Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
3. zář 2009

jinak andelko když se vrátím k těm krémíkům na bříško...dle mě jsou lepší oleje 😉 ale záleží co každému vyhovuje, každý má jinou pokožku atd. Mě nejvíc vyhovuje značka Weleda 😉 a nebo (což používám pořád, hlavně když se opaluju, nebo mám po koupání suchou pokožku), panenský olivový olej...doporučil mi to můj masér a musím to opravdu vychvalovat...po pravidelném používání mi hodně vybledly jizvy od strií a nové už nevylezly 😉

elitera
autor
3. zář 2009

Tibu, odkud jsi? 🙂 A kolik je manželovi a tobě a co děláš? 🙂

tiburcia
3. zář 2009

já jsem z Moravy z Valašského Meziříčí 😀 😀 😀 mě i manželovi je 25, momentálně jsem nezaměstnaná absolventka 😀 😀

tiburcia
3. zář 2009

takže super vyhlídky 😀

elitera
autor
3. zář 2009

Jo, to znam 😀

deenakee
3. zář 2009

Ještě k pití: Setkala jsem se včasopisech že všchno zakázali, jinde zas všechno povolili. Já bych se řídila intuicí. První trimestr všech nevhodných látek co nejmíň. jelikož se vyvíjejí všechny orgány....
Ale dle mé zkušenosti při nízkém tlaku je super - koupit caro (je výborné) nebo inku(chutná jak nescafe) a do toho trošku rozpustného kafe. Nakonec zředit mlíkem... Popř. ráno piju zelený čaj. Nikde jsem nenašla nic co by jej zakazovalo )všichni brojí hlavně proti černému)
Roibos můžeš pít vela, a taky si kup těhotenský čaj, ale nejlépe nesáščkovaný - ty jsou děsně drahé... ale obyč. v papírovém sáčku (mají ve zdravé výživě) Chutná aj manželovi.....
Ve druhém trimestru už to tak moc neřeším - ale moje zásada je , len jeden povzbuzující nápoj denně - tzn. kofolu (kterou miluju) nebo slabé kafe . Já osobmě si dávám kafe jen při velmi nízkém tlaku. V těhu ti může tlak děsně klesnout a nebo děsně stoupnout, nezávisle na tom jaký tlak máš teraz. A z obou variant je člověku blbě....

tiburcia
3. zář 2009

No jako člověk by měl brát všechny ,,rady" s mírou 😉

eirin
4. zář 2009

Tak jsem vás dočetla, ahoj Tibu! Já jsem taky donedávna neměla snž, takže chápu 😀

Holky včera se konečně rozlouskla epizoda s kostma, konečně jsem našla firmu, která bude schopná mi vyrobit, co potřebuju, tak se mi obrovsky ulevilo a stresu snad bude méně. Hlavně se nám bude tento víkend mnohem lépe snažit, když budu mít čistou hlavu 😀

des
4. zář 2009

dobré ranko, zdravím všechny "nováčky" 😉
Tak Inka je i kafe? 🙂 Ale Hermi furt s tebou souhlasim, ze je to hezky jmeno! Prijde mi, ze z klucicich jmen takovy vyber neni, kdyz nechcem Honzu nebo jiny casty jmeno a zaroven nesmi koncit na "š" 😒

eirin: tak to je bezvadny...taky nesnasim, kdyz nade mnou visi nejaka neprijemnost a musim na to myslet i o vikend!! Pekne se uvolnis a pujde to samo 😀

deen: presne tak to resim s temahle napojema taky! Jednou a dost 🙂 A ten tehotensky caj ma pomahat v cem? Ze bych taky jeste poridila... 😅

tiburcia: a o miminku uvazujete nebo jeste nemate presnejsi plan?

eirin
4. zář 2009

Mně se Inka taky líbí.
Des, mně přijde, že výběr tak nějak obecně z těch jmen není. Probírala jsem se kalendářem, ale nic mě vyloženě neoslnilo (protože když už se mi jméno líbí, je už v rodině hojně použito), a co se mi konečně zalíbilo a nikdo se tak nejmenuje, tak doma jaksi neprošlo 🙂 Tak to zatím nechávám být.

elitera
autor
4. zář 2009

My jsme si půjčili knížku od Knappový (tuším Jak se bude jmenovat naše dtě), tu jsme celou prošli a nakonec jsme se shodli asi na 5 jménech pro holky i pro kluky. Mezi jinými taky Kara 😵 (nicméně pochybuju, že bysme to dali). Každopádně až budu znovu těhu, tak na otázky na jméno budu odpovídat Eulálie Brundibára Kunhuta a Kazisvět první nebo tak něco.

