Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
20. lis 2009

To vis, ze odstatnicujes! 😉

tiburcia
20. lis 2009

no aer pokud člověk studuje a nepracuje tak podle mě nárok na mateřskou nemá, ani kdyby přerušil...

aerin
20. lis 2009

no vsak to jsem snad napsala, ne...?

herminka
20. lis 2009

Tibu, myslela jsem na Tebe, jestli tam taky nejsi, třeba jsme se potkaly. Ale čučet po lidech jsem opravdu neměla sílu 😀

Uf, se studentkami je to složité 😨 Ale Deen by to mohla vědět, ne?

aerin
20. lis 2009

No ale deen nepracuje, mne jde o tu praci

herminka
20. lis 2009

Aha. Zkus popátrat tady po diskusí, určitě se to někde už probíralo.

tiburcia
20. lis 2009

no jediné co jsem vyčetla a rozumím tomu je to, že pokud nejsi účastníkem nem.poj. 270 dnů nemáš mateřskou ale rodičák:

Nejste účastna nemocenského pojištění, proto nemáte nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Ode dne porodu budete rovnou pobírat rodičovský příspěvek a to v 4leté variantě - tj. od porodu do 21. měsíců dítěte částku 7.600 Kč měsíčně a od 21. měsíců do 4 let dítěte částku 3.800 Kč.

tiburcia
20. lis 2009

Studentka a mateřská dovolená

Vzhledem k tomu, že mateřská dovolená je hrazena z nemocenského pojištění, tak u studentek nastává poměrně náročná situace. Nemají nárok na mateřskou dovolenou. Ovšem mamince, která studovala ve formě prezenčního studia, bude ode dne porodu rovnou vyplácen tzv. rodičovský příspěvek a to ve čtyřleté variantě. To znamená, že ode dne porodu bude vyplácena částka 7 600 Kč, ale pouze do 21. měsíce věku dítěte. Následně se částka sníží na 3 800 Kč, která je vyplácená do čtyř let věku dítěte.

ale o pracující studentce sem nic nenašla...

aerin
20. lis 2009

no tak kdyz ve vyplatni pasce to nemocensky mam, tak teoreticky narok mam, ne???
mne ani tak nejde o ty prachy za tech 6-8 tydnu pred porodem, ale o tu triletou variantu 😒

tiburcia
20. lis 2009

takže dle mě, se studium na mateřskou nebere...takže to bych neřešila a zaměřila bych se na tu práci...jak dlouho tam děláš, jestli jsi už splnila těch 270 dní...pokud jo tak máš nárok na mateřskou a ještě si můžeš vybrat,na kolik let 😉

tiburcia
20. lis 2009

no to že tam máš nemocenskou je u zaměstnavatele povinné...teď záleží jestli už máš těch 270 dní...pokud to nebudeš mít do nástupu na MD (8 týdnů před porodem) tak ji nedostaneš...a pozor ikdybys teď šla na nemocenskou a těch 270 dní neměla, tak ji taky nedostaneš...

aerin
20. lis 2009

vlastne kecam, ve vyplatnici mam socialni a zdravotni...to je asi neco jinyho, ze? ale kdyz jsem nemocna, normalne mam PN...

chaarleene
20. lis 2009

tibu, jé, díky, to jsem si myslela, ale nebyla jsem si jistá 🙂 já si totiž nemocenskou neplatím 😒 ale stejně to do porodu ještě 2x změní 😀

aerin
20. lis 2009

no jsem tam zamestnana od 1.7.08...tak snad...

aerin
20. lis 2009

ale jak rika chaar, to cervence se to jeste 2x zmeni😀

tiburcia
20. lis 2009

no neměli by....2010 je už daný...řeší se 2011--.....a to tak dlouho přenášet nebudete 😀 😀 😀

aer to by ti mělo vyjít 😉

tiburcia
20. lis 2009

najdi si kalkulačku a spočítej si mateřskou...ale většinou to bývá tak půlka no 😒

aerin
20. lis 2009

no tahle kalkulacka mi asi moc nepomuze, ja musim pak proste od nejakyho odbornika zjistit, jak je to s tou moji dohodou na pol. uvazek🙂 ale diky🙂

mejte se holky, dneska to balim🙂

tiburcia
20. lis 2009

aer já si myslím, že to nevadí že je to dohoda...záleží jak je formulovaná 😉

tiburcia
21. lis 2009

Krásnou sluníčkovou sobotu všem 😵 😵 😵 😵

herminka
21. lis 2009

Tibu, ahój 😉

Andělko, náhodou jsem narazila na fotku dítka ve vlňáčkách ve skoro stejné barvě, jako budou ty pro Tebe (vlastně pro Anežku či Daniela):https://https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Dnes večer bych je měla dokončit a zítra je nafotím a ukážu (neslibuji na 1000 %, ale mělo by to vyjít).

