Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
25. srp 2009

Dobré ranko!

Teplota je dneska pod čárou, tak jsem šla do práce vybavená ibuprofenem, aby mě mrška nepřekvapila ze zálohy 😀

Sijen, ještě jsem si objednala dvě 😀 Ve čtvrtek pojedeme na výlet z města, tak na to se těším 😵

Andělí, díky za podporu 😵 Mě tofu celkem chutnalo nakrájené na kostičky, podušené se zeleninkou a podávané s rýží 🙂

herminka
25. srp 2009

Dobré ráno
Sijen, Haladovy stránky jsou inspirativní, ale má tam samé Čechy, diskriminacee 😀 Ne, právě naopak je to fajn, někdy bychom na kolách chtěli na Šumavu a ráda bych projela Českou Kanadu (na obou místech jsem byla jen pěšky). A jak to vypadá s vaším nákupem kol? 😉

Madli, vidíš, my jsme Ti věřily 😉

Andělko, jsem ráda, že jsem ohledně zpovědi nemystifikovala 🙂 My teď, co jsme manželé, chodíváme ke zpovědi spolu (do zpovědnice ale každý zvlášť - nevíte někdo, jestli se ještě dělá společná zpověď manželů? Ne, že bych o ni stála, ale zajímá mě to), je to dobré, protože když se jednomu nechce, nakopne ho ten druhý. A jak to vypadá s manželem, kdysi jsi mi psala, že prodělává jakousi krizi víry, už se to nějak ustálilo? Pokud nechceš, samozřejmě neodpovídej, nebo klidně do IP. Tofu můžeš nakrájet do salátu, do omáčky k těstovinám apod. Přiznám se, že moc tipů na jeho použití nemám, nejčastěji ho jím jen tak.

des
25. srp 2009

Eli: bezva, to jsou dobre zpravy, verim, ze mamku za chvili nebude chtit ani ten obvodak!!

Madli: a kolik ti jeste zbyva jizd?

Ja mam zas zazitek z rana - chtela me pustit pani v tramvaji sednout!! Takze to uz vazne vypadam tehotne 😀 (ale presvedcila jsem ji, ze jsem v pohode, pac byla cela oblozena taskama, tak mi to prislo blby ji zvedat😉)

andelka
25. srp 2009

MAdli: dík, s tou zeleninou a rýží to vypadá poživatelně. 😅

Hermi: Tak o společných zpovědích nevím 😕 No a jako s náma to vypadá pořád stejně. Sice malinké náznaky zlepšení jsou, ale nechci se radovat předčasně. bohoslužby ho pořád nějak neberou a já už jsem se přestala ptát, jestli půjde se nou, protože vím, že i když řekne : Chtěl bych, nebo Plánuju to...tak stejně nakonec zůstane doma. Mrzí mě to, ale co nadělám. Já na mše chodím ráda, jak kvůli bohu, sobě, tak kvůli lidem, je to pro mě krásný začátek neděle. A často čtu čtení a ráda zpívám. A nikdy se nezapomenu pomodlit za vás všechny a vůbec za všechny snažilky, těhulky, maminky a miminka. A i za sebe. Příští týden je u nás akce Modlitba 24/1, to se lidé střídají celý den po 30 minutách v modlitbách za farnost + co kdo chce. Teď jsem se napsala poprvé, tak si asi napíšu seznam, ať tam jen tak nedřepím 😅

Des: hodná paní 🙂 a kdy bude nová fotka bříška? 😉

klaarka22
25. srp 2009

Ahoj holky,jdu k vám jen na skok a pro radu,
kdy má cenu udělat si těhu test??máte s tim některá zkušenost??podelhly jste testovací mánii??já jen jestli má smysl dělat si test ještě před očekávanou leč nevítanou mestr.?nebo až potom?