elitera
autor
4. zář 2009

Jo, a naprosto neomylně můj drahý ten soubor s vybranýma jménama smazal 😝 Takže nás to čeká znova 😀

tiburcia
4. zář 2009

Des je v plánu ale není stanovený termín 😀 😀

Jinak moje teta se jmenuje Inka a je to krásné jméno 😉

tiburcia
4. zář 2009

No vybrat jméno je fakt těžké....ale vzhledem k reakcím okolí budu pak používat to co Elitera - dítě bude Kunkuta nebo Bartoloměj 😀

estrellita
4. zář 2009

dobre rano holky 🙂
tak se jmenama zatim taky nevim - teda holcici jo, ale klucici vubec!! mne se proste temer zadny nelibi 😅
ja bych asi nikomu do porodu nerekla, jak se bude jmenovat, abysme nemuseli poslouchat ty reci, ze nekomu se to nelibi, nekomu vic, nekomu min ...........
a jinak teplota se udrzela nahore, takze ovu je tu - snad. i kdyz jsem nic necitila 😅,ale zas kdyz to rika teplota 😎

estrellita
4. zář 2009

a jinak jsem 31 DC, takze muj prvni cyklus bude cca 42 DC dle predpovedi WK 😝

tiburcia
4. zář 2009

Estrel my snad jediné co máme jsou ty jména...ale taky je nikomu říct nechceme....jak moje tak přítelova rodina má na jména jiný vkus, tak proč poslouchat jejich připomínky a rady 😉

tiburcia
4. zář 2009

No s tím cyklem nezávidím...a to je první bez HA? já to zatím pořád baštím, takže to chodí jak hodinky, ale co bude pak to netuším 🤐 🙄

eirin
4. zář 2009

Tibu, a jak dlouho už v kuse HA bereš?

madlisek
4. zář 2009

Ahoj holky 🙂

Nejak vas zanedbavam a pak to docist, to je teda akce na hodinu 😀

Hlasim, ze uz mame viza v pase, hura hura!

Z domecku krasneho nam zatim neodpovedeli, ale za dvou jinych, ne tak krasnych, uz jo, takze to vypada, ze snad i budeme mit kde bydlet 🙂 Ale porad verim, ze napisou i z toho hezkeho 🙂

Tibu ahoj, ja taky nemam deti, ani nejsem tehu, ani se nesnazime a holky jsou tu na mne hodny 🙂

Vcera jsme byli na jedne akcice, popijela jsem celkem vydatne, ale teplota 36.4, coz je ma klasicka pred-ovu teplota, takze zda se, ze to na ni to vliv nemelo.

tiburcia
4. zář 2009

Eirin,no už docela dlouho ...skoro 9 let 😒 jenže bohužel nic jiného nám nevyhovuje 😖

tiburcia
4. zář 2009

Madlisek a kam se chystáte? 🙂

madlisek
4. zář 2009

Tibu na rok do USA

estrellita
4. zář 2009

tibi: jj, prvni bez prasku po 8 a pul letech 😅 ovu (dle grafu) mezi 27-29 DC 😝

madli: uz jen chvilicku, co? 🙂 kolikateho presne odlitate?

tiburcia
4. zář 2009

téda Madli, tak to se máte 😉 my jsme chvíli žili na Maltě, domů se mi nechtělo, ale volala škola....ale až jednou děti vyrostou, chtěla bych se odstěhovat do zahraničí...

des
4. zář 2009

estrel: to mas furt krasny 😉

madli: gratuluju k vizum...a domecek jiste sezenete...a kdyz nevyjde ten hezky, tak neva, nakonec by trebas stejne mel prozrany tramy a duchy v kumbale 😉

ad jména, ještě chvíli mu budem říkat Šeřík, až mu to zůstane 😀 Rodina a kamarádi si na tohle oslovení už docela zvykli..

eli: taková Elitera Lišáková zní náhodou moc poeticky, co ty na to??? 😉

estrellita
4. zář 2009

des: lepsi nez nic, vid 😀
jinak chapu to dobre, ze ted se musi teplota drzet nad cover line tech 10 -12 dni? je to tak?

estrellita
4. zář 2009
tiburcia
4. zář 2009

estrel dneska je normální že si 1,5 roční dítě samo zapne televizi 🙂 ale já budu mít jinou výchovu...televizi neuvidí hooodně dlouho 😉

aerin
4. zář 2009

Ahoj holky🙂 Teda vy jste toho nakecaly...🙂 Jen jsem to prolitla, vitam tiburcii😉