Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
16. lis 2009

chaar: to je pravda, berte to jako nácvik spolupráce k porodu 😉 Věřím, že injekce budou už za pár dní rutina a budete to mrskat jak Baťa dřeváky!! Nejlépe bezbolestně!!

deen: docela dlouhánka Marianka, že? A Ty ještě vydrž!! Co si vymyslet nějakou pěknou odměnu za test? 😉

cirrusa
16. lis 2009

kopíruji ze Slepičárny:

Takže porod začal ve středu večer prasknutou vodou (ještě jsem stihla psát sem), žádné předchozí bolesti, hlen. zátka neodšla, tak jsem čekala, že to bude na dlouho nebo že mne budou vracet, ale kolem 23.00 jsme se vydali do porodnice (Máme to hodinu dvacet čisté cesty). Na příjmu jsem měla kontrakce co 4 minuty a byla jsem na 3 prsty otevřená, sestříčky jásaly, že to bude rychlovka a já ještě domlouvala ten ambuporod. Porodnice byla full house, dostala jsem přidělenou poseldní postel na dvoulůžáku a poslali mě rovnou na sál, abych mohla být s Radimem sama. Dala jsem sprchu, pozvracela jsem si, pokecala s manželem, mezi kontrakcema jsem usínala, takže to jakštakš šlo. Ve 3 ráno jsem byla na 8 prstů, se setrou jsme vtipkovaly, že to snad zvládnu do konce její směny. Kontrakce pořád po 4 minutách. A pak už to bylo horší a horší - bolesti se stupňovaly na intenzitě, ale otvírání nepostupovalo a mimčo nesestupovalo. Při střídání směn jsem byla cca na 9 prstů, ale přestávala jsem o sobě vědět - párkrát jsem měla okno co a jak, párkrát jsem se sesunula k zemi. Pak už nastal stav, že jsem jen ležela na porodním stole, koukala do zdi a snažila se profuňet kontrakce. V 7 už jsem konečně byla na 10, tak že jdem tlačit. Nic. Povylezla hlavička a zase zalezla. Furt dokola. Sestra už byla dost nepříjemná, ať něco dělám, ať tlačím, že už to je jen a jen na mě. Snažila jsem se, dala jsem do toho poslední síly, ale nešlo to. Bohudík v 7:30 přišel se juknout primář a co se děje. Juknul na mě, na sestru, něco zahuhlal a pak už jen vím, že jsem měla kyslíkovou masku na sobě, v ruce kapačku a píchaly se do mě umrtvováky. Primář řval ať ještě tlačím, zástupce primáře do mě něco strkal, najednou tlak, horko a malá byla venku. O další hodině taky nevím, jen to že Radim byl pořád u mne místo u malé (byli jsme domluveni, že na měření ji pohlídá), zpětně vím, že mě šili (pouze vnitřek, hráz vše vydržela díky epinu), malá šla do inkubátoru a na vyšetření, protože měla nalomenou klíční kost, pak umýt a převezní na pokoj. Takže asi tak v kostce vše. Zpětně mi bylo řečeno, že porod měl jít od začátku CS, protože malá byla nějak blbě natočená, pupečník měla dvakrát kolem hlavičky a jednou přes tělo a taky to, že moje tělo na tohle nebylo uzpůsobeno (to nevím jak si vysvěrtlit, ale dostala jsem doporučení, ať každé další těhu s odhadovanou váhou nad 3800 jde automaticky CS).

aerin
16. lis 2009

pani, cir, zvladla jsi to skvele! mrzi me, ze to nebylo dle tvych predstav, ale jak uz bylo mockrat receno na slepicarne, vy si to s malou vynahradite! 😵 takze proste gratulace nejvetsi, a at se Mariance na svete libi!!! 😵

elitera
autor
16. lis 2009

Cirru, je to dost šílený, ale jak psala už aer a hodně pipek před náma, pošramocenej začátek si vynahradíte! Ještě jednou gratuluju 😵

madlisek
16. lis 2009

Cirru, necte se to lehce, natoz si to prozit, ale smekam, jak jste to zvladly a moc gratuluju k Mariance! 😵 A vybrali jste krasne jmeno 😵

herminka
16. lis 2009

Ahoj holky,
o víkendu jsem vůbec neměla čas za vámi zajít.

Andělko, nedivím se, že nerada jezdíš autem, když jste měli bouračku. Všímám si dobře, že jsi měla přednedávnem pro kluka jméno Petr a teď Daniel?

Chaar, manžel je šikovný! Zkusím se zeptat svého muže, zda by to zvládl 🙂

Mil, 5letý notebook se stařeckými nemocemi znám velice dobře 😖 Ale pořád doufáme, že nám ještě rok vydrží a bude "do nového domu nový notebook" 🙂

Madli, myslíš asi, že US kabinky jsou nevýhodné pro toho, kdo je zvyklý manipulovat s kalíškem ve dřepu, že? "The complete idiot's guide to knitting" mě dostal 😀 Na pletení se klidně ptej!

To jsem zvědavá, jestli tu bude kolovat nějaké epino, až budeme rodit my opozdilkyně 🙂

Á, vidím, že se tady pletlo 🙂 Taky jsem pletla (Andělko, vlňáčky jsou už z velké části hotové), tak jsem nemohla poradit (ale stejně si nejsem jistá, jestli bych toho byla schopna). Čepka vypadá fajně.

