Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
11. únor 2010

pokud nase mimo ceka na dokonceni rekontrukce, nebudem ho mit nikdy ☹

herminka
11. únor 2010

Ahojte!

Mil, prstýnky jsou moc pěkné 😵

Moni, snad ještě pár týdnů to budou jen poslíčky. Ale psalas, že Denisek se narodil někdy teď, že?

Des, vidím, že Štěpánek má domácí saunu - chvilka u sporáku je kompenzována chvilkou v lednici 😀 Bojujete úžasně!

Chaar, osobně bych do indukce nešla, protože je mi krajně nesympatická (nevím, co je pravdy na tom, že vytváří silné elektromagnetické pole, ale sympatická mi prostě není tak jako tak). Celý život jsem zvyklá na plyn a budu ho mít i v novém, je perfektní, jak okamžitě reaguje na ztlumení, není závislý na elektřině (to jsem ocenila v říjnu, když napadala ta spousta sněhu a nešel proud - vařila jsem s čelovkou 😀), důležitý je pro mě i ten "pocit ohně", jak píše Eirin. Problém jsou zplodiny hoření, ale pokud člověk používá digestoř a větrá, snad by to mělo být OK.

Skaf, nemyslet na to je snad nejrozšířenější univerzální rada. Ale kdyby byla tak účinná, neexistují CARy, ne? 😠 My se sice nesnažíme, ale hlášky typu "snažili se hrozně dlouho, pak odjeli na dovolenou/koupili si psa/začali uvažovat o adopci a otěhotněli" mi pijiou krev. Spermio je určitě dobrý nápad, budete vědět, na čem jste.

Doufám, že i u nás bude platit, že až budeme mít dům hotový, otěhotním jedna dvě 🙂

tiburcia
11. únor 2010

holky já si nedokážu představit, co s váma dělají ,,tyhle rady".....ale vím, jaké to je, když se do vás někdo naváží, proč děti nemáme....všichni si zatím myslí že je nechceme, takže rady jak a kdy otěhotnět si ještě nechávají pro sebe....takže já veřejně, ani tady ani nikde jinde nevyhlašuju kdy začneme, nebo kdy skončíme 😀 prostě se chci těmto ,,radám" vyhnout 😉

aerin
11. únor 2010

Tak ja radsi nebudu prezentovat, jaky "odreagovani" predchazelo mymu otehotneni😀 Nektere si mozna vzpomenou😀

Holky mne je normalne hur, coz fakt nechapu, kdyz jsem od ctvrtka na PN a byla jsem akorat v sobotu na nakupu 🙄

skafandrik
11. únor 2010

hermi, k těm dovolenejm - to možná neni úplně tak špatná varianta, protože tam se od toho možná fakt odprostíš, je tam spousta jinejch podnětů atd., ale má to několik háčků - jeden z nich je, že opravdu nedokážu naplánovat dovolenou podle toho, kdy budu mít ovulaci - a tohle je ještě ten lepší případ, pokud nebudu mít ovulaci nebo bude jinej problém (např. ty spermoni), tak jistě ani dovolená tohle nespraví. takža rada odjet na dovolenou jedině tehdy, když je všechno v naprostynm pořádku. A taky je to úžasná rada pro ty, co rekonstruujou a všechny prachy vráží do barákhermi, ještě k tý naší reko, ono je to fakt na palici tam bydlet a předělávat, ale jiná možnost nebyla, my tam máme ještě babi, ona je ve vedlejším pokoji se samostatným vchodem (dřív jsme v něm byli my a ona měla zbytek domu), ona je hodně nemocná a nejde to udělat tak, že by šla někam do nájmu a my narát rozbombardovali celej barák. Druhá věc je ta, že tam má věcný břemeno a přes to se nepřenese bankja, takže my ani nedostanem úvěr, ač platy máme zcela normální, já z celorepublikovýho hlediska nadprůměrnej, takže tak. Ale pořád lepší než být v nájmu a cpát někomu prachy. My jsme rádi, že máme aspoň něco. Sice to je běh na dlouhou trať, ale jednou to budem mít hezký. Máme hotová okna, novej obývák vč. vybavení, novou ložnici se šatnou vč. vybavení, předpřipravenou koupelnu, kde už se jen bude kachličkovat a usazovat sanita - to už vše je nakoupeno, teď by nám to měli dovézt, no a až opadne sníh, tak se udělá přípojka na kanalizaci a pak se někdy začne s kuchyní, pak končíme a budem muset chvíli šetřit

luci, o nás to neví zas tak hodně lidí, ale někdo jo, naši nejbližší kamarádi to ví a tyhle rady občas dávaj, protože si to prostě neuvědomujou, argumenty pak ale většinou uznaj, ostatní z party to spíš neví, pak to ví holky z práce, ty právě mívaj ty rady, tady mi to vcelku mrzí, že jsem to řekla, nicméně moje odchody na gyndu by nezůstaly bez povšimnutí, no a jinak to neví, rodiče teda vůbec, ani jedni

holky, já mam chuť si jít koupit nějakou kytku - pokojovou - jsem na ně ujetá, mam doma určitě 20 kytek 😀

deenakee
11. únor 2010

aerin. Jak hůř? Co ti je?
Jinak když se budeš chtít sejít napiš mi do IP nebo sms... a počítám s tebou... můžu téměř kdykoliv, jen ne úterý dopoledne.... Ale samozdřejmě až ti bude dobře....
Jinak, co se týče dobrých rad....Mě třeba pomohlo začít zase závodně tančit - takže u mě to bylo o odreagování... ale je to vyjímka... Celou dobu mě strašili že budu mít srostlé vejcovody a to by mi taneční nepomohlo....

