Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
22. říj 2009

des, on je počítal spíš tak z nudy, protože jsme pořád čekali, jestli se to mrně neumoudří a nepootočí 😀
uvidíme, co předvede v pondělí na velkém ultrazvuku - když už kvůli tomu jedeme do Hradce, tak snad bude mít trochu rozum 😅 😕

des
22. říj 2009

chaar: aha 🙂 Tak to budu držet palec...to zas bude velký výlet, co?

chaarleene
22. říj 2009

no, to jo... a hlavně hned další týden znova, protože doktor na hematologii tam zrovna v pondělí není 😠

andelka
22. říj 2009

des: to je Nt, že? Tak to mám 1,3mm (ale nevím kolik má být)
Pak tam jsou výsledky krve, to taky nevím, kolik má být. Ale pak na konci je celá zpráva a tam píšou, že test je negativní a individuální rizika pro ty syndromy jsou nižší, než rizika stanovená jen vzhledem k věku. No ještě je tam psané, že tripply vzhledem k dobrému výsledku tohohle testu nedoporučují, ale doporučují UTZ ve 20tt.

char: Teda to je zlobidlo 😀 Tak snad vám příště udělá radost a bude se promenádovat víc 🙂

tiburcia
22. říj 2009

Hermi jo jo s paní Maliňákovou 😉 chodím tam řešit svoje zdraví 😀 😀 😀 byla jsem tam kupovat manželovi něco na rýmu a tak jsme se o tom zakecaly 😉

lucitee
22. říj 2009

taky myslim ze zadna na to nedokaze totalne nemyslet, samozrejme je extrem nemyslet na nic jinyho. To doufam ze se mi vyhne. Uz se to krasne uklidnilo, neresim to temer vubec. Jen sleduju cyklus. Ono to bude i tim krvacenim, protoze si myslim ze v tomhle otehotnet proste asi nejde. Ale je jasny ze kdyz se to nekomu povede hned, zavidim. Nikomu samo nepreju potize nebo dlouhy snazeni. Ale cloveka to proste mrzi, ze jemu se ta neprijemna faze cekani nevyhnula. Si to pak omlouvam tim, ze nemame prachy na druhy auto, nemame hotovej pokoj a az to vyjde budeme se stehovat a to bude taky narocny 🙂

herminka
22. říj 2009

Aer, a kabát si taky budeš šít sama? 😉 A už dřív jsem se Tě chtěla zeptat na vlňáčky - ty jsi pletla podle návodu někde na netu?

Andělko, jak šlehla v tramvaji, jako spadla nebo omdlela? 😲

andelka
22. říj 2009

Hermi: Regulérně jsem omdlela. Ale žuchla jsem na zadek, bo jsem se držela tyče.

Holky, kabáááát - noční můra. Tipuju že minimálně do konce roku do jistí bunda. ale co pak? co jsem se koukala na netu, tak jendak drahé, jednak bych se bála to jen tak objednat, jednak mi to všechno přijde spíš kabát na přechod a ne na zimu. v obchodech jsem se ještě nedívala, ale bude to asi némlich to samé. 😒

andelka
22. říj 2009

no jak říkala moje mamka - ty musíš mít vždycky po dobré zprávě i špatnou. Tím narážela na to, že když jsme oznamovali radostnou novinku rodičům, tak večer se jelo na pohotovost a teď, když vyšetření dopadlo dobře, tak zas omdlím v tramvaji. 😕

aerin
22. říj 2009

hermi, kabat mi ma sit mamka...akorat jsem ho chtela mit do 6.11., kdy jedu zas do Dobrise a to teda uz zacinam pochybovat, ze to stihne☹
a vlnacky jsou pleteny podle tohohle: http://www.latkovepleny.cz/node/111 🙂

herminka
22. říj 2009

Andělko, týjo, a už se cítíš dobře? To těhotenství je záhul, co?
Mně bylo předevčírem tak nějak podivně, dokonce se mi dělalo zle ráno při čištění zubů, že jsem začala uvažovat, jestli nejsem těhotná (jednou jsme totiž použili "starou známou spolehlivou ochranu" 😀, takže by to teoreticky možné bylo), ale dnes už vím, že nejsem. I tak krátká nevolnost mi stačila ilustrovat, jak to asi mají těhotné.

Aer, moc děkuji za návod! Škoda, že nemám v okolí nikoho, kdo by vlňáčky využil, nejraději bych se do nich pustila hned (ale pro sebe nechci).

andelka
22. říj 2009

hermi: jo jo, už je to dobré. Bylo to asi kombinací faktorů. Jinak mi od začátku těhu nic moc nebylo. No ale stejně se dneska a zítra budu šetřit a kurýrovat to nachlazení.
Hm, mně by se vlňáčky i líbily, ale zase mi je nemá kdo uplést. U švagrové mám objednané skoro rok pončo, má toho moc a vlňáčky asi ani nezná. A moje mamka nepletla snad 10 let 😅 No a já - škoda mluvit. 😀

herminka
22. říj 2009

Andělko, jasně, určitě se šetři! Nechci ještě nic slibovat najisto, ale popřemýšlím nad svými časovými možnostmi a třeba bych Ti je upletla (koneckonců do května času dost 🙂), zimní večery jsou dlouhé 🙂 A ještě se budu muset poptat, jestli se ta vlna dá u nás koupit. Dám Ti vědět! Jo, a ještě jsem se chtěla zeptat, na tom ÚP Tě už vyřadili z evidence, když jsi jim nahlásila těhotenství, nebo jak to vlastně chodí?

madlisek
22. říj 2009

Dobre ranko!

