Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
22. bře 2009

ja jsem zacala rani uklidem, jeste jdu vyluxovat, umyt zachod a koupelnu a jdu se vrhnout na DP 😝

madlisek
22. bře 2009

Estrel znam jen z doslechu 🙂

Vcerejsi den byl super - plavco jedna basen, pak prima obed v Potrefeny Huse, nakupy - m.j. jsme sly vybirat nocni kosilku na svatebni noc 😵 a pak srazik s ostatnimi kamarady, nadhera 🙂

Uklid ti zavidim, predelavaji nam ted koupelnu a zachod a nema smysl cokoliv uklizet, hned je to zas zaprasene ☹

estrellita
22. bře 2009

madli: my pujdeme vybirat nejakou nocni kosilku s holkama v lete 🙂 budeme pak delat i jmenovky a ozdoy auta, otevrem u toho vinko ..... 😵 😵 uz se tesiiiiiiiiiiiim. ale prijde mi to, ze to je az za strane dlouho 🙄 😀

madlisek
22. bře 2009

Mne to leto prijde uz docela brzo, vzhledem k tomu, co musime do te doby stihnout 😀 Ja jsem dostala od kamaradek poukazku do obchodu se spodnim pradlem, ktera se musi vyuzit do zacatku dubna, tak proto ten spech, vis 🙂

lucitee
22. bře 2009

cau holky,
my mame novej krb, ale jeste nemame hotovej komin, cekame az bude v noci plus 5 ... no a svara si delal srandu, at si do krbu dame svicku a hrozne se tim pobavil...Netusil ovsem ze ja vezmu tri maly cajovy svicky, dam je dovnitr, zapalim a co to udela za kouzlo 🙂 kdyz si clovke odmysli ze to vypada trochu jak na hrbitove kdyz hori svicka v naky lucernicce nebo tak...je to uzasny. Uvnitr je zluty samot takze to vypadalo vecer fakt krasne.
Az mu reknu, ze jsem to fakt vzala vazne a udelala, bude mit od smichu inkontinenci 😀

krasnou nedeli

elitera
autor
22. bře 2009

Luci, krásný 😀 Jen ať se počurá, připrav mu k tomu hadr 😉
Já jsem zase dneska neodolatelně šikovná, už jsem vyluxovala, vyklepala sedáky z křesel a za chvíli se vrhnu na dělání oběda - zapeču nějak kuřecí stehna. A hlavně se už dneska fakt musim pustit do toho žehlení... 😅 😖

lucitee
22. bře 2009

ty jo eli nechutne aktivni...to ja byvam v sobotu, vim ze musim vyprat vsechno (ale me to ba) a taaaak, navic moc rada varim a v tejdnu nevarim, takze si to uzivam o vikendech....vcera jsem delala tzv Lucincin pekacek....proste do zapekaci misky porek ci cibuli na to tri druhy orestovanyho masa(hovezi,teleci a kruti jatra), hrasek, orestovany brambory, okorenit zalezt smetanou, zasypat syrem a poradne zapect 🙂 jak z restaurace 🙂 ale po to vykonu se drevem jsme si to fakt zaslouzili 🙂 v nedeli mivam lenoru, jen uvarim vyzehlim (nebo leos 🙂 ) jen co bude lip budem zas kmitat venku, takze musim svoji "ancu" setrit 🙂

estrellita
22. bře 2009

eli: tu hroznou cinist - zehleni, si nechvaam na vecer a musim si k tomu pusti nejaky film, nebo bych se zblaznila 😅 hrooooooooooooooozna me to neba 😝