andelka
25. srp 2009

klaarka: Ahojky, jsem teď na stejných pochybách. Sice jsem vždycky tvrdila, že pro jasný výsledek by se mělo testovat až 18DPO, aby nebyly stíny, ale fakt //, ale sama bych teď nejradši testovala hned po ovulce. A pochybuju, že budu čekat až do dne, kdy by mi měla přijít MS. záleží na tom, jak citlivý máš test. U některých píšou, že pozitivní výsledek by se mohl ukázat už 7 dní po oplodnění,ale většina má napsáno, že se má testovat až den nebo dva po očekávané MS a někde tvrdí, že až po týdnu. Ale co jsem tak studovala tady na MK, tak většina holke už má 12DPO aspoň stínek.

madlisek
25. srp 2009

Hermi, tento týden budu mít ještě jednu dvouhodinovku a příští týden zatím taky jednu dvouhodinovku, kdyžtak doobjednám další, ať se to pořádně naučím 🙂

des
25. srp 2009

klaarka: já testovala v cca den očekávané MS (13. den po ovulaci) a byl tam stínek, žádná tlustice. Fakt asi záleží na tobě, jak vydržíš a jestli ti není líto peněz za testy 😉

andelka: brzo, brzo 😉

des
25. srp 2009

Andelka: a kolik seš vlastně DPO? Myslíš, že to bude napínavé? 😉

andelka
25. srp 2009

des: Teprve 6DPO, to je ještě daléééko 😀
Na fotečku se těším 🙂

klaarka22
25. srp 2009

no holky na testech se píše že to zachytí HCG až 25 a to bude až po termínu menst.podle nějaký chytrý tabulky 😉

des
25. srp 2009

klaarka22: zajímalo by mě, jestli to znamená, že při té koncentraci je vidět jakýkoliv stínek, nebo už počítají s čárou tlustou jak ta testovací...má rada z vlastní zkušenosti - testni v den menstruace (teda pokud nedojde 😉 ) Držím palce!!

andelka: sranda, jak je to relativní že? Když by byl za 10 dní termín odevzdání diplomky, tak tu dobu jistě nazvem strašně krátkou 😉

andelka
25. srp 2009

klaarka: no ono záleží i na tom, jak rychle se ta hladina zvedá. někomu rychle, někomu pomalejc. A kolik ty jsi DPO? Tak mě totiž napadlo, že když má někdo LF třeba těch 16 dní a testuje až ten 16DPO, tak má jiný výsledek, než třeba když má jako já LF stěží 11. Takže kdybych dodržela to pravidlo co tam píšou, že se má testovat den po vynechané MS, tak to bych byla teprve 13DPO a nemuselo by tam nic být. A někdo už má pěkné čárky před očekávanou MS. Takže je to dost indivindi.

des: to je fakt. tejden do odevzdání diplomky utíkal neuvěřitelně rychle a teď tejden do očekávané MS neubíhá skoro vůbec. 😒

deenakee
25. srp 2009

No já jsem měla 16 DPO úplnou tlustici a začla se dělat skoro hned. Nejdelší LF jsem měla 15 dní (průměrně 12 dní)
Takže jsem testla vlastně den po nejzažším termínu vynechané MS....

klaarka22
25. srp 2009

teda holky ty vaše zkratky to je na mě silný kafčo.Poslední MS byla 3.8.2009 teď jsem vlastně první měsíc bez HA. A ten zbytek fakt netušim..to si musíte nějak rozebrat sami a jen mě informovat.
Při prvnim těhu jsem testla jen talk ze srandy den před MS a čárky byla dost slabá tak nevim...
na druhýho prcka se tak těšim že si připadám už jak psycho....u prvního to bylo hned po vynechání HA rostě rychlovka tak faur v hlouby duše věřim že to bude tak i teď.dneska jsem prubla testa a nic jen jedna 😉

klaarka22
25. srp 2009

teda kočko LF??fakt netušim co to je
jo faur=furt

herminka
25. srp 2009

LF = luteální fáze (druhá fáze cyklu od ovulace)
Klaarko, jak dlouhé cykly jsi mívala bez HA?

