Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
19. zář 2009

Holky vy jste toho napovídaly 🙂 Pořádně to dočtu až bude trochu čas, teď jen co mi utkvělo:
Deny:Gratuluju k výběru kočárku, ať vám dělá jen samou radost a žádné starosti.
Estrel: Myslím, že maliník do ovu a kontryhel se může furt (ale někdo na druhou půlku cyklu vysazuje, aby si tělo moc nezvyklo a nasazuje znova před MS, kvůli PMS)
Luci: Nechci tě planě utěšovat, ale do pondělí se to ještě může klidně změnit. Nějak se po zkušenostech vlastních i jiných přikláním k tomu, dělat test nejdřív 12DPO.

elitera
autor
19. zář 2009

Chaar, možná by nebylo od věci mamince říct, ať s těma radama brzdí. Že jsi těhotná, ne nemocná, že to je především mezi tebou a tvým mužem a že jsi sice ráda, že se zajímá, ale čeho je moc, toho je příliš. Kdyžtak to můžeš svést na hormony 😉

elitera
autor
19. zář 2009

A krom toho, ona už svou příležitost pojmenovat dítě měla. Tohle je dítě tvoje a tvého muže, takže záleží jen, pouze a výhradně na vás dvou, jak se dítě bude jmenovat (pokud to teda schválí matrika atd., ale víš, jak to myslím).

Jo, a s tím uzv - on škodlivej vyloženě není, ale po 15 minutách už může začít plod přehřívat a to už samozřejmě vadí. Na týhle vlně asi odporovat nebudeš moct, tak to zkus aspoň na tom, že chceš miminku nechat soukromí bříška. A opět to, že je to dítě tvoje a tvého muže.

chaarleene
19. zář 2009

elit, díky, možná to někdy vyzkouším 🙂 sice si myslím, že v případě mojí mamky to zabere asi tak na 2 dny, ale třeba se mýlím 😀 a nebo je ještě možnost, že začne brečet, že to myslí dobře, a pak mě pomluví před celou rodinou a taťka mi bude večer volat, jaktože jsem na ni byla tak sprostá, že to se mnou přece myslí dobře 😅 holt u nás nikdy nic nemůže být jednoduché 😅 😅
dalším řešením je chodit tam jen s manželem, protože před ním si nic takového nedovolí 😀 ale tuhle jsme tam byli spolu, manžel odešel někam s taťkou asi na 5 minut a celou tu dobu do mě klavírovala 😀

elitera
autor
19. zář 2009

Byli jsme ve městě 😀 Jednak jsem si čočky nasadila během asi 10 minut - hurá! (metoda odchlípnutí víčka za řasy je dobrá 😀) A jednak na náměstí je nějaká popularizační akce, jsou tam stánky DDM a různých fakult a předvádějí zajímavosti. Chemici, hvězdárna, vojáci... No a u vojáků je možný zkusit si zátěžovej test na cyklotrenažeru. No to byl zas nápad 😀 Málem jsem odpadla, Lišák jim to tam celý zmáčel potem a ve finále jim spadnul počítač, takže z toho stejně nemáme žádnej výstup 😀 Tak nás pozvali, ať si ten test přijdem udělat ještě jednou k nim 🙂 (přičemž normálně stojí prej 550 Kč)

elitera
autor
19. zář 2009

Chaar, fakt nezávidím. Z mého pohledu to vypadá, že nezabere nic jinýho, než jí narovinu říct, že je ti to nepříjemný a ať toho nechá. ☹ Je to pitomý, jestli máte nějaký dobrý vztahy (mimo těhotenství), ale pokud se tomu nepostavíš teď, bude to čím dál horší podle mě. A proč ho nenecháš vyřvat, a proč látkovky, a proč šátek, a proč mu ve 2 měsících nedáš svíčkovou, a proč ne lepek, med ve 3 měsících může, a proč a proč a my jsme to tak dělali a taky žijete...

chaarleene
19. zář 2009

elit, tak to je zajímavý 🙂 to musela být zábava 🙂
já jsem dneska zase slaměnka - stejně jako včera...

