Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
30. říj 2009

teda miminka narodila, moc mi to po tom jídle nemyslí 😔

madlisek
30. říj 2009

Dobre ranko 🙂

Estrel, tak me dneska teplota taky klesla, takze adrenalin nebude 🙂

Eiri, gratuluju k rostoucim cvrckum i k prukajde 😵

lucitee
30. říj 2009

holky v diskusi Jaky byl porod je novy pribeh...ctu si je pravidelne. Jako zatim jsem tam necetla krasnejsi!

aerin
30. říj 2009

"oznámila mi, že za chvilku mi pan doktor přijde pustit plodovou vodu a ona podle situace píchne oxytocin. Jak řekla, tak se stalo a po odtečení nějaké té „plodovky“ jsem dostala radu dohopsat si na míči a pak si dát spršku. Hop hop na míči vedlo k první opravdovější bolesti a odtoku zbytku plodové vody. V ten moment jsem si dala sprchu a čekala na tu slíbenou vosičku s oxytocinem."

no, tak teda priznam se, ze si svuj vysneny porod predstavuju kapku jinak 😀 ale hlavni je, ze byla spokojena🙂

aerin
30. říj 2009

ale ta pani to napsala kazdopadne krasne, jak popisuje jak tu malou drzela...jeje, ja chci takyyyyy 😵

lucitee
30. říj 2009

aerin: jo jasne ja nekomentuju jak to probihalo, ale jak to ona uzasne popsala. Clovek to uplne vidi a citi 🙂

estrellita
30. říj 2009

luci: hod prosim link, ja v praci moc nestiham vyhledavat, a vas mam ukryte na liste 😀

madlisek
30. říj 2009

Taky myslim, ze to je napsane jinak nez vetsina porodu tam, tak nejak vic citove 🙂

madlisek
30. říj 2009

Ale mam teda lehkou averzi k lidem, co pouzivaji vyrazy jako "clovicek" a "dusicka" 😅

estrellita
30. říj 2009

madli: ja taky a jeste vic mi to vadi, kdyz se tskhle vyjadruje chlap 😅

herminka
30. říj 2009

Človíček, dušička, srdíčko, mimísek, brrr 😝
A když už jsme u toho, vadí mi, když rodiče (hlavně matka) mluví o svém dítěti v množném čísle - "rostou nám zuby, vážíme už 5 kg, pokakali jsme se" 🙄 Zrovna včera mi říkal manžel, že jeho kolega (který je manželem mé kolegyně) oznámil: "Už máme zoubek" - já na to: "Jako on s paní K., jo?" 😀

Estrel, jestli Ti to ještě nikdo neposlal:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

estrellita
30. říj 2009

herminko: jj, to mi taky vadí 🙂 já tohle moc nechápu, jeden kolega nám jednou řekl - jsme tehotní 😀 😀
dekuji za link, jdu kouknout 🙂

herminka
30. říj 2009

Nejsem dojímací, ale popisy porodu mě dojmout dokážou (tato holka používá na můj vkus příliš zdrobnělin, ale jinak to popsala barvitě a květnatě). Já chci takýýý 🙂

estrellita
30. říj 2009

herminko, pja jsem jednou dokonce z jednoho porodu brecela, teda ne uplne brecela, ale byla jsem srtrasne dojata a slza mi ukapla 😵

andelka
30. říj 2009

estrel: Obávám se, že kdyby se to obešlo a nějaká teplota se vyhodila nebo tak, tak se to zasekne o jedno pravidlo. No ale, pravidla nejsou všechno, uvidíš dál. 😉

Jinak - jsme těhotní - u nás se to právě používá, protože jak bereme manžele jako jedno, tak bereme i pár jako těhotný, protože na začátku stáli oba a obou se to týká. Ale "máme zoubek" a pod., to ne, dítě už je samostatná individualita, není jedno s matkou.

Všecky moc moc zdravím.

