Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
27. led 2010

taky jsme prstynky zkouseli predem a porad 🙂

eirin: preju ti krasnou pohodovou svatbu plnou zimniho slunce, modry oblohy a dojemnych emoci!

estrellita
27. led 2010

luc: tak u nas manzel nemel moc tendenci ho zkouset, ze az na svatbe. no a jak jsem se zacala ucit, tak uz jsem do supliku taky nelezla 🙂 ale rikal, ze jestli tam porad polezu, tak je schova, ze se musim na neco preci tesit 😀 coz ja jsem se tesila i tak, ze jo 🙂 proste jsem se jen kochala 🙂

lucitee
27. led 2010

estrel: to jsme zazily asi vsechny, my je zkusili parkrat spolecne a pak jsem ho zkousela tajne, jen se vzdycky ozvalo: co zas delas v tom pokoji, nech ty prstynky na pokoji 🙂 smal se samo, bylo to hezky 🙂

jinak jsem dnes byla opet u zubare, ma kreditka vazne krvaci....no ale stoji to za to.
A ted me ceka dentalni hygiena, extrakce moudraku a pokracovani v opravach meho chrupu

tiburcia
27. led 2010

luci já za zubaře dala před lety majlant, ale stálo to za to 😉 tak vydrž...

lucitee
27. led 2010

tibu: ja vim ze to stoji za to, ale uz jsem tam za 18 000 a mam hotovou tak pulku

lucitee
27. led 2010

volala mi vcera moje sestra zazitky z porodu: tak prej ji v pul osmy vecer zaclo bejt divne, tak jeli do porodnice a ve 2:45 se mala narodila

estrellita
27. led 2010

luc: a co ti vsechno delaji?
tak to je rychly porod, ktery by lecktere zavidely 🙂

madlisek
27. led 2010

Dobre ranko 🙂

Kratke svatebni satky jsou moc pekne, moje mamka mela podobne 🙂

Ad kalisek - docela jsem byla prekvapena, ze hodne holek z meho okoli ho zacalo pouzivat. Ale proste do diskusi u nas pripspivaji vetsinou ti negativni a omezeni jedinci, jak jsme se tu nedavno shodly 😒

Kamaradka, co mi vcera psala, ze je tehule, to zjistila na konci 1. trimestru 🙂

herminka
27. led 2010

To měla podobné jako moje sestra (první a zatím jediný porod) - okolo šesté odpoledne začala něco cítit, v 10 jeli a půl hodiny po půlnoci porodila. Taky bych takový porod brala 🙂

Luci, ty zuby, to je mazec 🤐

herminka
27. led 2010

Madli, říkám si, že je dobré to zjistit takto pozdě, člověk si může ušetřit pár nervů (i když i to je otázka - pokud neví, že je těhotná, může pít, kouřit apod. 😒 , asi má každésvé pro a proti).

madlisek
27. led 2010

Ja nemit tu stitku, tak bych to skoro brala, zjistit to tak pozde 😀 Kamaradka je nastesti slusnacka, zadne koureni a piti, jedine mozna jedla nejaka nevhodna jidla, no ale pry se mimi krasne drzi a vsechno je ok 🙂

madlisek
27. led 2010

Holky, mam tu tipovaci soutez 🙂 Kdy byla ovula? http://www.fertilityfriend.com/home/21ac18

lucitee
27. led 2010

estrel: no jo rychly porod...kdyz uz to byl ctvrty v poradi....ona je proste tovarna....

opravuje mi stary plomby, vrta vsechny kazy, dava bily plomby, u jednoho zubu mi tahala nervy, dva jsou zadelany a ceka se co bude, jestli prezijou...ja dam bejvalymu zubari, ze mam zdravy zuby....☹
je to drahy, ale proste to stoji za to

jdu rano na kontrolu se stitnou...tak jsem zvedava, myslim ze mi nerekne, ze to je v poradku

chaarleene
27. led 2010

tak jsem tu, byly jsme na exkurzi v porodnici 🙂

co se týče krátkých šatů - já jsem se na oběd převlékala do krátkých bílých, které jsem měla šité na míru 🙂 já mám docela hezká lýtka, ale hnusná kolena, takže jsem je měla těsně pod kolena 🙂

co se týče prstýnků - manžel si ho po odpolednách bral, prý "aby si zvykl", já se na něj jen chodila pořád koukat 😀

eirin - kdybychom se tu už online nepotkaly, tak ať vám všechno krásně vyjde 😵 😵 😵

estrellita
27. led 2010

chaar: ja jsem se pak vecer taky prevlikla do kratkych 🙂

madli: kdyz ty tam mas dvakrat to pozdni mereni, to je prekerka 😀

aerin
27. led 2010

holky, diky moc za tip! ozvala se mi denisska a uz vim, kde ty trubicky koupit!🙂

madlisek
27. led 2010

Luci, ja myslim, ze investice do zubu se velice vyplati, ale je to fakt, ze clovek citi kazdou korunu. Jak dlouho na tobe bude jeste pracovat?

