Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
18. únor 2010

ona rikala, ze se k tomu bude asi prihlizet pri volbe polohy tlaceni, ale ja bych stejne nerada skoncila v leze s nohama na koze, radsi bych nas stolicce nebo ve drepu a to pry bude dobry🙂

andelka
18. únor 2010

aer: Já bych nejradši taky využila gravitaci, ale nevím no, nechci si nic moc dopředu plánovat. Smiřuju se i s tím, že se malej neotočí a půjdu na císaře. No neva, no. Je tolik věcí co neovlivníme.
Od 29.3. mám předporodní kurz, v rámci je i prohlídka porodky, tak omrknu co tam mají, ať vím.
Jo a už mám na cestě babyvak a lehátko, tak mám radost, další mimibebechy do sbírky 😵

herminka
18. únor 2010

Andělko, od 5. týdne šťávičky? Zírám 😲 Malý má na přetočení ještě času ažaž, budu držet palce! U konce pánevního záleží na spoustě věcí, ne? Vím o pár holkách, co rodily KP normálně.

Mil, na oběd jsem měla (včera i dnes - obvykle si vařím do práce na 2 dny) špaldové kroupy s brokolicí, houbami shiitake a sušenými rajčaty. O víkendu bude asi segedínský guláš s tofu a špenátové placky.

eirin
18. únor 2010

Pokud budu rodit přirozeně, tak u mě je poloha vleže s nohama na koze pevně daná 😖 Takže pápá gravitace. Obě děti jsou prý hlavou dolů, ale jelikož vůbec nevím, do čeho jdu, nechávám to osudu - ať už budu rodit přirozeně nebo císařem.
A gratuluju Aer a Andělce ke kontrolám! Já jdu až za dva týdny. Andělko, nezačala jsi náhodou dneškem třetí trimestr?

aerin
18. únor 2010

Jo a ja jsem byla kojena 8 mesicu a pak me mamka odstavila, protoze to pry tehdy byla mezni doba, do kdy se "smelo" kojit, pak si samozrejme uzila se zanetem atd., ted rika, ze kdyby tenkrat vedela co vi ted (hlavne ode me😀), kojila by dokud to slo....to zas bracha, ten byl kojenej 2 mesice, pak mamka prisla o mliko kvuli nejaky nemoci a lekum

aerin
18. únor 2010

u KP jde o presnou polohu plodu, a taky se jim moc nechcou prirozene rodit kluci, kvuli uskripnuti varlatek nebo co...

aerin
18. únor 2010

eirin, a proc je u tebe koza dana?

andelka
18. únor 2010

hermi: jo, rok 1983 😅 Taky jsem zírala. No doufám, že dobu co ještě zbývá malej využije k tomu, aby mi udělal radost a otočil se.

eirin: III. trimestr jsem začala už minulý týden, přesně 10.2. 🙂 Však též sledujte ten břuch - včera jsem se fotila, v albu je fotka, v našem.
Za dva týdny - píšu si 😉

Ještě jsem se v deníčku dočetla, že sama jsem v 6. měsíci byla schopna sedět v křesle 5-10 minut a sama jsem se neposadila do 8. měsíce. Jak furt uvažuju o kočárku, tak na zimu sporťák prostě ještě nechci. Ach jo, furt ten kočár nemám vyřešený 😖

estrellita
18. únor 2010

holky, gratuluju ke kontorlam 🙂

andelko: no ja slysle, ze kdyz je dite hlavickou nahoru, tak k tomu ma proste nejaky duvod a neni uplne nej delat vse mozne, aby se pretocil, tot jen jiny pohled, co jsem slysela 😉

andelka
18. únor 2010

estrel: Nám cvičitelka říkala, že některým mimčům se ta poloha víc líbí, že je pro ně pohodlnější, takže s otáčením hlavou dolu nesměchají, až k porodu. Já myslím, že se ještě otočí sám - během těhu cvičení s ním dělám psí kusy, tak příležitost mít bude.

aer: Jestli mi takhle už zůstane, tak jsem myslím jasná. Tak vidím, že fakultka je dobrý výběr (krom toho že je nejblíž a je hezká)

herminka
18. únor 2010

Andělko, schválně se zeptám maminky, jestli se to dělalo už i v roce 1982 😀 Fakt mě to vyděsilo - čaje se dávaly, no, když odhlédneme od toho, že to byl obvykle heřmánek, tak dejme tomu, ale na šťávy hledím jak zjara. Neber to prosím tak, že bych odsuzovala Tvou maminku, spíš se podivuji nad praktikami doby.