Luci: Krásné fotky 😵
Eirin: Gratuluju k průkazce 🙂

herminka
30. říj 2009

Mně "jsme těhotní" zní tak, že bych pak očekávala, že i chlapovi začne růst břicho (no, ono často začne, že 😀) a pak porodí 😀 Ale jsem stará rýpalka 😀

Chaar, čtu si teď diskusi o gramatice na BRMS a dost mě překvapilo, že skákání panáka, gumy atd. pomáhalo srovnat dysfunkce, vůbec by mě to nenapadlo.

andelka
30. říj 2009

Jo holky, máme s mamkou další hlášku (kromě nového: "Bude psaníčko?"=nečekáte náhodou miminko?vzniklé ze způsobu, jak se o blešce dověděl brácha se švagrovou). Včera jsme se dívaly na Ordinaci a Oskar řekl Martině, jěstli by si místo jejího dalšího studia neměli pořídit miminko. A ona řekla "No, to bysme mohli. Za diplom."
Takže jsme usoudili, že jsem taky dostala miminko za diplom.
Takže máme: "chtěla bych miminko" - "Už máš diplom?" 😀

chaarleene
30. říj 2009

hermi, já jsem to právě tenkrát četla v tom článku, taky by mě to nikdy nenapadlo 🙂 ten doktor tam říkal, že třeba takové ty "školky" s míčem a švihadlem a podobné hry s počítáním a tak tomu pomáhají... a že "léčba" těch dysfunkcí v raném věku probíhá hodně podobně, ale že když to těm rodičům radili zadarmo, tak na to ti rodiče kašlali... takže ty návštěvy museli zpoplatnit, aby to ti rodiče začali brát vážně a s těma dětma opravdu pracovali 😒

estrellita
30. říj 2009

chaar: to je dost strasn ypristup, co? kdyz je to za penize, tak se ridi radam 😝

tiburcia
30. říj 2009

ahoj holky...tak už jsme konečně doma....

...Eiri gratuluju k průkazce 😉

no dle věku, jsem tu zlatý střed 😀 😀

elitera
autor
30. říj 2009

Čááááááááááu holky, jak je? Průběžně dočítám, ale nezvládám moc reagovat. Dneska jsem si dala v práci dvanáctku i se služební cestou mimo Brno sama autem, no sranda to byla 🙂) Ale zvládla jsem to a dokonce bez ataku, jupí 🙂 A asi mě to bavíííííííí 😵 Dokážete si představit, že bych něco takovýho řekla před půl rokem? 😀

tiburcia
30. říj 2009

Eli to je dobře...snad mě ta moje práce bude taky tak bavit 😀 😀

chaarleene
30. říj 2009

estrel, jo, ten doktor tam tenkrát v tom rozhovoru říkal, že když zavedli poplatek asi 100 nebo 200 za návštěvu, tak to pak začala většina rodičů teprve brát vážně... a hlavně říkal, že je potřeba fakt poctivě s těmi dětmi denně pracovat a pak se můžou té dysfunkce do velké míry zbavit, ale že když se to zanedbá, tak pak už ve vyšším věku tenhle postup není možný a ta dysfunkce jim zůstane 😒 ale je to už hodně dlouho, co jsem to četla, pamatuju si z toho článku jen pár věcí, rozhodně ne všechno... ale myslím, že tam psali o patnáctileté holce - že ta už se toho nezbaví, že už je pozdě... že nejlepší je s tím začít už třeba v předškolním věku 🙂

lucitee
30. říj 2009

holky presne jste popsaly co ja nesnasim, na konikovi i v zivote. Zdrobneliny a prular...a vrazdila bych kdyz mi nakej chlap rekne ze mi posle mailík nebo ze pujdem na obidek nebo kaficko.

jinak ten popis porodu je fakt citlivej a hodne vnimavej, psanej emotivnim clovekem

elitera
autor
30. říj 2009

Jsem asi cynická, ale mně to přijde spíš trapný 😅

madlisek
30. říj 2009

Eli, ty jsi zcela jasne cynicka, o tom nemusime vubec diskutovat 😀

tiburcia
30. říj 2009

tak jsem ten porod dočetla....no já nevím, zdá se mi, že ta paní to skládala jak slohovku půl roku od toho porodu 😅

elitera
autor
30. říj 2009

Madli, tak teď nevim, jestli se třeba nemam urazit 😀 😀

madlisek
30. říj 2009

Ja myslim, ze ne, ze je to kompliment 🙂