Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
14. srp 2009

Estrel, to taky, teploměr určitě nestřídat, ani neměnit měřící místo. Udává se, že měření v ústech je méně přesné.

madlisek
14. srp 2009

Estrel, tak držím palce, ať máš teploměr co nejdřív doma! Pokud chceš měřit v puse, musíš mít teploměr pod jazykem. To byl pro mě kámen úrazu, neumím to pod tím jazykem udržet, ale myslím, že snad Elit takhle měří 🙂

A jinak je to tak, že každý teploměr měří s jinou přesností, takže když měříš s dvěma různými teploměry, můžou ti vyjít ne zcela přesné výsledky. Ty hlavní zásady měření BT jsou měřit stejným teploměrem na stejném místě ve stejnou hodinu 🙂

des
14. srp 2009

eirin: no já si občas jen vyslechnu nějaký lament, že nekoupil to, co měl před týdnem, že teď bychom vydělali 40 % a dál o tom raději nepřemýšlím...jen jsem celkem jasně sdělila, že si nepřeju, aby to konal s nějakou podstatnou částí našich úspor 😀

des
14. srp 2009

estrel: kdyz to neklapne s dvojmistnnym teplomerem, tak prinejhorsim koupis ten jednomistny...se podivej na me, mela jsem akorat jedno misto a tehotna jsem! 😅 😉

des
14. srp 2009

(ale taky jsem chtela ten dvoumistny 😀 )

madlisek
14. srp 2009

Ja jsem taky chtěla ten dvoumístný 😀 Ale paní prodavačka mi důvěrně sdělila, že ten jednomístný stačí (a dvoumístný byl skoro dvakrát tak drahý) 😀

estrellita
14. srp 2009

mno, tak to teda budu muset vyresit jinak misto pusy, i kdyz se mi teda moc nechce 😅 😀 ale dekuju.
no o vikednu to proctu. Treba se nam podari ho par mesicu používat jako antiko, ale kdyz ne, no tak je to proste osud 😀

aerin
14. srp 2009

tak ten muj dvoumistnej stal kolem 150,- a normalne u nas ve meste v lekarne😅 (jo a kupoval mi ho V.😉 )

estrellita
14. srp 2009

aer: ja jsem dneska taky vyslala jeste do jedne P., ale nebyl o moc uspesneji. 😠

des
14. srp 2009

😀 😀 😀 estrel promin, ale ja jsem ted mela takovou nemistnou asociaci, ze teplomer budete pouzivat jako antikoncepci: ....to musis po kazdym mereni vyndat!!!

des
14. srp 2009

jeeejda ja jsem zas vtipna dneska 😖

des
14. srp 2009

Jinak kdybyste se nekdo nahodou chtel vdavat, nebo nekdo ze znamych na radnici v Praze, tak moc doporucuju nuselskou radnici (Pha 4) - ted jsem tam byla na takovy rychlocumende na svatbe jedne zname, maji to tam opraveny a dle meho opravdu luxusni!!

eirin
14. srp 2009

Des, nuselskou radnici mám kousek od práce a dneska tam možná nějaká svatba byla, protože mi pod okny projela kolona a troubili jak o život 🙂

andelka
14. srp 2009

estrel: No, koukám, že už tady ani nejsem potřeba, holky to řekly úplně přesně 🙂
Já osobně doporučuju dvoumístný teploměr (právě kvůli možným slabším vzestupům, kdy se počítá každý kousek navíc) nebo rtuťový, tam taky vidíš, že je ta rtuť mezi dvěma hodnotama. A nejpřesnější a nejméně ovlivnitelné prostředím je měření v pochvě, mělo by být taky nejrychlejší. Měření v ústech mi taky nešlo, ani s digitálem.

madli: My máme taky dva účty, každý jsme si nechali svůj, já mám pořád ještě studentský,ale už zpoplatněný 50Kč. Zatím to nechávám tak, jak jsem teď tak bezprizorní, tak se mi nechce dělat nějaké změny. A ještě máme ING, na spoření. No a jinak náš systém - ani se neptej, tak debilní jsi ještě asi neviděla, ale nějak furt nemáme čas a motivaci to nějak uspořádat. Takže prostě dostávám peníze od muže, na běžný provoz (vždycky se mě zeptá, jestli mám a jestli potřebuju), věci pro sebe (hlavně dražší) si kupuju ze svého účtu. No a na mateřské to budeme mít asi podobně jak holky řikaly, z mého budu platit jídlo, sebe, dítě a domácnost a manžel zbytek.

des: Bodejť bys po tak dobré zprávě nebyla vtipná, jen buď 😵

andelka
14. srp 2009

estrel: Já ti dám pár odkazů na dvoumístné teploměry, jo? Ale nekoukala jsem jak to mají s dodávkou, kolik se platí.

http://www.lpp.cz/?a=5
Není tam obrázek, musíš trochu zarolovat, je to pod základními materiály a píšou, že poštovné je 40Kč. Ten mám já.

http://www.zdravotnicke-potreby-welnes.cz/index...

http://www.babybaby.cz/myti-a-koupani-drobna-el...

andelka
14. srp 2009

eirin: Kdybys to přehodila do WK a vykopla tu teplotu 26DC, tak už by ti to ovulku mělo vyznačit. 😉 Jsem zvědavá na další teplotky.

