Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

zuzka222
19. únor 2010

prosim o radu nejaky cajik na podporu otehotnenia ☹

aerin
19. únor 2010

zuzi, mne na rozhazeny cyklus rekla bych hodne pomohl kontryhel🙂 ale zalezi na okolnostech, jaky mas problemy a tak

eirin
19. únor 2010

Estrel, co to je za doktora? ☹

andelka
19. únor 2010

moni: Takže na vánoce už v domečku, jo? Budu držet palce, ať vám to vyjde. 🙂

zuzka: Souhlas s aerin, záleží na tom, co chceš podpořit, jaké potíže vyřešit. Kontryhel je univerzální, ale jsou ženy, kterým nesedí. Pak jsou bylinné přípravky jako Femigard nebo Gynex a pak už podle toho, co máš za problém. Já jsem měla nepravidelnou MS a pomohl mi drmek obecný.

milmic
19. únor 2010

Moni, no tu u nás doma.
Ale milýmu se to nelíbí, páč nechce bydlet s rodičema - ani s jeho, ani s mým tátem, což chápu. A taky je to nějakých 50 km od Brna do jeho práce. A tu jinou nesežene.
zas na druhou stranu prostě nemáme jkde bydlet, takže to je luxusní varianta. 😎

herminka
19. únor 2010

Elit, tak to jo 😉

Estrel, to snad není možné ☹ 😠 Zkusit ukecat někoho jiného je asi blbost, co?

Zuzko, zkus mrknout tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

moni1412
19. únor 2010

andelka dufame 😵 dakujeme 😵 😵 😵

mil my sme tak byvali rok po svadbe. a Milos tiez cestoval, myslim ze este dalej do prace..... da sa, ale nie velmi dlho, tak snad sa vam postasti cosi medzicasom vlastne 😉

estrellita
19. únor 2010

holky, on je jako doktor dobry, ale tohle me vytocilo do bela. bolala jsem mamce, jestli by nemohla zaridit na pristi tyden kontrolu treba u nich v nemocnici u Apolinare (je to cast jejich nemocnice). tak uz tam volala a daji ji vedet behem odpoledne, kdy by me vzali. jsem fakt nastvana. a k nemu pak pujdu toho 1.3. 🙄

herminka
19. únor 2010

Estrel, tak jsem to právě myslela, ne kompletně měnit doktora, ale zkusit si pro klid duše zajít někam jinam.

estrellita
19. únor 2010

hermi: jetsli to vyjde, tak budu moc rada a jak rikas, aspon budu mit v dusicce klid 🙂

milmic
19. únor 2010

Ahojte holky,
tak mi dneska přišel balíček a pavučinkou a naušnicema na svatbu. 😵
Je to dobrý, fakt jo, ta smetanová co jsem vám ukazovala. 🙂 A ještě 3 pytlíčky pro družičky na rýžu, akorát nevím, kdy to mají házet, ale holky si s tím nějak poradí. 😀

chaarleene
19. únor 2010

ahoj, holky, jsem tu, budu postupně reagovat, ale nejdřív vám musím napsat dnešní story, snad se mi uleví 😔

schůzka byla super, snad ještě lepší než včera, teď už bude asi rozhodovat jen cena 🙂

ale pak jsme se stavovali u manželových rodičů (chtěli mi popřát k narozkám) a hrozně jsem se tam naštvala, protože tchán se rozhodl, že nám musí se stavbou dobře poradit 🙄 takže jsme se dozvěděli, že pozemek je předražený, že nejlepší by stejně bylo nastěhovat se do jejich bytu a oni by si koupili něco menšího, na všechno, co jsme řekli, vrtěl hlavou a dělal ksichty... no a třešničkou bylo, když se s manželem pohádali o vytápění - protože každý, kdo dřevostavbu má, i ti dodavatelé nám všichni radí, že v případě dřevostaveb je výhodnější vytápění elektřinou - že když se tam dá plyn, tak se náklady začnou vracet za 10-20 let... jenže tchán prostě nechtěl o tom slyšet ani slovo, že prý elektřinou topí jen sebevrazi, že prý to bylo teď někdy v novinách a nechtěl slyšet jediný argument, prostě nic... normálně jsem z té kuchyně musela odejít, protože byl 20 minut jak zaseknutý kolovrátek a mlel si to pořád dokola 😠 a to mi pak manžel řekl, že tohle ještě nebyla hádka - to teda nevím, co bych dělala, kdyby se fakt začali hádat 😅 asi bych si vzala kabát a odešla, protože mě to fakt hodně naštvalo, až mě z toho začalo bolet břicho - chudák miminko 😔

milmic
19. únor 2010

Chaar... 😕 😔

chaarleene
19. únor 2010

jinak lampičku máme úplně stejnou jako aerin 😀 😵 uvidíme, jak moc bude svítit, ale snad to bude rozumné - v tom obchodě to světlo vypadalo příjemně 🙂

