Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
3. únor 2010

Dobré ráno!
Taky jsem se podivila, jak je Andělka daleko, vždyť za chvíli už bude rodit 🙂 Strašně to utíká.

moni1412
3. únor 2010

pekne ranko...

hermi ved aj aj vecer 😵 aj aer - predchvilou zacala a kde uz je 😉

myslim ze vcera ste tu spominali tie zuby mudrosti, vsak? tak ten moj minulotyzdnovy to musel asi citat, rozhodol sa ze ide von, tak aby toho nebolo malo, okrem kasla, hrdla a toho ze ma mala uz snad vsade tlaci, mi ide ten zub 😖 z toho ma, samozrejme boli ta cast hlavy, takze parada - ked sa dari... 🙄

milmic
3. únor 2010

Dobré ráno, holky,
tak já teda nevím, ale už jsem přestala MS. 😕 Nevím teda, jestli se tomu vůbec dá říkat MS a kolikátý DC vlastně jsem. 😕
No to jsou srandičky todle....
Každopádně 14 dní od včeličky mám volat paní doktor a domluvíme, čo dialej..... Tož už se těším. 🙂

moni1412
3. únor 2010

mil a kolko dni si mala tu podivnu MS?

lucitee
3. únor 2010

ahoj holky, zrovna myslim na to, ze je Andelka ve fazi, kdy uz je kriticka doba pryc. Je je jeji miminko uz skoro zivotaschopny

chaarleene
3. únor 2010

ahoj, holky, jsem tu od pana doktora, všechno je v pořádku, miminko roste, maminka nepřibrala za poslední 3 týdny ani deko 😅

lucitee
3. únor 2010

Salma Hájek je na svete

moni1412
3. únor 2010

char super 😵 a ako to robis ze si nepribrala???? 😉

estrellita
3. únor 2010

chaar: hezky, hezky 🙂

no ja jsem nachlazena, tak lezim a lezim. Leju do see caj s medem a citronem, kloktam vodu s tea tree olejem (coz super pomaha, al eje to nechutny) a nevim, cim bych si jeste mohla pomoct. ale musim rict, ze oproti noci, kdy jsem musela vstat, udelat si caj a jit kloktat a "smrkat" vodu se soli, je mi mnohem lip, jen mluvim jako huhna 😅 a v krku jsem mela takovy divny pocit vcera, ale jak jsem hned kloktala, tak je to OK.

aer: ty jsi ted taky byla, vid? co sis dala?

chaarleene
3. únor 2010

moni, já netuším 😅 přes Vánoce mi za 5 týdnů naskočilo 5 kilo, takže jsem čekala, že to tentokrát budou tak 3 (za 3 týdny) a ono nic 😅 takže těch 5 kilo bude asi spíš z cukroví než z mimina 😀 jinak jím víc než dřív, ne za 2, ale tak za 1 a 1/4 😀

chaarleene
3. únor 2010

estrel, já jsem se "léčila" vincentkou ve spreji, slézovým čajem (na hlasivky), čajem na chřipku a nachlazení a cibulovým sirupem na kašel 😉

estrellita
3. únor 2010

chaar: a kolik jsi zatim pribrala celkove?

estrellita
3. únor 2010

vincentku na nos, to je fakt!! čaj na chřipku je pro těhotne? kašel se mi naštěstí vyhnul, jsem v noci kašlala po tom, co jsem se malem zadusila pri kloktani 😅 nejak mi to ve 3 rano moc technicky neslo 😅

chaarleene
3. únor 2010

zatím jsem celkově přibrala 7 kilo 🙂

aerin
3. únor 2010

estrel, ja porad jsem...a dneska jsem byla u mudry a mam PN, kontrolu mi vzhledem k pocasi a mymu stavu napsala az na 18.2 😕 tak jsem zvedava, co na to sef....

a lecim se v podstate jen jitrocelovym sirupem, Mullerovyma pastilkama, vincentkou ve spreji a pripadne kloktanim slany vody...no a kdyz je nejhur, tak na noc slupnu paralen
mudra mi rekla, ze hlavne zabaly na hrudnik a na krk, ja mam doma pohankovy a raselinovy polstarky, tak si davam to...

no a jinak dostatek tekutit, na bylinkovy caje pozor, ja jsem si predtim v tom prvnim trimestru nedavala ani zadny ty smesi na nachlazeni, protoze je malo bylinek co se muzou
jo a doporucuju ohrat 100% jablecnej dzus a do nej lzici medu a stavu z citronu🙂

lucitee
3. únor 2010

ja na rymu, kasel, boleni v krku delam prostriky: jedna lzicka suseny preslicky a 1/3 lzicky anyzu, zalejt horkou vodou a nechat 30 min louhovat. Pak natahnout do strikacky, lehnout se zaklonenou hlavou a pulku strikacky do jedny dirky a pulku do druhy. Nechat pusobit co nejdyl, proste par minut. Pak zacpat nos a vypustit do umyvadla. Klidne opakovat. A delat co nejcastejc

estrellita
3. únor 2010

aer:ja jsem taky doma. ok, do bylinek nepujdu. no jako nachlazena jsem jen trochu, tak doufam, ze to do pondelka prejde 🙂

luc taky dobry, ja na ten nos prave pouzivam vodu se soli (levnejsi varianta nez slana voda ve spreji 😀 a pomaha to, pak jsem konecne usnula.