Holky udělala jsšm si takové reprezantační album ... tak se můžete kounout
http://picasaweb.google.cz/dadanovi/Reprezentac...

Malý se začíná konečně pořádně usmívat a broukat... tak s ním začíná být trochu sranda. Aj si už hraje na dece. V neděli máme křtiny , tak se už děsně těším... a na koncii února mě čeká praxe.. tři dny bude malého hlídat tchýně, tři dny kamarádka (a to jsem ve škole vyhandlovala len týden, normálně bych tam musela být 3 týdny)
Tak se fakt bojím , jak to bude malý zvládat. On už nechce být as nikým jiným jak se mnou.. Maximálně chvilku po kojení.. a pak u každého řve... (kromě mě) Tak nevím nevím...

deenakee
11. únor 2010

Asi to je aj tím, jak nosím va baby vaku... že je zvyklý mě cítit. Dokonce ani kočárek už není osvědčené uspávadlo...

estrellita
11. únor 2010

dee: krasny fotky 🙂
a koukala jsem na ten krasny kocarek, to je presne ten, o kterem jsem ti psala aer, ze jsme ho potkali v parku pri prochazce s manzelem a oboum se nam libil 🙂 jak jsi s nim spokojena?

aerin
11. únor 2010

dee, ale vam to vyslo snad na podruhy nebo tak nejak, ne?😅 To se nepocita😀

urcite se ozvu, ale az budu fakt uplne ok🙂 Od minulyho ctvrtka mam PN, spis jsem ji dostala pro jistotu, nic moc mi nebylo, no ale ted se mi zhorsila ryma a mam knedlik v krku 🙄

jo a kocarek!🙂 dee, mame objednanej v cross, tak si ho musim prijit povozit! 😵

aerin
11. únor 2010

teda resp. v travel...vy mate ktery podvozek?

aerin
11. únor 2010

estrel, oni maji prave ten samy co budeme mit my 😀

aerin
11. únor 2010

fotky krasny 😵 😵

estrellita
11. únor 2010

aer: jj, ja vim, ze bude mit ten samy, ale nam se strasne libila ta barva 😵 😵

aerin
11. únor 2010

jo taaaak 😀

estrellita
11. únor 2010

tady jsem ho nasla za hodne uzasnou cenu, az se mi nechce verit, ze je ten kocarek dobry 😅
http://www.eshopbaby.cz/katalog/v-travel-kombin...

herminka
11. únor 2010

Skaf, mně právě šlo o to, že pokud má někdo evidentní problém, nepomůže ani 50 dovolených. A u nás by tato rada neobstála vůbec, míváme aktivní dovolené, na kterých často není na sex síla 🙂 S tou vaší rekonstrukcí chápu. Ale netušila jsem, že při věcném břemenu banka nedá úvěr. Jinak my taky spravujeme z mnoha důvodů postupně, minimálně 3 roky to zabere (doufáme, že víc ne).

Deen, nádherné fotky 😵

deenakee
11. únor 2010

aer v poho... až se uzdravíš dáme scuka.... 🙂

aerin
11. únor 2010

estrel, ja jsem ho objednala za 7500 i s autosedackou a plastenkou 😀

no dobry...ono v tehle cenove kategorii techhle typu kocarkuje snesitelny🙂 kdyz si prectes diskuzi tady na konovi, vetsina tech holek tam pise, ze znovu by do nej nesly 😀 ale ja ho objednala i tak, protoze neco tohohle typu jak ma svagrova http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/jerry-akce bych si proste nekoupila, na to, ze to nema nataceci kola je to tezky jak krava🙂 ale zase ano, tyhle kola asi jentak neodejdou, to je proste riziko tech "lehkych" zuzenych ctyrkolek s natacecima kolama...

a co se tyce velikosti korbicky, na kterou se taky casto narazi, ma ji v cross o chlup vetsi nez treba cortina, xlander nebo dokonce casualplay

fakt je proste ten, ze dokonalej kocarek neexistuje, my s nim budem jezdit jeste ke vsemu malo a nejakych 20 - 30 tis. na teutonii nebo neco podobnyho proste nemame🙂

takze za me jooo😀

a ted by se mohla vyjadrit deny jako prakticka uzivatelka😀

deenakee
11. únor 2010

jinak my jsme kočárek kupovali v prodejne http://www.kocarkyvav.cz/
mají tam odkaz na internatový obchod.

