdo by třeba i jemu říkal, čím by mi mohl zrovna v tu chvíli prospět.

herminka
20. říj 2009

Tibu, to je fajn, že je u vás dula, až bude ten pravý čas, vezmu si od tebe na ni kontakt 🙂 Dulu bych chtěla v případě, že by manžel k porodu nechtěl, jinak asi ne.

herminka
20. říj 2009

Mám dojem, že mi nikdo neodpověděl na dotaz, zda Betelgeuzz porodila, ale v jiné diskusi jsem se dozvěděla, že ano. Nevíte, zda se jí povedl ambuporod?

tiburcia
20. říj 2009

Hermi určitě 😉

http://duly.cz/

mě se líbí u duly tohle:

# nepřetržitý doprovod během porodu
# masáže, pomoc při volbě polohy a dalších nefarmakologických úlevových prostředků během porodu
# usnadnění komunikace mezi rodičkou (či rodiči) a zdravotníky
# informace potřebné pro informovaná rozhodnutí ženy, např. i v případě nutnosti lékařského zásahu
# podporu pro partnera a rodinu
# informace a podporu při zahájení kojení
# podporu nové rodině v šestinedělí, předávání zkušeností s péčí o dítě

je mi jasné že manžel bude tak vyhukaný, že jim kývne na všechno 😀 a tohle jsou zkušení odborníci kteří ti to vysvětlí a doporučí...kamarádka ji měla u porodu (na cenu se vám poptám) a byla spokojená jak nejvíc mohla...dula ji vedla všechny doby porodní...masáže, úlevové polohy...a u porodu asistovala lékaři...takže nedošlo ani na epidurál ani na žádné kapačky 😉

andelka
20. říj 2009

hermi: Betel má krásnou holčičku Alici. Narodila se přirozeně, myslím, že v noci z neděle na pondělí (kdyžtak mě Tibu oprav) sama od sebe, tak jak chtěla. A je moc krásná. 🙂

madlisek
20. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Aer, takze MS? Svet je hnusnej a nespravedlivej, ale stejne mas furt delsi LF nez ja, ja mela jen 11 dni. Snad brzo bude lip a nebude bolet ani bricho ani prudusky!

Ad parter u porodu, urcite jo, muz zatim rika, ze by chtel, a vzhledem k tomu, jak hezky se o me stara, kdyz jsem nemocna, tak bych o to moc stala 🙂 Ale u hlavy, ne dole 😉 Jednou jsem v tramvaji videla mladeho kluka, jak si cte v knizce "Otec u porodu" a prislo mi to super 🙂

A na superstar taky nekoukam, prekvapive 😀

Luci, doufam, ze brzy prijdou na to v cem je problem!

elitera
autor
20. říj 2009

Hermi, jen fabuluju, ale mám dojem, že ji chtěli vyvolávat nějak dřív, nebo dokonce cř (ale opravdu jen hádám), takže to asi na ambu nebude...

elitera
autor
20. říj 2009

Heee, tak tady kecám, zatímco Andělka poskytuje ověřený informace 🙂) Tak nic

aerin
20. říj 2009

jojo, zase ms☹ uz jsem takova nejaka letargicka...tentokrat uz jsem to ani neobrecela, uz s tim nejak prestavam pocitat....

tiburcia
20. říj 2009

Tak já jsem to tu o betel psala..ale nevzalo mi to včera příspěvek...nevím proč ale poslední dobou mi koník nějak blbne 🤐

takže betel měla jít na cř 19.10 no a malá se narodila v neděli večer přirozeným porodem 😉 domů půjdou nevím kdy, protože malá je fakt malinká a je na vyhřívaném lůžku 😉

tiburcia
20. říj 2009

aer, kočko, hlavu vzhůru 😉 mimi přijde, uvidíš 😵 😵 😵

lucitee
20. říj 2009

jo holky jsem rada, ze jsem na gyndu volala a ze me znovu prohledne. ac me nedavno delala i vnitrni ultrazvuk. Ted zrovna bych potrebovala cyklus jak hodinky, chjo proc to roky slape a kdyz je potreba tak to nejde, jak ma. No jako stve me to, nejsem zoufala, snazime se treti cyklus.

aer: jsme na tom stejne co, i s cyklem

andelka
20. říj 2009

Aktuální zpráva: Malá už není ani na vyhřívaném lůžku, protože je to šikulka 🙂 Všechny doktory převezla 🙂

Luci, Aer: Po všech nesnázích mimi přijde, pevně tomu věřím 😉

herminka
20. říj 2009

Aer, achjo ☹ Ale máš dobře našlápnuto, mimi si určitě vybere vhodný čas!

Děkuji všem za info o Betel 😵 Všímám si, že docela často holky začnou rodit den před tím, než mají jít na vyvolání nebo CŘ. To ale bohužel nebyl případ manželovy sestřenice, která přenášela nějak strašně dlouho (nebo jí špatně vypočítali termín 😒 ), a porod jí vyvolávali.

lucitee
20. říj 2009

no ja myslim ze u me to prijde v momente, kdy o tom vsem budu totalne vnitrne presvedcena a budu citit na 100% ze ted je ten cas a ta doba...ja to tak mam se vsim. I proto to asi ted nejde, protoze to tak este nemam uplne.

aer: tobe bych moc prala aby to bylo co nejdriv!!!

lucitee
20. říj 2009

ad otec u porodu: myslim ze to jak ja rikam "kus od kusu" ... pred rokem rodila kamaradka a mela partnera u porodu, ja se ho pak vylozene ptala, jestli ho to nak neovlivnilo, jestli je dal schopnej na ni koukat jako na pritazlivou zenskou a rikal ze to bylo nadherny a nic to neovlivnilo. Teda ovlivnilo, ale k lepsimu. Vic si ji vazi, vic ji miluje a vic se o ne obe stara.

chaarleene
20. říj 2009

holky, já nevím jak jinde, ale u nás v porodnici je otec vždycky u hlavy, rozhodně neasistuje porodní asistentce někde u nohou 😅

chaarleene
20. říj 2009

jinak jsem tu z toho druhého cvičení a bylo to opět moc fajn 😵 mimino se za celou dobu ani nepohnulo, takže se mu to asi líbí 🙂 je to vždycky hodina cvičení a půl hodiny nějaké povídání nebo přednáška nebo video 🙂

jo a to plavání je jen jednou za 2 týdny, takže to je pohoda, to bych měla fyzicky zvládnout a finančně to vychází hned líp 🙂

tiburcia
20. říj 2009

chaar tak u nás může být otec snad všude 😀 😀 😀 dokonce sem slyšela, že matka rodila jen s PA a že jí otec asistoval u porodu 🙂