jsem to chytla asi od manzela, a kazdy te dobyvame jinou pulku bytu 😅

moni1412
3. únor 2010

estrel, aer skore uzravenie 😒

char pekne sa drzis 😉 ako si na tom s vybavickou a vecami do porodnice?

chaarleene
3. únor 2010

moni, výbavu už mám vcelku pohromadě, chybí už jen ta postýlka sestavit, už mám i vypráno a vyžehleno 😀 teda ještě zbývá pár kousků, ale jinak ready 🙂 včera jsem vyprala a vyžehlila 40 plen 😀

no a věci do porodnice už mám nakoupené, akorát ještě nejsou zabalené, chybí mi ještě kojící podprsenky a jednorázové plenky, jinak už mám všechno 🙂

moni1412
3. únor 2010

si sa namakala s tym zehlenim 😀

lucitee
3. únor 2010

prostriky uz nedelam, ale mela bych. Je to recept myho bylinkare, dela prirodni cisteni. Prostriky doporucuje vsem a porad, ze se tim telo vycisti, cely plice, prudusky, dutiny, nos....a porad se to zanasi, takze i on ac je komplet zbavenej toxinu, 2x tydne prostrikuje. Dychanim se to zas zanasi. Kdyz jsem mela takovou tu blbou zadni rymu, ze se mi az zvedal zaludek, prostrikavala jsem i v praci a hned to preslo.

chaarleene
3. únor 2010

no, já mám těch plen ještě dalších 50, ale byly jsme domluvené s mamkou, že mi je vypere a vyžehlí ona, dokonce si na to koupila nějaký speciální dětský prášek (na Bráně, tak snad to nebude nějaký humus)... měla jsem tu 20 plen, tak jsem si jich 20 vzala ještě od ní, abych měla plnou pračku, ale zbytek jí musím nechat, to by se jí asi moc nelíbilo, kdyby přijela z hor a pleny byly vypraný 😅

moni1412
3. únor 2010

luci a ako sa to presne robi, cim?

minule som sa pytala na to balenie na siroko. neviem ci st mi odpovedali niekto, nebola som tu potom a nenasla som nic.... u vas s to robi, robilo, ci nie?

moni1412
3. únor 2010

char 😀 😀 😀

lucitee
3. únor 2010

jedna lzicka suseny preslicky a 1/3 lzicky susenyho anyzu, zalejt horkou vodou a nechat 30 min louhovat. Pak roztok natahnout do strikacky, lehnout se zaklonenou hlavou a pulku strikacky do jedny dirky a pulku do druhy. Nechat pusobit co nejdyl, proste par minut. Pak zacpat nos a vypustit (proste vysmrkat) do umyvadla. Klidne opakovat. A delat co nejcastejc

estrellita
3. únor 2010

luc: to je urcite fajn proplach. 🙂

chaar: 😀 by byla nastvaa, ze ti chtela pomoct, co? 🙂

aerin
3. únor 2010

moni, baleni na siroko se dela

ja, vzhledem k tomu, ze budu pouzivat latkovky, ale na kupovani postolek rozhodne prdim😉 a kdyz bude nalez horsi, tak maly rovnou supnu do satku do krize s kapsou🙂

herminka
3. únor 2010

Luci, jak velké množství toho má být - stříkačky jsou přece jen různé 🙂

Estrel, taky mě cosi o víkendu nadcházelo a moc mi pomohlo cucat Propolki http://www.lekarna.cz/propolki-pastilky-16/, můžou je prý i těhotné. Pokud Ti to lze i na průdušky, zkus cibulový sirup - cibuli nasekat na kostičky a promíchat s medem (nebo cukrem - s ním to prý pustí víc šťávy), konzumovat šťávu, která se vytvoří. Kupodivu ani není tak hnusná, jak by se zdálo 😀

aerin
3. únor 2010

hermi, to mi doporucovala doktorka taky, pak se jen smala, kdyz jsem ji na to rekla, ze nezvracim, pokud nemusim😉

chaarleene
3. únor 2010

aer, já jsem se tím taky kurýrovala, když se to nechá přes noc a pak se ten sirup slije, tak nemá až tak cibulovou chuť (nesmíš k tomu čuchat 😀) a ta lžička se dá pozřít v pohodě 🙂 a fakt mi to hodně pomohlo 🙂