Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
3. zář 2009

Neměla bys.

herminka
3. zář 2009

Andělko, tyto oleje mívají většinou ve zdravých výživách nebo podobných obchůdcích, Saloos bývá v Neroli Decor. U kafe jsi zvyklá spíš na chuť nebo na povzbuzení? Pokud na chuť, mohla by to spravit melta nebo Caro, povzbuzuje zelený čaj, ale v těhotenství bych se kofeinu raději vyhnula (no, tomu zelenému čaji se mi jednou bude vyhýbat špatně, mám ho moc ráda).

andelka
3. zář 2009

Ach jo. a můžu pít aspoň Caro? Nebo kdyžtak kávu bez kofeinu? Kdybych byla někdy v kavárně třeba.

adelka89
3. zář 2009

andelko: kafe jsem v uplnem pocatku asi 14 dnu nepila vubec, pak jsem si koupila bez kofeinu, asi 2x za celou dobu jsem mela normalni slabe rozpustne s mlekem,ale ted si varim cas od casu caro. Driv jsem pila i 3 kavy denne, ted mi to nejak nechybi.
Ale podle me kavu muzes, pokud nebude moc silna. Myslim, ze by se zena nemela az tak omezovat a soustredit na tehotenstvi, ale chovat se jako driv s tim, ze prestane kourit pit alkohol (i kdyz ja se klidne od tatky po veceri toho piva napiju) ale pokud je zvykla na kavu proc ne? Moje mamca pila v tehu se mnou 3 kavy denne a nijak me to nepoznamenalo 🙂

andelka
3. zář 2009

Takže Caro jo. Ale je to pro mě jen malá náhrada. Jsem zvyklá pít aspoň rozpustné jednou za den, mám nižší tlak, ale asi to bude hodně o zvyku (nechci říct přímo závislosti), i když i na chuť mám kafčo moc ráda. A z čajů mám nejradši Rooibos nebo černý a to se asi taky nemá, že? co budu pít? 😢

Hm, příští sobotu máme sraz z gymplu, asi si přinesu Rychlé špunty 😀

elitera
autor
3. zář 2009

rooibos můžeš po litrech, vhodnější je ale čistá voda.

ina30
3. zář 2009

Ahoj Vám Všem,náhodou jsem otevřela Vaši diskusi,a jen malou připomínku k tomu pití kávy...jsem maminka 3 zdravých dětí a velká kafařka.při každém těhotenství jsem jen snížila spotřebu kávy ale i můj gynekolog mi nedoporučil přestat úplně s konzumací kávy.je to přece ječn návyková látka 😀 a v těle matky je už při početí,a mimi je na ni zvyklé..tak opravdu se kávy nebojte..

adelka89
3. zář 2009

andelko cerny caj muzes 3x denne i v tehotenstvi... fakt to tolik neres, miminko potrebuje abys byla v pohode ne abys trpela nedostatkem kofeinu a bolestmi hlavy, klidne si to jedno kafco denne dej.
mam dve tehu kamosky jedna 28tt druha 25tt a obe pijou kavu od zacatku.
nebo si kup to bez kofeinu, jako nahrada je to dobre 🙂 ma to fakt skoro stejnou chut jako rozpustna kava

herminka
3. zář 2009

Andělko, uvidíš, jaký budeš mít v těhu tlak, třeba Ti to kafe naopak doporučí 😉 Rooibos pít můžeš, ten neobsahuje kofein, ale naopak je bohatý na minerály a další prospěšné látky. V černém je kofein, ale pokud si ho uděláš slaboučký, nebude to taková pecka.
Našla jsem šípkový olej Saloos 50 ml za 179 Kč, pokud si ho koupíš, bez rozpaků si ho zřeď nějakým levnějším olejem 🙂

andelka
3. zář 2009

adel: Já nepiju silnou, dávám si do ní mlíko. Tak nevím, no, asi splaším bezkofeinovou, kdybych fakt někdy měla hodně chuť. Teď už jsem asi 3 dny kafe neměla a chybí mi to. ☹

eli: Já piju vodu, buď z vodovodu nebo pramenitou (Korunní, Rajec), bez bublinek většinou.