estrellita
22. bře 2009

jinak to holky hodim i sem vam, abyste videli, jakej jsem psychous 🙂

jednak se na jednu stranu tesim, az budu moct odhodit HA po svatbe a nechamevolny prubeh mimcu, na druhou stranu mam obcas (jako dneska, kdy jsme se dozvedela, ze bych pristi jaro mohla jet zas za kamarada do Spanelska, kde jsem nejakou dobu bydlela a studovala) v hlave tyto myslenky ...............
zda to snazeni neposunout vim, ze ty argumenty budou znit blbe, ale na jare bych chtela jet jeste jednou za kamaradmaa do spanelska, a jeste na hory ................... aaaach to zni hrozne, ja vim, sytdim se ale chapete me, ze jo? a mozna, jak jsem tady nekde cetla, tak ze kdyz se vysadi HA, tak prijde neprekonatelna chut na deti a vse jde stranou, tak me to trab potka a nebudu chtit nekam jet.
Ale jako chci tam jet jen na tyden a tyden na hory. tak ze bysme treba az od dubna ............. ach jo ach jo ach jo. jeste, ze pritel neni doma, protoze by mi rekl ze jsem blazen, ze na to myslim ted a hlavne, ze mu aspon jednou do mesice rikam, ze uz chci dite

elitera
autor
22. bře 2009

Estrel, zdravýmu páru může trvat klidně půl roku, než počne dítě. Nestresuj, po svatbě vysaď a nech tomu volnej průběh 😉

cirrusa
22. bře 2009

Ester, věř mi, že tě chápu....První co se mi prohnalo hlavou, když jsem viděla // bylo, že teď už si tu lyžařskou výbavu nekoupím 😠 Ale teď když opadly emoce, tak vím, že jo. Těhu je 9 měsíců a to je akorát doba nato, abych ty lyže pořídíla a v prosinci už si aspoň na půl dne vyjedu. Já myslím, že když se chce, může se skloubit dokupy vše....

aerin
22. bře 2009

Ahoj🙂

jak se mate? mne se nic nechce, poboliva me bruch kdyz stojim/chodim a boli me hlava,grrr 🙄

zavidim vam, ze jste vsechny tak aktivni 😅

estrellita
22. bře 2009

diky holky, vy jste zlaty, diky 🙂 a nikdo nerika, ze bych nemohla letet treba v 5. mesici, ze jo? sice uz by to nebylo ono - jako ze zadny moc party bych nezvladla, ale aspon bych se za nima podivala 🙂

deenakee
22. bře 2009

Holky. Tak jak Vás čtu, tak má každý nějaký problém vypořádat svoji touhu po mimču s rozumovými a sociálními faktory. Já osobně si myslím, že mimčo je vždycky dar, kterého podle mě nikdo nikdy nebude litovat.
Ale samozdřejmě si ho asi víc užije ten, kdo bude zebazpečený, vystudovaný, s jistým místem a dobrou mateřskou, s bytem atd....

problém je , že tohle všechno se holt ani splnit nedá. Proto si člověk musí najít svoje vlastní řešení, co dokáže oželet a co naopak k výchově dítěte potřebuje. A myslím si že těch faktorů je tolik, že nikdo nedokáže odhadnout co je nejlepší řešení. 🙂 🙂 🙂

Pro nás je nej řešení teraz - páč bych jinak skončila na odd. duševních chorob z touhy po dítěti 🙂 A ty materiální věci máme taky celkem vyřešené. Ještě aby to vyšlo 🙂

Estrel. Já mám podobné dilema - že nám zas nabídli dovolenou za dobrou cenu v Dánsku, a nevím jestli jako těhulka to zvládnu... Ale nevím, kdy se nám zadaří a když se zadaří, nějaké Dánsko mě už mě snad nebude trápit 🙂

estrellita
22. bře 2009

dee: ja mam taky materialni veci vyresene. Psice bude mit mensi plat, ale napsporeno mit budeme, takze tady fakt neni zadny problem. byt mame, babicky blizko. to je jen chvilkove pomysleni na to, ze bych jeste nejakam vyjela jen tak za kamaradama, nebo na hory atd. ale ja vim, ze to je nesmyslne a jak rika eli a cirr nikdy nevim, kdy to pak prijde 🙂

a kdy do toho Danska? ja si prave taky rikam, ze bych letela i jako tehu, i kdyz jsem si vzdy rikala, proc ty zensky blbou. ale pry to nebezpecne neni, tak nevim , no 🙂

moni1412
22. bře 2009

aer az teraz som citala ze si andelku zle pochopila.... ak si pamätas, aj odo mna si si nieco vzala privelmi k srdcu raz 😒 nemozes to brat tak ze je to na teba.... 😒 😖 ako sa dnes mas? dufam ze lepsie....