Estrel, to je zajímavý pohled, něco na tom může být.

andelka
18. únor 2010

hermi: Já jí věřím, že měla ty nejlepší úmysly, musel jí to někdo poradit, asi doktorka. Jinak jsem mlíčko pila pěkně a budila jsem se v noci jen 1-2x. O čaji tu nic není, ty šťávičky mě dostaly, no. Možná to bylo tím, že jsem byla letní mimčo, tak jakože pitný režim, nebo vitaminy (byla jsem v létě dlouho nachlazená), fakt nevím. 😕

estrellita
18. únor 2010

na to schvalen taky zeptam, ,ja jsem taky 1983, tak jestli to nebude podobne, jako u andelky 🙂

andelko: maly ma jeste spoustu casu, aby se otocil sam, a kdyz ne, no tak se svet nezbori 🙂

andelka
18. únor 2010

estrel: Ono má všechno svoje pro a proti. Když je mimčo brzy hlavou dolů, tak z toho může být předčasný porod, mimčo mamku kope do žeber apod. Tak uvidíme. On se taky má dělat velký UTZ až mezi 30. a 32.tt a já teprv začala 29, že jo. Měla jsem jít pozdějc, ale přeobjednali mě na dřív. Teď jdu až za 4 týdny, 16.3. Mezitím mám druhé odběry.

milmic
18. únor 2010

Anděl, no to ted řeší moje sestřenice, s kterou se teda nevídám, jen jsem to slyšela.
Má TP 16.6., ale ted jí tvrdne břicho a miminko je hlavou dolů.

andelka
18. únor 2010

mil: Mně tvrdlo břicho už před vánocema, takže taky dost brzy. Akorát jsem nedávno zjistila, že ne všechno tvrdnutí bylo tvrdnutí - že když mi ztvrdla jen část břicha (úplná boule), tak to bylo mimčo. Děloha tvrdne celá, ne po částech. Ale mám malého hore hlavou a čípek OK.
Tak asi jedině klidový režim.

milmic
18. únor 2010

No já nevím moc podrobnosti, vím jenom, že jsou z toho všichni docela na větvi a bojí se, aby donosila.

andelka
18. únor 2010

mil: No jo, no, ono se s tím nic moc dělat nedá, kromě klidového režimu. Já mám opačný "problém" a taky s tím nadělám houby. Na kontrolách ji budou hlídat, jestli se předčasně nezkracuje čípek, jestli se neotvírá. Jedna těhulka od nás to měla, CS 3, tak musela ležet a trochu se to spravilo. Ale ona už je 32tt.

milmic
18. únor 2010

No, uvidíme, co z toho bude. Má už jednoho chlapečka, tuším 5 let má, nevím a jednou potratila hned na začátku těhotenství.
Jinak nic moc nevím, protože jak říkám, vůbec se s nima nevídám. Ale čeká zase chlapečka. 😉

andelka
18. únor 2010

mil: S některými věcmi člověk nic nenadělá, holt to tak je. Budu držet palce. 🙂

madlisek
18. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Gratuluju ke kontrolam a drzim palce tem, co je kontroly cekaji 🙂 Aer, super s temi kyclemi 🙂

Elit, co dnesni teplota a detektivka na pokracovani?

Na hokej jsme koukali, snazili se kluci 🙂 A predtim jsme koukali na snowboard na U rampe a ten Shaun White, co to vyhral, je v akci neuveritelnej, tam snad zadna gravitace nefunguje!

Dnes jdeme zcela nepostne na 3D Avatar. Koupili jsme si listky na dnesek nekdy pred tremi tydny, aby uz to nebyla takova novinka a bylo min lidi a nedoslo nam, ze to bude v postni dobe. Ale tesim se moc, jeste nikdy jsem na 3D nebyla 🙂

eirin
18. únor 2010

Aer, koza je daná kvůli tomu, že to jsou dvojčata, v tom případě se na ní jde automaticky - kdyby to šlo přirozeně, oni si tak hlídají polohu druhého mimča, aby se nepřetočilo.

aerin
18. únor 2010

aha, tak to jo 🙂

estrellita
18. únor 2010

holky, ja se prestanu ted nejakych par tydnu koukat na diskuzi terminovek 😔

milmic
18. únor 2010

Estrell.... a proč?

estrellita
18. únor 2010

mil: protoze ne vsechny maji srdicka, nebo maji problemy atd. 😔

milmic
18. únor 2010

Estrell,
přesně kvůli tomu jsem přestala chodit do snažilek od ledna. Protože tam se mluví o ničem jiným, než o teplotkách, ovulce, snaženíčku, testíčkách, každá bolest a píchnutí hned znamená těhotenství...........
Musím říct, že když se tam občas mrknu, jestli nějaká nová těhule, tak bych zešílela, když bych tam chodila debatit a ještě nebyla těhotná. 😀 Protože to je mazec....
Vůbec se ti nedivím.

estrellita
18. únor 2010

mil: ono to pak asi bude fajn,kdyz budu vedet co jake vysetreni obnasi a ze nas vsechny ceka to same 😀 ale zas nechci se stresovat, tak tam radeji nepolezu. ted urcite ne ☹

moni1412
18. únor 2010

andelka, aer gratulujem k uspesnym poradniam 🙂
ja mam za sebou tiez, najskor poradna a kedze som sa dnes vybavila zazracne rychlo, tak som sla domov a vratila sa potom na sono 🙂 mala ma uz vyse 3kg a to mam este skoro mesiac do terminu 😅 bude veselo 😅 CS stale 3, takze sa dalej neotvaram, vyzera to zatial na prirodzeny porod (jupiiiiii) 😀 aj ked preventivne mi idu robit predoperacne vys. no a neobisiel ma streptokok ani v tomto tehu, tak mam antibiotika a jedny tbl na vkladanie, ale inak vsetko ok 🙂

moni1412
18. únor 2010

aer vas zachvilu caka velke sono.... uz mate aj termin? leti to, len nedavno si sa tesila z // 😵