ina: No já mám asi stálou hladinu kafe v těle 😅 Naučila jsem se na to za studií. Alkohol nepiju ani tak, max. trochu vína nebo jedno pivo a nekouřím. Tak bych si chtěla nechat aspoň nějaký "hříšek", samozřejmě s mírou.

des
3. zář 2009

andelka: já mažu Elasti-Q krémem (je přímo proti striím), krásně voní, ale jak říká Deen - hodně se ho spotřebuje, takže pak možná taky přejdu na olej. Pokud jde o kafe, několikrát jsem četla, že máš snížit příjem (na dvě denně🙂) - já dávala tak max. 1 kapučíno z pytlíku týdně, v druhým trimestru už trochu víc a sem tam si dám trochu piva nebo vína (cca decky). Uvidíš, já třeba neměla zezačátku těhu chuť na vůbec žádný teplý pití, možná se to tak vyřeší za tebe 😉
Jinak je to asi dost o názoru - někde jsem četla, že ne plesnivý sýry typu Hermelín, že škodí i ta "dobrá" plíseň, můj doktor zas tvrdí, že klidně můžu...takže zlatá střední cesta, dám si ho jen, když doopravdy umírám touhou 😀

ina30
3. zář 2009

andelka: Já právě taky alkohol nemusím zato kávu ..bez ní už snad ani nedovedu žít....v porodnici mi i poradili jak pít kávu a kojit.jen si musíš pohlídat čas mezi obojím..a když ji piješ s mlékem tak to se opravdu vůbec neboj.mé děti se všechny narodili zdravé a spokojené..tak vím že káva jim neškodila. 🙂

herminka
3. zář 2009

Ad hermelíny apod., ano, ona sama plíseň není úplně nejprospěšnější (plísňáky se např. nedoporučují, pokud žena trpí kvasinkami), ale u těchto sýrů spíš vadí, že nejsou z pasterizovaného mléka a může v nich být listerie (viz hysterie kolem listerie pár let zpět) - pokud vím, jedná se o sýry plísňové (hermelín, niva) a zrající (tvarůžky, romadur a spol.) - ale pokud projdou varem nebo pečením, měly by být OK. Občas se tu setkám s nározem "jedla jsem nivu a nic se nastalo", což je sice fajn, ale náhoda je blbec, že. Taky bych nejedla taveňáky, tavicí soli v nich jsou svinstvo (těm se vyhýbám i jako netěhu, bude to už drahně let, co jsem vědomě nějaký snědla).

des
3. zář 2009

andelka: v hospodách jsem objevila kouzlo nealkoholickýho piva🙂 Je furt levnější než kdejaká Coca cola a nebývá špatné!! Já totiž odmítám v hospodě pít vodu a nevím jak u vás, ale středočeský kraj včetně Prahy propadl Cappy džusům, které stojí 25-30 Kc za 2dl! 😒 😠 (to jen tip na ten sraz!!)

herminka
3. zář 2009

Jo, ale já jsem starý přísňoš, tak to, co tu píšu, berte trochu s rezervou 😉

andelka
3. zář 2009

Děkuji všem za názory 🙂 Nejlepší asi bude všeho s mírou a podle potřeby. Třeba mě i chuť na něco přejde. Ale zatím se těhotně necítím, takže bych ráda fungovala jak jsem zvyklá, samozřejmě na mysli to mít budu.

