Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
21. led 2010

tibu: prave ze priusnice v dospelosti casto u muzu zpusobuji neplodnost, asi u 20% coz se sakra hodne

milmic
21. led 2010

Já mám sourozence jednoho, konkrétně starší sestru.
A děti bych ráda tři.

madlisek
21. led 2010

Ja puvodne chtela 4, ale ted jsem taky na 3. Manzel rika, ze chce 2 a pak vzdycky doda - a to treti muze byt neplanovane 🙂

Luci, souhlasim s tebou. Vy mate pomerne realnou stopu, kde by mohl byt problem (doufam, ze ne, verim, ze brzo budete tri!), ale stejne se vzdycky ceka, az vsechny vysetreni absolvuje holka, nez se kluk odhodla jit na spermio.

chaarleene
21. led 2010

holky, mám taky anketní otázku...

jak si píchám ty injekce, tak jsou už připravené přímo k použití, píchají se pod kůži (aneb do špeku)... v každé injekci je velká vzduchová bublina - dle mého skromného odhadu o průměru aspoň půl centimetru, kterou vytlačujeme a pícháme jen tu tekutinu... ale teď jsem na trombofilní diskuzi četla, že se ten vzduch nemá vytlačovat, a kámoška farmaceutka mi řekla, že ty injekce jsou přímo k použití, takže by ho nevytlačovala... já mám od hematoložky zakázáno čerpat informace z netu, takže to jako nevím a vzduch budu vytlačovat i nadále, ale ptám se vás:
píchly byste si dobrovolně do těla takové množství vzduchu? 😅

milmic
21. led 2010

Já bych se řídila tím, co řekla lékařka. 🙂
Asi ví, proč ti to tak řekla. 🙂

chaarleene
21. led 2010

z doktorů mi k vytlačování vzduchu nikdo nic neřekl 😅 ale mně to přijde hrozně divný si píchnout tolik vzduchu do těla, co kdybych to omylem narvala do žíly 🤐 😅 sice pokaždé nejdřív trochu natáhneme, jestli nejsme v žíle, ale i tak...

a informace z netu nedoporučuje valná většina doktorů 😀

milmic
21. led 2010

Aha takto. Já bych to asi vytlačila.
Doktor taky vytlačuje vzduch ne, když dává píchanec....

madlisek
21. led 2010

Char, propanajana, proc se ptas nas?? Proc se nezeptas sve doktorky? At ti k tomu tady kdokoliv rekne cokoliv, za bernou minci to brat stejne nemuzes. Proste zavolej na hematologii a budes mit jasno.

chaarleene
21. led 2010

já se ptám jen informativně, jestli to přijde divný jen mně 😅 😀 já ten vzduch prostě do těla píchat nebudu a hotovo 😀 injekce evidentně fungujou i tak, už jsem si jich napíchala desítky a výsledky jsou v pořádku... 🙂

madlisek
21. led 2010

No jestli fungujou, tak ten vzduch asi tak dulezitej neni. Ale stejne bych se informativne zeptala na poverenych mistech, aby mela dusinka pokoj.

chaarleene
21. led 2010

teď to asi bude znít blbě - ale co kdyby mi doktorka řekla, že to mám píchat i s tím vzduchem - a já se toho prostě bojím, píchnout si takové množství vzduchu do těla 😅 protože jsme to jednou kdysi dávno probírali s kamarádem medikem, který mi řekl, že vzduch v krevním řečišti může způsobit embolii stejně jako krevní sraženina 😅 to množství v té injekci by to asi neudělalo, ale i tak... prostě z toho mám hrůzu 😔

ještě jsem si vzpomněla, když jsem ty injekce úplně na začátku probírala s mamkou (je zdravotní sestra) a říkala jsem jí, že se nám občas nepodaří vytlačit všechen vzduch a zůstane tam malá bublinka, tak mě uklidňovala, že ta malá bublinka nevadí - ale tím mi v podstatě nepřímo potvrdila to vytlačování vzduchu...

herminka
21. led 2010

Madli, mám starší sestru a chtěla bych 2 děti, kdybych si mohla vybírat tak obě holky 🙂

Chaar, vzduch bych raději vytlačila.

moni1412
21. led 2010

aer super ze ste ok,

eirin som sa normalne zlakla.... ale som rada ze je vsetko ok 😉 ten lad je nebezpecny, akokolvek davas pozor... ja som dnes skoro spadla asi 5krat... nastastie som to nejak "vyrovnala" 😀

char dnes som si na teba na priprave spomenula... hovorila nam o prirodzenom porode, Epidurale a tak a nakoniec vysvitlo ze kontraindikacia na EDU su aj krve choroby... sa mi zda alebo ty mas nieco take, nie? lebo sa jedna pytala ci moze mat ked si cosi take picha, tak ze nie... a nakoniec mam aj ja o starost menej, nad cim rozmyslat - EDA sa neda dat ani po vykonanych operaciach na maternici..... 😒 a kedze som po CR 😖 ale aj tak som bola skor priklonena k tomu ze nie 😒

konecne sme dnes nakupili veci pre malu, uz ozaj len drobnosti ako cumliky, decku..... hned mi je lahsie 😉 akurat postel sme Deniskovi nezohnali ziadnu peknu, idem este na net kuknut 🙂 inak poviem vam - v Trencine v Tescu v poslednom case par pokladni len otvorenych, pri kazdom 20 ludi, zbadala som prednostnu (pri ktorej aj tak nikto väcsinou nerespektuje ze je prednostna), tak sme sa postavili tam, cosi som sa postazovala, asi ma teta predo mnou pocula, rozopla som si kabat, tak mi povedala aby som sla dopredu, ze ved tam nikto nema pravo prednostne... tak sme sa tam pichli, jedna sa nas pytala ze preco chcem ist pred nich, no kovbojka.... ze nevsimla som si.... ale dobrovolne nepusti nikto. to je doba dnes 😒