jo a holky, nesmějte se mi, ale já dneska poprvé sama peru 😅 furt to poslouchám a trnu, ale vypadá to, že pračka i prádlo moji péči přežijou 😀

aerin
14. srp 2009

andelko, tak drzim palce s pranim😀

madlisek
14. srp 2009

Anděl takže příprava na praní látkovek, jo? 🙂

Já jsem si teď chtěla udělat čaj a zjistila jsem, že všechny dobré, co jsem tu měla, mi došly a zbyly tu jen 4 takové obyčejné čajo-sáčky beze jména co je mám už asi 3 roky a nevím, už, co to je 😀 Tak jsem si jeden udělala a doufám, že se neotrávím nebo že to není projímací čaj 😀

eirin
14. srp 2009

Andělko, jojo, už jsem zkoušela, vyznačil, ale nějak nejsem příznivce mazání naměřených teplot, takže jsem ji vrátila zpátky. Zda ovu byla nebo nebyla to stejně neovlivní a následující teploty ukážou 🙂 Třeba, kdybych měla dvoumístný teploměr, tak bych ty hodnoty neměla "nevhodně" zaokrouhlené a bylo by i bez mazání 🙂
Vzpomínám si, když jsem prvně prala já, bylo to na koleji a měla jsem pocit, že "teď už jsem velká holka" 🙂 Neboj, určitě to přežijou 😉

andelka
14. srp 2009

eirin: No jo, možná by i ten kousek v tom udělal jasno. Ale máš recht, ovulka se projeví i tak. Ale je to i jedna z možností STM, pravidlo, že pokud je v těch 6 teplotách jedna, která je z neznámých příčin aspoň o 0,2 vyšší než ta předcházející a následující teplota, a dělala by neplechu v určování ovulky, může se škrtnout a nepočítat.

aerin: Díky, zatím to vypadá že je to ok 😅

madli: A očuchala jsi to aspoň? No snad to bude neškodné. 😅

eirin: No, taky si tak připadám 😀 Už jsem asi fakt dospělá - teď peru a chystám se uvařit manželovi polívku. 🙂
Holky, toho mojeho je tak snadné potěšit jídlem - už jsem tento týden dělala mrkvičku s hráškem, žemlovku, zapečené brambory 😀

aerin
14. srp 2009

Jeje, ja bych taky vyvarela, kdybych byla doma, ale mne se po vecerech taaaak nechce, jsem lemra nehorazna☹

madlisek
14. srp 2009

Zatím žiju, vypadá to, že to byl šípkovej čaj 😀

andelka
14. srp 2009

aerin: Ty máš na to nárok, ty pracuješ. ale já su doma, takže vařit musím, i pro sebe.

madli: Tak to je neškodné, uf

aerin
14. srp 2009

jenze kdybys videla, jak se pak stravuju😅 a normalne to lidi zvladaj, varit po praci....

herminka
14. srp 2009

Des, manžel taky mluvil dřív o něčem jako burza. Ale teď, když stavíme, to nepadá v úvahu.

Stirko, vítej a gratuluji 😵

Estrel, pokud jednomístný teploměr doma máš, zkus měřit jím, a pokud budeš mít menší vzestupy jako třeba Andělka, můžeš pořídit pro větší přesnost dvoumístný, co říkáš?

andelka
14. srp 2009

aer: No to ani nemusím vidět, stačí si vzpomenout na moji životosprávu během studií, to by paní doktorka padla do mdlob 😅
Ale je fakt, že většina lidí tomu vaření večer moc nedá, že mějí teplé jídlo k obědu a večer něco studeného nebo hodně rychlého - třeba něco zapéct, nebo těstoviny s něčím nebo tak. Já mám nejradši recepty, kdy si všechno nachystám, pokrájím a dám péct nebo vařit a nestarám se o to. Včera jsem dělala "ražniči do hrnce", to se všechno jen pokrájí vrazí do hrnce a dá péct. Ale jak jsem teď doma a vařím pro muže, tak mi dochází nápady. Tak jsme se na zítra pro jistotu pozvali na oběd ke tchánovcům 😀

aerin
14. srp 2009

no tak to me nestresuje, nemit teplou veceri, to mi vubec nepripada nutny ani samozrejmy...ale problem je ten, ze kdyz si vecer neuvarim, nemam si druhej den vzit co do prace na ten teplej obed😀

madlisek
14. srp 2009

Já s tím mám občas taky problém Aer. Musím prostě přijít z práce brzo, abych měla náladu na vyváření 🙂 A taky máme raději studené večeře 🙂

Teď jsem rozklikla nějaké album a byl tam dort s marcipánovýma beruškama a dostala jsem na to tááááákovou chuť, že odcházím z práce přímo do cukrárnu a koupím si marcipánové něco 🙂 A pak půjdu civičit, abych to shodila a pak plavat, abych se vzpamatovala z toho cvičení 🙂

aerin
14. srp 2009

kdyz jsem v praci, tak chodim domu fakt nejdriv ve ctvrt na sest a vestinou se mi fakt nic nechce...jeste ted v tom vedru 😝

marcipan ja taky rada 😵

sijen
14. srp 2009

ahoj
Využívám teď často rozmarýn z balkonu, připravuju co včera muž vybral a ulovil 😀 a voní to dobře (rýže+ vepř-žampion-rozmarýn, zelenina) Za chvíli odjíždíme ke kravám na venkov k Pelhřimovu (no a za babi s dědou od K.- dělají si doteď domácí mléko a sýr..a je jim?..po sedmdesátce určitě..),

účty
máme oba svůj, ale platíme věci dohromady. Všechno. A jak tu někdo správně psal- občas narážím na problém, jak tajně koupit dárek aby o tom muž nevěděl, ale pokud to není třímístná částka, tak by to asi ani neregistroval. Z mého účtu jde hypotéka a inkaso. K. nakupuje jídlo a zbytek platíme jak kdo má (oblečení,benzín..).
Zatím to klape.