Deen, test z němčiny za Tebe raději dělat nebudu, nedopadlo by to dobře 😀

Cirr, porod náročný, ale věřím, že jsi na to s malou už napůl zapomněla 🙂

cirrusa
16. lis 2009

Nezapomněla, naopak, zatím je to horší a horší. Díky všem za podporu, asi se teď na chvíli stáhnu

des
16. lis 2009

Cirrus: velká gratulace k dcerušce!! Jste to holky ohromně statečný! 😉

des
16. lis 2009

cir: hlavně ať se všechno brzo zahojí - na těle i na dušičce...co nejpohodovější dny i noci přeju!

andelka
16. lis 2009

Cir: Jsi hrozně moc statečná, klobouk dolů. Podle popisu zážitek z porodu nic moc,určitě daleko od tvých představ, ale věřím, že se to časem spraví a že si budete v pohodě užívat jednu druhou. 🙂

Hermi: Nepleteš se. My to furt měníme. Ale úplně rozhodnutí nejsme, proto je tam to "asi". 😅

madlisek
16. lis 2009

Hermi, jj, presne tak to myslim, ve drepu se to fakt neda, jedine za prihlizeni celeho osazenstva zachodu 😒

Jinak s tim pletenim fakt pockam az do Cech, tady to fakt nejsem schopna pochopit - z celyho popisu v prvni kapitole mi davalo smysl jen slovo "needle" - a to tam byly obrazky 😀

Cir, myslim na vas.

tiburcia
16. lis 2009

cir moc gratuluju.....

...porod šílený, ale jsi moc silná, že jsi to zvládla...myslím na tebe 😉

estrellita
16. lis 2009

cirr: jeste jednou gratuluju, jsi silna zenska. tak at je vam spolu co nejlepe 🙂

madlisek
16. lis 2009

Kamaradka, co se vdavala par tydnu po me, mi prave napsala, ze cekaji mimco...a ja jsem zavistivka zavistiva a zavidim 😔

tiburcia
16. lis 2009

madli a myslíš že jsi jediná kdo závidí??? já to spíš vždycky obrečím 😅 😔

madlisek
16. lis 2009

No ja ji to preju, sama je z jedenacti deti, tak bylo jasny, ze zacnou brzo 🙂 Ale mrzi me, ze my se jeste ani nemuzem snazit ☹

chaarleene
16. lis 2009

madli, věřím, že to člověka mrzí, mě to taky mrzelo... já už jsem moc chtěla a manžel se na miminko necítil 😔 ale celkem brzo to přehodnotil 😵 teď je zase přesvědčený, že jedno dítě je dostatečný počet, takže doufám, že ho to taky přejde 😀

tiburcia
16. lis 2009

madli mě spíš zamrzí že děti často čekají kamarádky co jsou mladší než já 😅 🙄

madlisek
16. lis 2009

no to vis, ze jeste k tomu vsemu je tahle kamaradka o dva roky mladsi 😀

estrellita
16. lis 2009

madli: taky me to vzdy mrzi 😔
ale zas si rekni, ze ted ziskavas zkusenosti, ktera ta druha kamaradka mit nebude (i kdyz v nekterych chvilich je to slaba utecha, ja vim 😅 )

chaarleene
16. lis 2009

holky, jak já vám rozumím, sestřenka je o rok mladší a už čeká druhé 😅 a to se vdávala jen o rok dřív než já 😅

ale zase je pravda, že z gymplu jsem první holka... jeden spolužák už mimčo má a ještě jedna spolužačka čeká, ale ta se až tak nepočítá, protože s námi chodila jen 3 roky z 8 😀

madlisek
16. lis 2009

No ja jsem si myslela, ze jim na predmanzelskem kurzu v kostele taky rekli, ze je lepsi rok po svatbe pockat uzivat si manzelskeho zivota, jako nam 😀

tiburcia
16. lis 2009

jo slova útěchy se hledají těžko 😒

tiburcia
16. lis 2009

madli taky vám to řekli???? nám taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

madlisek
16. lis 2009

No neda se nic delat, jen ji poprat at mimco ve zdravi donosi a snazit se trochu radovat 🙂

madlisek
16. lis 2009

No ja si myslela, ze to rikaji vsem 😀 Ale jim to teda evidentne nerekli 😀

aerin
16. lis 2009

holky my tu mame skolku 😅 prisla jsem utahana z prace...hlava se mi mota, blbe mi je...jdu poschodech a vidim ze v kuchyni se sviti, neco voni, rikam si, jupiii....no, tak vonel z trouby jahlovej nakyp, takze mnam...🙂 ale jinak se odpocinek moc nekona, protoze krom toho, ze mi Vasik nachystal teply jidlo, zvladl u toho jeste hlidat 4,5 letou neter a 13mesicniho synovce 😀

aerin
16. lis 2009

to je brouk, ja ho tak miluju 😵

tiburcia
16. lis 2009

aer beru ho 😀 😀

madlisek
16. lis 2009

Mnam, nakyp 😵 Aer, Vasek je nejlepsi!