chaarleene
21. led 2010

moni, já jsem si to přesně nezjišťovala, protože epidurál nechci, ale někde jsem četla, že záleží na tom, kdy se píchala poslední injekce - že ho můžou dát až po určitém počtu hodin po vpichu 🙂 ono záleží asi i na anestesiologovi, který by to měl píchat... já bych do epidurální anestezie šla asi jen v případě císaře (pokud by to bylo možné), abych byla vzhůru, až se miminko vykulí 🙂

moni1412
21. led 2010

char no, vraj 24hodin, ale kd pride porod nahle, nevies to dopredu 😒
EDA pri CR? tam davaju väcsinou spinal.....u vas nie? ja som mala CR s nim.

chaarleene
21. led 2010

no, jestli jsem to včera dobře pochopila, tak je rozdíl mezi epidurální analgezií, která se dává při normálním porodu a znecitliví vlastně jen cca od žeber ke stehnům, takže není cítit bolest, ale tlak ano, a mezi epidurální anestezií, která znecitliví všechno od místa vpichu dolů a není cítit (nemělo by být cítit) nic... takže to asi bude otázka terminologie 🙂

moni1412
21. led 2010

vlastne aj ona nam dnes vravela ze e EDou sa da aj cisarak ked je uz pichnuta a musi sa ist surne na operacku. ale ked ide niekto konkretne na CR, tak spinal alebo celkova anesteza. vraj vo vúcsine porodnic sa uz ani nepytaju, davaju rovno spinal. Pri EDe tie bolesti vraj citit su, len nie take velke ako keby nebola. a spinal je ako pises - znecitlivenie od pasa dolu. je tam este rozdiel aj kde sa picha

chaarleene
21. led 2010

já jsem epidurál měla už 2x na operace kolen, takže s ním mám zkušenosti, poprvé mi dali ještě nějaký oblbovák a cítila jsem se skvěle, za pár hodin jsem chodila a za týden jsem byla bez holí... podruhé jsem se chtěla koukat, tak mi oblbovák nedali, pak mi bylo hrozně špatně, 3 dny mě bolela hlava a skončilo to trombózou 😅 tak teda nevím, jestli do toho teda jít 😅

moni1412
21. led 2010

ty mas teda bohate skusenosti s epiduralom 😀 pri com ti ho davali?

chaarleene
21. led 2010

na operaci kolen - měla jsem tam nadměrně narostlou chrupavku, která se mi občas "skřípla" a bolelo to - zejména v klidu 😖

estrellita
21. led 2010

chaar: a pote ti zjistili tu srazlivost, nebo to mate v rodine?

jinak jsem zapomnela, na co jsem chtela odpovidat 😅 ale dala jsem si sprchu, cajik a lezim v obyvaku, muz mi ted odesel za kamaradem, tak odpocivam 🙂

chaarleene
21. led 2010

estrel, zjistili mi to po té trombóze, mám to po jednom z rodičů, ale nevím po kom - za 3 roky si ještě nestihli dojít na testy 😅

estrellita
21. led 2010

chaar: aha, tak to teda museji radeji davat pozor oba, kdyz by meli nejakou reznou ranu, ze?
mne je dneska nejak spatne 😝

chaarleene
21. led 2010

estrel, ne, právě naopak, je to zvýšená srážlivost, takže je potřeba na to dávat pozor při delším znehybnění - po operaci, při zlomenině, když je třeba končetina v sádře, při dlouhých cestách autobusem a letadlem a tak... v normálním životě to člověka téměř neomezuje, akorát zrovna těhotenství je z hlediska trombóz rizikové i normálně, natož s touhle mutací 😅

moni1412
21. led 2010

char 3 roky? 🙂 to si davaju nacas teda 😉 mas ju nizku ci vysoku?

estrel zle? coze sa deje? si oddychni, snad to pomoze 😒

estrellita
21. led 2010

chaar: aha, to jsem nevedela 🙂

moni: jsem dneska hodne unavena, a hrozne me pali zaha (trpi na to bracha, ale ja nikdy), jsem asi neco blbeho snedla,ale dela mi to uplne blbe od zaludku, a asi i proto jsem se nevyspala 😔

moni1412
21. led 2010

estrel nevies si predstavit ako dobre to uz par mesiacov poznam 🤐 zaha je neprijemna 😒 tak snad zajtra uz bude fajn 😉

estrellita
21. led 2010

moni: no ale ty to mas aspon z tehu 😅 😉 dekuju, snad bude lip 🙂 potrebuju se jen poradne vyspat 🙂

eirin
21. led 2010

Madli, já mám bráchu stejně starého a starší ségru.

Chaar, i tak bych se té dr. ještě přeptala.

Já dnes moc nepochodila na endokrinologii. Dr. mi nasadila léky na hypofunkci šž 😖 takže si tak říkám, jestli nemohlo prckům něco chybět, když jsem nic nebrala (poslední kontrolu jsem totiž měla na začátku těhu).

moni1412
21. led 2010

estrel hmm, ved prave, to znamena ze je to takmer kazdy den 😀 tajze vychadzas z toho lepsie 😀 ale nie, zartujem. uvidis, zajtra bude uz dobre 😉

eirin snad nechybalo, ved vidis ze sa maju dobre, tak im nemohlo nic chybat, nebojkaj 😉 mozem sa spytat? mena su tajne?