andelka sikulka 🙂 😵

estrellita
22. bře 2009

pisu jako cune, tak predkladam slovnicek k predchazejicimu prispevku 🙂)

Psice = pritel
napsporeno = nasporeno

andelka
22. bře 2009

Deny, já si nemyslím, že bych litovala toho, že mám dítě, to nikdy, i pro mě je dítě největší dar, ale spíš toho, že mohly být jiné, lepší podmínky. člověk se vždycky snaží eliminovat možné problémy a zajistit si co možná nejvíc pro to, aby mohl být v klidu a mohl se věnovat dítěti a rodině bez větších obtíží a bez stresu (aj tak jich bude s mimčem dost). Já třeba vůbec neuvažuju o tom, že bych mimčo odložila kvůli cestování, nebo koníčkům, nebo nějakému svému dávnému snu (což u někoho může být důležitý důvod, každý to máme jinak), já jsem se prostě vždycky bála o materiální zabezpečení, asi proto, že s mamkou jsme vždycky hospodařily v pohodě, ale ne s nějakým extra přebytkem. Chtěla bych si těhu a mateřství, založení naší vlastní rodiny užít a prožít bez těchto obav. Bohužel v dnešní době to na mě padá čím dál víc.
Madli: Teda tak to byl parádní den, hlavně že sis ho užila. 🙂 No, nevím nevím, dneska jsem nějak mimo, moc jsem nespala a bolí mě očka, ale myslím, že něco napíšu i dneska.
Moc na vás všechny myslím a přeju krásnou jarní neděli. 🙂

estrellita
22. bře 2009

ja jsem si jista, ze zadna z nas nebude litovat toho, ze ma dite 🙂 to urcite ne. jen proste pak budu muset zahnat ten strach, coz ma nakonec asi taky kazda z nas.
nejde o to, ze bych mela pocit, ze uz nikdy nebudu cestovat, to rozhodne ne, tim jsem si jista, ze s mimcem budu. ale mne jde o to pristi jaro 😀 😀 😀 ale ono se vzdycky neco najde i po jaru, letu atd. takze je to jen o tom si rict, ze kdyz budu tehu, nepojedu, a stejne to bude super, kdyz nebudu tehu pojedu a taky to bude super 😉

deenakee
22. bře 2009

Já tak závidím aer, že má už konec cyklu a může se těšit, zda neuvidí dvě čárky. A já mám před sebou ještě celý měsíc....
Jak já to asi nevydržím 🤐 Snažím se dělat aj něco jiného ,ale myslím jen na to mimčo.... Asi bych měla začít pořádně něco dělat. 🙂 například diplomku, ale mě se tak neeeeeechce. 😒

aerin
22. bře 2009

deny, to mi zavidis ty nervy?😀

no ale kazdopadne....i kdyz \\ nebudou, muzu mit aspon radost uz z relativne slusne LF, ne? 😅

deenakee
22. bře 2009

No to je jasné 🙂 🙂 🙂 Máš k tomu správný přístup aer 🙂 Vím, že ty nervy na konci cyklu jsou děs... Ale přeci jenom jsi o kousek blíž cíli než já.... Mě snažení baví, baví mě celkem i ty nervy ,ale co mě nebaví je těch 14 dní, kdy člověk už může být těhotný, tak se bojí cokoliv dělat a přitom se bojí že těhotný není... Škoda že se těhotenství nedá poznat druhý den po styku - např že by se objevila nějaká specifická těhotenská skvrna ( někde pod paží, kde to není vidět 🙂