RD Rýmařov dělá montované domy, dneska jsme ještě byli ve Woodsystemu, který dělá taky dřevostavby, ale jinou technologií - a ta se nám líbí ještě víc a vypadá to, že budou o fous levnější 🙂 v Rýmařově jsme si prohlíželi tenhle dům: http://www.rdrymarov.cz/cs/site/cz_rodinne_domy...
akorát je na naše potřeby možná až dost velký a zmenšit jde jen částečně... bohužel se u nich fakt dost připlácí za cokoliv nadstandardního/atypického, takže oni by nám ho sice o 1,20 m zmenšili, čímž by byl asi o 200 000 levnější, ale zároveň by nám naúčtovali 60 000 za atyp 😅 no, v každém případě jsme včera s paní architektkou všechno probrali a čekáme, až nám ho pošle překreslený s cenovou nabídkou...

ta dnešní firma typové domy nedělá, staví všechno přímo na místě (zatímco Rýmařov prostě přiveze na náklaďáku stěny a za 1 den stojí hrubá stavba), takže je to variabilnější, člověk to může měnit i v průběhu stavby, má nad tím trochu větší kontrolu, ale zase to trvá déle - asi 3-4 měsíce... ale vypadá to spíš na ten Woodsystem, protože s nimi bychom se mohli vejít cca do 2,5 milionu i se základovkou, zatímco ceníková cena toho rýmařovského je 2,7 milionu bez základovky 😒

chaarleene
19. únor 2010

mil, to je krásný, že jsou hezký 😵

estrel, s tím doktorem to fakt naštve, já jsem docela ráda, že ten můj nebere na objednání, takže prostě když přijdu, tak mě vezme a hotovo 😅

chaarleene
19. únor 2010

jo a rýže se hází až po svatbě - většinou, když se vychází ven z oddací síně nebo z kostela... akorát bych doporučila (jestli to budeš chystat ty) tu rýži pořádně propláchnout a znovu usušit, protože jinak ten škrob (nebo co to je), dělá hrozné fleky (jestli teda ženich bude mít nějaký tmavší oblek) 😉

milmic
19. únor 2010

Aaaa, dobrý poznatek, Chaar. Díky.
A nehází ty družičky něco, když přichází před nevěstou?

chaarleene
19. únor 2010

můžou házet třeba lístky růží, ale záleží na tom, jestli jim to na tom vašem oddacím místě povolí 😅 🙂

estrellita
19. únor 2010

chaar: tyhle spory byvaji dost casto a neni to jen o bytech, ale o tom, jak vychvat dite, jak proste zit a rodice maji pocit, ze vi vsechno. tak dobre, ze jsi odesla, nestoji to za to, aby te bolelo bricho 😒 udelejte si to po svem, verim, ze jste si nasli hodne informaci. ono jedn apani povidalal nejsou zadna fakta 🙂

no to by bylo sna djeste horsi, kdyy neobjednaval, i tak tam vzdyk strasne dlouho cekam, ach jo. ja vim, ze od ct do dalsiho pondelije to jen 3 dny, takze nic hrozneho, ale je to clekova 14 dni od puvodni planovane kontroly, tak jsem trochu vypenila 😅 ale ne na sestricku, ta me ta zaskocila, ze jsem se nastvala az pak 😅

mil: u nas se hazely okvetni listky, ale taky az na konci po obradu. meli jsem to venku, takze pote, co nas vsichni pogratulovali, udelali spalir a my jsme jim prosli a vsichni to na nas hazeli 😀

lmale druzicky hazi na zem pred nevestou pri prichodu okvetni listky, vetsinou jsem to videla, ze se to dela u kostela. budete mit male druzicky? 🙂

milmic
19. únor 2010

Estrel....
malé.... jak se to vezme. Jedna je v prváku na střední, druhá v devítce a třetí ve druhé třídě. 😀

chaarleene
19. únor 2010

estrel, já vím, že takové spory jsou, ale přece jsme dospělí lidé a můžeme se bavit trochu na úrovni 😅 když nám teď ve 2 firmách nezávisle na sobě řekli, že v tom baráku se za rok protopí cca 12000 v plynu a 13000 v elektřině, a podobná čísla jsme vyčetli v nesčetných diskuzích a referencích na webu, tak prostě to asi tak nějak bude... a tchán pořád dokola pletl dohromady zděné baráky a dřevostavby a pořád mlel o 50000 ročně a že to nezaplatíme a neutáhneme a tak a nenechal si to vysvětlit, v podstatě manžela ani nenechal doříct větu, tak to mě fakt naštvalo... přitom my původně počítali s plynem a až díky všem těm informacím jsme se začali přiklánět k elektřině, takže si myslím, že jsme k tomu dospěli fakt po zralé úvaze a prostudování spousty informací...