Eiri, nevesto nase, moc na vas budu myslet, at to je uplne nejkrasnejsi a vase 😵

Estrel, ja vim 😅 Jsem z toho cela zmatena. A to jsem se po minulem cyklu zarekla, ze se fakt budu budit vcas, aby nedochazelo k nejasnostem no a vidis to 😀

sijen
27. led 2010

ahoj,
Eirinko, tak ty už máš tento víkend svatbu ? Budu na vás myslet ať je to skutečně VÁŠ den a pořádně si jej užijete. 😵 pěkně se k sobě tulte, ať nezmrznete.. 🙂

zpětně:
ahoj Murynko, jasně že pamatuju, zdravím a koukám, jakou pěknou holčičku máte!
Des, fotky jsou uuužasný!Štěpánek je moc krásný! moc se mi líbí obě fotky na Picasa (jak ta komorní kojící s krásným světlem tak ta "časosběrná" fotografie🙂 - máte vždycky takové inspirativní nápady, moc mě těší, že si to nenechávate jen pro sebe a vždycky nám ukážeš jací jste kreativci! 😵 (viz to svatební video atd.)

moni1412
27. led 2010

aer ty uz mas vlastne vybrate aj satocky? 🙂

estrel pozeram ze sa vam blyska tiez na lepsie casy s materskou 😉

my sme prstienky len obcas pozreli, kedze sme este byvali kazdy u rodicov, boli u Milosa, tak som ich do svadby ani poriadne nevidela. inak by som asi tiez stale skusala 😀

sijen
27. led 2010

Ahoj Moni,
čekám ještě na UTZ, pak si možná změním profil. Zatím není kam spěchat 😉
Moni a jak to je u vás na Slovesku s výší a délkou mateřské?

moni1412
27. led 2010

char to ste boli dnes na tej exkurzii? nam na priprave slubuje pozriet oddelenie uz dlho, len vzdy tam mali porod, alebo nejaku pracu.... ja som tam sice uz lezala, ale porodnu salu som nevidela, tak by som rada. ale uz asi az nazivo, zajtra pripravu vzdavam kedze som chora 😒

o com ste dnes vraveli?

estrellita
27. led 2010

moni: no ony budou v kvetnu volby, takze to beru za ciste populistickou vec socanu 😝 protoze ty penize proste nejsou a ted se jich da zase vic a kde je najednou seberou? ............. no ale politiku radeji stranou 😉

sijen: ja bych taky jednou chtela pockat az po srdicku na zemnu statusu 😵

moni1412
27. led 2010

sijen kedy mate utz? ale u lekara si uz bola, vsak? 🙂
u nas je tiez 28tyzdnov a myslim ze 55%, aspon tak som mala pri Deniskovi. teraz nam zvysili rodicovsky, po dlhom cakani a budem ho mat len mesiac, znova nastupujem na MD, vlastne dva mesiace, neviem ci aj u vas, ale u nas mame narok na celu vysku davky ci uz pri RP alebo materskej, aj za den v mesiaci, ked nastupujem 6.2. na MD, mala by som za februar dostat aj RP? aj matersku.... a dokonca by mi potom mali doplacat rozdiel, kedze budem mat nizsiu matersku ako RP, tak snad to tak aj bude. 🙂

moni1412
27. led 2010

estrel u nas su volby v juni a tiez zacinaju vsetci zrazu vychadzat ludom v ustrety a zmeny sa robia 😉 esteze to predvolebne obdobie existuje 😀

estrellita
27. led 2010

moni 😀 to jo, ale kdyz to volebni obdobi konci, tak je plne obvinovani, na konci volebniho obdobi utahovani opasku, jak tomu oni rikaji a pak zas z druhe strany populisticke reci - porad dokola 🙄 pak se nedivim, ze schodek rozpoctu se stremhlave zveda 😝

moni a vy si muzete vybrat delku materske? vyslo vam to krasn eo dva roky, co? 🙂

estrellita
27. led 2010

kdi psal o denissce, ze se blyska na lepsi casy? 🙂 povidejte 🙂

moni1412
27. led 2010

estrel to asi nezmenime 😖

ako myslis dlzku? materskej nie, rodicovsky sa potom da skratit a tym padom sa meni aj mesacny prispevok.... no, vyslo veru..... 🙂 vy mate narok na RP kolko? tiez 3 roky? a sumu mate aku?

estrellita
27. led 2010

moni: myslim rodicovskou(nejak ty dva terminy zamenuju)

i kdyz vlastne materska se da taky vybrat - bud 6 nebo 8 tydnu pred terminem.
a rodicovská má tři možnosti - na 2 roky za 11 000 kc, na 3 roky za 7200 mesicne a nebo na 4 roky za 3200 kc ...........ty castky nevim, jestli uplne odpovidaji, to me kdyz tak opravi holky 🙂
kolik je rodicovska uvas?

moni1412
27. led 2010

estrel ano, RP sa da vybrat.. u nas na rok, dva alebo tri, klasika je na tri, doteraz bolo cca 156€ (4.700.-Sk), plus pridavky, teraz od septembra nam zvysili o 6€ 😀 a od januara na 265€ ( takmer 8.000.-Sk) - potesi 😵 ale na tento novy RP maju narok len ti, co mali predtym matersku, kto nemal, ma tych 156€, priblizne.