aerin
22. bře 2009

jj, to by bylo fajn 😀

ja ted furt chodim na zachod kontrolovat, jestli jsem to nedostala 😖

ale fakt, kdyz se podivam na ten svuj prvni graf mez HA, tahle LF, to je nebe a dudy, tak to bude kdyztak aspon cena utechy 😵

deenakee
22. bře 2009

Co blbneš aer, podle teploty ( jak jsem se teraz koukala) to dnes určitě nedostaneš. Počítej tak nejdřív za dva dny (a nebo taky vůbec 🙂 .
Každopádně testovat bys už asi mohla... Ale když to nedostaneš do tří až čtyř dnů. Bude to asi jistější.
Jinak máš opravdu krááásnou LF, úplně ukázkovou. Jinak jsem teraz slyšela, že vženy které dostávají ovulaci pozdě mají vyšší šanci na otěhotnění, páč mají kvalitnější děložní sliznici, než ženy s 28 dňovým cyklem 🙂

aerin
22. bře 2009

deny, to se tak hezky posloucha 😀 (resp. cte 😝 )

estrellita
22. bře 2009

holky, ja dneska jedu 😀 dopsala jsem to, co jsem dopsat chtela, ted jsem znovu vyluxovala (P je alergicky, tak musime casteji),jdu cvicit, pak jeste utrit prach a uvarit veceri 🙂 a zehlit, jestli to jeste stihnu 😝

andelka
22. bře 2009

deny: No, nebo je taky jiný názor, že ženy, které mají pozdější ovulku mají vyšší pravděpodobnost MA, protože během toho delšího zrání může spíš dojít k anomálii. Je to jen teorie, ale existuje. Každopádně si myslím, že to, jestli člověk otěhotní a jestli bude těhu úspěšné zas na těchto věcech tolik nezáleží. Je to prostě něco neuchopitelného a do velké míry neovlivnitelného.
Tím jsem nechtěla nikoho strašit, jen, že když někdy člověk čte tolik pozitiv a dobrých zpráv, tak je pak tím víc smutnější, když se to nepovede.
Pokud to aerin teď nevyjde, tak si stejně myslím, že už to, že ovu přišla a že je dost dlouhá LF je dobrý pokrok a dobrá zpráva. 🙂 Držím palce.

aerin
22. bře 2009

diky andelko, taky si to myslim, doufam, ze si to budu myslet a udrzim pozitivni mysleni i ve chvili, kdy prijde mrcha 😅 😀

andelka
22. bře 2009

aerin: Ve tvé situaci je i MS pozitivní věc. Myslím vzhledem k předchozím problémům. I když samo bych přála to největší pozitivum. 🙂

madlisek
22. bře 2009

Ahoj holky!

Aer, to jsem ti chtela napsat nekdy minuly tyden - ze kdyz nebudes tehu, aspon se muzes radovat z krasneho cyklu 😵

Deny, vubec ti nezavidim, ze nejsi schopna myslet na nic jineho, mne by uz na tvem miste asi fakt odvezli k profesoru Chocholouskovi 🙂

Holky diplomkarky, Estrel, Andel, vy mne taaaaak deptate!! Jaktoze porad tolik pisete?? 🙄 😀 A ja se do toho ne a ne dostat 😝

Jinak ti Estrel uplne rozumim s tim Spanelskem a horama, ja jsem opravdu rada, ze mam jeste moznost nekam vyjet nez se ze mne stane mamina 🙂 Ale Spanelsko neni nijaka velka dalka a myslim, ze i s briskem by se to dalo a misto normalniho mojita by sis davala virgin verzi a jeste by te kamaradi na rukou nosili a privezla by sis krasne spanelske mimi oblecky 😵

Andel, myslim, ze to beres rozumne. Ona je sice pravda, ze hlavni je, aby miminko melo hodne lasky a ze penize nejsou vsechno. Ale taky je pravda, ze kdyz chybi materialni zabezpeceni a kolem miminka je spousta prace, je v manzelstvi mnohem vice trecich ploch a vznikaji zbytecne hadky. Takze ja osobne to vidim podobne jako ty, pro klid v rodine 🙂