Tak ještě jednou děkuju, i za exkurzi po mazáních, jste moc hodné.

herminka
3. zář 2009

Nealko pivo mám taky ráda (hlavně Birell, některá se totiž moc nedají pít), naučila jsem se ho pít na kole, protože po alkoholu mám těžké nohy a nejede mi to 😀

elitera
autor
3. zář 2009

No, to, že někdo po kafích má zdravý děti, ještě samozřejmě neznamená, že je optimální se tím kafem celý těhotenství prolívat. Stejně jako s tou nivou - někdo si dal a je v pořádku. Stejně jako s kouřením - někdo si dal a dítě je v pořádku. Je samozřejmě lepší se těm "špatným" věcem vyhnout, ale než stres z toho, že nemam svou dávku kafe, to si radši dát to slaboučký. A bezkofeinový by mohlo vyřešit tu chuť 🙂 Já taky nejspíš budu brát antidepresiva, žejo 🙂)

des
3. zář 2009

hermi: ahááá, to je pivem, že to nejede... 😉

eli: no já nevim, možná by to stálo za pokus - takový antidepresivní dítě by pak mohlo mít snadný život... 😀

elitera
autor
3. zář 2009

Des, kdysi jsem psala svoje priority v souvislosti s těhotenstvím a antidepresivama:
1) v pohodě bez prášků
2) v pohodě s práškama
3) v prdeli s práškama
4) v prdeli bez prášků

😉

herminka
3. zář 2009

Elit, souhlasím, napsalas to výstižně!

Des, no jasně, pivem 😀 Fakt mám vyzkoušeno, že byť jen po malém pivu (víc jsem toho na kole nevypila snad nikdy) se mi jelo daleko hůř než střízlivé.

Jinak nedávno jsem se zamilovala do jména Inka (neklepejte si na čelo, máme s manželem vymyšlené jedno dívčí a jedno klučičí jméno už pár let 😀 a u nás je celkem boj se shodnout), u manžela se to ovšem s nadšením nesetkalo, okamžitě dostal záchvat smíchu, protože si vzpomněl na ty indiány, kteří krátce po revoluci vyhrávali leckde na náměstí, on si od nich koupil kazetu, na které stálo "Inka Huasi". Tak nic, no 😀

des
3. zář 2009

hermi: Inka je fajn...já v tom indiány nevidím...možná tak akorát Inu z Nemocnice na kraji města, nebo YMCU (myslím to hnutí, nebo co to bylo😉)

herminka
3. zář 2009

Já v tom taky nevidím žádné indoše, ale manžela asi nepřesvědčím. Přitom Inka by šla k našemu příjmení moc pěkně (nicméně když jsem po Inka Huasi řekla Inka S., dostali jsme záchvat smíchu oba 😀).

tiburcia
3. zář 2009

Holky......mohla bych se k vám přidat?? jsem doma, spousta času, všude rozjeté diskuze...tady aspoň pár z vás znám 😉 a jelikož nejsem ani těhotná ani snž, tak nevím, kde bych se na koníkovi vrazila 😅

estrellita
3. zář 2009

tibi: skvely, ze jsi s nama i tady 🙂 jasne, ze se muzes pridat 😉 tady je vsehochut, ze holky 😀

tiburcia
3. zář 2009

no sem si říkala, že musím někde, kde už někoho znám 😉

adelka89
3. zář 2009

des jj, nealko pivo to je super vynalez 🙂
elit: nemyslela jsem to tak, ze by se tady nekdo mel prolivat kavou kazdy den, chtela jsem tim rict, ze neni dobre byt ve stresu z toho, ze ta moje slaboulinka kava v pomeru 1:1 voda: mliko miminku ublizi...
Radej si dam jednou tydne slabou kavu nez abych mela byt ve stresu, to jsou zase moje priority 🙂

elitera
autor
3. zář 2009

Adélko, to taky nebylo adresovaný vůči tobě 😉
Jé, ahoj Tibi 🙂

herminka
3. zář 2009

Tibur, ahój, jasně, přidej se! Taky nejsem těhu ani snž a hned tak nebudu 🙂

tiburcia
3. zář 2009

Jé tak to jsem ráda...člověk si tu připadá na koníkovi divně když nemá dítě a ani nemá v pase snž 😀 😀 😀 jak šmírák 😀 😀