Andel, to teda bylo dobrodruzstvi ☹ Ale hlavne, ze na UTZ je vsechno v poradku!

Aer, ja bych na to pleteni potrebovala foto navod, jako presne s obrazkama popsany krok za krokem, protoze takhle to vubec nechapu 😅 Pletla jsem naposledy na ZS v rodinne vychove 😀

Tibu, snad prasky zaberou, prubezne nas informuj 🙂

Ja jsem porad nemocna ☹ A zrovna tento vikend nas kamaradi zvou pod stan do narodniho parku, hrozne jsem se tesila, ale vypada to blede 😒

aerin
22. říj 2009

no ja mam ted (krome dalsiho) rozpletenej detskej svetrik....a uz tak asi zustane, protoze nevim, jak se ubira na vystrih😀

herminka
22. říj 2009

Aer, ubírání na výstřih je úplně jednoduché - ve výšce, kde chceš, aby začínal, uzavřeš uprostřed několik ok, a pak už pleteš každou půlku zvlášť a u toho středu taky vždycky co x řad pár ok ujmeš. Píšu to asi trochu nesrozumitelně, ale zkus si najít nějaký návod (určitě něco bude na MMB), fakt na tom nic není!

Andělko, ber to jako vážnou nabídku a neupejpej se!

herminka
22. říj 2009
chaarleene
22. říj 2009

já pletu hrozně ráda, chtěla jsem si uplést těhotenský svetr, ale nenašla jsem žádný návod, takže si ho asi někde koupím 😅

chaarleene
22. říj 2009

kdyby některá z vás o nějakém návodu na hezký těhotenský svetr věděla, tak sem s ním 🙂 představuju si něco na velkých jehlicích, žádné komplikované vzory, spíš mi jde o střih 🙂

jinak já jsem upletla miminovi svetříček, měla to být velikost 62, ale vyšlo z toho cosi tak na roční dítě 😅

madlisek
22. říj 2009

char, vetsi svetrik se casem taky bude hodit 🙂

chaarleene
22. říj 2009

madli, to jo, já vím 🙂

madlisek
22. říj 2009

Holky, dneska jdu zkouset gulas, nevim jak se mi tu povede, kdyz nebudu zahustovat chlebem 😒 Americkej chleba je taaaaak hnusnej ☹

aerin
22. říj 2009

hermi, dekuju, jdu na to mrknout🙂

deenakee
22. říj 2009

Vidím že tady se plete ostošest... no já jsem se pokusila o něco jako vlňáčky.. ale asi se do toho mimčo nevleze : )
Pak mám ještě rozpletené jedny... ale momentálně je to nad mé síly : )

Jinak my jsme byli dnes nakupovat v bráně plenkovou výbavu. Dost mě to zklamalo. Normálně jsou tam ochotní a dnes když jsem tam chtěla utratit majlant tak ta prodavačka furt byla pryč, nebo si něco ťukala na počítači.... a my jsme ty jednotlivé plenky, co jsme chtěla, vůbec nemohli najít.... děs běs... plno zboží vůbec neměli, takže jsem ještě dnes doobědnávala přes internet... Dost mě to prudilo. Aj proto že tam se mnou šel vyjimečně manžel a myslím že už tam se mnou vícekrát nepůjde...
Ale něco jsme koupili.... tak mám radost že nějaká ta plenkový výbavička bude.... akorát mě naprudilo že vyprodali číňák na bezplenkovku a furt slibujou nový model , ale už dva měsíce furt nic... Tak doufám, že to do mého porodu stihnou...
No už bych pomalu chtěla nákupy ukončit.... nedokážu si představit že bych třebas porodila dřív a doma nic...

aerin
22. říj 2009

ach jo, hermi, tak ja jsem asi uplne blba, ale z toho navodu stejne nevim jak na to☹

aerin
22. říj 2009

muzes mi to nejak polopate popsat? kazdou radu?😀 mam momentalne 73 ok (netusim, jak jsem se dostala na lichej pocet...), tak co ted?😀 (je to zadni dil a prijde tam jeste kapucka)

aerin
22. říj 2009

kecaaaam, 72 ok!😀

aerin
22. říj 2009

jo a delam to podle tohohle navodu: http://www.chytrepleteni.cz/detska_sekce.htm
je to 11. rada fotek, ruzovo zluta pruhovana souprava🙂

eirin
22. říj 2009

Ahoj holky, tak vás jdu na skok pozdravit, teď jsem teprve přišla domů z práce a od dr. No a paní doktorka se ve mě taky pošťourala ultrazvukem a objevila, že druhé miminko dohnalo to první, takže máme dvě srdíčka, tudíž v tuto chvíli opravdu čekáme dvojčata 😀 (teď mají kolem 1,8 cm a druhé je prý o tři dny mladší 🙂)

chaarleene
22. říj 2009

eirin, tak to moc gratuluju, to je úžasný 😵 😵 😵