klaarka22
25. srp 2009

Hermi já vůbec netuším,Ha jsem brala vlastně krom těhu pořád,malou jsem nekojila takže hned po 6ti nedělí jsem znova zobala HA

herminka
25. srp 2009

Takže poprvé jsi otěhotněla hned po vysazení HA? Šťastná to žena 🙂

klaarka22
25. srp 2009

Hermi jojo hned neměla jsem vlastně pauzu vůbec,dozobala jsem prášky a hned za měsíc pozitivní test

andelka
25. srp 2009

Hm, tak to je asi na testování a určování ovulky ta nejblbší situace. V prvním měsíci po vysazení HA se nedá odhadnout vůbec nic. Někdo má první ovulku brzy, třeba po těch 14 dnech a někdo až za dva měsíce. A srovnávat s předchozím obdobím se to moc nedá.
My už tu používáme jenom zkratky, tak kdyžtak pro info ty nejčastější, určitě jich spoustu znáš:
OVU - ovulace
MS - menstruace
LF - luteální fáze, doba od ovulace do další menstruace (měla by být 10-16 dní)
DPO - kolik dní po ovulaci
DC - den cyklu
holky, je to všechno nebo jsem na něco zapomněla. 😕

andelka
25. srp 2009

Taky se přidávám, měla jsi štěstí (a třeba ho zase budeš mít). Klárka je hrozně roztomilá holčička 😵

klaarka22
25. srp 2009

no Andelko snad na nic jelikož i tak je toho dost.....
pro upřesnění,motá se mi hlava,žaludek mam jak na vodě a podbřišek mě bolí docela pořád(myslim tim že bolí jako při slabší MS).
Před týdnem jsem byla u gynmudry a vše je v pořádku a sliznice nízko..

klaarka22
25. srp 2009

Andel děkuju roztomilá sice je ale je to mega uličnice 😉

andelka
25. srp 2009

Jakože sliznice nízká? 😕 A říkala, že to vypadá že jsi po ovulce nebo že by měla brzy přjít MS?

víte co je sranda? Že těhu příznaky a příznaky PMS jsou skoro stejné 😅

andelka
25. srp 2009

klaarka: A tak to má být, ne? 😀 Hlavně že je zdravá a dělá vám radost 🙂 Já mám malé neteře, taky jsou to potvůrky malé, ale milé 😵

andelka
25. srp 2009

Všimla jsem si, že jsme na tom podobně, taky první měsíc snažení a i MS jsme měly podobně, ty 3.8. a já 1.8., takže ty jsi dneska 23 den cyklu a já 25 DC. Tak bych řekla, že na testování máme obě ještě moře času. 😔

klaarka22
25. srp 2009

Andel že je nízko a to je v pořádku prej...
Takže je fakt brzo na test ju??takže klidně můžeme bejt v tom a test by to neprokázal..já jen že manža si je tak jistej že mu to vyšlo až to hezký neni.,...a matka mi v neděli řekola že mam jinej pohled než normálně a že jí přijde jako bych měla naštěkáno. 😀

klaarka22
25. srp 2009

jinak jsem ráda že jsem na tom stejně,takže ti držim pěsti ať ti to vyjde.. 😉

andelka
25. srp 2009

Klaarka: Hm, tak když to říkala, tak asi jo. Já znám přívlastky co se týče sliznice spíš jako výšku, nízkou před ovu a vysokou před MS. Zajímavé, budu to muset trochu prostudovat.

My si jistí nejsme, i když jsme se do období kolem ovulky docela trefili. Já si občas myslím, že se zadařit mohlo (ale je to jen toužebné přání) a občas že určitě ne. Říkám si, že jsem pako, vždyť by to vajíčko nebylo ještě ani zavrtané, zatím by mnou jen bloudilo. Takže dřív jak těsně před očekávanou MS testovat nebudu. Chodí mi pravidelně po 12 dnech od ovulace.

Pokud berem jako "základní" délku cyklu 28, tak 23 je ještě hodně málo, to bys musela mít ovulku hodně brzo, aby se v nejbližších dnech na testu něco ukázalo.

Děkuji za pěsti, já tobě taky držím, ať má dcerka sourozence 🙂