estrellita
19. únor 2010

chaar: ja vim, ale s nekteryma to proste nejde 😅 😅

chaarleene
19. únor 2010

estrel, mě to možná překvapilo i proto, že ještě asi tchánovce dostatečně dobře neznám 😅 za těch 10 let jsem s nima neměla jediný problém, jsou to hrozně zlatí lidi, hlavně tchýňka... tchán je brbla, ale vždycky mi přišel celkem rozumnej, takže ten dnešek mě fakt dostal...

milmic
19. únor 2010

Aerko, a ako si stojí vaše svatba?

Holky, dneska se mi ve škole paní ředitelka zmínila, že budou heldat v naší dědině paní učitelku do školky, snad nějakej kratší úvazek bo co, musím se ještě pořádně zeptat, ale úplně mě to zaujalo.
Páč totiž bych chtěla udělat půl státnic letos a půl státnic v lednu a takovej kratší úvazek by byl přesně pro mě, kor v naší dědině 5 minut od domu. 😵

Sice mě paní ředitelka pořád zrazuje ze školky, že je to škoda, když budu Mgr. na národku, ale mě to láká. A představte si poloviční úvazek a čas na studium...... 😵
Safra už aby bylo pondělí a já zjistili víc. Slíbila mi, že mi domlluví jeden celej den od 6:30 do 16:00 ve školce, abych se mrkla, jak to chodí a že mě to třebas odradí. 😀 Ale tohle by bylo fakt luxusní, v klidu udělat státnice, ale už trošku pracovat a pomalu se zajíždět, získávat zkušenosti.

estrellita
19. únor 2010

chaar: to me mrzi, ale treba si to dneska s manzelem vyrikali a prste uz vas nechaji byt! 😕

mil: to je moc hezka prilezitost 🙂 a dobra nabidka od pani ucitelky 😀

milmic
19. únor 2010

Hele, Estrellko, že jo. 😎
Mě to ted pošrotovalo v hlavě a jsem úplně nadšená. Samozřejmě není jistý, že by mě vzali, ale jsem nadšená z toho nápadu.
Ale fakt bych fsi ty státnice ráda rozložila, protože mám pocit, že to prostě nestihnu a nezvládnu. 😒 Že bych ted na jaře dělala češtinu s didaktikou, literaturu s didaktikou a němčinu + obhajobu DP. A v lednu bych dělala psychologii, pedagogiku a matematiku s didaktikou. Je toho moc prostě a já nemám hotovou DP. V tom je problém. Začala jsem ve třetáku s tím, že letos v lednu se začnu učit na státnice, ale nějak jsem to nezvládla prostě. Zpomalila mě borelka.

estrellita
19. únor 2010

mil: na rozlozeni neni nic spatneho, takze pokud to jde a ty bys do toho pracovala, tak proc ne 🙂

milmic
19. únor 2010

No fakt se mi ten nápad zalíbil.
Navíc se bojím, že stejně bude problém sehnat prácu, takže jakýkoliv poloviční úvazek to částečně řeší. I kdyby to nebylo u nás v dědině, ale 20 km vedle, furt to řeší problém s prací.

Ale musím se zeptat na studijním, jak to mám udělat. Protože chci DP dokončit do toho 20.dubna a podat přihlášku jen na část státnic. Ale nevím, co mám jako dělat ten půlrok mezitím. Jestli budu přerušená nebo jestli musím zapsat do 11.semestru - to je asi blbost, protože když jdeš ke státnicím, už máš mít studium zavřený. Tak asi budu přerušená, nebo nevím.....

chaarleene
19. únor 2010

mil, já myslím, že by to nebylo až tak zlé, v klidu si to rozložit a zároveň už získávat nějakou praxi 😉

estrel, v to vážně nedoufám, protože si nic nevyříkali 😅 😀

estrellita
19. únor 2010

mil: u nas si rozlozit statnice nemuzes, ale muzes dokoncit studium, uzavrit index, pak prerusit studium a az pak casem si podat prihlasku ke statnicim 🙂

chaar: aha 😅 🤐 😀