elitera
autor
19. zář 2009

A taky jsme byli na zelňáku a nakoupili jsme si spoustu dobrot 😵 Víno, jednu řepu, kukuřici po 8 Kč, špenát a dostala jsem košíček slaměnek 😵 A pak jsme byli na kafi a jako správní kavárenští povaleči jsme si tam přečetli noviny. Na odpoledne jsme měli v úmyslu jet na kolo, ale nejsem si zcela jistá, že na to ještě po těch testech mam 🙂)

tiburcia
19. zář 2009

Chaar eli má pravdu.... je to těžké, ale musíš mamku fakt usměrnit.... nebo nejen v těhotenství ale i pak až bude mimi ti bude neustále radit radama, jak by to dělala ona. Tak bych ji řekla,že ona to tak dělala, nebo by to tam chtěla dělat v dnešní modernizované době, ale že je to tvoje dítě, tvoje rodina a ty to chceš dělat tak...u nás zabírá když řeknu mamce nebo komukoliv, jak by jí bylo, kdyby ji takhle radila třeba tchýně, jestli by se jí to líbilo 😀 😀

chaarleene
19. zář 2009

tibu, to s tou tchýní je dobrý nápad, to někdy použiju 😀 my jsme zatím s bráchou došli k tomu, že nejlepší je taťkova strategie s krycím názvem krumpáč - jedním uchem tam, druhým uchem ven a udělat si to stejně podle svého 😀 ale i jen to poslouchat už je únavné 😅

tiburcia
19. zář 2009

chaar tak to určitě, jenže mě se pak třeba mamka proč jsem to tak neudělala, když mi to tak a tak říkala 😀

chaarleene
19. zář 2009

jo, to taky znám, většinou odpovídám "protože jsem to tak udělat chtěla" nebo "protože si myslím, že je to tak lepší" 😀 ale musím říct, že mi trvalo 25 let, než jsem došla do tohoto stádia, předtím jsem měla nervy už z toho, že s ní v duchu nesouhlasím, natož abych se hlasitě vzepřela 😀 až manžel mi ukázal, že můžu dělat věci i podle svého 😀

tiburcia
19. zář 2009

to je fajn...teď ji ještě vysvětlit, že se v těhotenství a i ve výchově budeš trochu odlišovat 😀 😀

chaarleene
19. zář 2009

o to se pomalu snažím, ale zatím to neprochází 😀 jenže když to je těžký - třeba s bráchou mamka v podstatě celé těhotenství proležela na riziku, takže pro ni zřejmě představa fyzické aktivity v těhotenství je hodně vzdálená 😅 nemluvě o tom, že brácha vyrostl na kravském mléce (mamka měla málo a navíc "hladové") a je zdravej jako řípa - takže přístup "mléko a lepek až po roce" je pro ni asi taky hodně divnej 😀 a navíc ze své pozice dětské a gynekologické sestry si prostě myslí, že to tak je správně 😀
třeba jsme se bavily jen tak nezávazně o neplodnosti - a ona pořád prosazuje, že se to má řešit až po 2 letech snažení a moje argumenty, že dneska je jiná doba a že se doporučuje po půl roce jít aspoň na spermio, vůbec nebere 😀

herminka
19. zář 2009

Ahoj holky,
vy jste kecalky 🙂

Deen, barva kočárku se mi moc líbí! Máš ho ze Zlína nebo odjinud?

Chaar, do komentáře Tvé maminky se raději nebudu pouštět 😒

Lucitee, nehaž flintu do žita, v pondělí budeš moudřejší 😉

Taky jsem slaměnka, manžel s tchánem, švagrem a kamarádem si jen přiběhli na oběd a dál makají na stavbě. Já už jsem tam dlouho nedělala nic, protože teď dělají samé hrubé silové práce, achjo ☹

madlisek
19. zář 2009

Ahoj holky!

Deen pekny kocarek, moc se mi libi! A mate o starost min

Estrel, taky jsem si vsimla, ze jsou tehotne a muz vubec 😀 Az na te surprise party na strese, jak tam lilly porad chodila s tou ceduli pred brichem nahle prohledl a pravil "no jo!" 😀 To je proste pod jejich rozlisovaci schopnost 🙂 I kdyz teda u Moniky v Pratelich jsem si nevsimla vubec, to ted slysim poprve 😀