tiburcia
21. lis 2009

hermi to je krásná barva 😉

lucitee
21. lis 2009

ahoj holky, prave jsme se rozhodli ze v pulce prosince pojedem na vanocni trhy do Drazdan. Nikdy jsme na zadnych mimo Staromaku nebyli a ja se tesim jak mala. Ctu o tom na netu a bude to teda narez 🙂 Mame to totiz do Drazdan asi 40 km 🙂

jinak hezkou sobotu, ja vymyslim jaky cukrovi budu pect 😀

tiburcia
21. lis 2009

téda Luci, jaktože jste tam ještě nebyli když to máte tak blízko? 😀

my jedeme na trhy do Vídně...taky se už mooooc těším 😵 😵

madlisek
21. lis 2009

Jeee, Luci, Drazdany jsou super 😵 My teda taky tradicne jezdime do Vidne, ale letos nas zadne necekaji, leda by snad meli Vanocni trhy i nekde na Grand Canyonu 😀

andelka
21. lis 2009

aer: Teda máš to zapeklitou situaci a bohužel ani ti, kdo by to měli vědět a poradit, to často neví, jakt se jednotlivé situace mají řešit. Já mám taky dohodu o pracovní činnosti, od února 2009, ale nestrhávají mi nic a ani za mě nic neplatí, když jsem studovala, platil to za mě stát a potom ÚP. Ale záleží na tom, jak máš tu dohodu formulovanou. Ty to máš určitě lepší a vyjít by to mohlo.
Mně nevyjde nic, nebyla jsem ani regulérně normálně zaměstnaná, ani nestihnu jít na mateřskou do 6 měsíců od státnic. 4 letou variantu taky nechci, takže to provedem s tou výměnou na manžela, že půjde na jeden den po 6nedělí na mateřskou, zažádá o rodičák a pak se převede na mě. Pořád to jde, jen postup je trochu složitější.
A určitě testuj - já jsem taky testovala myslím zhruba obden, furt se mi zdálo, že málo sílí 😅

Hermi: Krušpánek je nějaký krajový výraz?
Ty vlňáčky vypadají bezvadně, těším se na tvůj výtvor 🙂

Holky, tak u nás asi Vídeň padne. Jak jsem se těšila, tak teď vidím, že asi radši ne. Stačil mi výlet do Těšína, půl hodiny ve vlaku a 3 hodiny chození a to v pěkném počasí. Vídeň je na dýl, v zimě, plno lidí a taky peněz to stojí, že jo. Ale už máme náhradní program - příští neděli jdeme na koncert a před vánocemi možná ještě na večeři do zámku 🙂

lucitee
21. lis 2009

mad: hele zase zazijete neco neopakovatelnyho a nevsedniho. Ja dodnes vzpominam na Velikonoce straveny v UK s jejich tradicema a bylo to uzasny.

No my takhle nikam moc nejezdime, cestujeme dost mezi Prahou a severem a tak toho mame dost, ale nak mam posledni dobou potrebu zutulnit domov a zazit neco nevsedniho a romantickyho a treba zavest naky tradice, ktery se pak casem prenesou na nase deti...treba vanocni trhy v Drazdanech 🙂

sakra nemit menses reknu si, ze jsem v tom 😀

madlisek
21. lis 2009

Elit, jak jsi tenkrat resila to prevedeni VIP dnu na jindy, tak me je dali dneska, zkoumala jsem to, ale bohuzel jsem na nic neprisla 😒 Takze je zase vyplacam tesne pred ovulou ☹

Luci, jo, ja se tesim 🙂 Je to neco noveho a hlavni je, ze budeme spolu 😵

madlisek
21. lis 2009

Aer, tohle je dotaz a odpoved z r. 2006: http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/dpc-na...