Kočárek zatím super. Nemám jedinou stížnost. Kolečka jsou do sněhu super široká a až na to že mají dvě stopy tak ve sněhu jezdí super... je to jak traktor : )
korbička je prostorná... Vejde se tam s fusakem a dvěma dekama a má spoustu místa. kočárek se super ovládá, otočím ho na místě. Patří sice mezi ty těžší.. ale pokud ho nebudete tahat do nějakých himalájí, tak to ani nepocítíte... nevím jak sporták... ale já si chci potom asi spíš pořídit nějaký lehký golfáč.... barvička je super. Velmi jsem spokojena i s jejich autosedačkou. Je dost široká a pro mimčo pohodlná a není ani tak těžká. Korba i autosedačka se dá naklliknout na podvozek.. takže tu krobu různě přenášíme a můžete si ji dát do pokoje a malého nechat dospat. korba se navíc kolébá což je taky fain...
Já jsem velmi spokojená, jsou na trhu dlouho a už prý nemají žádné reklamace.

ale kdybychom byli milionaři, koupila bych asi casual play - myslím že je to ještě o maličko lepší kočár

estrellita
11. únor 2010

aha, takze hodnocenej moc dobre neni. no mym favoritem je bebecar a implast bolder, oboji maji nataceci kolecka vepredu a oboji je cenova relace za kombinaci 15 000

deenakee
11. únor 2010

jinak ale za tu cenu je to jednička.. kamarádka koupila dražší a za půl roku ho čtyřikrát reklamovali (ghlavně kolečka jim úplně viglujou, střecha padá a tak)a teraz jim začal reznout my jsme s ním jezdili po sjezdocvce, přes hordy sněhu, fakt jsme ho nešetřili.. a kolečka drží super... a to jsem se bála, že po tom sněhovém nadělení budem muset kočár odpísat...

aerin
11. únor 2010

prave ze ty holky tam sepsuly hlavne pak sportak; co se tyce korbicky, ty to mas v pohode, mas zimni mimi, ale moje bude mit v zime nejakych 5 mesicu a vic (obzvlast jestli se zima potahne tak jak letos 🙄 ), tak tam fakt mozna hrozi, ze ho do korby nenarvu...ale jak rikam, jednak budu mit (snad) maly mimi a druhak, az se tam nevejde, tak proste presedlam docasne na satek uplne, nez bude zraly do sportaku🙂

estrel, ja si prave osobne myslim, ze v tyhle kategorii budou vsechny na tom stejne - v cross, implast, bexa, maxim...a nevim co jeste🙂

aerin
11. únor 2010

praaave, reklamace jsou na vsechno, i na casualplay a jane a podobny🙂

skafandrik
11. únor 2010

hele moje kamarádka má kočár asi za 25000 a nadává na něj, kudy chodí 😀 takže o ceně to asi nebude, my teda, budem-li někdy rodiči 😀, tak tohle vidíme tak do deseti tisíc

víte, co bych jednou ale chtěla - takovej ten košík třeba do obýváku na ten začátek, přijde mi to děsná romantika 😀 ale asi ne ho kupovat, ale buď od někoho půjčit nebo nějak vyrobit 😀

aerin
11. únor 2010

joo, nad kosikem nebo kolibkou taky porad uvazuju, na zacatek na denni spani...ale kupovat se mi nechce, nebo urcite ne novej (deny, nebudete prodavat? 😀 ), ale mozna se na to vybodnu, nevim...nemame na to misto, asi bude veskery denni spani jisteny od zacatku satkem/vakem nebo hackou 😅

estrellita
11. únor 2010

mne se libi ta hacka, ze bychom ji pridelali do obyvaku nad sedacku 🙂

to urcite o penezich to neni, jen ze mame takovou pomyslnou hranici 15 000 kc.

estrellita
11. únor 2010

jsem nedokocnila myslenku, protoze mi sem porad nekdo leze 🙂
o penezich to neni, ale chci, aby byl kvalitni, splnoval nase pozadavky,ale na druhou stranu proste 20 000 a vice tisisc za kocarek nedame 🙂 je mi jasne, ze kazdy kocarek ma neco a budeme si muset rict pro a proti, co je pro nas dulezitejsi a co ne 🙂

aerin
11. únor 2010

holky me to ubiji, jak jsem doma, tak kazdy dopoledne posloucham, jak malej vriska 😔 Tereza sedi u pc (pracuje z domu) a jeho vrazi do postylky, ze ma spat...a bud si ho nevsima vubec, nebo na nej sem tam stekne at nevriska 🙄

chaarleene
11. únor 2010

aer, tak to je naprd 😒

jinak mě s tou hackou pěkně lámete 😅 ale fakt nemám sebemenší tušení, kam bychom ji pověsili 😅

aerin
11. únor 2010

chaar, pokud ji nekam umistime my, tak uz musi kazdej 😀