Holky, vyrazim ted prvne sama behat do toho parku, co jsme nasli, tak snad me tam nikdy neprepadne. Odpol se hraje mistni fotbal, hra, ktera trva asi pet hodin, ale pozvali nas kamaradi na grilovani s fotbalem a pry nam vysvetli i pravidla, tak to treba konecne pochopime a bude nas to bavit - jsem zvedava 🙂

madlisek
19. zář 2009

Hermi ale zase bude brzo domecek 😵

tiburcia
19. zář 2009

Hermi tak příjemnou zábavu 😉 já jdu žehlit 😝

herminka
19. zář 2009

Tak jsem se bavila 😀 Upekla jsem slané sušenky na zítřejší pracovní akci pro veřejnost, vyprala a uklidila.

chaarleene
19. zář 2009

já jsem teď přišla z nákupu... jako obvykle jsem nakoupila asi 2x tolik než co jsem měla na seznamu - ještě že mě mamka neviděla 😀 by asi padla do mdlob 😀 😀

tiburcia
19. zář 2009

Holky jsem moc ráda že vás mám 😵 😵 manžel jí teprve pár dní Macu,ale jde o dooooooooooost poznat, že už není tak psychicky vydeptaný 😉 takže se to odráží v našem životě 😀 😀 😀 😵 😵 😵 děkuju!!!!

chaarleene
19. zář 2009

tibu, tak to je super 🙂

herminka
19. zář 2009

Tibu, to je perfektní, asi bych ji taky měla koupit (pro oba 🙂).

tiburcia
19. zář 2009

Jo holky, je to super...nevěřila jsem, že to bude mít až takové účinky 😉 kupovala jsem ji ve zdravé výživě a dostala k ní leták na co všechno je dobrá. Máme ji v kapslích, ale možná až ji doberem, tak koupím tu v prášku 😉 ale i na psychiku je super, pro mě je lepší než magnolia, o 200 % 😉

eirin
19. zář 2009

Tedy chaar, vlastně se vůbec nedivím, že jsi to vašim sdělila až v desátém týdnu. Já to neprozřetelně řekla už teď, protože hrozilo, že budu muset stěhovat s chlapama nábytek a to se mi teda nechtělo tahat. Taky jsem si vyslechla pár rad, ale u nás se to naštěstí tak neřeší.
Tibu, tak to je super, že to tak funguje. Nikdy předtím jsem o mace neslyšela.

chaarleene
19. zář 2009

eirin, tak to máš fajn 😉

estrellita
19. zář 2009

ahoj holky,
ja mela prima den, dopoledne jsem byla s mamkou cvicit, pak jsme jely na nakupy, pote jsem jela za muzem a byli jsme cele odpoledne venku 🙂 ted jsem dodelala veci na auta, uz jen pentlicky, sesbirala jsem vsechny veci (saty na prevleceni, boty, pentle na auto, podvazek, puncochy) a odvezla jsem to rodicum 🙂
predpoved pocasi je cim dal tim horsi, ale kdyz se za nas treba primluvite, tak to pomuze 😀 😀 😀

madli: ten fotbal s grilovanim zni skvele. myslim, ze si to tam zatim tak hezky uzivate a ani se vam pak nebude chtit domu 🙂

eirin
19. zář 2009

Tak tohle mě teď pobavilo: Komár přišel z hospody, kde byl s mojím taťkou, vzal do ruky test, koukl na něj, ukázal kamsi do bílého prostoru a zeptal se: "Není tam třetí čárka?" 😀
Jo a že prý teď měli s taťkou každý tři čárky na lístku 😀

estrellita
19. zář 2009

eirin 😀 😀

madlisek
20. zář 2009

Eiri 😀 😀

Estrel, to zni jako prima den 🙂

Fotbalove grilovani bylo opravdu nakonec fajn. Bracha nasi kamaradky vytahl pred dum platno s projektorem, soused pritahl gril, kazdy kdo prisel, neco donesl (bylo nas asi 20) a pak se jedlo, pilo a divalo na fotbal (oni tim fakt zijou, pritom je to "jen" univerzitni klub a bezna hra, zadny finale, ale vsichni na sobe meli neco v barve tymu a hlasite fandili) a kdyz jel nekdo kolem a videl grupu lidi s mega obrazovkou tak zastavil a dival se taky nebo aspon zatroubil na pozdrav. Nakonec nam pani sousedka jeste nabalila kopec jidla a pritom nas videla poprve v zivote. Fakt to bylo prijemny a dokonce jsem trochu (fakt malicko 😀) pochopila, jak ten americkej fotbal funguje. Ale rekli jsme si s muzem, ze jednou stacilo 🙂